Xperia Z5 / Z3+ / XZ Hakkında Öneri

Telefon Önerisi

• Kullanılan toplam oy
    19

Bu konuyu okuyanlar

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Ben çok yakında bir telefon alıcam ve ortalama bütçe aralığım 1700~2200 arası. (Bayram sonrası gibi)
Bunu bir konuda belirttim ama konu çok uzun olduğu için okunmadı sanırım. Bu yüzden kısa kesicem :)

Telefondan Beklentilerim;
1) Uzun süre dayanabilen batarya + fiziksel dayanım.
2) Samsung ve iPhone istemiyorum. Biri marka diye +1000TL koyuyor. Diğeri ise Müşteriye önem vermeyip kendi telefonlarını eziyor zaman içinde (Desteğini çekiyor).
3) Beni ortalama 4 sene "KEŞKE" demeden götürecek bir telefon arıyorum. Yeni nesile geçiyoruz artık, mesela ram DDR4 olsun istiyorum. Çünkü geleceğe daha çabuk ayak uydurup daha uzun ömürlü olur. Bu vb yeni nesil bir şey olsun istiyorum.

Sorularım;
1) Xperia Z5 ve Z3+ arasında kayda değer önemli yorum yapabileceklerin yorumuna gerçekten ihtiyacım var. (Özellikle Z3+ hakkında çok şey öğrenmek isterim)
2) İkisinin S810'dan ötürü ısınma problemi olduğu söyleniyor. Bu sorun ne derece etkiliyor ve Z5 hakkındaki kronik sorunlar ve eksiklikler gerçekten bu kadar çok mu ve kullanımı etkiliyor mu?
3) XZ Ne zaman gelicek ve ortalama fiyatı ne olur? Beklemeli miyim sizce?

DipNot: Bunun harici LG G5'te aklımda var ama memnuniyet durumu düşük gibime geldi ve yapısı uzun süre dayanacak gibi durmuyor. O hissi vermiyor. O konuda da kullanıcı yorumu alabilirim.

Reaksiyon puanı
2,554
Öncelikle lg g5 4 yıl gidecek bir telefon değil hiçbişey olmasa bile o modüler yapı sıkıntı yaratır diye düşünüyorum.
Xperia z3+ ile z5 arasında en bariz fark kamerada z5te yeni bir kamera var ve manuel olarak çok daha iyi fotoğraf çekiyor diye biliyorum.
Xperia xz ise 3000 liraya yakın bir fiyattan çıkarsa şaşırmam malum xperia x bile 2400den çıktı piyasaya.
Eğer çok aşırı ısınma olmuyorsa en mantıklısı z5 kalıyor.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Z5 incelemesini izledim tolga abinin. çok ufak noktalardaki detayları hep atlamışlar telefonda. oda kaliteden düşürüp can sıkıcı olabiliyor. Mesela z5 manuel çekim süper ama ben fotoğrafçı değilim anlık yakalamam gerekir. Onuda karşılamıyor diyorlar Z5 için.

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Z serisine bulaşma derim ama yine de sen bilirsin Sony'nin yeni serilerinin güzel mi kötü mü olduğunu bilmiyorum ama tavsiye ederim çünkü Sony'nin o pil Stamina modu ve Triluminos ekranı gerçekten çok güzel.Bence bir tadına bak.Bu arada servisi berbat.:);)

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Z serisine bulaşma derim ama yine de sen bilirsin Sony'nin yeni serilerinin güzel mi kötü mü olduğunu bilmiyorum ama tavsiye ederim çünkü Sony'nin o pil Stamina modu ve Triluminos ekranı gerçekten çok güzel.Bence bir tadına bak.Bu arada servisi berbat.:);)
Servisi iyi olan var mı ki Iphone hariç :D Z serisine bulaşma dedin ama tavsiye ettin. Farklı bir Seriyimi tavsiye ettin o kısmı çözemedim :S

