Huawei P10 Plus - Huawei Mate 9 Pro sizce hangisi?

Huawei P10 Plus - Huawei Mate 9 Pro

• Kullanılan toplam oy
    13

Bu konuyu okuyanlar

sefacanmumcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İki telefon arasında kalıyorum. Fiyat hemen hemen aynı ithalatçı garantili. Sizce hangisi ve neden?

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Ben tasarim olarak mate 9 pro'yu daha basarili buldum. Ama geriye kalan noktalarda p10 plus alirdim alcak olsam.

M

Murat Burç

SDN Okuru
P10 Plus arka kamerada gece çekimlerinde çok üstün. Arka tarafta kullanılan Leica lenslerinde de farklılık var (ne kadar etkiliyse artık) Mate 9 ve türevlerinin rezil FHD60 düşük ışık performansına katlanılmaz. P10 Plus al.
Dersen başka tel bakarım. Git S8 veya S8 Plus al keyfine bak.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
P10 plus inceleme şansım oldu.Muhtesem eksiksiz kusursuz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Başta dediğim gibi S8 düşünmeni tavsiye ederim.
huawei-10-plus-samsung-galaxy-s8-plus.png
,
Piyasanın kusuru en az olan cihazı. Tek eksiği belki stereo hoparlör. Amiral gemisi diye geçinip suya dayanıklılığa sahip olmayan cihazlardan değil.

sefacanmumcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsung'un klasik ekran problemlerinden korkuyorum. Pembe ekran çizgisi - kırmızı ekran vs.
Pembe ekran sorunu S7 Edgenin yeni serilerinde rastlayanı görmedim.
Kırmızı ekran konusunda ise s8de yine kırmızı ekrandan şikayetçi çok görmedim bunun için S8 kulübüne danışırsanız kullanıcılar daha iyi bilgi verebilir.
--- Gönderi Güncellendi ---
Çıkarsa da Samsung servisi direk değiştiriyor. Bir kaç kişinin S8de sorunu çıktı bir kaç gün içinde değiştirdiler.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bu iki cihazda da şuan Türkiye garantisi yok. Demekki garantisiz alacaksın. Bence garantili S8 al. Garantili alacaksan Huawei P10 olabilirdi gerçekten garantide ilgililer.

asdwe3361

Asistan
Reaksiyon puanı
132
Samsung kullanıcı desteği konusunda Huawei ye yaklaşamaz.Huawei lider bu konuda.Ozellikle satış sonrası hizmetleri sırf marka değiştirme sebebi..

M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsung kullanıcı desteği konusunda Huawei ye yaklaşamaz.Huawei lider bu konuda.Ozellikle satış sonrası hizmetleri sırf marka değiştirme sebebi..
İki cihazada Huawei TRde garanti vermiyor ikiside ithalatçı yani dediğinin bir önemi yok.
--- Gönderi Güncellendi ---

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Bence P10 Plus neden peki ?
1. P10 Plus'ın ekran kasa oranı çok azıcık daha iyi %0.07 dert etmeye gerek yok ama bir fark :)
2. Daha ince ve daha hafif. ( 6.98 mm ve 165 gram)
3. PPI değeri daha yüksek 540.
4. Arka kamera diyafram açıklığı daha iyi 1.8. Mate 9 Pro 2.2
5. P10 Plus'ın hafıza kartı desteği var.
6. Mate 9 Pro suya karşı dayanıklı değilken P10 Plus'ta IPX3 sertifikası yani sıçrama ve damlamalara karşı dayanıklılık var.
7. Mate 9 pro 2016'da çıkmış bir model. P10 Plus 2017'de çıkmış bir model. Daha uzun süre güncelleme alacaktır.
Mate 9'un iyi olduğu yanlar
1. Pil daha yüksek 4000 mAh.
2. P10 Plus 2.0 ken USB Mate 9 Pro 3.0
SONUÇ : Huawei P10 Plus daha önde. O yüzden cevap Huawei P10 Plus :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
PPI değeri daha yüksek 540.
İkiside 5.5 in 1440*2560 arada PPİ farkı yok bazı siteler 534e 540 demiş ama ikiside aynı
7. Mate 9 pro 2016'da çıkmış bir model. P10 Plus 2017'de çıkmış bir model. Daha uzun süre güncelleme alacaktır.
İkiside kirin 960 ikiside 7.0 ile çıktı aynı sayıda güncelleme alacaklardır.
. P10 Plus 2.0 ken USB Mate 9 Pro 3.0
İkiside USB 2.0
6. Mate 9 Pro suya karşı dayanıklı değilken P10 Plus'ta IPX3 sertifikası yani sıçrama ve damlamalara karşı dayanıklılık var.
Bu pek bir anlam ifade etmiyor ikiside yek pare kasa ikiside sıçramalarda aynı şekilde zarar görmez. Ona bakılırsa sertifikası olmayan Note 5i 5 dkda suda tutanlar vardı.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
İkiside 5.5 in 1440*2560 arada PPİ farkı yok bazı siteler 534e 540 demiş ama ikiside aynı

İkiside kirin 960 ikiside 7.0 ile çıktı aynı sayıda güncelleme alacaklardır.

İkiside USB 2.0

Bu pek bir anlam ifade etmiyor ikiside yek pare kasa ikiside sıçramalarda aynı şekilde zarar görmez. Ona bakılırsa sertifikası olmayan Note 5i 5 dkda suda tutanlar vardı.
Çok yakın telefonlar zaten seçim yapmak zor. Hangisini alırsan al memnun edecektir tabiki ama ben P10 Plus alırdım çünkü daha yeni bir telefon. Diğer bir sebebi Mate 9 Pro, Samsung Galaxy S7 Edge'e çok benzetiyorum gerçi P10 Plus'ta Meizu modellerine benziyor biraz ama yinede P10 Plus daha güzel. Hele o alttaki tek tuşla herşeyi yapabilmen harika olmuş.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çok yakın telefonlar zaten seçim yapmak zor. Hangisini alırsan al memnun edecektir tabiki ama ben P10 Plus alırdım çünkü daha yeni bir telefon. Diğer bir sebebi Mate 9 Pro, Samsung Galaxy S7 Edge'e çok benzetiyorum gerçi P10 Plus'ta Meizu modellerine benziyor biraz ama yinede P10 Plus daha güzel. Hele o alttaki tek tuşla herşeyi yapabilmen harika olmuş.
Mate 9 Pro çakma Note 7 ön tarafı onun kadar ince işçilik ve kavislerde ustalık olmasa bile ana hatlar S7 edge ve note 7den çalıntı
İkisi arasından seçim yapmak basit P10 Plus seçilmeli , Mate 9 pronun düşük ışıktaki iğrenç FHD60 fps video çekimlerine katlanılmaz.
Hoş P10 plusunda çerçeveleri var ama çerçeve ikisinde de var. Bana kalsa ben direk S8 alırım huawei ile felan uğraşmam.

Frst22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Servise önem veriyorsan sürünmek istemiyorsan Huawei al S8 ne kadar iyi olsa da servisi şu an beni sürüm sürüm süründürüyor ha önemli değil dersen S8 al daha iyi bir telefon

Reaksiyon puanı
125
p10 plus alırdım ben ikisi arasından. zor tercih.şimdiden hayırlı olsun

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Aynen tercih zor.ben de bisi sorabilir miyim. Hangisi performans açısından daha iyidir.oyun performansı yani

Son mesajlar