2000-2500 arası şarj ve kamera öncelikli telefon tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

Mateist

Müdavim
Reaksiyon puanı
238
Bence S7 ve S7 edge hâlâ alınabilir kullanılabilir güzel telefonlar

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Güncelleme desteği bitti. Yine de siz bilirsiniz.
Hocam o ne demek bilmiyorum, örnek verir misiniz? Yani işletim sistemi güncellemelerini mi almayacak?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hocam o ne demek bilmiyorum, örnek verir misiniz? Yani işletim sistemi güncellemelerini mi almayacak?
Bu arada şu an Teknosadayım Türkiye sonynin battığını HTC nin LG nin çekildiğini söylediler?

Son düzenleme:

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Evet hocam android sürümü almayacak daha.

Bu arada şu an Teknosadayım Türkiye sonynin battığını HTC nin LG nin çekildiğini söylediler?
Sony batmiş? Htc ve lg çekildi evet ama sony batmadi.

Son düzenleme:

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
İnternetten alabilirsiniz. Htc falan. Xz1 hepsi burada da 2k fiyata satiliyor. Dolar 6.5 tl.iken gayet ucuz.

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
İnternetten alabilirsiniz. Htc falan. Xz1 hepsi burada da 2k fiyata satiliyor. Dolar 6.5 tl.iken gayet ucuz.
Ucuz ama sorunlu söylentileri az değil ve Sony mobile ülkeden çıkarsa servis ne olur allah bilir. Bu durumda apple,Samsung ve Çin telefonlarına mahkum olacağız herhalde.

ronicfarm

Asistan
Reaksiyon puanı
118
xz1 de bi sorun yok alabilirsin ama bütçeyi arttırıp xz p alsan daha iyi olur

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Garantiniz devam edecek korkmaniza gerek yok.
hocam gene rahatsız ediyorum, telefonumu satmak istiyorum ama faturasını kaybetmişim bulamıyorum, bu önemli mi? cep telefoncular faturayı istiyorlarmış, yoksa 200 lira kesiyorlarmış. Acaba satan yerden istesem kopyasını gönderirler mi?

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Bu konuda malesef bir bilgim yok ama telefon alcaksaniz hizli davranin hocam dolar 7.20

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Hocam LG ye çok uzağım Huaweiye bir bakayım, demin Kipada Xperia xz1 e baktım tasarım iyi değil

@DarkMatter Hocam gunaydın, XZ1 baya bi aklıma yatmıştı ancak youtube Hardwareplus kanalında bir video izledim, kullanıcının biri yaşadığı problemleri yazmış, Telefonla konuşurken sesin az olduğu, wireless a bağlanırken sorun yaşadığı, ve koptuğu, bazen sehrin ortasında olsa bile telefonun çekmediğinden bahsetmiş. Videonun altındaki yorumları okudum bu sorunların aynısını yaşayan başka insanlar da mevcut. Bir kişi söylese, telefon bozuk diyebilirdim ama birkaç kişi birebir aynı sorunlardan bahsetmiş dolayısı ile canım sıkıldı.
HTC U11 2800 -XZ1 2000 lira aradaki farka değer mi bilemiyorum
Sony XZ premium ithalatci garantisi bile olsa bulamadım
Huawei mate 10 da yok
Xiaomi m6 2900 lira
Xiaomi mi note 3 2100 lira.
Nokia 8 2000 lira
Nokia 8 ve Sony Xperia XZ1 arasında kalsanız hangisini tercih ederdiniz? yada biraz arttır 2800 lerde HTC U11 yada önerebileceğiniz başka bir telefon al mı dersiniz?

Teknosa'da XZ Premium var, Bulamam diyorsan 1 aylık ikinci el piyasası 1.800 civarı
Yine Mate 10'da var her gittiğimde gözüme çarpıyor
Xiaomi m6 1.800'e almayanı dövüyorlardı zamanında şimdi ona o paraları vermek saçmalık
Mi Note 3 diğer cihazlar bakınca daha düşük seviyede kalıyor
Sony gerçekten muazzam hem güncelleme desteği hemde stabilliği açısından kefil olabilirim. Ama Nokia 8 hiç kullanmadım o yüzden onun için bir şey diyemeyeceğim