Reaksiyon puanı
2,554
Servisi iyi olan var mı ki Iphone hariç :D Z serisine bulaşma dedin ama tavsiye ettin. Farklı bir Seriyimi tavsiye ettin o kısmı çözemedim :S
Ben istanbul şişlideki lgnin başarı garanti servisini beğendim 3 kez yolladım 3 kez de yaptı adamlar ve hiç 2 haftayı geçmedi.Kvk ve teleservice genel olarak kötü bu yüzden htc ve sony almayan çok insan var.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
XZ sini çok merak ediyorum tam benlik resmen telefon :D ama satışta yok :D Gelsede +2500 TL olcağı kesin gibi
X 'i tam beğendiğim söylenemez. XA'sini tam bilmiyorum birde ona bakmak lazım ^^

Reaksiyon puanı
2,554
XZ sini çok merak ediyorum tam benlik resmen telefon :D ama satışta yok :D Gelsede +2500 TL olcağı kesin gibi
X 'i tam beğendiğim söylenemez. XA'sini tam bilmiyorum birde ona bakmak lazım ^^
Xa güzel değil kasa kalitesini beğenmedim xz ekimde piyasaya sunulacakmış.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Xa güzel değil kasa kalitesini beğenmedim xz ekimde piyasaya sunulacakmış.
6" nedir arkadaş yaa :D adam tablet yapacakken kalıbı yanlış dökmüş :D işlemcisi fail, ekran fail, o kadar ekrana 2700 mAh fail, LPDDR3 ram var fail :D
Ya üreten mühendisi merak ettim :D 5.2" ekrana bile 3bin mAh koyup 6" ekrana az koyması komiğime gitti. Birde alan bol hani 6".. istesen 5bin mAh koyabilirsin nerdeyse :D:D

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ben çok yakında bir telefon alıcam ve ortalama bütçe aralığım 1700~2200 arası. (Bayram sonrası gibi)
Bunu bir konuda belirttim ama konu çok uzun olduğu için okunmadı sanırım. Bu yüzden kısa kesicem :)

2) Samsung ve iPhone istemiyorum. Biri marka diye +1000TL koyuyor. Diğeri ise Müşteriye önem vermeyip kendi telefonlarını eziyor zaman içinde (Desteğini çekiyor).
3) Beni ortalama 4 sene "KEŞKE" demeden götürecek bir telefon arıyorum. Yeni nesile geçiyoruz artık, mesela ram DDR4 olsun istiyorum. Çünkü geleceğe daha çabuk ayak uydurup daha uzun ömürlü olur. Bu vb yeni nesil bir şey olsun istiyorum.

Sorularım;
1) Xperia Z5 ve Z3+ arasında kayda değer önemli yorum yapabileceklerin yorumuna gerçekten ihtiyacım var. (Özellikle Z3+ hakkında çok şey öğrenmek isterim)
2) İkisinin S810'dan ötürü ısınma problemi olduğu söyleniyor. Bu sorun ne derece etkiliyor ve Z5 hakkındaki kronik sorunlar ve eksiklikler gerçekten bu kadar çok mu ve kullanımı etkiliyor mu?

DipNot: Bunun harici LG G5'te aklımda var ama memnuniyet durumu düşük gibime geldi ve yapısı uzun süre dayanacak gibi durmuyor. O hissi vermiyor. O konuda da kullanıcı yorumu alabilirim.
açık konuşuyorum onların hiçbiri stabil olarak 4 yıl götürmez iphone 6s plus al derim kardeşim...

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Bu arada LG nin forumdaki sayfasına girdim. LG G5 kullananlar diye bir yer var 56 sayfa olmuş. Onları okuyorum :) Tüm düşündüğüm telefonları bu yolla incelicem sanırım :D

neyalansoyliyim

Asistan
Reaksiyon puanı
27
çok ama çok net huawei p9 al sonra teşekkür edersin. teşekküre gerek yok bi dua yeter :)

Mustafaline

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Z3+ a kesinlikle bakmamanı tavsiye ederim. Z5 iyi cihaz, sadece oyun oynarken ısındığını hissediyorsun, ama arakaya koruyucu kapak alırsan o problemi çözersin. Isınınca donma kasma pek yapmıyor xperialar. Ama o fiyata bir telefon alacak olsam kesinlikle note 5 alırdım. Çünkü verdiğin paranın hakkını vermesi lazım. Malzeme kalitesi, kamera, kalemi, ekranı derken her türlü tavsiye edebileceğim bir cihaz.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
çok ama çok net huawei p9 al sonra teşekkür edersin. teşekküre gerek yok bi dua yeter :)
ya bu öneriyi bir kaç yerde daha gördüm ama huawei yani neticede bir modem şirketi bildiğim kadarıyla. inan güvenemiyorum :/
Referansları varmı bunların? geçmişte başarılı işleri varmı telefon adına yani

boboerman

Asistan
Reaksiyon puanı
2
z5 premium alınması daha mantıklı degıl mi? butceyı bıraz yukseltıp?

