Huawei Mate 10 Pro VS Samsung Galaxy S8+

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
64
Selamlar arkadaşlar. Yaklaşık 1 yıl önce almış olduğum S8+ isimli cihaz bu zamana kadar her türlü durumda benim beklentilerimi gayet başarılı karşılasa da şuanda elimde bir seçenek var ve bu durumu sizlerle paylaşmak istedim. Öncelikle cihaz hakkında doğru bir şekilde yorum yapmak istiyorum. Cihaz gayet rahat, kullanışlı ve sizi mutsuz etmeyecek bir telefon. Ufak tefek problemleri var ki benim için çok sıkıntı olmasa da bunları cihazı almak isteyenlere yardımcı olmak amacıyla belirtmek isterim. Cihaz cam kasası sebebiyle ısıyı çok çabuk hissettiriyor. Çoğunlukla kılıf ile kullanırken sıkıntı olmasa da bu benim için biraz can sıkıcı bir durum. Bir diğer eksi ise cihaz belli aralıklarla kilit ekranı ya da uyulama penceresinde çok hafif bir kasma yaşatıyor. Telefonun doluluğundan olduğunu tahmin ediyordum (Cihaz 64 GB yaklaşık 20 GB boş yer vardı) ve cihazı fabrika verilerine sıfırladım. İlk 4 gün sorunsuz yağ gibi akıyordu fakat cihazı fazla doldurmamış olmama rağmen 4 günden sonra aynı durum tekrarlamaya devam etti. Parmak izi okuyucusu 2 veya 3 denemeden sonra kabul ediyor. Direk 1. seferde açtığı çok nadir oluyor. İris tarayıcıyı kullandığımdan bu durum umurumda dahi olmadı çünkü iris tarayıcı mükemmel çalışıyor. Şuanda ise sorum şu. Eğer kabul edersem elimdeki S8+' ı kardeşime verip kendime Mate 10 Pro alabilirim. Mate 10 Pro olmak zorunda değil ama en fazla 3.500 TL olmalı ki bence en iyi seçim bu. TR garantili olsun istiyorum. S8+' ın çekim modları ve yöntemleri gayet başarılı, Mate 10 Pro çekim modu, işlevsellik, akıcılık, batarya, parlaklık, ekran gibi konularda keşke S8+' ta kalsaydım dedirtir mi? S8+ ağır çekim ve hiper çekim modları beni çok mutlu ederken Mate 10 Pro bu modlarda keşke s8+ olsaydı dedirtir mi? Büyük kapsamlı bir sonuca varmak istiyorum ve sizlerin yardımcı olabileceğini düşündüm. SDN kendi YouTube kanalında Mate 10 Pro için pili ve kamera çekimi daha iyi demiş. Önceliğim de pil ve kamera ama dediğim gibi diğer etkenlerde var. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kamerada Mate 10 Pro daha iyi falan değil bunu unutun. Videoda kesinlikle ve kesinlikle daha kötü Mate 10 Pro. Sadece fotoğrafa göre kamera değerlendirilmez.
Fotoğraf konusunda Mate 10 Pro'yu karikatür çizermiş gibi fotoğraf çekiyor diye yeren çok kişi var ona göre seçim yapın. Ama yine de fotoğraf konusunda üzmez diye düşünüyorum.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Pil ve güç yönetimi konusunda Mate 10 Pro başarılı. Kamera konusunda abartılacak kadar fazla bir artısı yok. Gündüz çekimlerinde gayet iş görüyor fakat iş videoya gelince maalesef S8+'ı aratıyor. Yazılımsal işlevselliği bakımından mate 10 pro kısıtlı. Bluetooth 5.0 ve kablosuz şarj yoktu. S8+ daha çok ram kapasitesinden dolayı ağır çalışıyor. Daha yeni modellere de gözatabilirsin.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Bence s8+ tan mate 10 pro ya geçince üstüne birşey katmaz başka modellere bakabilirsiniz

Bareth Gale

Müdavim
Reaksiyon puanı
300
Ram ve depolamada avantajın olur. 6 ram ve 128 gb depolama rahatlatır seni. EMUI arayüzünde de gayet işlevsel seçenekler bulunuyor, bence gayet kaliteli bir arayüz, onda da S8 plus'ı aratmaz. Çift kamera avantajın da olur ki kamera olarak çok başarılı bir cihaz, geçtiğin için pişman olmazsın. Batarya olarak S8 Plus iyi ama Mate 10 Pro bi tık daha iyi. Ekran olarak S8 Plus daha iyi ama Mate 10 Pro'ya keşke geçmeseydim diyecek bir ekran yok. Ben olsam geçerdim.

