Telefon Önerisi

Sizce hangisi? Cevap vermeden önce yaptığım açıklamayı okursanız sevinirim.

• İphone 6S PLUS

Kullanılan: 8 33.3%
  • Sony Xperia XZ

Kullanılan: 3 12.5%
  • Samsung S7 Edge

Kullanılan: 13 54.2%

• Kullanılan toplam oy
    24

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta 6S 16GB telefonumu satıp, Perşembe günü gidip sıfır İP7 aldım. Fakat 6S'i 2.000'e sattım, 7'yi 3.000'e aldım ama aradaki 1.000 lira farka değecek hiç ama hiç bir şey göremedim, hissetmedim, anlamadım. Bunun verdiği pişmanlıkla telefonu 1 gün sonra hemen sattım. Çünkü dediğim gibi aradaki 1.000 lira farka değecek hiç ama hiç bir şey görmedim, hissetmedim, anlamadım ve boşuna para verdiğimi düşündüm. Bir huzursuz oldum telefondan öylece sattım.

Şimdi tekrar telefon alacağım fakat kafam karışık. Sizce;

İP 6S Plus 64 GB
Xperia XZ
Samsung S7 Edge

Telefondan beklediğim en büyük özellik stabilite. Donma kasma vb olaylar olmasın. Daha sonrası kamera ve fotoğraf çekimlerine çok önem veririm. Oyun oynamam neredeyse ama çok müzik dinler, dediğim gibi kamerayı çok sık kullanırım. Bunları göz önünde bulundurursak tavsiyeniz ne olur?

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta 6S 16GB telefonumu satıp, Perşembe günü gidip sıfır İP7 aldım. Fakat 6S'i 2.000'e sattım, 7'yi 3.000'e aldım ama aradaki 1.000 lira farka değecek hiç ama hiç bir şey göremedim, hissetmedim, anlamadım. Bunun verdiği pişmanlıkla telefonu 1 gün sonra hemen sattım. Çünkü dediğim gibi aradaki 1.000 lira farka değecek hiç ama hiç bir şey görmedim, hissetmedim, anlamadım ve boşuna para verdiğimi düşündüm. Bir huzursuz oldum telefondan öylece sattım.

İP 6S Plus 64 GB
Xperia XZ
Samsung S7 Edge

Telefondan beklediğim en büyük özellik stabilite. Donma kasma vb olaylar olmasın. Daha sonrası kamera ve fotoğraf çekimlerine çok önem veririm. Oyun oynamam neredeyse ama çok müzik dinler, dediğim gibi kamerayı çok sık kullanırım. Bunları göz önünde bulundurursak tavsiyeniz ne olur?
İphone u bir kere tatmışsın:p
S7 edge en güzeli içlerinden. Sonyi düşünme bir kere zaten

Speedster

Profesör
Reaksiyon puanı
319
iPhone 6S Plus alman stabilite açısından daha iyi olur.

Apocalypse_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,271
Stabil ve Kararlılık sizin için önemli olduğunu söylemişsiniz bu yüzden dolayı 6S Plus.
Fakat biliyorsunuz ki Iphone kameraları dar açılı bu bu konuda hassasiyetiniz varsa S7 Edge öneririm.
Müzik konusunda ise S7 Edge ve 6S Plus ta üstün özellikli.

Z

zel62

SDN Okuru

İP 6S Plus 64 GB
Xperia XZ
Samsung S7 Edge

Hocam iphone kamera ve stabiliteden memnun değilmiydiniz?

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
İphone 6s+,çünkü en iyileri her daim S serisidir.;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hepsi 4 sene sıkıntısız çalışır. O konuda sıkıntı çıkmaz
Arka Kamerada S7 Edge> Sony Xz> 6s Plus
Müzik Sony XZ > S7 edge =6s plus ( S7 Edge ile 6s plus arasında müzik tarafında karar vermek zor ip7 serisi ses de daha iyi s7 edgeden)

Diğer konulara bakarsak

Batarya performansı
S7 Edge > Sony XZ =İPhone 6s Plus

Batarya dolum
S7 Edge(hızlı şarj 1.30 saat normal şarj 2 saat ) > Sony XZ(tam değerleri bilmiyorum ama 2 saat veya üstü olması lazım Sony kutu adaptörleri biraz yavaş oluyor ) > İPhone 6s plus (3.5 saat)

