Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Osman.Atiker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Eeeeh. saat 5ten beri daha yüzde 25 indirdi. bende döndüm ingiltere romuna. volte kullanmasak ta olur. şimdi 7.1.1 çıkarsa hem erken alırım:)

Ingiltere romu kurulu. Hiç de pişman değilim. Turkiye romunu kurarsam 7.1.1 Bize gelinceye kadar çok zaman geçecek nasılsa. Marshmallow kuruluyken volte daha çok şarj yiyordu zaten.

orhn91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar volte konuşma yanı hd+ ibresi şarji yiyoemu ? Ayrıca wjaysap yada faceden mesaj geldiğinde dk başı flaş yanıyor uyarı veritor.bu bildirimi sadece aramalar icin nasil aktif edebilirim zirt pirt flas yaniyor msj geldikce.bildirim ayarlarından kapattığım da bu sefer de hiç titremiyor bile

Bartu Bilgi

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Merhaba. Güncelleme herkese hayırlı olsun. Güzel olmuş 7. Sabah ben de güncellemeyi OTA üzerinden aldım. Sonrasında wipe data/cache işlemlerini yaptım ve dün aldığım backup tan geri kurulum yaptım,

Yalnızca 1 sorunum var. Benim cihazım fransa orange cihazıydı, csc'yi birçok deneme sonucu değiştirememiştim ancak root yaptıktan sonra TUR yaptım, stock rom yükledim ve sonrasında bütün 6 Türkiye güncellemelerini sorunsuz bir şekilde aldım, buna bugünkü 7 de dahil.

Geleyim sorunuma. S Health cihazınız ele geçirilmiş diyor ve çalılmıyor. Aynı sorunu yaşayan var mı? Çözebilen var mı? Ya da çözümü bilen var m?
Root atılmış cihazlarda birdaha shealth çalışmaz

orhn91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar volte konuşma yanı hd+ ibresi şarji yiyoemu ? Ayrıca wjaysap yada faceden mesaj geldiğinde dk başı flaş yanıyor uyarı veritor.bu bildirimi sadece aramalar icin nasil aktif edebilirim zirt pirt flas yaniyor msj geldikce.bildirim ayarlarından kapattığım da bu sefer de hiç titremiyor bile

Bartu Bilgi

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Arladaslar neden iphoneda uygulamalar çerceveli simgelere göre çıkıyorda bizde içini beyaz dolduruyor bu kadarmı aciz androıd yetkilileri
30dddecb5e3664fa29f38705250bbb13.jpg

0670711e30c4869657b0dd87b1a2ecf2.jpg

orhn91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende böyle sen ayarlarına bak

Ekli dosyalar

• Screenshot_20170214-212705.png
    Screenshot_20170214-212705.png
    242.4 KB · Görüntüleme: 489

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
2.3 gb derken bende marshmallow var hic 2 nin ustune ciktigini gormedim.2 ile 1.5 arasi degisiyor.Seninki iyiymis o zaman.
Evet marsmelowda boş ram hep 2.3 gb idi bende.
Ama Nougatta malesef 1.9 gb.
Ayrıca birşey farkettim dün gece telefonu yeniden başlatıp şarja taktım boş ram 1.9 gb idi. Öyle bırakıp yattım sabah baktım boş ram 2.4 gb olmuş.
Kendi kendine nasıl oluyor anlamadım gitti.
Yoksa telefon dinlenmeye geçince herşeyi otomatik sonlandırıyor mu ne.

Gürkan Kobak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Güç tasarrufu modunda HD çözünürlükte yüzde 30-50 arası parlaklıkta şuan Yüzde 54 şarjım var. Son pil kullanımı 1gün 2 saat ekran süresi ise 2 saat 51 dk. Telefonda güç tasarfunda olduğu halde eksterem bir kasılma yok eskiden ki güç tasaraffu moduna göre akıcı ve ekran kapalıyken yediği şarj kesinlikle çok azalmış. Hafif kullanıcılar HD çözünürlükte ve diğer tüm tasarrafur seçenekleri kapalıyken 2 gün hatta 3 gün kullanabilir bu cihazı cpu sınırlamasını açmadığı için performans kaybıda olmayacak tabi ki. Bunda en büyük etken telefonun ekran kapalı olduğu anda şarj yememesi.
Parmak izi okuyucusu öküz gibi hızlanmış.
Telefon uygulama açılışları hızlanmış fakat telefondaki genel akıcılığın artması uygulamalraın açılma hızının artmasından yararlanmış ama animasyon bütünlüğünün sağlanması mesela da akıcılığa etki etmiş 6.0.1 bildirm panelini çek ayarlara tıkla kısa bir beyaz ekran getirir ayarlara girerken şimdikinde animasyon küçükten büyüyerek geliyor o sıra bildirim paneli yavaş yavaş yukarı çıkıyor Bu bütünlük daha akıcı hissi veriyor. Beyaz kısa bekleme ekranı vermek yerine sağdan soldan çıkma animasyonları katılmış yazılıma.

