LGS Sınavına girerken Çaresiz Kaldım

Bu konuyu okuyanlar

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Dostum arkadaşın fakir olduğunu varsayarak bunu yazdım. Fakir insanın asosyal olması öyle kolay bir şey değil bir kere. Üniversite kazanırsa sosyalleşebilir anca.
"Fakir insanın asosyal olması öyle kolay bir şey değil" cümlen ile "Üniversite kazanırsa sosyalleşebilir anca" Cümlen çelişiyor...

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
"Fakir insanın asosyal olması öyle kolay bir şey değil" cümlen ile "Üniversite kazanırsa sosyalleşebilir anca" Cümlen çelişiyor...
Bende önce anlayamadım. Felsefe mi yapıyor acaba diye kendime sordum. Sonrası ---ERROR---

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Üniversite kazanmak kolay bir şey değil. Ha bahsettiğim üniversiteler ytü, odtü, itü gibi köklü üniversiteler. Ayrıca yazdığım cümleler nasıl çelişiyor anlamadım "Fakir bir insanın asosyal olması kolay bir şey değil" dedim imkansız demedim.

Son düzenleme:

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Bende önce anlayamadım. Felsefe mi yapıyor acaba diye kendime sordum. Sonrası ---ERROR---
Acaba arkadaşa anlatım bozukluğu dersi mi versek hocam:)

Üniversite kazanmak kolay bir şey değil. Ha bahsettiğim üniversiteler ytü, odtü, itü gibi köklü üniversiteler. Ayrıca yazdığım cümleler nasıl çelişiyor anlamadım "Fakir bir insanın asosyal olması kolay bir şey değil" dedim imkansız demedim.
Birincisi hobi edinmek için paraya ihtiyacın yok.

İkincisi sosyallikten anladığın sanırım kafelerde akşama kadar eğlenmek. Evet bunun için paraya ihtiyaç var ama sosyallik bu değil.

Üçüncüsü fen lisesi mezunu biri olarak tekrar söylüyorum eğer ki lise boyu dersi derste öğrenseniz ve derste işlediklerinizi defterin başından itibaren sık sık tekrar etseniz, bunun dışındada günde düzenli bir saat soru çözseniz zaten ilk on bine girersiniz.(tabiki son yıl köpek gibi çalışmanız lazım ve herhangi bir eğitim kursundan destek almanız lazım)

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Acaba arkadaşa anlatım bozukluğu dersi mi versek hocam:)

Birincisi hobi edinmek için paraya ihtiyacın yok.

İkincisi sosyallikten anladığın sanırım kafelerde akşama kadar eğlenmek. Evet bunun için paraya ihtiyaç var ama sosyallik bu değil.

Üçüncüsü fen lisesi mezunu biri olarak tekrar söylüyorum eğer ki lise boyu dersi derste öğrenseniz ve derste işlediklerinizi defterin başından itibaren sık sık tekrar etseniz, bunun dışındada günde düzenli bir saat soru çözseniz zaten ilk on bine girersiniz.(tabiki son yıl köpek gibi çalışmanız lazım ve herhangi bir eğitim kursundan destek almanız lazım)
Evet sosyallik tam olarak bu. Ayrica yazdigim cumlede anlatim bozuklugu falan yok siz okudugunuzu anlamiyorsunuz.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Evet sosyallik tam olarak bu. Ayrica yazdigim cumlede anlatim bozuklugu falan yok siz okudugunuzu anlamiyorsunuz.
O zaman baba parası yoksa zenginliği ve başarıyı unut... Çok yanlış düşünüyorsun...

Bu arada gerçekten anlatım bozukluğu eğitimi alman şart...

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Türk Dili ve Edebiyatı dersinde uyumayacaktın...

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Daha noktalama isaretlerini nereye koyacagini bilmeyen, baglac olan `-de` `-da`yi ayiramayan adamlar benim Turkceme laf atiyor ya ona uyuz oluyorum. Haklisiniz ben Turkce ozurluyum, lutfen bir daha mesaj atarak beni rahatsiz etmeyin.

