iPhone 7 mi ? Galaxy s8 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Mert Kır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar önceklikle üyeliğim yeni, doğru bir mesaj mı açtım, doğru şekilde mi açtım bilmiyorum. Şunu belirteyim yazdıklarım sıkıcı ve boş gelebilir üşenmeden okuyacaklar ve yardımcı olabilecekler okumaya devam ederse sevinirim :)
Benim danışmak istediğim konu iphone 7 mi ? galaxy s8 mi ?
Galaxy s8 ekran çerçeve oranı,şarjın uzun gidip erken dolması,kamera yönünden cazip geliyor. Onun dışında usb bellek bağlama olsun, müzik indirme olsun, rahat kullanım olsun android çok işime yarıyor. İphone sa hiç kullanmadığım için, ios un donma kasma yaşatmadığı için(kullananlardan dinlediğim), bide pişman olursam satarken çok zarar etmeyeceğimi bilmek açısından cezb ediyor.
Şimdi size şunu da sorayım bu hafta içinde iphone 7 alsam mart nisan gibi galaxy s9 çıksa, iphone7 32 gb kaça satarım o aylarda ve s8 kaç bin tl bandına düşer tahmininize göre üstüne ne kadar koymam gerekir ? Bir telefon altı üstü ne bu soru ne bu detay diyebilirsiniz ama iki tarafında özellikleri kararsızlığıma sebep oluyor :) cevap verenlere şimdiden teşekkürler :)

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Galaxy s8 :)

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
7 alsan max 2300 2400 satarsın. S9 ise 4500 den aşağı çıkmaz. Bence 5299 olur. .
S8 alma nı öneririm. İ7 değer kaybedecek çünkü i8 i7 nin yerine aynı fiyata çıktı 200$ düştü ve daha da düşecek.
S8 al keyfine bak

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
7 alsan max 2300 2400 satarsın. S9 ise 4500 den aşağı çıkmaz. Bence 5299 olur. .
S8 alma nı öneririm. İ7 değer kaybedecek çünkü i8 i7 nin yerine aynı fiyata çıktı 200$ düştü ve daha da düşecek.
S8 al keyfine bak
i7 ilk çıktığında 3199tl idi i8 ilk çıktığında 4 198 tl aynı fiyata cikmadilar

Mert Kır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S8 al keyfine bak
Yok s9 çıkınca s8 kaça düşer diye dedim s9 alma imkanım zaten olmaz bence de en düşük 4899 gibi bi fiyata çıkar en düşük

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Yok s9 çıkınca s8 kaça düşer diye dedim s9 alma imkanım zaten olmaz bence de en düşük 4899 gibi bi fiyata çıkar en düşük
S8 ise 3000 liradan aşağı inmez s9 çıkar üstünden 6 ay geçer sonra belki 200 daha iner
--- Gönderi Güncellendi ---
İphone 7 ilk 650$ dı 8 çıkınca 550$ indi ama türkiye yansımadı. İ8 ise 700$
Screenshot_2017-11-08-13-15-36.png
dan çıktı
i7 ilk çıktığında 3199tl idi i8 ilk çıktığında 4 198 tl aynı fiyata cikmadilar

