250gb rame ekstradan 250GB SSD mi 16 Ram mi daha hızlı render yapmama yarımcı olur?

• Kullanılan toplam oy
    2

Bu konuyu okuyanlar

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar merhaba.
Bana Adobe program ailesinin tamamıni sorunsuz bir şekilde çalıstıracak ve aşırı hızlı render tarzı işlemleri yapacak bir TASARIMCI/KURGUCU/CİNEMATOGRAPHER bilgisayarı lazım.Laptop olması şart evet kesinlikle masaüstü düşünmüyorum cünku bilgisayarı gittiğim iş yerlerine götürmem gerekiyor.

☆İstediğim niteliklere uygun Monster dan aşağıdaki bilgisayarı buldum.Mümkünse daha düşük bir bütçeye ya da 5 bin 7.500 tl bandında bana bilgisayar önerebilir misiniz :)

Benim bulduğum Monster ABRA A5 15.2.2
Abra A5 V15.2.2 15.6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook

☆Birde sizce 16 gb ram mi yoksa 250GB SSD ye ek 250GB toplam 500Gb SSD mi bana daha hızlı render yapmamda yardımcı olur?İkisinden birini tercih etmek istiyorum çunkü ozelleştirme kısmımdan birini yapacağım ve bütçem 400 tl bunun için.

Bulduğum monsterın özellikleri
İntel i7 9 / Windows 10 işletim sistemi
8gb ram/4gb ekran kartı
250gb SSD 3000 hızı

Sinema Tv ögrencisiyim ve Adobe Premiere Pro yu aktif olarak kullanıyorum.Aynı zamanda grafik tasarımdan ÇAP yaptığım içinde in design,after effects,lightroom,photoshop gibi aklınıza gelebilecek bütün adobe programlarını profosyenel olarak kullanıyorum.

Son düzenleyen moderatör:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
En iyi seçeneklerden birini zaten kendiniz bulmuşsunuz bu donanımda fiyat olarak daha iyisini bulmak zor 5 bin tl seviyelerindeki cihazlarda da ekran kartı düşük ve sata ssd mevcut size önerebileceğil kurgu ve render için olacağı için ssd hızı yeterli 500 gb ssd yerine 16 gb ram daha iyi olur birde hdd alırsanız depolama için yeterli olacaktır..

selinil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
En iyi seçeneklerden birini zaten kendiniz bulmuşsunuz bu donanımda fiyat olarak daha iyisini bulmak zor 5 bin tl seviyelerindeki cihazlarda da ekran kartı düşük ve sata ssd mevcut size önerebileceğil kurgu ve render için olacağı için ssd hızı yeterli 500 gb ssd yerine 16 gb ram daha iyi olur birde hdd alırsanız depolama için yeterli olacaktır..
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkur ederim dediginiz gibi 1tb a ek o zaman 16gb ram alabilirim :)

Bu ürünü özelleştirip almanız daha iyi.

Göz atacağım şimdi teşekkur ederim

Teşekkur ederim dediginiz gibi 1tb a ek o zaman 16gb ram alabilirim :)

Göz atacağım şimdi teşekkur ederim
Yalnız windows işletim sistemi yok 450 tl oba vermem gerekecek birde 17 inch sinemada 15.6 daha çok isimi gorecek diye tercih etmek istemiyorum ama sizce digerine gore artıları neler?

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Monster abra a7'nin diğerine göre tek artısı ekranı 17.3 olması onun dışında donanım olarak aynı özellikteler ve m2 ssd yerin sata ssd var bu eksi yönü oluyor..