LGS Sınavına girerken Çaresiz Kaldım

Bu konuyu okuyanlar

Mustaafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu sene lgs sınavına girecegim internet pc hersey kalkıor bos vakitlerimde ne yapabilrim butun sene dayananam ben yardım

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
çok acilmiş miş

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Ders çalış bisiklet sür.

erentcolak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Acil deyince ben de önemli bir şey zannettim. Kendinize yeni hobiler edinmeye çalışın hocam, günün belirli saatlerini okuma yazmaya ayırıp, ders çalıştıktan sonraki aralıklarla spor yapabilirsiniz. Özellikle spor hem fiziki hem de psikolojik olarak sınav periyodunda sizi ayakta tutma noktasında kritik bir rol oynar. Değerlendirin derim.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Sevgili bul, sınavı da boşver 2 saat çalış yeter gunde.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Kitap oku , hobi edin (yüzme , spor , vs.) Test kitabı al test çöz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sevgili bul, sınavı da boşver 2 saat çalış yeter gunde.
Lgs ye gireceğim diyor arkadaş kız arkadaş meşgul eder onu sınavlara çalışamaz tam olarak.

Son düzenleme:

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Kitap oku , hobi edin (yüzme , spor , vs.) Test kitabı al test çöz.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Lgs ye gireceğim diyor arkadaş kız arkadaş meşgul eder onu sınavlara çalışamaz tam olarak.
Boşver asosyal bir loser olmasından iyidir. Sınav önemli bir şey değil. Üniversite okumak boş hatta.

BerkerK

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Bence kendini hiç kasmana gerek yok sana şöyle söyleyeyim hocam, Tüm sene boyunca hergün eve geldiğimde üzerimi değiştim yemeğimi yedim ve 2-3 saat boyunca oyun oynadım, yaz tatilinde ne yapıyorsam yine aynı yaptım gece 1-2 ye kadar video izledim twitchde takıldım, Tek yaptığım şey okuldaki zamanımı %100 verimli kullanmam oldu. Derslerde 40 dakika boyunca hocalarima inanılmaz odaklandim, anlattığı şeyleri kafamda tekrarladım birde ara sıra 10-20 soru (1 yaprak test) çözdüm, sonuç olarak şuanda teog puanına göre 465 puanlı bir lisedeyim. Uzun lafın kısası kendini asla kasma, dersleri adam gibi %100 verimli geçir. Sınavında başarılar.

Mustaafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bence kendini hiç kasmana gerek yok sana şöyle söyleyeyim hocam, Tüm sene boyunca hergün eve geldiğimde üzerimi değiştim yemeğimi yedim ve 2-3 saat boyunca oyun oynadım, yaz tatilinde ne yapıyorsam yine aynı yaptım gece 1-2 ye kadar video izledim twitchde takıldım, Tek yaptığım şey okuldaki zamanımı %100 verimli kullanmam oldu. Derslerde 40 dakika boyunca hocalarima inanılmaz odaklandim, anlattığı şeyleri kafamda tekrarladım birde ara sıra 10-20 soru (1 yaprak test) çözdüm, sonuç olarak şuanda teog puanına göre 465 puanlı bir lisedeyim. Uzun lafın kısası kendini asla kasma, dersleri adam gibi %100 verimli geçir. Sınavında başarılar.
Yorumun için teşekkür ederim fakat bizimkiler zorlanıyor işte napalim bi süre yeni hobiler arayıp kendimi spora verip derslere asılırım herhalde

BerkerK

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Yorumun için teşekkür ederim fakat bizimkiler zorlanıyor işte napalim bi süre yeni hobiler arayıp kendimi spora verip derslere asılırım herhalde
Hiç moralini bozma sınavda sanki test çözüyormus gibi düşün bide dediğim gibi dersi derste Adam gibi dinle eve gidincede 10-20 soru çözersin gerisi zaten kolay

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Kardeşim çok ders çalış doğru konuşuyorum 99,56 ortalamam vardı. Gündü 7saat okul +4 dört saat dershane +1saat evde çalıştım ve tüm yıl boyunca 59.850 soru çözdüm. Sınavda da çok iyi bir yere yerleştim ama şunu söylemeliyim çok ders çalış ama haftasonları da kafanı boşalt. Ve en önemlisi sınava sakin gir ve hep sakin olmaya çalış stres öğle bir şey ki 2 arkadaşım( benle aynı notlara sahip) nitelikli okul bile kazanamadı en önemli şeyler düzenli çalışma ve sakin kafa.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Kardeşim çok ders çalış doğru konuşuyorum 99,56 ortalamam vardı. Gündü 7saat okul +4 dört saat dershane +1saat evde çalıştım ve tüm yıl boyunca 59.850 soru çözdüm. Sınavda da çok iyi bir yere yerleştim ama şunu söylemeliyim çok ders çalış ama haftasonları da kafanı boşalt. Ve en önemlisi sınava sakin gir ve hep sakin olmaya çalış stres öğle bir şey ki 2 arkadaşım( benle aynı notlara sahip) nitelikli okul bile kazanamadı en önemli şeyler düzenli çalışma ve sakin kafa.
59.850 soru çözdüğünü sayasıya dahada çalışsaydın şuan Nasa'da çalışıyordun:)