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
S8 al keyfine bak
Daha bir hafta önce telefoncu 2600 tl ye alırım dedi 32 lik iphone 7 mi.ben bu telefonu elden 2800 den aşağı satmam ki istediğim zamanda satarım :) vodofone gibi operatörlerde hala çılgın fiyatlar isteniyor iphone 7 e.Fiyatı düşecek demişsin sen iphone 7 nin 500 tl falan mı düşeceğini sanıyosun ki ben düşeceğini kesinlikle düşünmüyorum keza yükselmesi bile ihtimal.İki cihazdan hangisini istiyorsan alabilirsin ben ikisininde plusını öneririm.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Sıfırı 3000 lira olan bi telefona 2800 vermek hava ya diyorum sadece
Daha bir hafta önce telefoncu 2600 tl ye alırım dedi 32 lik iphone 7 mi.ben bu telefonu elden 2800 den aşağı satmam ki istediğim zamanda satarım :) vodofone gibi operatörlerde hala çılgın fiyatlar isteniyor iphone 7 e.Fiyatı düşecek demişsin sen iphone 7 nin 500 tl falan mı düşeceğini sanıyosun ki ben düşeceğini kesinlikle düşünmüyorum keza yükselmesi bile ihtimal.İki cihazdan hangisini istiyorsan alabilirsin ben ikisininde plusını öneririm.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Sıfırı 3000 lira olan bi telefona 2800 vermek hava ya diyorum sadece
Sen hangi ülkede yaşıyosun dostum ciddi soruyorum sakın yanlış anlama.? Bugün Türk telekomda Türkcell de vodofonede minimum 3300 ile 3600 arasında fiyat çekiyolar vatan bilgisayarı olsun teknoloji marketleri olsun fiyatlar üç aşa beş yukarı böyle özellikle operatörlerde çok yüksek ki bunu bilmen lazım ki insanların çoğu operatörlerden cihaz almakta internetten telefon alan az insan var fiyata bakıpta.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Sen hangi ülkede yaşıyosun dostum ciddi soruyorum sakın yanlış anlama.? Bugün Türk telekomda Türkcell de vodofonede minimum 3300 ile 3600 arasında fiyat çekiyolar vatan bilgisayarı olsun teknoloji marketleri olsun fiyatlar üç aşa beş yukarı böyle özellikle operatörlerde çok yüksek ki bunu bilmen lazım ki insanların çoğu operatörlerden cihaz almakta internetten telefon alan az insan var fiyata bakıpta.
Media markt ta 3000 lira fiyat etiketi var
Kazıkçı operatörlerin fiyatları beni ilgilendirmez
O zaman s8 e 3300 yazmayın 4000 lira

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Media markt ta 3000 lira fiyat etiketi var
Kazıkçı operatörlerin fiyatları beni ilgilendirmez
1.png
2.png

Beni ilgilendirmez dediğin operatörler şuan Türkiye de en çok akıllı telefon satan yerler farkında mısın ? Yalnızca bir satıcıda 3000 tl fiyat görüp diğerlerini görmezden gelmek yada o gördüğünü baz almak çok saçma.İyi araştırmak lazım diyorum açıklaman için teşekkür ederim operatör fiyatlarıda bunlar bakabilirsin.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Ekli dosyayı görüntüle 29444 Ekli dosyayı görüntüle 29445
Beni ilgilendirmez dediğin operatörler şuan Türkiye de en çok akıllı telefon satan yerler farkında mısın ? Yalnızca bir satıcıda 3000 tl fiyat görüp diğerlerini görmezden gelmek yada o gördüğünü baz almak çok saçma.İyi araştırmak lazım diyorum açıklaman için teşekkür ederim operatör fiyatlarıda bunlar bakabilirsin.
İstediği kadar çok satsınlar onlar taksitle satıyor türkiye deki insanlar faiz vermeye alışmışlar asgari ücret ile 3000 liralık telefonu taksiyle 5000 liraua almaya alışkın

Mert Kır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android’e alışkınsın yine Android’den devam et bence S8 al.
Aynen androide alışkınım bununla ilgili çok yorum okudum s8 e bile donmama olarak stabilite olarak 1.5 sene ömür biciyolar iPhone istiyorum yokuş yapıyorum gibi görünmesin gerçekten androidin donmayacagına (s8 in) ikna olsam hemen alacağım :)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
İstediği kadar çok satsınlar onlar taksitle satıyor türkiye deki insanlar faiz vermeye alışmışlar asgari ücret ile 3000 liralık telefonu taksiyle 5000 liraua almaya alışkın
Dostum operatör peşin satış fiyatları yazıyor bak vodofone da 3599 Türkcell de 3489 Tl.Bunlar peşin fiyatları.kesinlikle operatörden telefon alınmaz orda sana katılıyorum hiç almadım asla da almam ama günümüz de yaşanan bi gerçeğide yok sayamayız saysakta farketmez piyasaları etkiliyor emin ol

