Windows 10 1809 Sağ Tık Problemi

Jwnex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarımı temiz kurulum yaparak windows 10 1809 güncellemesine geçirdim fakat sinir bozucu bir hata ile karşı karşıyayım. Masaüstünde sağ tıklayıp yeni bir klasör,metin belgesi vs oluşturmak istediğimde sağ tık>yeni penceresi normalden daha geç bir sürede açılıyor. Bu sorun neyden kaynaklı olabilir ? Önceki windows 10 sürümlerinde böyle bir hata ile karşılaşmamıştım.

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Merhaba;
1809'da genel olarak bir hantallık, ağırlık var ama sağ tık menüsünün açılışında ve yeni sekmesinin yüklenmesinde aşırı bir yavaş durum yok.
Temiz kurulum sonrasında ekstradan başka bir yazılım kurdunuz mu?
Sürücüleri (ağ bağdaştırıları, grafik, ses vs.) Windows güncelleştirme ile mi yüklediniz yoksa manuel olarak kendiniz mi indirip yüklediniz?
Masaüstü mü dizüstü mü kullanıyorsunuz?

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
1809 çok sinir bozucu. Umarım yakında adam akıllı bir güncelleme gelir.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,375
Karanlık "Tema" yapacağız derken işin içine etmişler. Mod ile uğraşırken diğer hataları unutmuşlar.

Jwnex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
1809 çok sinir bozucu. Umarım yakında adam akıllı bir güncelleme gelir.
Umarım hocam.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Karanlık "Tema" yapacağız derken işin içine etmişler. Mod ile uğraşırken diğer hataları unutmuşlar.
Merhaba;
1809'da genel olarak bir hantallık, ağırlık var ama sağ tık menüsünün açılışında ve yeni sekmesinin yüklenmesinde aşırı bir yavaş durum yok.
Temiz kurulum sonrasında ekstradan başka bir yazılım kurdunuz mu?
Sürücüleri (ağ bağdaştırıları, grafik, ses vs.) Windows güncelleştirme ile mi yüklediniz yoksa manuel olarak kendiniz mi indirip yüklediniz?
Masaüstü mü dizüstü mü kullanıyorsunuz?
Hocam dizüstü kullanıyorum. Manuel olarak yaptığım tek güncelleme ekran kartı güncellemesi onun haricindeki her şeyi windows kendi hallediyor diye biliyorum. Ekstra yazılım vs kurmadım.

Son düzenleme:

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Hocam dizüstü kullanıyorum. Manuel olarak yaptığım tek güncelleme ekran kartı güncellemesi onun haricindeki her şeyi windows kendi hallediyor diye biliyorum. Ekstra yazılım vs kurmadım.
Sistem Bakımı'nı denediniz mi? Denemediyseniz deneyin.
Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sorun Giderme\Tüm Kategoriler

Başlangıç'a sağ tıklayın.
Aygıt yöneticisi
Görüntü bağdaştırıcıları'ndan
neyi manuel olarak yaptıysanız o'na
sağ tıklayıp
"cihazı devre dışı bırak" tıklayın.
masaüstünde sağ tıklamayı ve yeni sekmesindeki öğelerin yüklenmesini gözlemleyin.
Bir fark var mı?

Devre dışı bırakılan sürücüye sağ tıklayıp Cihazı tekrar etkinleştirin.
Görüntü bağdaştırıcıları'na tek tek sağ tıklayıp
Sürücüleri güncelleyin.

Bilgisayarı yeniden başlatın. Sağ tıklama ve yeni sekmesindeki öğelerin yüklenmesini gözlemleyin.

Windows Ara'ya
regedit
yazıp ENTER'layın.
Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\background\shellex\ContextMenuHandlers
ve
Bilgisayar\HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\background\shellex\ContextMenuHandlers\New
kayıt yollarında
(Varsayılan) haricinde dize değeri olmamalı, kontrol edin.