SDN'de kaç kişi sigara içiyor?

SDN'de kaç kişi sigara içiyor?

• Kullanılan toplam oy
    42

Bu konuyu okuyanlar

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311
Sigara içenlere saygım sonsuz, sigaraya ise nefretim. Bu kadar iğrenç kokan, bu kadar sağlığa tehdit olan ve cebe de zarar veren bir illet olamaz.

Tek tahammülüm olmayan kısım ise sigara içtiğini bahane ederek sokağa tükürenler. Hepsine tek tek ders verilmesi gerek...

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Sigara bağımlılığım hiç bir zaman olmadı, şükürler olsun

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
İçmem, tavsiye de etmiyorum. Dertleri, sıkıntıları sigara çözüp veya erteletmiyor. Başınıza başka bir bela açmış oluyorsunuz.

Reaksiyon puanı
142
Dert, sıkıntı olayı ayrı. Zaten o mantıkla içen, bilerek kendisine zarar vermek için içer. Çok çok nadir, bazen bir canın çeker yakarsın. Ben 1 paketi 1 yılda bitiririm şeklinde içiyorum. Bazen ayda 1, bazen 3 - 4 ayda bir canım çekerse. Paket karşımda durur; ama hiç içesim gelmez. Buna da içiyor denilir mi bilmiyorum. O bakımdan 2'nci ve 3'üncü şıklar arasında dolanıyorum.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yılda yaklaşık 3500 tl’yi duman etmek salaklıktır...
Üstelik sağlığını kaybederek...
Başkalarının sağlığını tehdit ederek...
Çevreye rahatsızlık vererek...
Leş gibi kokarak...

Sigara güzellemesi yapanlar sadece bağımlılıklarına zayıf iradelerine bahane arayarak psikolojik olarak kendini rahatlatma çabasına girenlerdir...

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Anne-baba sigara içiyorsa çocuklar da yatkın oluyor. O yüzden bence kendine acımayan çocuğuna acısın.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
küresel ısınma ile tütün de tarih olucakm içerdim bıraktım rahmetlinin dediği doğru...

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Yılda yaklaşık 3500 tl’yi duman etmek salaklıktır...
Üstelik sağlığını kaybederek...
Başkalarının sağlığını tehdit ederek...
Çevreye rahatsızlık vererek...
Leş gibi kokarak...

Sigara güzellemesi yapanlar sadece bağımlılıklarına zayıf iradelerine bahane arayarak psikolojik olarak kendini rahatlatma çabasına girenlerdir...
Sana ne? Belki ben yaşadığım hayattan memnun değilim. Belki erkenden ölmek istiyorum. Belki kendimle birlikte çevremdeki insanlara da zarar vermek istiyorum. Bir bıkmadınız insanları kategorize etmekten. İçen içer size ne.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
abartma adam fikrini söylüyor sigara içeni asalım demiyor.

Mert Alper

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,311

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
İnsanlara verdiğin değer yukarıda.
---------
İnsanların haklarına verdiğin değer aşağıda.

Tutarsızlığın çok hoş bir seviyede. Sığ ve düşüncesizce.
Kendim de dahil hiçbir insana değer vermiyorum. Konuyla alakasız saçma sapan yorum yazanlara gıcık kapıyorum sadece. İçen içer size ne ben sana sen sigara içiyorsun sen salaksın desem hoşuna mı gidecek yani?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
142
İçenlere neden hakaret ediliyor? Burada bu tür konuşmalar açılsın diye anket yapmadım. Sadece forumdaki içen içmeyen oranı olarak güzel bir istatistik olabilir diye düşündüm. Bu bakımdan @Elbruz46 arkadaşın sözü ve az buçuk aşağılayıcı söylemi hoş değil. Üslûba dikkat edelim. İçen içer, içmeyen içmez, kime ne? Kimse kimseye karşı sorumlu değil. Birbirimize karşı saygılı olalım.

Son düzenleme:

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Üslup gerçekten çok önemli; öyle büyüklenip dururken Allah bir vurur, ondan sonra Hanya'yı Konya'yı görür insan.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Asla merakım olmadı. İçenlere saygı duyuyorum ama asla kendi elimle kendimi zehirlemek bana mantıklı gelmemekte

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Benim Şahsi Fikrim Her Zaman Dediğim Gibi Sigara Zengin İnsanlar İçindir

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Sigara içenlere saygım sonsuz, sigaraya ise nefretim. Bu kadar iğrenç kokan, bu kadar sağlığa tehdit olan ve cebe de zarar veren bir illet olamaz.