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Teknosa'da XZ Premium var, Bulamam diyorsan 1 aylık ikinci el piyasası 1.800 civarı
Yine Mate 10'da var her gittiğimde gözüme çarpıyor
Xiaomi m6 1.800'e almayanı dövüyorlardı zamanında şimdi ona o paraları vermek saçmalık
Mi Note 3 diğer cihazlar bakınca daha düşük seviyede kalıyor
Sony gerçekten muazzam hem güncelleme desteği hemde stabilliği açısından kefil olabilirim. Ama Nokia 8 hiç kullanmadım o yüzden onun için bir şey diyemeyeceğim
Hocam teknosaları aradım ama ellerinde kalmadığını söylediler internette de bulamadım, keza Mate 10 da öyle, lite ve pro var. Sanırım şansıma güvenip XZ1 rev 4 alacağım zira rev 5 satanı bulamadım.

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
Hocam teknosaları aradım ama ellerinde kalmadığını söylediler internette de bulamadım, keza Mate 10 da öyle, lite ve pro var. Sanırım şansıma güvenip XZ1 rev 4 alacağım zira rev 5 satanı bulamadım.
Rev 4 alma gibi bir riske girmeyin derim hocam o serinin hepsi sorunlu çok sıkıntı çekersiniz

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Rev 4 alma gibi bir riske girmeyin derim hocam o serinin hepsi sorunlu çok sıkıntı çekersiniz
hocam malesef rev5 bulamadım zaten internette, Çankaya’ya inip telefoncuları dolaşmak ta hiç cazip gelmiyor, nasıl kurt olduklarını düşününce . Kısacası xzp bulamadım,HTC u11 xz1 e göre gereksiz pahalı, Nokia 8 de bulunmuyor, bu durumda fazla bir seçeneğim yok ya bütçeyi arttırıcam yada iPhone 6s e devam edicem

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
@DarkMatter @Tony Stark
Hocam oncelikle teşekkür ederim, yarın kendi iphonumu satıcam buyuk ihtimalle, sonra da sipariş veriririm 2 gune gelir.
Ancak rev 5 bulamadım acıkcası , tek yerde buldum onun da magaza puanı çok dusuk . Rev 4 alıp dua edicez artık. tekrar tekrar teşekkür ederim hepinize

Tony Stark

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,315
@DarkMatter @Tony Stark
Hocam oncelikle teşekkür ederim, yarın kendi iphonumu satıcam buyuk ihtimalle, sonra da sipariş veriririm 2 gune gelir.
Ancak rev 5 bulamadım acıkcası , tek yerde buldum onun da magaza puanı çok dusuk . Rev 4 alıp dua edicez artık. tekrar tekrar teşekkür ederim hepinize
Hayırlı olsun şimdiden alınca deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim:)

m_akkuş

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ben HB den aldım rev4 geldi bütün güncellemeleri yaptım testleride yaptım hiç bir sorun çıkmadı. rev5 de sorunsuz değilmiş zaten..

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Hangi şehirdesin ?

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
İzmir

@m_akkuş hocam kaç günde geldi? Bir de HB de soru soramıyorsun rev 4 mu nedir, ben gittigidiyorda puanı tavan bir satıcı buldum oradan alıcam sanırım, bu arada o testlerin neler olduğunu bana da söyler misiniz?

Son düzenleme:

tb2dlh

Doçent
Reaksiyon puanı
194
Arkadaşlar merhaba,
uzun yıllar Android tabanlı telefonlar kullandım, yaklaşık 1 sene önce iphone 6s e geçtim. Iphone a geçme sebebim, telefonun 2 senede pul olmaması ve kararlı işletim sistemi idi ancak aldığım günden beri pişmanım.
1-cebimde şarj kablosu ile dolaşmak zorundayım
2-Telefona ısınamadım, bana göre hiç te kullanıcı dostu değil (eminim bazıları gülecektir)
Artık pil olayından gına geldi ve telefonumu satıp Android bir telefon almak istiyorum.

