Monster Notebook'un Nvidia 1050 GTX ekran kartı aktif olmuyor!

Bu konuyu okuyanlar

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
Arkadaşlar iyi günler. Yeni aldığım Monster Abra A7 v7.1 notebook'a temiz bir Windows 10 Enterprise 64 bit kurulumu yapıp kendi sitesinden tüm güncel sürücülerini indirip yükledim. İş, notebook'un harici ekran kartı olan Nvidia 1050 GTX sürücüsüne gelince donanım bulunamadı şeklinde garip bir hata aldım. Bunun üzerine sürücüsü Nvidia'nın kendi sitesinden indirip denedim bu sefer de "Nvidia sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değil" diyor ama alakası yok. Zira ne indirdiğimi biliyorum.

Bir kaç arkadaş, bu sorunu Windows 10'u güncelleyerek çözdüğünü söylediği için bende aynı yöntemi deneyeyim dedim ama bendeki şansa bakın ki tüm güncelleştirmeler yüklenirken sadece Nvidia ile ilgili güncelleştirme burada da hata verdi. 3 kere güncellemeyi denedim sonuç değişmedi.

lWrpDk.jpg

Ayrıca AIDA64 programı üzerinden notebook'un dahili Intel grafik işlemcisi gözükmesine rağmen, Nvidia'nın harici ekran kartının hiç bir bilgisi gözük müyor.

9dqAj5.jpg

Aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştir dediğimde ise bu şekilde bir ekranla karşılaşıyorum

VMXNdv.jpg

Bu nasıl bir sorundur arkadaşlar böyle? 1050 GTX grafik işlemcinin, notebook'a gömülü gelmediğini bilsem bir an "Takmayı mı unuttular acaba" diye düşünürdüm herhalde.

DDU'yu denemedim lakin denesem bile şu anda sadece dahili Intel ekran kartının sürücüsü yüklü, bu program ile onu kaldırmamın bir etkisi olmayacağını düşündüğüm için denemedim.

Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31

Sabah ilk işim servisi aramak olacak zaten. Hevesim kursağımda kaldı. Her zaman kullandığım Win 10 Ent. 64Bit DVD si ile UEFİ açık bir şekilde format attım aslında. Ama böylesine garip bir sorunla ilk kez monster da karşılaştım.

Ddriverı kendin indirip kurmayı denedin mi?

Denedim dostum. Hem monster'in kendi sitesinden hemde Nvidia nın kendi sitesinden indirip denedim, sonuç değişmedi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
o dvd orijinal mi? kopya mı? dvd-r'ler zamanla bozulabilir ve artık kimse dvd kullanmıyor ki...

radyoaktif

Asistan
Reaksiyon puanı
31
o dvd orijinal mi? kopya mı? dvd-r'ler zamanla bozulabilir ve artık kimse dvd kullanmıyor ki...

Aynı iso dosyasını rufus ile flashıma da yazdırmıştım lakin onu uefi olarak yazdırmadığım için görmedi. Bende bir daha rufus ile uğraşmak istemediğimden o an hali hazırdaki DVD ile kurulumu gerçekleştirdim. Yarın teknik servisin vereceği cevaba göre gerekirse başka bir iso ile kurulum yaparım.

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Intel HD Graphics 630 un driverini kurup, tekrardan deneyin Nvidia'yı.

Altyol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iyi günler. Yeni aldığım Monster Abra A7 v7.1 notebook'a temiz bir Windows 10 Enterprise 64 bit kurulumu yapıp kendi sitesinden tüm güncel sürücülerini indirip yükledim. İş, notebook'un harici ekran kartı olan Nvidia 1050 GTX sürücüsüne gelince donanım bulunamadı şeklinde garip bir hata aldım. Bunun üzerine sürücüsü Nvidia'nın kendi sitesinden indirip denedim bu sefer de "Nvidia sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değil" diyor ama alakası yok. Zira ne indirdiğimi biliyorum.

Bir kaç arkadaş, bu sorunu Windows 10'u güncelleyerek çözdüğünü söylediği için bende aynı yöntemi deneyeyim dedim ama bendeki şansa bakın ki tüm güncelleştirmeler yüklenirken sadece Nvidia ile ilgili güncelleştirme burada da hata verdi. 3 kere güncellemeyi denedim sonuç değişmedi.

lWrpDk.jpg

Ayrıca AIDA64 programı üzerinden notebook'un dahili Intel grafik işlemcisi gözükmesine rağmen, Nvidia'nın harici ekran kartının hiç bir bilgisi gözük müyor.

9dqAj5.jpg

Aygıt yöneticisinden sürücü güncelleştir dediğimde ise bu şekilde bir ekranla karşılaşıyorum

VMXNdv.jpg

Bu nasıl bir sorundur arkadaşlar böyle? 1050 GTX grafik işlemcinin, notebook'a gömülü gelmediğini bilsem bir an "Takmayı mı unuttular acaba" diye düşünürdüm herhalde.

DDU'yu denemedim lakin denesem bile şu anda sadece dahili Intel ekran kartının sürücüsü yüklü, bu program ile onu kaldırmamın bir etkisi olmayacağını düşündüğüm için denemedim.

Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sorunun çözüldümü? aynı dert bende de muzdarip olduda :)

Son düzenleme:

ajannxxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende aynı sorunu yaşıyorum ve iki gündür çözüm arıyordum ki tam bunu yazarken sorunu çözdüm çok şükür bilgisayarın yanında gelen usb deki nvidaya ait iki sürücüyü tekrar yükledim sorun düzeldi