Sony z5/xz/x

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Z5 almak istiyorum kesinlikle ama üretimi durmuş nasıl bulabilirim bulursam almak mantıklımı üretilmeyecek bir telefon için ilerde parça sıkıntısı felan olurmu.XZ fiyatları normale ne kadar sürede düşer sizce beklemelimiyim? X hakkında ki düşüncelerinizi de merak ediyorum çünkü kamera ve tasarım hariç z5 in gerisinde kalmış ne 4k var ne de su geçirmezlik performans açısından da şüpheli almak mantıklı mı bilemedim ve 1500-2000 arası telefon öneriniz varsa söyleyin lütfen şimdiden çok teşekkürler

fragger

Dekan
Reaksiyon puanı
3,061
Z5 almak istiyorum kesinlikle ama üretimi durmuş nasıl bulabilirim bulursam almak mantıklımı üretilmeyecek bir telefon için ilerde parça sıkıntısı felan olurmu.XZ fiyatları normale ne kadar sürede düşer sizce beklemelimiyim? X hakkında ki düşüncelerinizi de merak ediyorum çünkü kamera ve tasarım hariç z5 in gerisinde kalmış ne 4k var ne de su geçirmezlik performans açısından da şüpheli almak mantıklı mı bilemedim ve 1500-2000 arası telefon öneriniz varsa söyleyin lütfen şimdiden çok teşekkürler

Üretimi duran cihazların model/yılı geçtiği anlamına gelir, üretimi duran modeli googleden aratın bulabilirsiniz üretimi duran cihazların parça sıkıntısı yaşanmaz çünkü yasa gereği 10 yıl boyunca parça bulundurulması zorunludur.

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Üretimi duran cihazların model/yılı geçtiği anlamına gelir, üretimi duran modeli googleden aratın bulabilirsiniz üretimi duran cihazların parça sıkıntısı yaşanmaz çünkü yasa gereği 10 yıl boyunca parça bulundurulması zorunludur.
teşekkür ederim

M

Murat Burç

SDN Okuru
Z5 alınmaz.
2300 -2400 seviyelerine çıkabilirsen
S7 veya HTC 10
ikisi arasında S7 ön kamera ve ses performansı hariç geri kalan heryerde önde
2000 seviyesinde zte axon 7 veya G5
İkisi arasında G5 kamerada önde geri kalan özellikler eşit veya arada çok fark yok gibi

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
İlla Sony derseniz Z5 üzmez ama aynı fiyatlarda daha iyi donanım sunan cihazlar mevcut. X e bakmayın bile, işlemci olarak sıkıntı yok ama o grafik işlemcisi f hd ekranda üzüyor. XZ ise şu an 2300-2350 civarı bir süre daha 2000 civarına gerilemez.

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İlla Sony derseniz Z5 üzmez ama aynı fiyatlarda daha iyi donanım sunan cihazlar mevcut. X e bakmayın bile, işlemci olarak sıkıntı yok ama o grafik işlemcisi f hd ekranda üzüyor. XZ ise şu an 2300-2350 civarı bir süre daha 2000 civarına gerilemez.
Çok teşekkür ederim yararlı oldu bu

M

Murat Burç

SDN Okuru
özellik filan çok da önemli değil sağlam olsun uzun ömürlü kullanabileceğim telefon olsun yeterli samsung u eliyorum deneyimlerimden dolayı z5 dengeli ve sağlam geliyor bana neden alınmaz dedin ve yorumun için teşekkür ediyorum dikkate alacağım
2000 civarindaki çoğu teleofnu Z5in içinden geçer. İşlemcisi çok daha iyi olan cihazlar var 2000 tlye ve z5deki işlemci bazen ısınma konusunda sorun çıkarabiliyor
S7 şuan dünyanın en iyi teleofnu ha beğenmiyorum dersin HTC 10 al uzun süre götürür.

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
2000 civarindaki çoğu teleofnu Z5in içinden geçer. İşlemcisi çok daha iyi olan cihazlar var 2000 tlye ve z5deki işlemci bazen ısınma konusunda sorun çıkarabiliyor
S7 şuan dünyanın en iyi teleofnu ha beğenmiyorum dersin HTC 10 al uzun süre götürür.
HTC 10 en düşük 2700 ler de bulabilirim bütçem yok o kadar sağolasın

turantunca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mi note 2 yada mi mix alabilirsin ikiside f/p kralı illa bilindik marka merakı yoksa

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Sony xperia z5 güzel bir cihaz fakat bu fiyat aralığında daha güçlü ve diğer özellikler bakımından daha iyi cihazlar mevcut.

Sony xperia x modelini donanım gücü açısından ne çok güçlü ne çok zayıf bir cihaz. Orta/üst segment diye ifade edilen bir arşılığa tekabul ediliyor. Fiyatı bu duruma göre biraz yüksek. Orta/üst segment olduğu için bazı üst segment özellikler kısıtlanmış olması normal.

Bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğim cihazlar;

• Iphone SE (ios istiyorsanız)
  • Lg G5
  • Samsung Note 5
  • Samsung S6

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba,

Sony xperia z5 güzel bir cihaz fakat bu fiyat aralığında daha güçlü ve diğer özellikler bakımından daha iyi cihazlar mevcut.

Sony xperia x modelini donanım gücü açısından ne çok güçlü ne çok zayıf bir cihaz. Orta/üst segment diye ifade edilen bir arşılığa tekabul ediliyor. Fiyatı bu duruma göre biraz yüksek. Orta/üst segment olduğu için bazı üst segment özellikler kısıtlanmış olması normal.

Bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğim cihazlar;

• Iphone SE (ios istiyorsanız)
  • Lg G5
  • Samsung Note 5
  • Samsung S6
samsung tercihim değil g5 çok pahalı z5 i 1850tl ye buldum iphone se ekranboyutu küçük dolar çıkmasaydı batumdan 6s düşünüyordum ama türkiye fiyatına geldi nerdeyse bugun karar vereceğimbu fiyata uygun öneriniz varsa lütfen belirtin teşekkürler yorumunuz için

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
Fanlığını bu kadar belli etme ya. V20 delik teşik eder s7'yi.

ozelharekatt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
94
Eğer bütçeni biraz daha yukarı çekebilirsen htc 10 veya s7 öneririm.

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
z5 te karar kıldım üstüne para koyma şansım yok 1850 liraya siyahını zar zor buldum karar verene kadar tükendi z5 dual ne oluyor bilginiz varmı z5 ten farkı ne çift sim kart haricinde ve sorun yaratırmı

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
z5 te karar kıldım üstüne para koyma şansım yok 1850 liraya siyahını zar zor buldum karar verene kadar tükendi z5 dual ne oluyor bilginiz varmı z5 ten farkı ne çift sim kart haricinde ve sorun yaratırmı
çift sim kart tek fark diye biliyorum. ben de z5 dual bakıyorum. mağazadaki eleman yeni nesil sd810 un ısınmadığını söylüyor . eğer gerçekten öyleyse fiyatı makul bi cihaz

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Can sıkacak bir ısınma yoksa cihazda. 9 aydır Z5 kullanıcısıyım aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Can sıkacak bir ısınma yoksa cihazda. 9 aydır Z5 kullanıcısıyım aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.
hocam bu ilk nesil işlemci - yenil nesil işlemci (810) mevzusu dogru mudur? sarj nasıl gidiyor. ayrıca 1900 tl ye başka bir seçenek yok , note 5 alacak bütçem var ama ihtiyacım olduğunu düşünmüyorum. z5 i önerir misiniz?

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Z5 ikinci nesil S810 kullanıyor, ve çift bakır ısı borusu ile destekleniyor cihaz. Note 5 ne kadar ısınıyor ise Z5 de o kadar ısınan bir cihaz. O fiyatlarda LG G5 var daha güncel donanıma sahip. Sony stabil olması ile öne çıkan bir firma cihaz sizi üzmez ama dediğim gibi daha iyi donanıma sahip cihazlar mevcut aynı fiyat aralığında.

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Xperia z5 beyaz renk bulabiliyorum siyah renk bir tek dual var oda ucuzluk konusunda temkinli yaklaşmaya zorluyor z5 tekrar satışa çıkarmı büyük mağazalarda teknosa bimeks filan

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Xperia z5 beyaz renk bulabiliyorum siyah renk bir tek dual var oda ucuzluk konusunda temkinli yaklaşmaya zorluyor z5 tekrar satışa çıkarmı büyük mağazalarda teknosa bimeks filan
çıkacağını zannetmiyorum. dual neden tedirgin etti sizi?

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Z5 ikinci nesil S810 kullanıyor, ve çift bakır ısı borusu ile destekleniyor cihaz. Note 5 ne kadar ısınıyor ise Z5 de o kadar ısınan bir cihaz. O fiyatlarda LG G5 var daha güncel donanıma sahip. Sony stabil olması ile öne çıkan bir firma cihaz sizi üzmez ama dediğim gibi daha iyi donanıma sahip cihazlar mevcut aynı fiyat aralığında.
lg g5 in malzeme kalitesi çok çok kötü. performans ve kamerasına hayran kaldım . fakat o arka materyal... başka da alternatif göremiyorum. s6 edge var sanırım.

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
dual tedirgin ediyor fazla enerji harcamasının yüksek olma ihtimalinden sar oranının yüksek olma ihtimalinden ve çift simli telefonlar genelde sorunlar yaratıyor bilemiyorum z5 le tamamen aynımı sizce

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26
dual tedirgin ediyor fazla enerji harcamasının yüksek olma ihtimalinden sar oranının yüksek olma ihtimalinden ve çift simli telefonlar genelde sorunlar yaratıyor bilemiyorum z5 le tamamen aynımı sizce
satış elemanlarına sordum. bir fark olmadığını söylediler. ayrıca 2. sim kartını kullanmadığınız taktirde sar değerinin artacağını sanmıyorum. dolayısıyla enerjide harcamaz

Azakli61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
ben aldım evkurdan dual 2 gün içinde elimde olacak