Ekran
S7 Edge> Sony XZ=6S Plus

Ön kamera
XZ>=S7 EDGE> 6S plus

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Batarya konusunda Sony'in üzerine telefon göremedim Tolga Cem Küçükyılmaz bile söyledi Sony batarya problemine güzel bir çözüm bulmuş diye.;)

Z

zel62

SDN Okuru
Murat hocam s7 test ettim :) s7 edgeyede tanık oldum s7 edge ekrandan baya bi kazanıyor sanki kameralar iyi ama bir ip6s bulmak nasip olmadı evkur veya telefoncuya gidip ikisini test etmeyi düşünüyorum ama samsung s6 degil hız sevmedim s7 ler gayet iyi memnun konustugum kisiler bir ip6s test etsem iyi olucak
Memnun değilim demiyor 7 ile arasında pek fark yok diyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
Murat hocam s7 test ettim :) s7 edgeyede tanık oldum s7 edge ekrandan baya bi kazanıyor sanki kameralar iyi ama bir ip6s bulmak nasip olmadı evkur veya telefoncuya gidip ikisini test etmeyi düşünüyorum ama samsung s6 degil hız sevmedim s7 ler gayet iyi memnun konustugum kisiler bir ip6s test etsem iyi olucak
S7 edge ile s7 arasındaki ekran ve batarya farki var sadece
aklında bulunsun s7 edgeden kötü bir cihaz değil s7

Z

zel62

SDN Okuru
S7 edge ile s7 arasındaki ekran ve batarya farki var sadece
aklında bulunsun s7 edgeden kötü bir cihaz değil s7
Anladım Murat hocam biliyorum twin hocamda bi söylese kamera ve stabilden memnun olup olmadıgını bende son testimi yapıp Allahın izniyle alırız inşallah

Reaksiyon puanı
227

İP 6S Plus 64 GB
Xperia XZ
Samsung S7 Edge

Farklı anlayamazsın ki biraz daha hızlı sadece.

Twin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Anladım Murat hocam biliyorum twin hocamda bi söylese kamera ve stabilden memnun olup olmadıgını bende son testimi yapıp Allahın izniyle alırız inşallah

6s'te İos 9, 7'de İos 10 vardı. Kusura bakmayın baya bir kaba tabir olacak ama İos10 5 para etmez. 6s'te donma kasma yoktu, 7 aldım telefonda donma kasma takılmalar vardı zaten ona ayrı sinirim bozuldu. Telefonu sattığım arkadaştan parasını verip geri alacaktım telefonu İos10 yapmış artık oda çöp olmuş benim gözümde. Çok kötü bir durumdaydı ne diyeyim. Kamera dar açılı evet böyle 2 kişi selfie yapacakken bile bazen böyle maymun gibi şekilden şekile giriyorsunuz.

Geceleri fotoğraf çekimlerinde çok gren oluyordu, snapseed programı sağ olsun, ancak öyle toparlıyordum fotoğrafları.

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Aralarından stabilite için xz en iyisi.Kamerada xz için kullananlar çok güzel diyor.Ses konusunda xz bunlardan daha iyidir.Ekranda en iyisi tabi s7 edge amoled panelden dolayı ama xz ekran açısından gerçekten de iyi,Sony ekran konusunda kendini aştı.Renkler inanılmaz güzel.Amoledi aratmıyor.Kesinlikle görmenizi tavsiye ediyorum.6s plusta göreceğiniz tek fark (6s ve 7'ye göre) büyük ekran ve batarya olacaktır.Bence 6s plus almayın.Bu cihazlar kadar iyi değil çoğu konuda.Stabilite dışında.Ben sadece xz ve s7 edge cihazlarını karşılaştırdım.Çünkü 6s ve 7'den sonra 6s plus fark etmeyecek.Kullanımda bir farklılık hissetmeyeceksin.

Z

zel62

SDN Okuru
Tamam bizim ki artık kesin S7 alır :D
Hocam ben bişey keşfettim iphone yeni telefonları satmak için eski telefonları veya yeni çıkanın bir altını güncellemeyle düşürüyor mu performansını acaba yenilere yönelmek için bilmiyorum acemiyiz ama pcden anlarım

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam ben bişey keşfettim iphone yeni telefonları satmak için eski telefonları veya yeni çıkanın bir altını güncellemeyle düşürüyor mu performansını acaba yenilere yönelmek için bilmiyorum acemiyiz ama pcden anlarım
Bu planlı eskitme konusunda en kapitalist şirket apple

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Yeni mi anladın :D
Bayadır apple bunu yapıyor.Hatta çoğu firma yapıyor ama ağırlıklı olarak apple.Bi güncellemeyi de düzgün yollayabilselerdi de görseydik..

