Sizce bana uygun en iyi savunma sanatı

Bu konuyu okuyanlar

Shiro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar. Kendime bayadır bir savunma sanatı arıyorum araştırdım ettim kafamda bir iki şey şekillendi son olarak da kendi vücudumu ve istediklerimi anlatarak sormak istedim. İlk olarak vücudumdan başlarsak 1.78 boyunda ve 68 kiloyum. Yaşım da 15. İstediklerim şunlardır :

-Amacım sokakta 'vooo baba adam dövelim kıralım patlatalım çatlatalım kızlar bana hayran olsun' değil. Çok fazla boş zamanım var ve ilgilenebileceğim bir spor arıyorum. Dövüş sporları ilgimi çekti çünkü hem belli bir disiplini var hem de bilmiyorum bir şeylere vurmak evet hoşuma gidiyor ama serseri gibi değil bilinçli bir şekilde vurmak hoşuma gidiyor. Ayrıca diğer bir amacım da kendimi ve etrafımdakileri savunabilmek. Normalde zaten sabırlı biriyimdir öyle gaza filan gelmem mantık yönünden düşünmeye çalışırım olayı. Ama mesela isterim ki sokakta bulaşan oldu çok üstüme geldiler filan o zaman savunayım veya ne bileyim annemle veya kız kardeşimle yürürken sarkmaya filan çalıştılar,bu tür zamanlarda kendimi ve etrafımdaki kişileri savunmak isterim. Ayrıca yumuşak bir savunma sanatı filan da istemiyorum. Sert olsun öyle havaya atmakla tutmakla filan uğraşmayı pek sevmem.

-Acıya dayanıklıyımdır. İradem var daha doğrusu. Bir şeyi kafaya taktığım zaman yapacak bir kafa yapısına sahibim.

-Dayanıklı ve eğitim almamış birine göre hızlı ve güçlüyümdür. En azından çevreme göre.

-Bir felsefesi olsun isterim. Ama çok hayal dünyasında olan bir felsefesi olmasın.

-Vücut yapmak filan ilgimi o kadar da çekmiyor vücudum olsun iyi görünsün isterim.

-Seçeceğim disiplini bırakmayı da düşünmüyorum. Baya baya uğraşacağım çünkü.

Şu ana kadar araştırdığım kadarıyla büyük ihtimalle kick boks veya muay thai gibileri uyuyor ama hala tam olarak karar verebilmiş değilim. Sizce nedir diye sormak istedim :) Wing chun da diyorlar ama sanki ne bileyim güçlü vuruyor olsalar bile güçsüz vuruyorlar gibime geliyor ama adam bile öldürebilen bir disiplinmiş.

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,711
Kung fu :cool:

Shiro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceden baktığım dövüş sporuyla ilgili konuda da görmüştüm sizi. Wushu Kung Fu'nun bi bölümüymüş sanırım doğru mudur? Fena değilmiş de. Ama doğru düzgün bir videosunu bulamadım. Tam olarak kararımı vereceğim zaman baya bir arayıp onun da düzgün bir videosunu bulacağım. Sağ olun :)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Wing chun.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

[video=youtube;MSqNRagw0NE]https://www.youtube.com/watch?v=MSqNRagw0NE[/video]

[video=youtube;KBD6haMuyOY]https://www.youtube.com/watch?v=KBD6haMuyOY[/video]

İp man 1-2-3'ü izlemeni öneririm bu arada, Wing Chun üzerine kurulu bir film, bruce lee'nin hocası İp manın hayatını anlatıyor.

Shiro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu arada oturduğum yer İzmir/Bayraklı yani önerdiğiniz disiplinin bildiğiniz iyi bir salon varsa söyleyin lütfen onları da not alıcam çünkü. İp mani televizyonda bir iki kez görmüştüm hoşuma gitmişti ama tabi tam olarak izlememiştim şimdi izlemeye gidiyorum ^^ Film de önerirseniz sevinirim şu ana kadar fight club ve never back down 1-2 izledim dövüşle alakalı. İp man ve Tony Jaa Ong Bak'ı izleyeceğim.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Kesinlikle wing chun veya jeet kune doo bunlar hayatını değiştirir tabi sağlam mekan bulmak kaydıyla kesinlikle ..