Çift Sim Destekli Telefon Önerisi

Mantıklı Seçim Hangisi Olur?

• OnePlus 3 6GB Ram 64GB Dahili Hafıza

Kullanılan: 0 0.0%
  • Xiaomi Mi Note 2 4GB Ram 64GB Dahili Hafıza

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

Bu konuyu okuyanlar

Akmerttan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, iş nedeniyle; özel ve iş amaçlı iki hat kullanmaktayım. İki ayrı telefon taşıma hamallığı ve lüksü yerine çift sim destekli telefon kullanmayı tercih ediyorum. Samsumg Duos yada General Mobile kullanmak istemiyorum. Şuan elimde İthalat yoluyla kaydedilmiş Sony Xperia Z3 Dual var, 1.5 yıldır kullanmaktayım. Telefon performans olarak gayet iyi, ama ısınma sorunu baya can sıkıcı oldu. Birde talihsiz kaza sonrası telefonun ekran kaynaklı bildirim paneli çalışmamakla beraber, ekranın üst kısmında dokunmatik çalışmamaktadır. Güzel hoş telefon ama telefonun panel ve bakım masrafları 400 lira civarını bulmakta.

Bu nedenle yeni bir telefon arayışı içine girdim. Tabi amiral gemisi telefon tercihim, Türkiye piyasa şartları nedeniyle mi yoksa yasak mı anlamadım. Çift sim destekli amiral gemisi telefonlar yasal olarak satılmamaktadır. Sıfır bir telefonun iki türlü alımı mümkün; İthalat yoluyla kaydı yapılmış yada yurt dışından satın alınarak pasaport ile kaydedilmesi gerekmekte. Tabi ki garanti bambaşka bir dünya.

Uzun uzun müzdarip olduğum konuyu yazdım, şimdi ise keşke mümkün olsa diyebileceğim durum hakkında bir kaç satır yazmak istiyorum.

Çin malı telefonlar, zaman çizelgesine bakıldığına; replika, sahte, yada sorunlu telefonlar ile başlayıp zamanla yerini piyasa şartlarına uygun kalite ve daha uygun fiyat politikası ile beraber büyük markalarla aynı seviyeden hatta tık tık üstü denilebilecek seviyede üretim ve destek vermekteler. Tabi her ülkeye veremiyorlar. Şu konuya da değinmek isterim, çin malı diye bir ibare gerçekten üretimi güçlü olan Çin Halk Cumhuriyeti adına yapılmış bir lekedir. Nedenine gelecek olursak; Made in CHİNA bu ibare artık dünya genelinde her elektronik cihazın yada araç ve gereçlerde altına baktığınız da görebileceğiniz ve alıştığımız bir durum. Çünkü üretimde daha maliyet ile daha fazla üretim sunan Çin aynı zamanda her paraya uygun ürün üretebilmektedir. Buna en iyi örnek Apple ve isimsiz bir markanın aynı yerden ürün ürettiği yada Logitech veya Codegen marka klavye mause aynı yerden üretilmesi gibi. Bu tamamen ne olduğu belirsiz bir çok firmanın çinde maliyeti ucuz olsun diye 10 liraya üretilecek ürünü 2 liraya üretilmesini istemesinden kaynaklanıyor.

Bundan dolayı artık Çin'in büyük markaları globalleşmesi şart. Hemde hızlı bir şekilde.

Konuyu saptırdım biraz ama gerçekte olması gereken bu. Bir telefona 3.000 yada 4.000 lira vermek yerine aynı özellikleri taşıyan bir telefon 1.000 yada 2.000 liraya alınabilir olması ama bazı korkular bunu almaya engel oluyor. Gerçekte elektronik ürün şansa bağlı bir durumdur.

Konuyu fazla saptırmadan almayı planladığı performans canavarı telefonlar hakkında sizden düşünceleriniz ve oluşturmuş olduğum ankette katkılarınız bekliyorum.

• Huawei P9 Plus 4GB Ram 64GB Dahili Hafıza - Sahibinden.Com - 2 Yıl Resmi Türkiye Garantili - SDN
  • OnePlus 3 6GB Ram 64GB Dahili Hafıza - Sahibinden.Com - Garanti Belirsiz - Pasaport Kayıtlı - SDN
  • Xiaomi Mi5s Plus 6GB Ram 128GB Dahili Hafıza - Sahibinden.Com - Garanti Belirsiz - Kayıt ??? - SDN
  • Xiaomi Mi Note 2 4GB Ram 64GB Dahili Hafıza - Sahibinden.Com - Garanti Belirsiz - Kayıt ??? - SDN

Yukarıda sırlanmış olan cihazlar dışında önerdiğiniz veya bu model daha iyi diyebileceğiniz, gerek kayıtlı gerek garantili modeller olmak şartıyla telefon önerilerinizi gerçekten önemsiyorum.

Konuyu bir anketle sonlandırıyor ve yorumlarınızı merakla bekliyorum.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Huwei'nim kamera merceği ve performansı da güzel.;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yurt dışından hepsi burada vb şirketlerin ithalat yoluyla getirmediğini cihazlar harici garantili cihaz bulamazsın
One Plus 3T bulabilirsen onu almanızı tavsiye ederim

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Aslında Htc'nin de bazı modelleri vardı ama sen bilirsin onlara da göz at istersen.;)