Mücadele Sporlarında Muay Thai

Bu konuyu okuyanlar

s.a.l.i.h

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Muay Thai Thailand ata sporudur. Halk arasında Thaibox olarakta bilinir. Kickbox'a benzetilsede birbirini ayıran büyük farklar vardır. Muay Thai de olan dirsek, diz, clinch ve daha bir çok kendine özgü teknikler farklı bir dövüş sanatı olmasına neden olmuştur. Muay Thai diğer dövüş sanatlarına göre çok daha serttir.
Hedefimde hem sıkı bir vücuda sahip olayım hemde güzel bir dövüş sanatı öğreneyim ben dayanıklı biriyim diyorsan Muay Thai tam sana göre bir spor.
Muay Thai de yaşın pek bir önemi yok. 12 yaşın üstündeki her bireyin yapabileceği bir spor. Yeni bir dövüş sanatı öğrenmek isteyen arkadaşlara kesinlikle öneriyorum.

ShiftBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
289
MMA müsabakalarında da en geçerli stillerden biridir Muay Thai.

s.a.l.i.h

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Evet. MMA da ayaktaki mücadelelerde genellikle Muay Thai kullanılıyor. Yerde ise ağırlıklı olarak Bjj kullanılmakta.

s.a.l.i.h

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Bjj ilk defa duyuyorum, daha detaylı bahsedebilir misiniz?
Brazilian Jiu Jitsu
Mücadelenin yerde geçen kısımlarında rakibin kol,bacak,boyun veya başka bölgelerini kilitleyerek kendine özgü tekniklerle pes ettirmek amaçtır.

ShiftBoss

Asistan
Reaksiyon puanı
289
Brazilian Jiu Jitsu
Mücadelenin yerde geçen kısımlarında rakibin kol,bacak,boyun veya başka bölgelerini kilitleyerek kendine özgü tekniklerle pes ettirmek amaçtır.

yerde yapılan mücadele daha sert geçiyor gerçekten, bu stil sayesinde demekki. Türkiye'ye bir gelmedi MMA yayınları, keşke gelse.

s.a.l.i.h

Asistan
Reaksiyon puanı
14
MMA de Conor Mcgregor ve Anderson Silva favorim.

Son mesajlar