Kitap Paylaşımı (Ana Konu)

Bu konuyu okuyanlar

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Merhaba Sevgili SDN Forum Kitap Kurtları;

Elinizde olan ve okuduğunuz kitapları diğer kullanıcılarımız ile paylaşmak isterseniz, konu üzerinden herkes kitap alışverişlerini yapabilir.

İlk hediyeyi kim gönderiyor? :) Kitap paylaşımlarını yapmanız için elinizde olan kitapları paylaşın, ihtiyacı olan ve okumak isteyen arkadaşlarımız direkt olarak o kişi ile iletişime geçsin.

Not: Bende isterim..

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Bu akşam zor ama yarın akşam elimdeki kitap listesini bir çıkarayım bakalım ihtiyacı olan varsa yollayalım

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Kos koca forumumuzda bir tane bile kitap sever yok mu arkadaşlar, varda "ben kitaplarımı veremem" düşüncesi mi var?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Konuyu yeni görmüş olmak üzdü beni. Kitap isteyen varsa paylaşabilirim. Kütüphane arşivim var :)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Macera, bilim kurgu, polisiye, drama, psikoloji, suç, mitoloji, aşk. Var işte bir şeyler çok okurdum zamanında. Şimdi bir aydır Aeden okuma savaşı veriyorum.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Eğer uygun olursa bir iki kitap hediye almak isterim. Çök özel mesaja.. :)
Macera, bilim kurgu, polisiye, drama, psikoloji, suç, mitoloji, aşk. Var işte bir şeyler çok okurdum zamanında. Şimdi bir aydır Aeden okuma savaşı veriyorum.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bit kitap dostu ile kitap takası yapmak isterim.

Reaksiyon puanı
5,172
Kos koca forumumuzda bir tane bile kitap sever yok mu arkadaşlar, varda "ben kitaplarımı veremem" düşüncesi mi var?
Doluşur az sonra kitap okumayıp okudum diye gezenler... Ülkenin ortalaması belli.

Açıkcası kendi adıma söylüyorum ailem deli gibi kitap okurdu. Babam genelde kendi alanı ile ilgili annem ise öğretmen olduğundan mıdır bilmem felsefe psikoloji din edebiyat tarzında kitaplar okurdu. Kardeşime gelince o hala okuyor. Roman tarzı kitaplar her gün yatmadan bir saat istisnasız ama ne yalan söyleyeyim ben çok zor kitap okuyan biriyim. Ha hiç kitap okumuyor musun derseniz yılda 4 5 tane bitiyorum ama kitap düzenli okundumu faydali bir şey. Yadeyse bir kitabın ilk 100 sayfasıni okuyup kalan 100 sayfasına bir ay sonra devam edince okduğundan bir şey anlamıyorsun.

Bence kitap okunuyorum diyebilmek günümüzde gerçekten cesaret isteyen bir şey çünkü insanlar kitap okumuyorum diyen birine cahil gözü ile bakıyor. Tabi insanlar cehaltin tanımınıda kendine göre yapıyor. Bana göre cehalet genel kültürlü olmamak değil alanında yeterli bilgiye sahip olmamaktır. Bir mühendis alanında bilgili ise cahil değildir. Yada bir doktor... Tabi bazı meslek dallarıda bilgi ile kitap doğrudan ilişkilendirilmiştir. Mesela tarih gibi.

Bu şekilde düşünüyor olmam kitabın önemsiz olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü insanın genel kültürüne kitabın etkisi bana göre %40 dan fazla. Bu yüzden Barış Özcan taktiği ile kendime nisan ayı itibari ile bir zincir oluşturdum ve her ay bir kitap bitirecek şekilde kendimi planladım. İlk ay hedefime ulaştım. Umarım hedefime ulaşabilirim.

Not:Umarım linç yemem. Çünkü dünya tarihinin ilk kitap karşıtı(kitabın tanrılaştırmasına karşı) yazılarından birini yazdım.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Bence kitap okunuyorum diyebilmek günümüzde gerçekten cesaret isteyen bir şey çünkü insanlar kitap okumuyorum diyen birine cahil gözü ile bakıyor. Tabi insanlar cehaltin tanımınıda kendine göre yapıyor.

Kitap okumaya vaktim yok aslında çok büyük bir yalan :) Bir ailem var, akşam çocuğum ile ilgileniyorum. Mesai saati içinde çalışıyorum ve yönettiğim web sitelerim var. Bunlara rağmen en kötü durumda haftada bir, bir kitap kesin bitiriyorum. Yeter ki o zamanı kitap okumak için harcamak işte :)

Routinues

Asistan
Reaksiyon puanı
168
Kitap okumaya vaktim yok aslında çok büyük bir yalan :) Bir ailem var, akşam çocuğum ile ilgileniyorum. Mesai saati içinde çalışıyorum ve yönettiğim web sitelerim var. Bunlara rağmen en kötü durumda haftada bir, bir kitap kesin bitiriyorum. Yeter ki o zamanı kitap okumak için harcamak işte :)
Elinde Türk tarihi ile ilgili kitabı olanlarla takas yapabilir yada takas yapmadan hediye olarak alabilirim.

nüvisende

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

katılıyorum.. :)çok yaramaz bir oğlum var ve maaşlı iş, ev işi, yemek bulaşık vs.. engel değil. buna rağmen 400 500 sayfalık bir kitabı 3 4 günde bitiririm. isteyen herkes yapabilir. biz kitap okurlar. sosyal dille "kitap kurtları" kitap okumayanlara cahil gözüyle bakmayız. en azından kendi adıma konuşayım bakmam. sadece "okumak istiyorum da vaktim yok" diyenlere tepkim büyük. dürüst olup "okumayı sevmiyorum" dese asla yargılamam. her insan bir değil. kitap paylaşma konusuna gelince. çok değer verdiğim bir iki kitap vardı. hiç kitap okumayan bir iki arkadaşıma verdim. ha okudum ha okuycam derken kitaplarım yalan oldu. yeniden almak zorunda kaldım. üzücü olan ise Ted Dekker'ın "oyun" kitabını verdiğim şahısla irtibatı koparmış olmam ve kitabı hiç bir yerde bulamıyor olmam :disappointed:
o deneyimlerden sonra kimseye kitaplarımı vermem. öz kardeşim ister ona bile vermem :rolleyes: