Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Eğer 3.parti custom romlardan bahsediyorsan aroma yükleyici ve ekstra csc içeriyor ise değişiyor evet ama aroma yükleyici yoksa veya varda içinde ekstra csc ler yoksa default olarak artık romu yapan kimse ve hangi csc ayarlı ise direk o geliyor

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Mesela xda evren Hoca kulakları çınlasın hep tur olarak ayarlıyordu

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Rom derken 3.parti custom romlardanmı bahsediyorsun hocam
Evet de izah edemedim şimdi cihaz ayri kurulan sistem ayrı ya cihazin csc si var sistemin csc si var. sen sistemin cscden bahsediyorsun bizise cihazın cscden. Cihaz uretiliyorya mesela dubai icin uretildi cihaz oranin satis kodu xsg mesela onu yukluyolar cihaza sonra xsg rom. Bizde o cihazda onyuklu gelen xsg yi tur yapmak istiyoruz romun csc mühimdeğil. Aslinda bu csc işide mühim değil boş iş :D neden ugrasiyorsak yorduk senide helal et :D

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
S7 edgem olsa kuracağım tek rom. Adamda bir garip tüm cihazlara destek veriyor Aralarinda bir note 5 yok :D

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Evet de izah edemedim şimdi cihaz ayri kurulan sistem ayrı ya cihazin csc si var sistemin csc si var. sen sistemin cscden bahsediyorsun bizise cihazın cscden. Cihaz uretiliyorya mesela dubai icin uretildi cihaz oranin satis kodu xsg mesela onu yukluyolar cihaza sonra xsg rom. Bizde o cihazda onyuklu gelen xsg yi tur yapmak istiyoruz romun csc mühimdeğil. Aslinda bu csc işide mühim değil boş iş :D neden ugrasiyorsak yorduk senide helal et :D
Ha şimdi anladım çok özür dilerim üretilen ülke csc si tmm tmm şimdi oldu evet onu değiştirmek için ki eğer çoklu dil ise rootlu değişiyor rootsuz da değişiyor ama knox sayacı artıyor ee hayliyle cihaz garanti dışı kalıyor

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Ha şimdi anladım çok özür dilerim üretilen ülke csc si tmm tmm şimdi oldu evet onu değiştirmek için ki eğer çoklu dil ise rootlu değişiyor rootsuz da değişiyor ama knox sayacı artıyor ee hayliyle cihaz garanti dışı kalıyor

Nasil yapildigini biliyormusun hocam? Garanti hic yoktuki garanti disi kalsin :D

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Omega benim de favori idi çok önceleri s3 varken onu kurardım hep vay siyah kernel vardı Gökhan moral hocanın hey gidi günler hey
Note 2 Omega Rom & Perseus kernel uzunca süre kullandım o eski stabiliteyi arıyorum son gunlerde :)

orhn91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar şirketin kurumsal yandex mail adresi var. Telefonuma yandex maili indiriyorum,kuruyorum ancak mail gönderildiğinde bana bildirim gelmiyor. Ayarlar hesaplar kısmından farklı mail şeklinde kurmak istediğimde onay vermiyor ve kurulamıyor. Aynı şekilde gmail bildirimlerimde gelmiyor. Bu mail ayarlarını nasıl aktif edebilirim.

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar Google Play Storeye tıkladığım zaman açılmıyor. Yani ekrana hiçbirşey gelmiyor. Neden böyle bir sorun var

Bahadırozc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Marsmelowa geri dönme imkanı olsa bir saniye nougatta durmam marsmelowa geri dönerim.
Şu bildirim çubuğu varya sinir ediyor insanı.
Ya bu kadar salaklık olmazya.
Müthiş olan marsmelow bildirim çubuğu nougatta bok gibi yapmışlar.
Teknolojinin adeta siyah beyaz dönemine gitmişler.
Hele hele otomatik ekran parlaklığı (tik) ini kaldırmaları resmen deli ediyor çıldırtıyor beni.
Hocam işaretli yere bassana bi. Parlaklık ekranı geliyo

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170309-004300.jpg
    Screenshot_20170309-004300.jpg
    737.9 KB · Görüntüleme: 414

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
TR rom diye yükledik smart switch'ten. Arap romu kurdu. Ben niye kuramıyorum ki? Cihaz Türkiye alım. Anında döndün İngiliz romuna. İNG candır:):)
Telefonun arkasında samsung elektronik türkiye yaziyormu seninki orjinal türkiye cihazı değil sanırım
--- Gönderi Güncellendi ---
Telefonun arkasında samsung elektronik türkiye yaziyormu seninki orjinal türkiye cihazı değil sanırım
Screenshot_20170309-111325.jpg
Screenshot_20170309-111325.jpg

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Bu distribütör cihazı değil italat yoluyla gelen bi cihaz

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Hocam işaretli yere bassana bi. Parlaklık ekranı geliyo
Evet ama marsmelowda tek tıklama ile oluyordu bunda iki kez tıklaman lazım ona sinir oluyorum.
Hem marsmelowda bağlı olduğun wifi ismide görünüyordu bunda da görmek için iki kez tıklaman gerekiyor.
Oda sinir edici.
İnşallah önümüzdeki güncellemelerde düzeltirler.