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Dostum operatör peşin satış fiyatları yazıyor bak vodofone da 3599 Türkcell de 3489 Tl.Bunlar peşin fiyatları.kesinlikle operatörden telefon alınmaz orda sana katılıyorum hiç almadım asla da almam ama günümüz de yaşanan bi gerçeğide yok sayamayız saysakta farketmez piyasaları etkiliyor emin ol
Ben lg g6 aldım operatöre sordum 3300 dediler ben 2300e aldım o konuda haklısın konuya daha yazmayalım bayağı saptı. Neyae piyasa etkliyorlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Aynen androide alışkınım bununla ilgili çok yorum okudum s8 e bile donmama olarak stabilite olarak 1.5 sene ömür biciyolar iPhone istiyorum yokuş yapıyorum gibi görünmesin gerçekten androidin donmayacagına (s8 in) ikna olsam hemen alacağım :)
16 Aydır S7 kullanıyorum performans sıkıntım yok başka bir arkadaşım discovery'den geçmiş çıktığı gün almış S7'yi onun cihazı benim ki gibi çalışıyor :D Bir çok memnun (performans ve stabilite olarak) Note 4 kulanıcısı var. Kulübe gidip sorabilirsin. Note 4 kullanıcıları kulübü

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Iphone 7 Plus'ın dengi S7 edge. Iphone 8 Plus'ın dengi S8 Plus. Iphone X'in dengi Note 8 (Aşağı yukarı)

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Her iki telefonu kullanmış biri olarak iki telefonda sizi üzmez fakat iphone 7 derim. Aralarında farklar var fakat çok yok. İşletim sistemi avantajları var.
Nedenleri
+ Daha stabil ios işletim sistemi
+ Daha stabil uygulama deneyimi daha iyi oyun açılış ve performansı
+ Servis kalitesi
+ Piyasa değerinin daha iyi olması
+ Daha uzun 4k video çekimi. S8 ile 10dk sınır var.
+ Stereo hoparlör daha kaliteli muzik kalitesi

Samsung s8
+ Daha iyi kamera
+ Daha iyi 2k ekran renk konusunda daha canlı çok daha canlı renk veriyor. Fakat burda araya gircem. Benim kişisel yorumum iphone ekranında beyaz bi renge bakarken samsungda aynı beyaz renk iki telefonu kıyaslayınca sarı gözukuyor. Doğallığını kaybediyor. Mesela film izlerken insan tenlerinin rengi bile bana koyu geliyor. Tabi bu kişisel yorumum kimi daha canlı sever. Çözünürlük olarak önde samsung
+ Daha büyük batarya
+ Android daha özgür kullanımı pc den rahat muzik,resim,video telefona atabilme browser rahat muzik indirme. İphone bu konuda pc de itunes ihtiyaç duyar. Browser olarak destekleyen tarayıcı ile indirme yapılıyor. Android bu konuda üstün daha rahat.

Yani sonuç olarak stabil ve performans istersen iphone 7 ios sistemi daha stabil ve düzgün çalışıyor. Mesela iphone tarayıcısının verdiği hissiyatı samsung da alamadım. Bazı sitelerde ufakta olsa frame atlaması yaşatıyor. Burda iphone kendisini belli ediyor. Android sorunu bana göre çok fazla model ve marka adı üstünde telefon optimize biraz geri kalıyor. Bu bahsettiğim performans farkı aralarında yüksek performans farkı olduğundan değil az da olsa iphone 7 daha iyi defalarca test ettim.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Her iki telefonu kullanmış biri olarak iki telefonda sizi üzmez fakat iphone 7 derim. Aralarında farklar var fakat çok yok. İşletim sistemi avantajları var.
Nedenleri
+ Daha stabil ios işletim sistemi
+ Daha stabil uygulama deneyimi daha iyi oyun açılış ve performansı
+ Servis kalitesi
+ Piyasa değerinin daha iyi olması
+ Daha uzun 4k video çekimi. S8 ile 10dk sınır var.
+ Stereo hoparlör daha kaliteli muzik kalitesi

Samsung s8
+ Daha iyi kamera
+ Daha iyi 2k ekran renk konusunda daha canlı çok daha canlı renk veriyor. Fakat burda araya gircem. Benim kişisel yorumum iphone ekranında beyaz bi renge bakarken samsungda aynı beyaz renk iki telefonu kıyaslayınca sarı gözukuyor. Doğallığını kaybediyor. Mesela film izlerken insan tenlerinin rengi bile bana koyu geliyor. Tabi bu kişisel yorumum kimi daha canlı sever. Çözünürlük olarak önde samsung
+ Daha büyük batarya
+ Android daha özgür kullanımı pc den rahat muzik,resim,video telefona atabilme browser rahat muzik indirme. İphone bu konuda pc de itunes ihtiyaç duyar. Browser olarak destekleyen tarayıcı ile indirme yapılıyor. Android bu konuda üstün daha rahat.