Z

zel62

SDN Okuru
Yeni mi anladın :D
Bayadır apple bunu yapıyor.Hatta çoğu firma yapıyor ama ağırlıklı olarak apple.Bi güncellemeyi de düzgün yollayabilselerdi de görseydik..
Bu planlı eskitme konusunda en kapitalist şirket apple
Hocam ne bileyim ben bu kanıdan buradaya geliyorum ama iphone çok iyi diyorlar gerçekten nasjl yapıyor acaba bunu yeni güncellemeyle ben bide şöyle bişey duydum ios 10 mesela aldı bu kötü bir etki mi yarattı apple yeni güncelleme ile bu sorunları çözüyor sanırım ama bilmem :(

M

Murat Burç

SDN Okuru
Hocam ne bileyim ben bu kanıdan buradaya geliyorum ama iphone çok iyi diyorlar gerçekten nasjl yapıyor acaba bunu yeni güncellemeyle ben bide şöyle bişey duydum ios 10 mesela aldı bu kötü bir etki mi yarattı apple yeni güncelleme ile bu sorunları çözüyor sanırım ama bilmem :(
Androidin güncelleme kaynaklı sorunları çok az oluyor sana s7 android 7.0 beta vs 7 plus hız testi atmıştım izledin mi s7 gelen android 7.0 ile terör estirecek ortalıkta

Z

zel62

SDN Okuru
Androidin güncelleme kaynaklı sorunları çok az oluyor sana s7 android 7.0 beta vs 7 plus hız testi atmıştım izledin mi s7 gelen android 7.0 ile terör estirecek ortalıkta
Dediğiniz doğru şuan bile hızlı ciddi ciddi denedim zaten kullanan arkadasa baktım tak tak açıyor inşallah uzun kullanımlı vadede üzmez

tengribizmenemen

Profesör
Reaksiyon puanı
485
Çözüyor çözmesine ama,geç düzeliyor bu sorunlar.İos 10 genel olarak sorunlu geldi.Bu arada vardığınız kanı doğru,zaten kimse annesinin karnından teknoloji gurusu olarak doğmuyor.

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738

Standart olarak her baseband yani ana sürümlerde bir takım hatalar vardır. Her işletim sisteminde bu böyledir. Bu ara sürümlerle giderilmeye çalışılır.

Yavaşlama durumuna gelince güncelleme sonrası telefonun bir tık geri gelmesi her işletim sisteminde mevcut. Şunda bunda yok diyenler neden eski modeller kullanmıyorlar ? S4 değilde neden S7 almış mesela.

Bu bir stratejidir. Hepsinde genel geçer bir durum.

Benim için kötü olan şey ki diğer arkadaşlar da hak vericektir . Apple in downgrade seçeneğini yok etmiş olması. Neden eski işletim sistemini telefona yükleyemiyoruz?

Burada Apple aslında şöyle algılanıyor. Daha fazla telefon satma amaçlı yapılan bir uygulama.

Bana göre alakasız. Eğer geri dönüş yani downgrade izin verilse Apple in 1.5 kat daha fazla satış yapabileceği kanısındayım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
S4 yerine S7 almanızın sebebi malumunuz daha iyi telefon olması gerçekten bu soruyu nasıl sorabiliyorsunuz anlamıyorum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yavaşlama durumuna gelince güncelleme sonrası telefonun bir tık geri gelmesi her işletim sisteminde mevcut. Şunda bunda yok diyenler neden eski modeller kullanmıyorlar ? S4 değilde neden S7 almış mesela.
Şimdi demişsiniz ki her güncelleme ile cihaz geriye gidiyor. S7 neden 7.0 ileri gidiyor o zaman 5.0.1 de rezil durumda olan note 5 neden 6.0.1 ile ileri gidiyor ?
Birde
S4 değilde neden s7 almış mesela gibi mantıksız bir soruyu nasıl sorabiliyorsunuz onu merak ediyorum