Kesinlikle oyun oynamam, özellikle instagram kullanımım çok fazla, diğer sosyal platformlara da arada sırada giriyorum, bunun dışında herkes gibi banka, navigasyon ,mail kullanıyorum, yani işlemciyi yoracak birşey yapmıyorum.
*​
Androidden beklentim
  • Pili hiç olmazsa 1 günü çıkarsın (çok önemli)
  • Kamerası iyi olsun, kedilerimin güzel güzel videolarını çekebileyim
  • 2500 liraya kadar bir bütçem var
Forumdaki bir sürü başlığı okudum, 2500 liraya kadar tavsiye edilen telefonların listesini çıkardım;
  • HTC U11 sanırım önerildiğinde ucuzdu ama şu anda 2800 lira bana biraz fazla
  • Xiaomi Mi 6 birçok kişi kamera açısından diğer telefonlardan geride demiş, 2500 lira civarı
  • Nokia 8 öneren de var önermeyen de, tasarımı begenmeyen ama kamerasını övenler var, 2000 lira
  • Sony Xperia Z1 tasarımı gerçekten kötü ama fotograf ve pil ömrü konusunda forumda birçok kişi tarafından önerilmiş, 2000 lira
  • Samsung Galaxy S7 edge eski ama çok iyi bir telefon olduğunu güncelleme gelmeyeceğini söylüyorlar, çok önemli mi bilemiyorum, 2400 lira
  • Samsung galaxy note FE herkes iyi telefon oldugunu söylüyor ancak ben ne S-pen kullanırım ne birşey, 2650 lira
Son model olsun diye bir kaygım yok, cpu öncelikli birşey yapmıyorum ki snapdragon bilmemne olsun. Ama tabiiki 2-3 yıl götürsün beni. Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Merhaba,
dostum bu telefonu öneririm işini görür. link

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Xz1 alabiliyorken p.smart önermek net bilmemezliktir. G6 alirim p smart almam

gokseldbuga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Merhaba arkadaşlar telefonu aldım ve bir süredir kullanıyorum izlenimlerim şöyle;
Rev 5 bulamadığım içim rev 4 aldım,
Gelir gelmez sim kartı takmadan tüm güncellemeleri yaptım, testleri uyguladım,
Öncelikle mimari yuvarlak hatlı telefonlara göre biraz itici ama kesinlikle çok daha sağlam.Birkaç kere düşürdüm hiç sorun yaşamadım,
Telefon gayet hızlı, sadece 2 kere takılma yaşadım o da uygulamadan kaynaklı diye düşünüyorum,
Haftada 1 kere restart etmeye özen gösteriyorum,
Kameraları gerçekten güzel, yeterli ışıkta, otomatikte çok güzel fotolar ortaya çıkıyor. Manuel becerebilenler çok daha iyi sonuç alabilirler, yavaş çekimi vs araştırmadan dün deneyeyim dedim hiç fena değil.
Iphone 6s ten sonra biraz büyük tabi o yüzden pek memnun değilim,
Pil konusunda sosyal medya kullananlar 1 gün yetiyor demişler, katılmıyorum benim gibi sosyal medyayı aktif kullanıyorsanız, gün içinde şarj etmeniz gerekiyor.
Kablosuz ağa bağlanma problemini ben de yaşadım. Eğer kablosuz ağdan koparıp başka bir aygıtın ağına(mesela fotograf makinesinin wirelessina) bağladıktan sonra tekrar kablosuz ağa bağlanmak isterseniz sorun yaşıyorsunuz. En iyi çözümü restart etmek hemen düzeliyor,
Parmak izi okuyucu çok hoşuma gidiyor, bazı videolarda, parmak izi okuyucunun bir süre sonra işlevselliğini yitirdiğinden bahsedilmiş, ben henüz yaşamadım, taş gibi sorunsuz çalışıyor.
IOS tan Androide geçişte biraz afalladım ama geçtiğim için son derece memnunum
Telefon ekranında oluştuğu söylenen çizgiler vs bende oluşmadı, sanırım şanslıyım.
Bazı platformlarda konuşurken sesin düşük gittiğinden bahsedilmiş, telefonda çok nadiren konuşuyorum ama şimdiye kadar 10 görüşme yaptıysam kimse ses düşüklüğünden bahsetmedi.
Dış hoparlör sesi bana biraz düşük geliyor ama bu, sol kulağım sağır olduğu için bana öyle geliyor olabilir.
Son olarak tekrar etmek isterim ki beni üzen tek şey pili, günü çıkartamıyorum, onun dışında XZ1 aldığım için hiç pişman değilim
hepinize teşekkürler, saygılar