Mustafaline

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Xperia XZ alabiliyorsan al, ama xperia X e o kadar para verilmez. Arkadaşım kullanıyor. Denedim gördüm. Z5 alabilirsin, hele ki grafit siyahı güzel. LG g5 te çok başarılı bir cihaz. Senin seçeneklerin arasından ben olsam XZ alırdım.

Mustafaline

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bu arada uzun gidecek telefon istiyorsun ya, ben 2 yıldır Z3 Compact kullanıyorum. Daha garantiye yollamadım. Çatır çatır çalışıyor.

Beardedbaby666

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
4 sene icin g5 tercih etmelisin. S810 problemli çok ısınıyor , g5 de s820 var hem yeni işlemci hem daha performanslı ve kronik sorunu daha az.
Bu arada arkadaş belirtmiş iphone ve samsung istemiyorum diye illa iphone al diye tutturanlar neyin kafasını yaşıyor acaba merak ettim

Hyggelig

Asistan
Reaksiyon puanı
26

Sorularım;

şıklar biraz dengesiz olmuş sanırım. burada bariz üstün 2 telefon var xz ve g5. z5 satan yer bulmak zor gerçekten. vatan , bimeks gibi teknoloji marketlerinde bulamadım (en azından sitelerinde) z5premium mağazalarda da yok. z5 tutmadı zaten ki sony de bunu görüp telefonu piyasadan kaldırmaya çalışıyor daha üst ve alternatif modelleri sunarak (x serisi ve xz). he z5 güzel telefon ama 2300 tl edecek gibi değil. piyasası çok kuvvetli olmadığından yani talep çok fazla olmadığından kampanya vs yapmaya yeltenmiyorlar. uzun yıllar gitmesi açısından g5 i ben de diğer arkadaşlar gibi eliyorum. telefonu beğendim kamerası performansı güzel, elde güzel bir hissi var fakat uzun süre malesef. z3+ sd810 ile yine çok başarılı olmamış bir telefon. kasası en beğendiğim sony kasasıdır sanırım. ayrıca parmak izi gibi yeni teknoloji özelliklerini de barındırmıyor.

Kriterlerinize en uygun olan bence xz. tahmin ediyorum ki fiyatı 2799 tl civarında olacaktır. tasarımını beğendiyseniz , hem sağlamdır sony hem güzel güncelleme verir. ayrıca sd820 sanıyorum ki şuan zirve. 3gb ram de oldukça iyi. millet 4 diye yırtınıyor anlamıyorum ki ne yapacaklar o kadar ram'i . ayrıca bazı markalar gibi ram yönetimi başarısız olmadığından malum markanın 4 gb ile yapabildiğini 3 gb ile hallediyor sony. kamerası efsane olacak gibi. sensörler muhteşem. batarya konusunda da çok çok iyi gibi olmasa da tatmin edici gözüküyor. tabi telefonun gelmesi ve incelememiz lazım kesin konuşabilmek için.

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Xperia XZ alabiliyorsan al, ama xperia X e o kadar para verilmez. Arkadaşım kullanıyor. Denedim gördüm. Z5 alabilirsin, hele ki grafit siyahı güzel. LG g5 te çok başarılı bir cihaz. Senin seçeneklerin arasından ben olsam XZ alırdım.
Xperia XZ 'yi açıkçası beğendim ve hani o Z5, Z3+ ve X'deki yarım yamalak işler XZ'de yok gibi. Mesela kamera daha iyi yazılımsal olarak (Yazılan çizilene göre), İşlemcisi S820, ki bu işlemciyi ben inanılmaz tuttum inanılmaz performans ürünü ve bununla birlikte ısınmasıda az. S808'den sonra s810 inanılmaz bir hüsrandı. XZ'yi gerçekten bekliyorum. Z5 o kadar para olmasına rağmen sanki özenilmemiş gibi ufak tefek eksiği Normalden çok çok fazla. O can sıkıcı bir kısım mesela. Yoksa gözüm kapalı Z5'i alacaktım