Son düzenleme:

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Daha noktalama isaretlerini nereye koyacagini bilmeyen, baglac olan `-de` `-da`yi ayiramayan adamlar benim Turkceme laf atiyor ya ona uyuz oluyorum. Haklisiniz ben Turkce ozurluyum, lutfen bir daha mesaj atarak beni rahatsiz etmeyin.

Kardeşim; ben kırıcı olmak istemiyorum lütfen alıcı kulakla dinle, senle bi iletişim kuralım...

1)Başarı için çok çalışmak değil düzenli çalışmak önemli. Sanırım bu konuda hem fikiriz....

2)Sosyallik kafelerde gezip tozmak değildir. Kızlarla yatıp kalkmakta değildir. Sosyallik gülmektir güldürebilmektir. Aslında hiçbir insan asosyal değildir. Sadece kendine güvenmiyordur. Sen hiç ailesinin yanında konuşmaktan çekinen, cümleleri bir araya getiremeyen birini gördün mü...

3)Genel olarak cümlelerimde, noktalama ve yazıma dikkat ederim. Mesela sıralı cümleleri virgül ile ayırırım, özneyi virgül ile belirtirim bunun dışında yazdıklarım olabildiğince açık ve nettir. Hiç kimse yazdıklarımdan çifte anlam çıkarmaz. Eğer ki cümlelerin sonundaki, üç noktayı sorarsan onunda espirisi vardır. Tüm cümlelerimin sonunda kullanırım. Ancak benim yaptığım elbetteki bir kabiliyet değil. Sadece 9 yıldır forumlardayım o kadar. Yani özetle zaman ve uğraş istiyen bir şey:) (kendi reklamımıda araya sıkıştırmış oldum:D)

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Her imla hatasını takmıyoruz. Cümlede anlatım bozukluğu var demiştik.
Narrator, isyankar97, umutbitti... siz hep hayattan bıkmışsınız. Yok yalnızım yok asosyalim yok özgüvensizim. Gökten sefa düşmez. İyi bir hayat düşmez. Çalışmak çabalamak şart.

Narrator

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Kardeşim; ben kırıcı olmak istemiyorum lütfen alıcı kulakla dinle, senle bi iletişim kuralım...

1)Başarı için çok çalışmak değil düzenli çalışmak önemli. Sanırım bu konuda hem fikiriz....

2)Sosyallik kafelerde gezip tozmak değildir. Kızlarla yatıp kalkmakta değildir. Sosyallik gülmektir güldürebilmektir. Aslında hiçbir insan asosyal değildir. Sadece kendine güvenmiyordur. Sen hiç ailesinin yanında konuşmaktan çekinen, cümleleri bir araya getiremeyen birini gördün mü...

3)Genel olarak cümlelerimde, noktalama ve yazıma dikkat ederim. Mesela sıralı cümleleri virgül ile ayırırım, özneyi virgül ile belirtirim bunun dışında yazdıklarım olabildiğince açık ve nettir. Hiç kimse yazdıklarımdan çifte anlam çıkarmaz. Eğer ki cümlelerin sonundaki, üç noktayı sorarsan onunda espirisi vardır. Tüm cümlelerimin sonunda kullanırım. Ancak benim yaptığım elbetteki bir kabiliyet değil. Sadece 9 yıldır forumlardayım o kadar. Yani özetle zaman ve uğraş istiyen bir şey:) (kendi reklamımıda araya sıkıştırmış oldum:D)
Ya dostum ben insanlarin aciklarini aramaya cok merakli bir insan degilim. Mobilden girmeme ragmen Turkceme olabildigince ozen gostermeye calisiyorum. Ama durduk yere bana alayci tavirla yaklasana da karsilik vermesini bilirim. Dostum sana soyle soyleyeyim ben cocuklugumda dislerim gayet normaldi, estetik olarak siritmiyordu yani. Bir gun veledin teki on dislerimi kirdi ve dislerim carpik buyumeye basladi. O gun bugundur ben topluluk icinde gulemiyorum, aile olsun olmasin hicbir sekilde gulemiyorum. Asosyal olmamdaki tek sebep dislerim. Dislerimi yaptiracak param yok. Bunun nasil bir his oldugunu yasamadan bilemezsin kisacasi. Kendine guvenle alakasi yok. Ornek sacma olabilir ama durum bu yani.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Ya dostum ben insanlarin aciklarini aramaya cok merakli bir insan degilim. Mobilden girmeme ragmen Turkceme olabildigince ozen gostermeye calisiyorum. Ama durduk yere bana alayci tavirla yaklasana da karsilik vermesini bilirim. Dostum sana soyle soyleyeyim ben cocuklugumda dislerim gayet normaldi, estetik olarak siritmiyordu yani. Bir gun veledin teki on dislerimi kirdi ve dislerim carpik buyumeye basladi. O gun bugundur ben topluluk icinde gulemiyorum, aile olsun olmasin hicbir sekilde gulemiyorum. Asosyal olmamdaki tek sebep dislerim. Dislerimi yaptiracak param yok. Bunun nasil bir his oldugunu yasamadan bilemezsin kisacasi. Kendine guvenle alakasi yok. Ornek sacma olabilir ama durum bu yani.