Tek tahammülüm olmayan kısım ise sigara içtiğini bahane ederek sokağa tükürenler. Hepsine tek tek ders verilmesi gerek...
Ben içenlere değil de durakta (özellikle durakta tüm öğrencilerin toplandığı yerde, güya açık hava) bilet sırasında falan yani insanların yoğunlukta olduğu yerde içenlere de saygı duymuyorum.Japonya da nasıl millet bir başkasını zehirlememek için küçük kabinlerde zıkkımlanıyor.Çok ayar oluyorum sigarasını boynunda, ağzında veya burun deliğinde falan söndüresim geliyor. Bir daha yerde boş paket gorse bile kafasını çevirsin diye .

---- Mesajlar birleştirildi ----

İçenlere neden hakaret ediliyor? Burada bu tür konuşmalar açılsın diye anket yapmadım. Sadece forumdaki içen içmeyen oranı olarak güzel bir istatistik olabilir diye düşündüm. Bu bakımdan @Elbruz46 arkadaşın sözü ve az buçuk aşağılayıcı söylemi hoş değil. Üslûba dikkat edelim. İçen içer, içmeyen içmez, kime ne? Kimse kimseye karşı sorumlu değil. Birbirimize karşı saygılı olalım.
Alakası yok sigara gibi zibilyon içinde tane zehir barındıran sadece kendine ve etrafındakilere zarar veren para israfı olan en azından içiliyorsa bile üretiminde halkımızın kazancı olmayan saçma bir şeyi kullananlara irade zayifliklarına yenilip kullandıkları için üslubumda saygı göstermek zorunda değilim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Belki kendimle birlikte çevremdeki insanlara da zarar vermek istiyorum.
Bu bile senin hastalıklı bir düşünce yapısına sahip olduğunu gösteriyor
Felsefede şöyle bir şey var.

"Bilen insan kötülük yapmaz."

Bile bile kötülük yapan zaten psikopattır. Seçimini yap cahil misin psikopat mı ?

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
Sigaraya başlayanlar bugün çok dertliyim bir tek atayım diyerek başlamıyor.Bir çoğu istemsiz başlıyor...

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Bu bile senin hastalıklı bir düşünce yapısına sahip olduğunu gösteriyor
Felsefede şöyle bir şey var.

"Bilen insan kötülük yapmaz."

Bile bile kötülük yapan zaten psikopattır. Seçimini yap cahil misin psikopat mı ?
Toplumun delirttiği bir malım. Fakat konu ben değilim. Konu sigara içenlerin kategorize edilmesi.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
5,172
İyide bu durumu sigara içenlerde farkında. Büyük ihtimal samimiyetin olan insanlara bu cümleyi söylediğindede kendilerininde bu durumu farkında olduğunu ama bırakamadıklarını söyleyeceklerdir. Dediğim gibi sigara içenler o şeyi hobi olarak içmiyor.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
44 yaşındayım ağzıma değmedi izmarit ama içki içerim.

Lazanya Yiyen Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Anne-baba sigara içiyorsa çocuklar da yatkın oluyor. O yüzden bence kendine acımayan çocuğuna acısın.
Hayır alakası yok. Ebeveynlerim içiyor (babam 4 sene önce bıraktı) ama ben daha ağzıma bile sürmedim. Aksine birçok annesi babası içmeyen arkadaşlarımın kendileri içiyor.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
o zaman tıp bilimine göre düzenli tüketilen tek kadeh şarap bile alkolik olmak demek yanlış...

teknogunay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
İçmeyen kişinin fazla olması ne kadar güzel ^^

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,457
Toplumun delirttiği bir malım.

Birincisi suçlayacak kişi ya da neden bulmak çok kolaydır.Bu yönetim, iş arkadaşın veya ebeveynlerinin küçükken sana olan tutumu olabilir. Ama bunlar senin sorumlu olmadığını ispatlamaz.

Konu sigara içenlerin kategorize edilmesi.
Evet, bahsedilen kişiler banane ya açık havadayım sağımdaki solumdaki çocuk bebek yaşlı farketmez etrafımda kim varsa beni ilgilendirmez onlarda yanıma gelmeseymiş (sanki dünya tapulu alanı) diyebilecek kadar ruhsuz olanlar kategorize edilsin daha fazlası yapılsın.Ama kendi kendine zıkkımlanabilir bana bir zararı yok.

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Ben kullanıyorum günde 1 paket gidiyor. Bir ara bırakmıştım geri başladım. Elektrosigara + bant denedim olmadı. Şu sıralar niyetim var bırakmak için bakalım ne yapacağız.