Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Merhaba arkadaşlar. Opera'da varsayılan olarak yüklü gelen birkaç arama motorundan başka arama motoru seçilmiyor. Arama motoru ekleme gibisinden bir şey var ama bu tam olarak istediğim gibi çalışmıyor.

Örneğin ben aşağıdaki arama motorlarını düzenleyemiyorum, kaldıramıyorum ve aşağıdaki arama motorları haricinde arama motoru ekleyemiyorum.
Opera settings.png

Bu sadece tarayıcının bir sürümde ya da sadece bende olan bir şey değil. Eminim ki siz de Opera kullanıyorsanız yukarıdaki durumların aynısı sizin için de geçerlidir. Fakat Google Chrome'da ve Firefox'ta arama motorlarını düzenlenebiliyor, silinebiliyor ve yeni arama motorları eklenebiliyor.
Peki bu sorunları düzeltmenin bir yolu var mı?

@__kadıköyRAP__ @f.krtl1 @eronis

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Opera nın hangi sürümü?. Dev stabil hangisi?.

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
google var ya diğer seçenekler çöp...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bende denedim çalışıyor. Opera 49 stabil x64 sürümü W10 da düzgün çalışıyor. Arama motorları varsayılan olarak değiştirilebiliyor.
Hocam sadece listedeki Google, Duckduckgo, Bing, Yandex gibi seçenekler seçilebiliyor.
En üstteki mesajımdaki resimdekiler haricinde arama motoru eklenemiyor.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Merhaba arkadaşlar. Opera'da varsayılan olarak yüklü gelen birkaç arama motorundan başka arama motoru seçilmiyor. Arama motoru ekleme gibisinden bir şey var ama bu tam olarak istediğim gibi çalışmıyor.

Örneğin ben aşağıdaki arama motorlarını düzenleyemiyorum, kaldıramıyorum ve aşağıdaki arama motorları haricinde arama motoru ekleyemiyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 29804
Bu sadece tarayıcının bir sürümde ya da sadece bende olan bir şey değil. Eminim ki siz de Opera kullanıyorsanız yukarıdaki durumların aynısı sizin için de geçerlidir. Fakat Google Chrome'da ve Firefox'ta arama motorlarını düzenlenebiliyor, silinebiliyor ve yeni arama motorları eklenebiliyor.
Peki bu sorunları düzeltmenin bir yolu var mı?

@__kadıköyRAP__ @f.krtl1 @eronis
Opera kullanmıyorum ama akşam bi yükleyip bakarım. Şimdilik Norton Power Eraser ile arama motoru kaldırmayı deneyin. Veya Opera'yı varsayılan ayarlarına döndürün.Kolay gelsin :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bende denedim çalışıyor. Opera 49 stabil x64 sürümü W10 da düzgün çalışıyor. Arama motorları varsayılan olarak değiştirilebiliyor.
Peki listedeki arama motorlarını kaldırabiliyor musunuz?
--- Gönderi Güncellendi ---
Opera kullanmıyorum ama akşam bi yükleyip bakarım. Şimdilik Norton Power Eraser ile arama motoru kaldırmayı deneyin. Veya Opera'yı varsayılan ayarlarına döndürün.Kolay gelsin :)
Hocam çok daha önceden de böyleydi. Yani sorunun sebebinin virüsler olmadığından eminim. Zaten arada bir tarayıcının yeni sürümünü yüklerim. Buna rağmen sadece Yandex, Google, Bing, Duckduckgo haricindeki arama motorları tarayıcıya eklenemiyor.

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
@Halktan Biri Dün gece deneyecektim onu ama Yahoo yu eklemeye çalışacaktım. Tam Yahoo hesabıma giriş yapacaktım Yahoo binbir türlü sıkıntı çıkardı girişte sinirlendim tüm sayfaları kapattım.:)

Ama müsait bi zamanda tekrar deneyeyim.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Dün ben de deneyecektim elektrikler yoktu bakım varmış galiba. Pc'de de şarj yoktu. :) Bu akşam deneyeceğim.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Yok. Olmuyor. Yüklü olarak gelen arama motorlarından başka diğer arama motorları eklenmiyor.
Şimdi açtım PC'yi aklımda Opera indiriyorum :)
Bekliyorum. Bu arada Opera'yı kurarken yükleme seçeneklerinden portable olarak kurabilirsiniz. :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Varsayılan olarak gelen arama motorları silinmiyor.Veya kendi eklediğiniz seçilmiyor.Bir anlaşma vs. söz konusu olabilir :) Ekleme yapılıyor ama tek bi yerde çalışıyor o da iğrenç :( En azından varsayılanlar arasında seçim yapılıyor.Ben Opera'yı PC'de yine beğenmedim :)
df.PNG
fgh.PNG
s.PNG

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Varsayılan olarak gelen arama motorları silinmiyor.Veya kendi eklediğiniz seçilmiyor.Bir anlaşma vs. söz konusu olabilir :) Ekleme yapılıyor ama tek bi yerde çalışıyor o da iğrenç :( En azından varsayılanlar arasında seçim yapılıyor.Ben Opera'yı PC'de yine beğenmedim :)
Aynen hocam. Aynı durum. Zaten bu durumun herkeste aynı olacağını söylemiştim.
Google Chrome'da ve Firefox'ta istediğimiz tarayıcıyı ekleyip silebiliyoruz. Ama Opera'da bu iş kısıtlı.
@f.krtl1 Opera'nın yer imleri özelliğini beğeniyorum. Yoksa genelde Google Chrome'u da kullanırım. :)

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Aynen hocam. Aynı durum. Zaten bu durumun herkeste aynı olacağını söylemiştim.
Google Chrome'da ve Firefox'ta istediğimiz tarayıcıyı ekleyip silebiliyoruz. Ama Opera'da bu iş kısıtlı.
@f.krtl1 Opera'nın yer imleri özelliğini beğeniyorum. Yoksa genelde Google Chrome'u da kullanırım. :)
Kendimi bildim bileli Chrome kullanırım.Diğerlerini de denerim arada ne olmuş ne bitmiş diye :) Ama artık alışkanlık oldu bi bağ var aramızda Chrome kullanıyorum.Yıllardır Ram'imi sömürür ama performansından olsa gerek kopamıyorum :)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kendimi bildim bileli Chrome kullanırım.Diğerlerini de denerim arada ne olmuş ne bitmiş diye :) Ama artık alışkanlık oldu bi bağ var aramızda Chrome kullanıyorum.Yıllardır Ram'imi sömürür ama performansından olsa gerek kopamıyorum :)
Bence Google Chrome 2 yıl önceki haline göre bayağı iyileştirilmiş. Google Chrome'un Ram kullanımını da fazla bulmuyorum. :)

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Laa Opera nın VPN özelliği bile kullanmak için yeterli sebep. Firefox Chrome ve Opera favori tarayıcılarım. Ama mesela diyelim ki bi web sitesi kurmaya kalkışdınız. İşte o zaman hepsinin bi yamuğu ortaya çıkmaya başlıyor.