Telefonun dokunulmadık bir tarafı yok heryer değiştirilmiş ayarlara alışmam biraz sürdü eskindeki o en yukarda 6 bölmelik kısayollar güzeldi burda olmaması üzücü.

Yeni bildirim çubuğu güzel olmuş burdan pek konuşmaya gerek yok. Birazda zevk meselesi.
İnternet tarayıcısı daha hızlanmış gibi ama chromda optimazyon sıkıntısı vardı ilk gün 2 saniye geç giriyordu. Şimdi o giriş hızlandı.
Isınma ile karşılaşmadım.
Uygulama açılış hızlarına gelirsek tekraradan 7.0 kesinlikle 6.0.1den daha hızlı. S7 7.0 ilee s7 edge 6.0.1i yanyana koydum s7 edgenin 3 saniyede girdiği yere s7 1-1.5 saniyede giriyor hatta siz ona 1 saniye diyin. Parmak izi okucu arasında ciddi fark var.
Yazmayı unutmuşum tarayıcıda link kısmına ilk yazımlarda bazen takılıyor gibi ilk harflerde ya da bana öyle geldi.
Uzun lafın kısası geçmeyi düşünenler geçebilir. Başarılı bir güncelleme olmuş

emir_kr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar 7.0 dan sonra cihaz yavaş şarj olmaya başladı hızlı şarjda açık sizde durum ne ????

QyxgeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
merhaba arkadaşar ben teefonu pazartesi öglen gibi OTA üzerinden güncelleme yaptım fakat yazılım bilgilerinde cihaz durumu ÖZEL diyor teefonda root yok yapmadım orjinal yani bide sürekli smart switch üzerinden güncelleme yappın diyor bi yardımcı olabilcek arkadaş var mı acaba

gRKnUA.png

oCr5Hv.png

--- Gönderi Güncellendi ---
oCr5Hv.png

5YVdtu.png

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar birşey sorucam, devre dışı bırakamadığım bir uygulama mesela gear vr arkada pil yediği için devre dışı bırakmak istedim ama bırakamadım. Onun yerine durmaya zorla seçeneği işe yararmı ? Birde 7 güncellemesinde senkronizasyonu bulamadım kapatmayı düşünüyorum

Gürkan Kobak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar birşey sorucam, devre dışı bırakamadığım bir uygulama mesela gear vr arkada pil yediği için devre dışı bırakmak istedim ama bırakamadım. Onun yerine durmaya zorla seçeneği işe yararmı ? Birde 7 güncellemesinde senkronizasyonu bulamadım kapatmayı düşünüyorum
Senkronizasyon=Eşitleme eşitlemeyi bul

muhammett99

Asistan
Reaksiyon puanı
17
d8c538ef540cd6e99158aea4ce835987.jpg

Sammobiledan turkiye romunu indirdim fakat böyle gözüküyor nedendir

oguzokman

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar merhaba. Bu uygulamaları önceden tasarruf moduna alabiliyorduk. Şimdi nasıl yapacağız baktım ama bulamadım maalesef. Yardımcı olur musunuz ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Bu arada n7 yükledikten sonra telefonu komple sıfırladım. İnanılmaz hızlandı. Efsane bir şey oldu

galaxy3764

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
screenshot2017owgqz2x78u.png
[/url][/IMG]
Screenshot_20170214-214550.png

Iyi Aksamlar arkadaslar ben Almanyadan katiliyorum bu resimdeki gibi sol en son pencerede olan sayfada türkiyede türkce haberlermi cikyor yoksa yabanci dilmi?

Bir sorum daha var bende simdi Android 7 var bunu eskisi gibi degisik dillere nereden cevirebiliyorsun?
Ben bulamadim.

nuclearmoonrise

Doçent
Reaksiyon puanı
181
screenshot2017owgqz2x78u.png
[/url][/IMG] Ekli dosyayı görüntüle 17987
Iyi Aksamlar arkadaslar ben Almanyadan katiliyorum bu resimdeki gibi sol en son pencerede olan sayfada türkiyede türkce haberlermi cikyor yoksa yabanci dilmi?

Bir sorum daha var bende simdi Android 7 var bunu eskisi gibi degisik dillere nereden cevirebiliyorsun?
Ben bulamadim.
iyi akşamlar acun abi ben almanyadan katılıyorum. şimdi size bit baks yapıcam.

şaka bi yana bizde upday değil briefing yazıyor ve haberler türkçe

galaxy3764

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anlasildi oturabilirsin:)

Ögrenmek istedigim buydu zaten.
Birde dil degistirme secenegini nerde ?

oguzokman

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar bu güncellemeden sonra uygulamarı tasarruf moduna nereden alabiliyoruz ?