BIOS güncellemesi performansa etki eder mi?

Bu konuyu okuyanlar

Windows XP

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar bilgisayarım için çıkmış en yeni BIOS sürümü A08. Benimki A07 eğer yükseltirsem performans artışı veya azalışı olurmu? Ve BIOS güncellemeyi bilmiyorum. Eğer üncellemem gerekiyorsa, bana BIOS nasıl güncellenebilir söyleyebilirmisiniz :D.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
BIOS sürümünü yükseltirseniz performans artışı yaşarsınız azalışı değil. Basitçe anlatayım, BIOS sürümünüze ait dosyayı flash belleğinize atın bilgisayarı yeniden başlatın. Başlatma seçenekleri geldiğinde Boot Menü'den USB'yi seçin bu kadar gerisi gelir. Bu anlattığım yöntem ''USB ile Boot güncellemesi'' üzerine, dilerseniz farklı yöntemlerde var ben size etkili ve basit olanını sundum... Her şey yolundaysa ve performans sıkıntısı yaşamıyorsanız ya da sisteminizde açılış gecikmeleri mevcut değilse güncellememek bir diğer tercih.

ihty

Asistan
Reaksiyon puanı
11
BIOS sürümünün performansla ilgisi yok kardeşim.donanım uyumları ile ilgili sorunun varsa güncelle yoksa gerek yok.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
BIOS sürümünün performansla ilgisi yok kardeşim.donanım uyumları ile ilgili sorunun varsa güncelle yoksa gerek yok.
Neye göre bu kanıya vardınız merak ettim? BIOS güncellemelerinden sonra sistem açılış hızının bariz şekilde gözlemlendiği makineler var. Bu durumda ''performansla ilgisi yok'' demeniz ne kadar doğru?