Kardeşim burada yazım kuralları önemsizdir. Ancak öyle bir cümle kurdun ki biz felsefik bir şey aradık:D Bazen söylediğin şey değil, karşı tarafa anlattığın şey ile değerlendirilirsin. Mesela espiri yaparsın ancak başkası bunu komik karşılamaz. Buda onun gibi, kendince mantıklı yazarsın ancak aklından geçeni karşı tarafa tam aktaramazsın. Bunlar ara sıra forum(makale) geçmişi olmayan insanlarda olan şeyler. Önemli olan hatayı espirili bir şekilde, birden çok kişi uyardığında dikine gitmeden bunu düzeltmek.

Bunun dışında yaşadığını dünyanın en zor şeyi sanıyorsun değil mi? Benimde dişlerim normal insana göre 4 ton sarı(çok rahatsız edici düzeyde) ancak insanlara açıklama yapıyorum doğuştan diye. Açıkcası aynı açıklamayı sende yapabilirsin. Sana karşı dürüst olmayan dünyaya karşı dürüst olmak zorunda değilsin. Ve tabiki şerefsizin teki dişimi kırdı demekte zorunda değilsin. Doğuştan de geç...

Bunun dışında ben küçkken çok daha büyük sıkıntılar yaşadım. Bana disleksi teşhisi konuldu. 6 yaşımda iken öğretmen olan annemin okumayı öğretmeye çalışması ile ve benim öğrenememem ile erkenden teşhis edilmiş bu hastalık bende çok ileri düzey değildi. Sadece belli harfleri karıştırmama ramen bana çok zorluk çıkarıyordu. Okumayı tam 3 yılda öğrendim. Açıkcası tedavisi yok vs diyorlardı ancak uygun destek ile şuan bundan hiçbir şekilde etkilenmiyorum. Tabi bu günlere gelmek için ailem çok ciddi çaba gösterdi o ayrı konu. Bana durmadan dikkat kitabı çözdürdüler. Her gün düzenli olarak (kavga dövüşte olsa) kitap okuttular.Açıkcası bu durum insanlarla olan iletişimimide çok olumsuz etkiledi tabi ama dediğim gibi şuan herhangi bir sıkıntı yaşamıyorum.Hala çift görme durumu genel olarak devam ediyor ancak bu durum okumama engel değil aynı şekilde hep dikkat konusundada yaşıtlarımın gerisindeydim ancak ailem beni hep destekledi. Şuan dikkat konusundada bir sıkıntım yok. Ne kadar şükretsem az. Daha Allahtan ne istiyebilirim ki. Artık bende normal insanlar gibi gülüyorum, eğleniyorum ve en önemlisi başarıyorum. Hatta ara sıra kız arkadaşım bile oluyor. Tabi bunların hepsini kendime güvendikten sonra başardım. Eğer ki bir insan kendini seviyorsa ve kendine gerçekten güveniyorsa bu insan başarısız olamaz...

