Windows 10 Temiz Kurulum Öncesi Sorularım Vardı?

Bu konuyu okuyanlar

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Merhaba, Windows Update ile sürüm 1709'a geçtim fakat içim rahat etmedi yarın temiz kurulum yapmak istiyorum. UEFI BIOS üzerinden Windows 10 Pro 64 Bit kurmak istiyorum. Biliyorsunuz ki Windows 10 sürüm 1709 çıktı o son sürümün ISO dosyası Microsoft'un Windows 10 indirme aracında bulunur mu? Yani oradaki son sürüm mü? Ayrıca orada yükleme öncesi seçim yaparken Windows 10'u seçiyorum ama Pro seçeneği yok bir sorun yaratır mı?(Kurulum esnasında Windows Pro lisans anahtarı gireceğim.)
  • Format öncesi BIOS'u son sürüme güncelledim. Format öncesi BİOS'ta yapmam gereken ayarlar nelerdir?
  • Şuan kullandığım Diski temiz kurulum için tamamen silmek istiyorum yoksa kurulum esnasındaki disk bölme yeterli olacak mı?
Daha sonra Flash Belleğe ISO'yu yazdırıp kurulum yapacağım fakat Windows kurulumu sırasında disk bölme işlemi oluyor ya orada en doğru ayar nasıl yapılır? 1 TB diskim var ve ''C'' ''D'' olmak üzere ikiye de bölmek istiyorum. Olmazsa tek C 'de olur. Son olarak lisans anahtarını kurulum esnasında mı yoksa kurulum ve güncellemeler tamamen bittikten sonra mı gireyim?

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
https://software-download.microsoft...1508401741&h=e6b49f160dbd809019169e202202a46a
Bu linkten direkt indirebilirsin.
Windows 10 indirirken Home ya da Pro diye ayrı ayrı sürümler indirmez tek sürüm indirir. Kurulum sırasında lisans girersen lisansın desteklediği sürümü seçip yüklemeye devam eder. Eğer lisans girmeden devam etmek istersen Home ya da Pro seçim ekranı karşına gelir.
Biostan UEFI boot seçeneği eğer kapalı ise aktif yap.
Disk bölme adımında ihtiyacına göre diski bölümlere ayırabilirsin. C için 250 GB, D için 750 GB vs. Bu senin ihtiyacına göre değişir buna sen karar vereceksin.

ismail1424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
https://software-download.microsoft...1508401741&h=e6b49f160dbd809019169e202202a46a
Bu linkten direkt indirebilirsin.
Windows 10 indirirken Home ya da Pro diye ayrı ayrı sürümler indirmez tek sürüm indirir. Kurulum sırasında lisans girersen lisansın desteklediği sürümü seçip yüklemeye devam eder. Eğer lisans girmeden devam etmek istersen Home ya da Pro seçim ekranı karşına gelir.
Biostan UEFI boot seçeneği eğer kapalı ise aktif yap.
Disk bölme adımında ihtiyacına göre diski bölümlere ayırabilirsin. C için 250 GB, D için 750 GB vs. Bu senin ihtiyacına göre değişir buna sen karar vereceksin.

Tamam ilk yüklerken anahtarı gireceğim. UEFİ boot yüksek ihtimal açık bilmiyorum nasıl yapılır da ben bir kere daha atmıştım format açılışta f8 tuşuna bastım seçenekler geldi oradan UEFİ başlıklı flashı seçip yüklemiştim bu galiba. Disk bölmeye Youtube'den bakarım sağ olun.

Son mesajlar