Reaksiyon puanı
64
Peki sizce geçmem mantıklı olur mu? Sosyal medya kullanmayı ve mesajlaşmayı seviyorum yani stabilitesi ve gerek klavye, gerekse de uygulama geçişleri hızlı olmak zorunda. s8+ bazen klavye de geri kalabiliyordu.
Ram ve depolamada avantajın olur. 6 ram ve 128 gb depolama rahatlatır seni. EMUI arayüzünde de gayet işlevsel seçenekler bulunuyor, bence gayet kaliteli bir arayüz, onda da S8 plus'ı aratmaz. Çift kamera avantajın da olur ki kamera olarak çok başarılı bir cihaz, geçtiğin için pişman olmazsın. Batarya olarak S8 Plus iyi ama Mate 10 Pro bi tık daha iyi. Ekran olarak S8 Plus daha iyi ama Mate 10 Pro'ya keşke geçmeseydim diyecek bir ekran yok. Ben olsam geçerdim.
Bence s8+ tan mate 10 pro ya geçince üstüne birşey katmaz başka modellere bakabilirsiniz
Pil ve güç yönetimi konusunda Mate 10 Pro başarılı. Kamera konusunda abartılacak kadar fazla bir artısı yok. Gündüz çekimlerinde gayet iş görüyor fakat iş videoya gelince maalesef S8+'ı aratıyor. Yazılımsal işlevselliği bakımından mate 10 pro kısıtlı. Bluetooth 5.0 ve kablosuz şarj yoktu. S8+ daha çok ram kapasitesinden dolayı ağır çalışıyor. Daha yeni modellere de gözatabilirsin.
Kamerada Mate 10 Pro daha iyi falan değil bunu unutun. Videoda kesinlikle ve kesinlikle daha kötü Mate 10 Pro. Sadece fotoğrafa göre kamera değerlendirilmez.
Fotoğraf konusunda Mate 10 Pro'yu karikatür çizermiş gibi fotoğraf çekiyor diye yeren çok kişi var ona göre seçim yapın. Ama yine de fotoğraf konusunda üzmez diye düşünüyorum.
Dedirtmez hatta kamera anlamında Mate 10 Pro daha iyi.

Drogba39

Müdavim
Reaksiyon puanı
381
Sen S8+'tan pek memnun değilsin anladığım kadarıyla. Ufak tefek kasmalar dediğin her Android telefonda yaşanıyor ama Sansung'un ağır arayüzü yüzünden daha fazla olabiliyor. Ben olsam 3500 TL verip de elimde ki telefondan pek de üstün olmayan bir telefon almam. Bence kullanmaya devam et ama kardeşine telefon lazımsa, o zaman S8+'ı ona ver kendine yeni al :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Peki sizce geçmem mantıklı olur mu? Sosyal medya kullanmayı ve mesajlaşmayı seviyorum yani stabilitesi ve gerek klavye, gerekse de uygulama geçişleri hızlı olmak zorunda. s8+ bazen klavye de geri kalabiliyordu.
S8+'taki işlevsellik Mate 10 Pro'da yok. En az ikisinide 100 kere inceledim. İstersen başka önerilerde sunabiliriz.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
S8 plustan mate 10 proya geçilmez

Reaksiyon puanı
64
Sen S8+'tan pek memnun değilsin anladığım kadarıyla. Ufak tefek kasmalar dediğin her Android telefonda yaşanıyor ama Sansung'un ağır arayüzü yüzünden daha fazla olabiliyor. Ben olsam 3500 TL verip de elimde ki telefondan pek de üstün olmayan bir telefon almam. Bence kullanmaya devam et ama kardeşine telefon lazımsa, o zaman S8+'ı ona ver kendine yeni al :)
Memnuniyetsizlik değil ama Oreo sürümü ve böyle donanıma sahip bir cihazın bana kalırsa bunları çoktan aşmış olması lazım.

Defnen

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Ben olsam geçmezdim.
Bahsettiğiniz ısınma problemi mate 10 proda da var.
Pil konusuna gelirsek. Pil büyük görünüyor olabilir ama kirin fazla pil tüketiyor.
Ekranı tıklayarak uyandırma özelliği mate 10 pro da yok. Bu özelliğe alisiksaniz olmamasi çok rahatsız edici. İlla teli elinize almanız gerekiyor.
Mate 10 pro da Always on display özelliği benzeri birşey var ama WhatsApp gibi uygulama bildirimlerini göstermiyor. Ekran uyandırma da olmayınca teli ele alıp kontrol etme zorunluluğu yaratıyor.
Kamerası söylendiği gibi mükemmel değil.Mate 10 pro biraz abartılıyor.

Bir konu daha telefonu alacaksaniz tr garantili bile olsa yetkili saticisindan alın. İnternette evet ucuz ama bir sitenin çalışanı tedarikçilerin telefonları sıfır gibi paketlediklerini anlattı. Fiyat farklarının sebebi bu. Çoğu kişi gibi yeni tr garantili tel aldım kasıyor dönüyor pili az gidiyor gibi sikayet etmek zorunda kalabilirsiniz

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Önerilere açığım. Yardımcı olursanız sevinirim.
OnePlus 6 kısa bir süre içinde satışa açılacak. İthalatçı olarak S8+ ve Mate 10 Pro'dan kat kat daha performanslı ve işlevsel bir cihaz olacağından dolayı tavsiye ederim.