Bu arada uzun gidecek telefon istiyorsun ya, ben 2 yıldır Z3 Compact kullanıyorum. Daha garantiye yollamadım. Çatır çatır çalışıyor.
Z3 güzel bir telefon. Compact'ıda öyle. Ama düşük kalıcak bana. Hani Compact'ın ilk çıktıgı zamanlarda olsak inan gerçekten çok güzel bir öneri olurdu. Ama gün geçtikçe telefonlar geri kalıyor çağımızdan. Almışken 1 kere adam gibi alıp adam gibi kullanmak istiyorum. O sebeple daha çok yeni nesillere bakıyorum.

4 sene icin g5 tercih etmelisin. S810 problemli çok ısınıyor , g5 de s820 var hem yeni işlemci hem daha performanslı ve kronik sorunu daha az.
Bu arada arkadaş belirtmiş iphone ve samsung istemiyorum diye illa iphone al diye tutturanlar neyin kafasını yaşıyor acaba merak ettim
S810'lu telefonları genel olarak kafamda eledim ama hâla daha Sony'nin o mükemmel batarya dayanımı beni cezbettiği için şıklara ekledim. Normalde S810 oldugu için kafamdan silmem lazım ama o bataryayı sağlayabilecek bir başka şirket göremiyorum. Lenovo ve Asus gibi pc üzerine olan şirketlerden soğudum gerçekten o sebeple diğer markalarda da bataryada kafa tutan görmedim (Samsung ve iPhone istemediğimi nedeniyle belirtmiştim konuda o sebeple onların dayanımlı olması beni cezbetmiyor diğer sebeplerden ötürü)
Elimdeki cihaz S3 mini ve samsung'un politikasını anladım, bu sebeple alıpta içimde o nefretle kullanmak istemiyorum ve iPhone kaliteli ürün olmasına rağmen illa marka diye +1000 TL koyuyor olmasıda beni rahatsız ediyor, parayı verince içime oturmamalı. Kullanırken korku ve üzüntü değil heyecan ve mutluluk olmalı. Baba parası ile almayacağım yada zengin olmadığım için şuan iphone'de benden uzak :) Mesajdaki desteğin içinde teşekkür ederim.

şıklar biraz dengesiz olmuş sanırım. burada bariz üstün 2 telefon var xz ve g5. z5 satan yer bulmak zor gerçekten. vatan , bimeks gibi teknoloji marketlerinde bulamadım (en azından sitelerinde) z5premium mağazalarda da yok. z5 tutmadı zaten ki sony de bunu görüp telefonu piyasadan kaldırmaya çalışıyor daha üst ve alternatif modelleri sunarak (x serisi ve xz). he z5 güzel telefon ama 2300 tl edecek gibi değil. piyasası çok kuvvetli olmadığından yani talep çok fazla olmadığından kampanya vs yapmaya yeltenmiyorlar. uzun yıllar gitmesi açısından g5 i ben de diğer arkadaşlar gibi eliyorum. telefonu beğendim kamerası performansı güzel, elde güzel bir hissi var fakat uzun süre malesef. z3+ sd810 ile yine çok başarılı olmamış bir telefon. kasası en beğendiğim sony kasasıdır sanırım. ayrıca parmak izi gibi yeni teknoloji özelliklerini de barındırmıyor.

