Bu konuyu okuyanlar

LReanX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
9.Sınıftayım. Bilişim yada Muhasebe seçicem ikisi arasında kaldım. Bir yanım bilişime git seviceksin diyor bi yanım işsiz kalmicaksın muhasebeye git diyor. Sizce ne yapmalıyım?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bilişim seçmelisin. Yabancı dil de elzem gibi birşey.

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Sevdiğin hangisi ise ona yönel, bilişim sektörü beklediğinden farklı olabilir bu seni zorlar belki ama bunu bilerek gidersen ayak uydurabilirsin.
Muhasebe ise kesin iş garantisi olan bir meslek değil, onca sene okuyup kasiyer olmaya calısanlar da var :D
Bence sen bilişim sektörüyle alakalı geniş bir araştırma yap çokta beklemediğin şeylerle karsılasmazsan bilişime yönelmeni öneririm...

LReanX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Sevdiğin hangisi ise ona yönel, bilişim sektörü beklediğinden farklı olabilir bu seni zorlar belki ama bunu bilerek gidersen ayak uydurabilirsin.
Muhasebe ise kesin iş garantisi olan bir meslek değil, onca sene okuyup kasiyer olmaya calısanlar da var :D
Bence sen bilişim sektörüyle alakalı geniş bir araştırma yap çokta beklemediğin şeylerle karsılasmazsan bilişime yönelmeni öneririm...
Yazılım yapılıyornuş anladığım kadarıyla işte bilgisayarla aram iyi ama kodlama bunaltırmı orasını bilemedim maaşı ideal yeteneğe göre artıyormuş

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Yazılım yapılıyornuş anladığım kadarıyla işte bilgisayarla aram iyi ama kodlama bunaltırmı orasını bilemedim maaşı ideal yeteneğe göre artıyormuş
Sorun şu bilgisayarlar arası iyi olan ya da iyi olduğunu zanneden arkadaşlar iş yazılıma gelince mevzunun tamamen farklı olmasından yakınıyor.
Bu yüzden diyorum yazılım sürecini iyice araştır he bide işin ayrı tarafı en azından denemiş neyin nasıl olduğunu görmüş olursun :D

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Her yazılımcı iş bulacak diye bir kaide yok. Liseden sonra üniversitelerin ilgili bölümlerini okumadığınızda(bmühendisliği, ymühendisliği vb) işsiz kalma ihtimaliniz yüksek.
Yetenek + sizin kendinizi ne kadar geliştirdiğiniz tabi ki önemli ama Türkiyede diploma önünüze hep koyulacak bir engel olacaktır.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Muhasebe okuyup işsiz dolaşan çok ama bilişim okuyup en azından diploması olan vatandaşlar sertifika alarak yine kendi alanlarına yakın işlerde çalışma olanağına sahip olabiliyolar. Bu iş azim işi, hem istemeli hem de azimli olmalısınız, öyle hemen pes ederim diyorsanız hayat zordur zaten... Siz en iyisi başta zorlanın ama sonrası nispeten kolay olacaktır.

LReanX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Herkese teşekkürler bilişim seçip bunalmamak istiyorum umarım pişman olmam şuanlık bilişim kararım

Son mesajlar