Bu konuyu okuyanlar

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Malum yaza yaklaşıyoruz ve bu sayede benim de 10 yıllık bilgisayardan kurtulma vaktim geldi. 7000 tl bütçem vardı ve uzun uğraşlar sonucu aşağıdaki bir bilgisayar topladım. Bilgisayarı inceleyip fikrinizi belirtirseniz çok mutlu olurum... Bu arada bilgisayarda çoğunlukla oyun oynayacağım ve bu oyunlar genellikle ağır oyunlar olacak (battlefield 5 gibi ). Sizce olmuş mu ? Değiştirmem gereken bir şey var mı ? Bu arada sistemi İtopya'dan alacağım çünkü internete güvenemiyorum elden almak istiyorum . İnşallah gidip elden alacağım . İnşallah en iyileri sizlerin olur.....

Fiyat: 6.926 Tl

71951

71952

71953

!!Ram iki tane yani 16GB!!
71954

71955

71956

71957

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Sistem iyi fakat HDD önermiyorum SSD lere göre kat kat yavaşlar,HDD almayıp o parayı SSD ye yatır.250GB SSD yetmeyebilir,çünkü seninde dediğin gibi yüksek grafikli oyunlar oynayacaıksın dolayısıyla oyunların tanesi 60-70GB yer kaplıyor,en azından 480GB lik bir SSD işini daha fazla görür.

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sistem iyi fakat HDD önermiyorum SSD lere göre kat kat yavaşlar,HDD almayıp o parayı SSD ye yatır.250GB SSD yetmeyebilir,çünkü seninde dediğin gibi yüksek grafikli oyunlar oynayacaıksın dolayısıyla oyunların tanesi 60-70GB yer kaplıyor,en azından 480GB lik bir SSD işini daha fazla görür.
Ben de oyunları Hdd'ye Windows'u Ssd'ye kurarım diye düşündüm ama...
Çünkü Hdd olmazsa 500GB'dan fazla Ssd lazım her şey için
Bu arada sana hak veriyorum yavaşlık konusunda ama fps'i etkilemiyor diye biliyorum...

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Ben de oyunları hdd ye windowsu ssdye kurarım diye düşündüm ama
Tabi oyunları HDD ye yükleyebilirsin ama yüklenme sahneleri SSD ye göre daha yavaş olur,atıyorum bir bölümü geçtin ve diğer bölüm yüklenirken bi ara ekran girer biraz beklersin bu HDD de uzunken SSD de daha kısa sürer internetten aralarında ne kadar fark olduğuna bakabilirsin bu yüklenme ekran sürelerinin kendin karar ver :)

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Tabi oyunları HDD ye yükleyebilirsin ama yüklenme sahneleri SSD ye göre daha yavaş olur,atıyorum bir bölümü geçtin ve diğer bölüm yüklenirken bi ara ekran girer biraz beklersin bu HDD de uzunken SSD de daha kısa sürer internetten aralarında ne kadar fark olduğuna bakabilirsin bu yüklenme ekran sürelerinin kendin karar ver :)
Baktım baya araştırdım :D Ama bir de şöyle bir şey var bu sistem şuan kampanyada tek tek toplarsan 7500 tl küsür ediyor ve bu cidden ciddi bir fark.
Orada sunulan yükseltmeler dışında bir yükseltme veya çıkarma yaparsam kampanya gidiyor. O yüzden 1 TB Hdd'yi kaldıramıyorum.
Ben de söyle yapmayı düşünüyorum:
Windows'u ve Pubg ve Battlefield 5'i Ssd'ye (Windows yaklaşık 20GB hadi 30GB de/ Pubg 30 GB hadi 40GB de/Battlefield 5 50GB hadi 60GB de TOPLAM : 130 GB oldu o yüzden 250 GB bu üç şey için yeter de artar diye düşünüyorum )
Geriye kalan oyunları Hdd'ye atmayı düşündüm.
En kötü ihtimalle 7-8 ay sonra bir 250 GB daha alırım...

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Baktım baya araştırdım :D Ama bir de şöyle bir şey var bu sistem şuan kampanyada tek tek toplarsan 7500 tl küsür ediyor ve bu cidden ciddi bir fark.
Orada sunulan yükseltmeler dışında bir yükseltme veya çıkarma yaparsam kampanya gidiyor. O yüzden 1 TB Hdd'yi kaldıramıyorum.
Ben de söyle yapmayı düşünüyorum:
Windows'u ve Pubg ve Battlefield 5'i Ssd'ye (Windows yaklaşık 20GB hadi 30GB de/ Pubg 30 GB hadi 40GB de/Battlefield 5 50GB hadi 60GB de TOPLAM : 130 GB oldu o yüzden 250 GB bu üç şey için yeter de artar diye düşünüyorum )
Geriye kalan oyunları Hdd'ye atmayı düşündüm.
En kötü ihtimalle 7-8 ay sonra bir 250 GB daha alırım...
Tamamdır.Şimdiden hayırlı olsun :)

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Teşekkürler...
İnşallah daha iyileri sizlerin olur...
Bir de sistemde sıkıntı var mı ?
Değiştirmem gerektiğini düşündüğünüz bir parça felan ?
Bende teşekkür ederim.
Sistem gayet iyi parçalar da iyi bir tek kasanın içindekipsu nun markasını bilmiyorum fakat 780 tl ye dandik bir psu koyulmamıştır bir sorun olmaz.

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende teşekkür ederim.
Sistem gayet iyi parçalar da iyi bir tek kasanın içindekipsu nun markasını bilmiyorum fakat 780 tl ye dandik bir psu koyulmamıştır bir sorun olmaz.
Hem cooler master adı altında satılması hem de 80 plus sertifikalı olması gönlümü rahat tutuyor sizce o konu hakkında bir şey yapmam gerekir mi ?

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
İtopya ya gittiğinizde psu yu bir inceleyin modelini öğrenip telefonunuzdan google atıyorum "şu şu şu model psu alınırmı" yazıp birkaç forumdan bakabilirsin.

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İtopya ya gittiğinizde psu yu bir inceleyin modelini öğrenip telefonunuzdan google atıyorum "şu şu şu model psu alınırmı" yazıp birkaç forumdan bakabilirsin.
Teşekkürler yardımlarınız için AOC MONİTÖR konusuna da beklerim orada da fikrinize ihtiyacım var
Mesaj otomatik birleştirildi:

O konuyu kapattılar :D
Aynı konu değildi aslında ama
Şimdi ben olayı anlatayım:
Yukarıdaki bilgisayarı alacağım ama maddi durumum aşırı iyi olmadığı için evdeki Asus 1ms 60hz full hd monitör ile en az 3-4 ay geçinmem lazım. Sizce 3-4 ay sıkıntı olur mu ?
Bu arada almayı düşündüğüm model: AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör
Sizce nasıl ? Fiyatını hak eder mi ?

Son düzenleme:

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Evet idare edebilirsin bir sıkıntı olmaz.
Güzel bir monitör alınabilir.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Arkadaş isterse StoreMI teknolojisini de kullanabilir.

Son düzenleme:

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
NVMe cihazlarda optimum performans gösteriyor bu. Sata da 10 saniyenin üstünde fark atacağını sanmam.
Sizce sistem nasıl olmuş?
Değiştirmem gereken bir yer var mı ?

Bu arada hdd benim için sıkıntı değil aynı yukarıdaki gibi kullancam. Hafif oyunlar geç açılsa da bir şey fark etmez benim için.
Bir de hdd yi silip ssd yi 500 gb yapsam yer sıkıntısı olur

Belki şu ssd yi alabilirim ama marka bana şüphe veriyor
ADATA 960GB SU630 3D NAND Sata3 2.5'' SSD (520MB Okuma / 450MB Yazma)

Son düzenleme:

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler sistemin şu anki fiyatı :
6.674,81 TL

Bence iyice alınabilir bir sistem oldu...
Sizin düşünceleriniz neler ?
Bu arada inşallah yarın sistemi almaya gideceğiz...

ThanatosyTale

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Beyler sistemin anakartını B450 gaming plus yapıp aldım. İnşallah daha güzelleri sizlerin olsun... Alırım bir hayırlı olsun :)