Bu konuyu okuyanlar

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba arkadaşlar. İlk defa konu giriyorum. Bundan ötürü hatam olursa mazur görünüz. Ben yakın zamanda video düzenlemeye başladım elimdeki bilgisayarım 7 yıllık olduğu için 1080p 60fps videolarda render alırken bazen aşırı ısınmadan dolayı kapanıyor. Bende yeni bir laptop almaya karar verdim. Bunun için maksimum 5000 TL bütçe ayırdım ve bir iki seçenek belirledim. Yapacağım işler kısaca Adobo premiere pro, after effects kullanmak ve ara sıra Civilization VI - Doom gibi oyunlar oynamak. Seçtiğim modelleri aşağıda paylaştım. Eğer sizlerde bu modeller arasından veya başka bir öneriniz var ise görüşlerinizi paylaşarak yardımcı olursanız, sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Acer VX5-591G --> Ürün sadece Ebrar'da satıldığı için deneme şansım olmadı. Ama yorumlarda tasarımı (kişisel bir durum) ve screen flickering (ne olduğunu anlayamadığım) dışında bir probleme rastlamadım. Ama ürün onun dışında güzel duruyor. Şu an kullandığım bilgisayarda Acer olduğu için bana bir adım daha yakın. Kullanan arkadaşların düşünceleri nelerdir?

Dell 7577 --------> Forumda yorumları okudum. Herkes 130W'lık adaptörden şikayetçi. Bugün sabah Koç Sistem ile görüştüm. Kendileri ürünün kutusuna yanlış adaptör konduğunu söylediler. 180 W ile değişim yapıyorlarmış ancak stok yetersizliğinden dolayı 20 iş gününü bulabilirmiş. Ürün onun dışında güzel ekranı hariç. Vatan'da deneme şansım oldu. Ses, touchpad'in akıcılığını ve klavyenin rahatlığını çok beğendim. Ürün de şık bu arada. Ancak ekran kapalı ortamda bile parlaklık %100 iken yeterli gelmedi. Ürünü kullanan arkadaşların düşüncesi nedir ? Birde 8GB olan modelinde ram 4x4 mü tek 8 olarak mı geliyor?

Monster Abra A5 V9.2.2 ----> Monster için düşüncelerim maalesef iki arada bir derede. Donanım olarak çok kaliteli görünüyor ama kullanıcı yorumları genel anlamda düşük. Çok seveni de var hiç beğenmeyip yerden yere vuran da. Monster'ın kendi yaptığı testte gayet güzel değerler almış. Ama bazı yerlerde gördüğüm fps oranları daha düşük. Ayrıca ekranın nit ve RGB değerlerini paylaşabilecek arkadaşlar var ise çok yararlı bir bilgi olur benim için. Gene sizlerden yorum ve düşünce alabilirsem, sevinirim.

Acer Nitro AN515-51-73HG ---> Acer'ın en ucuz her zaman indirimde olan bilgisayarı. Ürün donanım olarak çok güzel ama baktığımda ısınma problemi mevcut. Çeşitli forumlarda ve youtube'da bu sorun dile getirilmiş. Nitro serisinin ilk bilgisayarı olduğu için biraz riskli gibi geldi. Ürünün soğutma sisteminin tasarımından kaynaklandığı söyleniyor. Kullanan arkadaşlar böyle bir sorunla karşılaştı mı?

Asus ROG GL553VE-DM107 ---> Asus Rog serisi kaliteli bir seriymiş. Ürün diğer modellere göre ram bakımından düşük. Ama ekran kalitesi olarak bu listedeki en iyi bilgisayar sanırım. Soğutma sisteminin tek fan olması biraz garip geldi. Ayrıca ürünün amazon puanı 3.6. Kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Şimdiden herkese yorumları, düşünceleri ve katkıları için teşekkür ederim. İyi günler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Ben Dell 7577 tavsiye ederim. Önceden adaptörden kaynaklı sorunlar vardı ama artık 180w ile değişim yaptıkları için sorun kalmadı yani alabilirsin. Ben Dell 7567 kullanıyorum sadece kasası değişik ama cidden güzel. Asus'ta ısınma sorunu var tek fandan dolayı bu yüzden önermem. Acer da çift fanın yan yana olması sebebiyle Asus kadar olmasa da 7577 kadar serin kalamıyor. Monster konusunda sana katılıyorum. Ben şahsen önermiyorum yazılımsal desteği de kısıtlı.

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Ben Dell 7577 tavsiye ederim. Önceden adaptörden kaynaklı sorunlar vardı ama artık 180w ile değişim yaptıkları için sorun kalmadı yani alabilirsin. Ben Dell 7567 kullanıyorum sadece kasası değişik ama cidden güzel. Asus'ta ısınma sorunu var tek fandan dolayı bu yüzden önermem. Acer da çift fanın yan yana olması sebebiyle Asus kadar olmasa da 7577 kadar serin kalamıyor. Monster konusunda sana katılıyorum. Ben şahsen önermiyorum yazılımsal desteği de kısıtlı.

Sizin elinizdeki Dell ramı 8x8 olarak mı geldi yoksa tek 16 mı? Teşekkür ederim.

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Masaüstü bilgisayar öneririm. Alacağınız masaüstü bilgisayarı dahi iyi seçmelisiniz.
Hem oyunlarda daha rahat edersiniz hem de render alacağınız için dayanıklı bir pc 'ye ihtiyacınız var. Laptop cihazın ömrü ciddi ölçüde düşer.

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
8+8 olarak geldi. 8 GB modellerinde 4+4 olarak geliyor yanılmıyorsam.
16'lık model daha kullanışlı olacak ilerleyen zamanlarda ram arttırımı yapacak olursam. Teşekkür ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Masaüstü bilgisayar öneririm. Alacağınız masaüstü bilgisayarı dahi iyi seçmelisiniz.
Hem oyunlarda daha rahat edersiniz hem de render alacağınız için dayanıklı bir pc 'ye ihtiyacınız var. Laptop cihazın ömrü ciddi ölçüde düşer.
Aslında doğrusu dediğiniz gibi ama sürekli seyahat halinde olduğum için laptop almak durumundayım. Teşekkürler.

Son düzenleme:

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
16'lık model daha kullanışlı olacak ilerleyen zamanlarda ram arttırımı yapacak olursam. Teşekkür ederim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aslında doğrusu dediğiniz gibi ama sürekli seyahat halinde olduğum için laptop almak durumundayım. Teşekkürler.
Rica ederim :)

dramaticalien480

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Teşekkür ederim herkese. Tercihimi 7577'den yana kullandım :)