Açıkcası ben bu günlere çaba ile geldim ve hiç çabalamadan yakınan insanlardan da nefret ediyorum. Ve bu insanların kendilerine gelmesini istiyorum.

BerkerK

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Dostum kaç yaşındasın da "Bak Aslan parçası" "senin gibi daha gerçeği ve sanalı birbirinden ayırmayan birine" gibi bir cümleler sarf edebiliyorsun bana karşı? Hayatın boyunca yokluk nedir bildin mi? Hayattaki en büyük derdi Mafia 2'de başarısız olmak olan veledin tekisin. Hiç paran olmadığı için ayakkabı alamayıp yırtık ayakkabı giydin mi? Veya telefonun olmadığı için arkadaşların telefonun var mı diye sorduğunda bahane ürettin mi? Ben ürettim, çünkü fakirim, hayatın tüm zorluklarını sonuna kadar yaşadım yaşamaya da devam ediyorum. O yüzden saçma sapan yorumlar yapmayı bırak işine bak, sınavına çalış, saçma sapan oyunlarda hayatını çürütmeye devam et.
Daha önce mafia 2 oynadığımı da nerden çıkardın? Sadece bana göre oyunun hikayesi güzel ve vito scaletta karakteri özgün bir karakter olduğu için profilinde fotoğrafımı bu yaptım, kesin 1-2 Kız seni sevmedi diye saçma sapan triplere girip burda "hayatın tüm zorluklarını gördüm" diyorsun. Eğer gerçekten zor durumda olsaydın burada saçma sapan millete ders verecegine, "acaba yarın nasıl karnımı doyurabilirim" diye düşünürdün. Sınavıma yeteri derece çalıştım ve nitelikli bir okul kazandım sen hiç dert etme. Ayrıca hayatımda ne yapacağımı, Hangi oyunları oynayıp, kendimi çürütüp çürümeyecegimi kendim bilirim bu seni zerre ilgilendirmiyor. Şimdi git millete loser falan de Bay çok bilgili, hayatın tüm zorluklarını görmüş beyefendisi.

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Daha önce mafia 2 oynadığımı da nerden çıkardın? Sadece bana göre oyunun hikayesi güzel ve vito scaletta karakteri özgün bir karakter olduğu için profilinde fotoğrafımı bu yaptım, kesin 1-2 Kız seni sevmedi diye saçma sapan triplere girip burda "hayatın tüm zorluklarını gördüm" diyorsun. Eğer gerçekten zor durumda olsaydın burada saçma sapan millete ders verecegine, "acaba yarın nasıl karnımı doyurabilirim" diye düşünürdün. Sınavıma yeteri derece çalıştım ve nitelikli bir okul kazandım sen hiç dert etme. Ayrıca hayatımda ne yapacağımı, Hangi oyunları oynayıp, kendimi çürütüp çürümeyecegimi kendim bilirim bu seni zerre ilgilendirmiyor. Şimdi git millete loser falan de Bay çok bilgili, hayatın tüm zorluklarını görmüş beyefendisi.
Aynen tam olarak dediğini yapacagim. Empati yoksunu loser seni. Bir daha da mesajimi alintilama. Zaten alintilasan da karsilik alamayacaksin.

AdminisTraktör

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,171
Bunların alfası betası mı çıkış yav... Bir insanda eğer yönetici vasfı varsa elinde sonunda bir yerde yönetici olur. Bu durum ilişkide olabilir, hayatta insanlar üzerinde olabilir hatta belki iş hayatında olabilir. Ancak eğer bu vasıf yoksa sırf alfa denen şeyi olmak için çalışan insan ya zibidi olur. Yada kendini bir şey sanar ancak kendini rezil eder...

İlginç olan, bu alfalıkla çelişen bir durum daha var. Kendini insanlardan üstün gören biri ne insanları yönetebilir ne de ilişkiyi sürdürebilir. Kısaca ansiklopedik bilgiler pratikte elinde patlar...

BHA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Sınavın var ise senin boş zamanın olamaz ki zaten kardeşim