Windows 10 Kablolu Bağlantı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

ahmet_dx105kmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar. Çeşitli seyahatlarım gereği sabit bir internet alamıyorum. Bu yüzden cep telefonumdaki internet paketini bol internetli alıp her yerde ve her cihazda bu interneti kullanmak zorundayım. Önceden telefonumu modem yapıp kablosuzdan bağlanıyordum fakat bildiğiniz üzere kablolu internet her zaman kablosuzdan daha avantajlı oluyor. Bu yüzden telefonumdaki interneti bilgisayarımdaki USB 3.0 portundan kablo ile aktarıyorum. Aşağıya koyacağım fotoğrafta gözüktüğü gibi bu şekilde hız 425,9 MB/sn Tabi ki tam olarak bu hıza ulaşamıyorum fakat kablosuz bağlantıda hız 72 MB/sn oluyor. Yani her türlü avantajlıyım fakat sorunum şu. Bu şekilde bağladığımda Windows her seferinde farklı bir ağmış gibi davranıp her seferinde farklı ağ ayarları yapmamı istiyor. Örneğin ağın ev ağı mı, iş ağı mı veya ortak ağ mı seçimini yapmamı her seferinde istiyor ve bu işlem esnasında yani bu seçim bana sunulana kadar bilgisayar gereksiz bir kasmaya maruz kalıyor. Öyle ki fare imleci bile piksel piksel takılıyor. Bu derece bir kasma yani. Ağın türünü seçtikten sonra bu kasma ortadan kalkıyor. Bu işlemi yaparken ortaya çıkan kasma sürekli devam ediyor mu? Seçimi yaptıktan sonra performansa etki ediyor mu bilmiyorum ama ilk aşamadaki kasması insanı deli ediyor. Bununla ilgili sürücülerin güncel ve doğruluğunu kontrol ettim fakat yine aynı problemi yaşıyorum diye yedeklerimi alıp bilgisayarımı formatladım ve temiz bir kurulum yaptım fakat aynı sıkıntı halen devam ediyor. Acaba telefonum interneti kablolu olarak verirken bir sıkıntı yaşıyor mu diye basit bir performans testi yaptım onda herhangi bir problem gözükmüyor. Telefonumun kablolu interneti USB üzerinden aktarırken gözle gözükmeyen hatası varda bu yüzden mi bilgisayarım kasıyor diye farklı akıllı telefonlardan kablolu bağlantı kurmayı denedim. Yine aynı şekilde problem yaşadım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler dilerim. Şimdiden teşekkür ederim.
Adsız.jpg

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
sorun senin anakartta gibi izlenim verdi sürücüsü sorunlu olmalı...4. millenium faciasında bende usb ile bağlı akıllı telefon kullandım hiç kasmadı...

ahmet_dx105kmen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sorun senin anakartta gibi izlenim verdi sürücüsü sorunlu olmalı...4. millenium faciasında bende usb ile bağlı akıllı telefon kullandım hiç kasmadı...
Anakartımda arıza var zaten ama ona yol açabileceğini bilmiyordum. Teşekkür ederim.

Bilgisayarım Lenovonun giriş seviyesi bir dizüstü bilgisayarıydı. Fakat ben Ram yükselttim. Dvd sürücüyü çıkarıp SATA III disk için kızak taktım. Orijinalinde olan Hard diski kızağa takıp, Sistemi kuracağım ssd yi direk anakartın disk yuvasına taktım. Aldığım ssd eski bir model ve ikinci eldi. Ucuz etin yahnisi kara olur hesabı SSD yandı. Hem de bilgisayar açıkken. Oyun oynuyordum. Birden ekran gitti. Aşırı ısınma vardı. Daha öncesinde bilgisayara daha fazla yüklendiğimde bile bu kadar olmamıştı. Sıkıntı olduğunu anlayıp bilgisayarı söktüm. SSD den duman çıktı. Şaka değil cidden duman çıktı. Hemen yuvasından söktüm anakarttan ayırdım ama anakart hasar gördü. O disk yuvası şuan çalışmıyor ve boş. SSD yi açıp incelediğim de neyin yandığını anladım. SSD nin içinde "Garanti Etiketidir. Bu Etiketi Sökülmüş Veya Yıpranmış Cihazlar Garanti Kapsamı Dışında Tutulacaktır" yazan etiket alev almış. Şuan tekrar sağlam, sıfır ve GARANTİLİ bir SSD almak için para biriktiriyorum.