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Herif usenmemis cozdugu soru sayisini yazmis ya. Helal olsun.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Rehber öğretmenimiz diyordu hiç unutmam...
İyi bir lise iyi bir üniversite iyi bir meslek/hayat

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
kardeş kazanan tavsiyesi günde en az 300/350 soru çöz,sözelvesayısal mantığınıgeliştir,HER gün mutlaka yarım saat yürü veya basketbol futbol oyna bu şekilde beyinindeki zerreciklere okşijen girer :) , Ben bütün yıl çalıştım ve %4.9x yaptım ve haldır huldur rasgele soru çözme seni zorlayan ne ise ona yoğunlaş sana zor mu geliyor sende o sorulara zor gel ki başarasın.Kafanı kıza verme arkadaşların dediği gibi ,ha birde programlı olarak yap bir program yap ona göre çöz etüt merkezinse sınıf hocamı hepimize program yapardı (günlük ders karışık değil sadece ders) sen bunları belirle dersi derste dinle gerisi kolay.

Reaksiyon puanı
5,172
465 ilk 70 bin eder ki lisede çalışmazsan bu durum seni 150 binlere kadar atar...

Sonuç mühendis olup marangozluk yapan insanlar...

BerkerK

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Beta erkeklerin bunu anlamasını zaten beklemiyorum.
Bak Aslan parçası, burada sana çok güzel laflar söylerdim ama senin gibi daha gerçeği ve sanalı birbirinden ayırmayan birine boşuna dil dökmeme hiç gerek yok.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Bak Aslan parçası, burada sana çok güzel laflar söylerdim ama senin gibi daha gerçeği ve sanalı birbirinden ayırmayan birine boşuna dil dökmeme hiç gerek yok.
Dostum kaç yaşındasın da "Bak Aslan parçası" "senin gibi daha gerçeği ve sanalı birbirinden ayırmayan birine" gibi bir cümleler sarf edebiliyorsun bana karşı? Hayatın boyunca yokluk nedir bildin mi? Hayattaki en büyük derdi Mafia 2'de başarısız olmak olan veledin tekisin. Hiç paran olmadığı için ayakkabı alamayıp yırtık ayakkabı giydin mi? Veya telefonun olmadığı için arkadaşların telefonun var mı diye sorduğunda bahane ürettin mi? Ben ürettim, çünkü fakirim, hayatın tüm zorluklarını sonuna kadar yaşadım yaşamaya da devam ediyorum. O yüzden saçma sapan yorumlar yapmayı bırak işine bak, sınavına çalış, saçma sapan oyunlarda hayatını çürütmeye devam et.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Sınavlarına çok iyi çalış, üniversite kazandıktan sonra sosyalleşirsin zaten.

Reaksiyon puanı
5,172
İyi bir üniversite için iyi bir lise kazanması gerek öncelikle.
Başarıdan ne kadar uzak olduğunuz belli... Bir insanın sosyal olabilmesi için gece gündüz gezmesine gerek yok. Bir insan gülüyorsa güldürebiliyorsa zaten o sosyaldir ki lise zamanında fen lislesi öğrencilerine bakıldığında en çok hobi ile ilgilenen kişilerin onlar olduğunu görürsün. Şimdi yazımın orasından burasından cımbızla söz çekresin diye ekliyorum, benim kızdığım nokta senin ders çalış demen değil. Sanki başarılı olmak için robot olmak gerekiyormuş algısı yaratıyor olman...

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Başarıdan ne kadar uzak olduğunuz belli... Bir insanın sosyal olabilmesi için gece gündüz gezmesine gerek yok. Bir insan gülüyorsa güldürebiliyorsa zaten o sosyaldir ki lise zamanında fen lislesi öğrencilerine bakıldığında en çok hobi ile ilgilenen kişilerin onlar olduğunu görürsün. Şimdi yazımın orasından burasından cımbızla söz çekresin diye ekliyorum, benim kızdığım nokta senin ders çalış demen değil. Sanki başarılı olmak için robot olmak gerekiyormuş algısı yaratıyor olman...
Dostum arkadaşın fakir olduğunu varsayarak bunu yazdım. Fakir insanın asosyal olması öyle kolay bir şey değil bir kere. Üniversite kazanırsa sosyalleşebilir anca.