Yani sonuç olarak stabil ve performans istersen iphone 7 ios sistemi daha stabil ve düzgün çalışıyor. Mesela iphone tarayıcısının verdiği hissiyatı samsung da alamadım. Bazı sitelerde ufakta olsa frame atlaması yaşatıyor. Burda iphone kendisini belli ediyor. Android sorunu bana göre çok fazla model ve marka adı üstünde telefon optimize biraz geri kalıyor. Bu bahsettiğim performans farkı aralarında yüksek performans farkı olduğundan değil az da olsa iphone 7 daha iyi defalarca test ettim.
10 dk boyunca 4k video çek hafızam kalır mı
İ7 de stereo hoparlör yok 'nın o plus stereo
S8 piyasa değeri daha yüksek kim demiş i7 yüksek diye
Sen ios 11 yükle stabilite gör anası ağlıyor.
İ7 pil akşam 4 5 r kadar yetse dua et
Sen boşver ios diyenleri S8 al keyfine bak

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Aynen öyle ;)

Sweeny

Asistan
Reaksiyon puanı
43
İphone 7 de stereo hoparlör yokmu isterseniz bi araştırında öyle cevap verin. Komik duruma düşmeyin 10dk video çekip hafıza doluyor. Hayatınızda hiç 4k video çektiniz mi acaba merak ettim. Evet hafıza alıyor ama abartmayın. Burda ısınmadan dolayı kendisini korumaya alıyor telefon s7 edge böyle durum yokken s8 de olması komik durum cidden bi yeri iyi yaparken bi yeri öldürüyor. Piyasa değeri aradan bi kaç ay geçsin gorürum s8 2.el piyasasını. Şuan s7 edge bile rağbet görmüyor eskisi gibi. Ama iphone 8 iphone 8 plus ve iphone x çıktı. Hayla iphone 7 konuşluyor. Tercih ediliyor. Samsung yeni model çıkartıp eski modeli nedense unutuluyor. Zaman içinde Size iphone 7 kendi kullandığım sarj süresinide atıcam 8 saat kullanım süresi aldım. Kullanmadan yorum yapmayın.

Ekli dosyalar

• IMG_0051.PNG
    IMG_0051.PNG
    156.3 KB · Görüntüleme: 578
M

Murat Burç

SDN Okuru
İ7de de stereo hoparlör var.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
16 Aydır S7 kullanıyorum performans sıkıntım yok başka bir arkadaşım discovery'den geçmiş çıktığı gün almış S7'yi onun cihazı benim ki gibi çalışıyor :D Bir çok memnun (performans ve stabilite olarak) Note 4 kulanıcısı var. Kulübe gidip sorabilirsin. Note 4 kullanıcıları kulübü

Nerden Almıştın sen ayrıca ithalatçı garantilimiydi telefonun

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
İphone 7 kullanıyorum bangır bangır stereo çift hoparlörü var lütfen insanlara yanlış bilgi vermeyin biraz araştırın hakkında yorum yaptığınız cihazları
İphone 7 de stereo hoparlör yokmu isterseniz bi araştırında öyle cevap verin. Komik duruma düşmeyin 10dk video çekip hafıza doluyor. Hayatınızda hiç 4k video çektiniz mi acaba merak ettim. Evet hafıza alıyor ama abartmayın. Burda ısınmadan dolayı kendisini korumaya alıyor telefon s7 edge böyle durum yokken s8 de olması komik durum cidden bi yeri iyi yaparken bi yeri öldürüyor. Piyasa değeri aradan bi kaç ay geçsin gorürum s8 2.el piyasasını. Şuan s7 edge bile rağbet görmüyor eskisi gibi. Ama iphone 8 iphone 8 plus ve iphone x çıktı. Hayla iphone 7 konuşluyor. Tercih ediliyor. Samsung yeni model çıkartıp eski modeli nedense unutuluyor. Zaman içinde Size iphone 7 kendi kullandığım sarj süresinide atıcam 8 saat kullanım süresi aldım. Kullanmadan yorum yapmayın.
Dostum bende aylardır iphone 7 kullanıyorum her zaman diyorum kullanmayanlar şarz konusunda sallayanlar kullansalar utanırlar yazdıklarından