Kriterlerinize en uygun olan bence xz. tahmin ediyorum ki fiyatı 2799 tl civarında olacaktır. tasarımını beğendiyseniz , hem sağlamdır sony hem güzel güncelleme verir. ayrıca sd820 sanıyorum ki şuan zirve. 3gb ram de oldukça iyi. millet 4 diye yırtınıyor anlamıyorum ki ne yapacaklar o kadar ram'i . ayrıca bazı markalar gibi ram yönetimi başarısız olmadığından malum markanın 4 gb ile yapabildiğini 3 gb ile hallediyor sony. kamerası efsane olacak gibi. sensörler muhteşem. batarya konusunda da çok çok iyi gibi olmasa da tatmin edici gözüküyor. tabi telefonun gelmesi ve incelememiz lazım kesin konuşabilmek için.
Z5 gerçekten bir rezillik oldu sony için. S810'un başını yakan telefonlardan birisi. Ama bunu Z3+ da görüp inatla Z5'de kullanması da ayrı saçma geldi bana.
Z5 premium alcağıma farklı bişi alırım mesela onuda tercih etmem.
Dediğiniz gibi XZ gerçekten güzel bir telefon herşeyi ile oturuşmuş bir telefon. Dikkatimi aşırı çekti açıkçası son 1 2 gündür.
G5 güzel ve dengeli bir telefon olmasına rağmen sanki uzun vadede üzebilecekmiş gibi bir düşüncem var. Tabi kişisel bir görüş. Ama genel olarak G5 herşeyi ile oturaklı tam kararında bir telefon.
Bu arada son olarakta Ram konusuna gelirsek, ben rakamına takılmam. İnanın 4GB DDR3 ramli telefonlar var, 800mhz gibi bişi. DDR4 olup 2gb olan ama 1600 1800 mhz olan telefonlar var. şimdi çarpıp hesap yapınca 2gb ram 4'ü geçiyor yada başabaş çıkıyor. ve DDR4 teknolojisi daha güncel.
Bu sebeple DDR4 olsun ama 3gb olsun, DDR3'leri eliyorum artık gördükçe.
Ram'le ilgili şuda var, misal iphone 1gb ram ile coşturuyor kullanıcıları. Sizinde dediğiniz gibi Demekki rakam önemli değilmiş buna bakılırsa :) Onu nasıl kullandığı önemli

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Arkadaşlar yorumlarınıza olan cevaplarım harici bir sorum var. dün gece HTC 10 dikkatimi çekti ve gece 3'e kadar tolga abinin incelemelerini ve bir kaç videosuna baktım. Genel olarak başarılı bir telefon.
HTC 10 hakkındaki düşünceleriniz nelerdir (muhtemelen yakında 2300 2200 gibi değerlere inecektir.)
Bunun harici şuanda kafamda olan telefonlar Xperia XZ ve LG G5 (G5 hakkında şüphelerim var hala)

Haricen şunuda sormak isterim, bu sony'nin servisi nasıl? kvk hakkında çok olumsuz şeyler duyuyorum ve bir iki arkadaşta bu konuda olumsuz eleştiride bulunmuştu. Onca paraya telefon alıyoruz. Rezil olmayalım paramızla. Malesef bu durum türkiyede genelde yaşanan bişi. 20 iş günü diye 20. işgünü size postalıyorlar cihazı..

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Mübarek Edebiyat forumuna Roman açaydın.;)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Arkadaşlar yorumlarınıza olan cevaplarım harici bir sorum var. dün gece HTC 10 dikkatimi çekti ve gece 3'e kadar tolga abinin incelemelerini ve bir kaç videosuna baktım. Genel olarak başarılı bir telefon.
HTC 10 hakkındaki düşünceleriniz nelerdir (muhtemelen yakında 2300 2200 gibi değerlere inecektir.)
Bunun harici şuanda kafamda olan telefonlar Xperia XZ ve LG G5 (G5 hakkında şüphelerim var hala)

Haricen şunuda sormak isterim, bu sony'nin servisi nasıl? kvk hakkında çok olumsuz şeyler duyuyorum ve bir iki arkadaşta bu konuda olumsuz eleştiride bulunmuştu. Onca paraya telefon alıyoruz. Rezil olmayalım paramızla. Malesef bu durum türkiyede genelde yaşanan bişi. 20 iş günü diye 20. işgünü size postalıyorlar cihazı..
Ben 5-6 ay Htc One kullandım çok memnun kaldım.:)

Armağan UYSAL

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Mübarek Edebiyat forumuna Roman açaydın.;)
Herkes iyisi, kötüsü ile yorum yapıyor. hepsi benim için değerli ve bu yüzden yorumlarına bir nebze iyi bir yanıtla karşılık vermeye çalışıyorum :)
Konuşulan konu 2000+ bir fiyatla ilgili olduğu için ben değer verip konu açtım. Sizlerde yanıt verme zahmetinde bulunduysanız banada saygımı göstermek düşer :)

Son mesajlar