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Evet ama marsmelowda tek tıklama ile oluyordu bunda iki kez tıklaman lazım ona sinir oluyorum.
Hem marsmelowda bağlı olduğun wifi ismide görünüyordu bunda da görmek için iki kez tıklaman gerekiyor.
Oda sinir edici.
İnşallah önümüzdeki güncellemelerde düzeltirler.
O altyapının değişeceğini zannetmiyorum hocam anca 8.0 gelince değişir

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Galaxy s6 ve s6 edge ye nougat guncellemesi an itibari ile gelmistir

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar önceden google play hizmetleri şarj kısmında en fazla %1 oluyordu. Son 4-5 keredir %5 civarında şarj tüketiyor. Hiçbir değişiklik yapmadım aynı fakat neden böyle artış gösterdi?

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Arkadaşlar önceden google play hizmetleri şarj kısmında en fazla %1 oluyordu. Son 4-5 keredir %5 civarında şarj tüketiyor. Hiçbir değişiklik yapmadım aynı fakat neden böyle artış gösterdi?
Nedense mobil veriyi açınca tüketmeye basliyor o kaynagini bulmak lszm

sahinilkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
s7 edge %1 şarjda 3-4 saat ekran süresi veriyor arttırmak için ne yapabilirim

Kberk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
galaxy s7 ekran süresi en fazla 3 saat görüyodu ve ses kısma tuşu içine göçmüştü. Bir kaç kere yazmıştım okuyan bilir. Telefon alma tarihi 03.02.2017. Telefondaki sıkıntıları çözdükten sonra 17.02.2017 servise gittim. 2-3 gün sonra telefonu geri teslim edip hiç bir sıkıntı olmadığı tuşta (ozamanlar sadece yumuşamıştı tuş) ve şarj konusu yazılımsal olduğunu söylemişlerdi. Artık tuş içine girip şarjda aynı şekilde gitmeye başlayınca, 06.03.2017 te tekrar telefonu servise verdim ve telefon kutusunu benden almadılar. Nedenini sorduğumda 1 ay dolduğunu ve değişim olmayacağını söyledirler, dedim ben aynı sıkıntı ile 2 hafta önce geldim hiçbirşey yapmadınız filan bu teknik servis kararı filan. 2 gün önce canlı destek ile konşup sıkıntıyı anlattım, ilgili birimlere yöneltilecektir filan dediler ama ben hiçbir şey olmayacak en son tüketici hakları derken, Bugün teslim ettiğim servisi aradım ve telefonun değiştirileceği 0 kutuda verileceği söylendi. Biraz uğraştık ama sonunda telefon değişimini sağladık.

oguzokman

Asistan
Reaksiyon puanı
35
galaxy s7 ekran süresi en fazla 3 saat görüyodu ve ses kısma tuşu içine göçmüştü. Bir kaç kere yazmıştım okuyan bilir. Telefon alma tarihi 03.02.2017. Telefondaki sıkıntıları çözdükten sonra 17.02.2017 servise gittim. 2-3 gün sonra telefonu geri teslim edip hiç bir sıkıntı olmadığı tuşta (ozamanlar sadece yumuşamıştı tuş) ve şarj konusu yazılımsal olduğunu söylemişlerdi. Artık tuş içine girip şarjda aynı şekilde gitmeye başlayınca, 06.03.2017 te tekrar telefonu servise verdim ve telefon kutusunu benden almadılar. Nedenini sorduğumda 1 ay dolduğunu ve değişim olmayacağını söyledirler, dedim ben aynı sıkıntı ile 2 hafta önce geldim hiçbirşey yapmadınız filan bu teknik servis kararı filan. 2 gün önce canlı destek ile konşup sıkıntıyı anlattım, ilgili birimlere yöneltilecektir filan dediler ama ben hiçbir şey olmayacak en son tüketici hakları derken, Bugün teslim ettiğim servisi aradım ve telefonun değiştirileceği 0 kutuda verileceği söylendi. Biraz uğraştık ama sonunda telefon değişimini sağladık.
Adına sevindim dostum. Allah teknik servislere düşürmesin bir daha kimseyi. Çık şükür bi sıkıntı yaşamadım 6 aydır inşallah da yaşamam ya da yaşamayız

Kberk06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Adına sevindim dostum. Allah teknik servislere düşürmesin bir daha kimseyi. Çık şükür bi sıkıntı yaşamadım 6 aydır inşallah da yaşamam ya da yaşamayız
Aynen düşürmesin. Telefon bi girdimi bidaha çıkamıyor servisten.

Bahadırozc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Kardeş benim ses kısma tuşu çok az içine girdi. Ama farkedilemeyecek dercede çok çok az. Bi sıkıntı olmaz de mi? Seninki ne kadar gitmişti içine?