Bilgisayarım sürekli kendini yeniliyor

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hacılar laptop kullanıyorum. Bilgisayar kafasına göre bazen kendini yenile yapıyor neden?
İlk açılışta daha sık aralıklarla(5-6 saniye aralıklarda) oluyor ilk 3-4 dakika felan. İnternet tarayıcısı yada bilgisayarda farklı birşeyde fark etmiyor keyfine göre yenile yapıyor.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yenile derken nasil yenile bu ?

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Benim de başıma gelmişti. Uzun araştırmalarım sonucunda bir şey bulamamıştım ama sorunun F5 tuşunda olduğunu farketmiştim :D F5 tuşuna sertce bas belki bozulmuştur

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim de başıma gelmişti. Uzun araştırmalarım sonucunda bir şey bulamamıştım ama sorunun F5 tuşunda olduğunu farketmiştim :D F5 tuşuna sertce bas belki bozulmuştur
Yok hacı tuşu yerinden çıkarttım. Açıldıktan klavyesini bile çıkartıp açtım ben banamısın demiyor. Hatta ssd ye geçmiştim sıfır kurulum yaptım yok keyfine göre takılıyoruz.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Masaüstü arka planı slayt gösterisi olarak mı ayarlı? Böyle ise bunu iptal edip deneyin bir de.

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Masaüstü arka planı slayt gösterisi olarak mı ayarlı? Böyle ise bunu iptal edip deneyin bir de.
Maalesef oda değil sabit resim var.
Bilgisayarın anakart ve gtm serisi olduğundan ekran kartı hariç zamanla herşeyini değiştirdim. Bu işlemin sabit disk kaynaklı olduğunu düşünüyordum(yazılımsak birşeydir diye). Ssd ye geçtikten sonrada rahat 3 kere felan formatlamışımdır. Windows 8 vardı ilk aldığımda, zamanla 8.1 ve 10'da kurdum değişen birşey olmadı. Artık ihtimal verdiğim tek şey ya bios ya anakartta Disk'imsi birşey var onlardan kaynaklı ama çok mantıksız onlarda. Bu arada 4 yıllık pc son 2 senedir var bu sıkıntı.

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Boşuna format atma sorun orada değildir. Başka klavye takıp dener misin?

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Boşuna format atma sorun orada değildir. Başka klavye takıp dener misin?
Farklı markada başka bir laptop vardı evde girişleri aynıysa denerim. (Klavyeyi çıkarttığımda devam etmişti sıkıntı)

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
Farklı markada başka bir laptop vardı evde girişleri aynıysa denerim. (Klavyeyi çıkarttığımda devam etmişti sıkıntı)
Bilgisayarınıza virüs bulaşmış geçmiş olsun aynı sorunu bende yaşamıştım . Advanced System Care kullandığımda olmuştu. Ama size farklı yerden bulaşmış verdiğim linkteki dosya yı indirin ve temizleyin . Sorun çözülmezse yazın yardım edeyim :)

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarınıza virüs bulaşmış geçmiş olsun aynı sorunu bende yaşamıştım . Advanced System Care kullandığımda olmuştu. Ama size farklı yerden bulaşmış verdiğim linkteki dosya yı indirin ve temizleyin . Sorun çözülmezse yazın yardım edeyim :)
Virüs derken bu sabit disk haricinde nereye bulaşmış olabilir?

Alecont

Profesör
Reaksiyon puanı
509
Adam format attım diyor kaç kere denemiş

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Komut satırını açın.
sfc /scannow
yazın ve çalıştırın, sorun büyük ihtimalle çözülecektir.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Peki internete girdiğin zaman sayfayı yeniliyor mu ?

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi aynı klavyeden buldum. Denedim, farklı klavyede de klavye hiç takılı değilkende bir farklılık yok yenileme oluyor. Şimdi bir ihtimal o arkadaşın dediği programı indiriyorum

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Advanced SystemCare ben de kullanıyorum, problem listesinde refresh problemi diye birşey yok, geri dönüşüm kutusunun simgesinin sabit kalması vs var. Siz dediğimi denediniz mi ?

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Advanced SystemCare ben de kullanıyorum, problem listesinde refresh problemi diye birşey yok, geri dönüşüm kutusunun simgesinin sabit kalması vs var. Siz dediğimi denediniz mi ?
Şimdi denedim de nasıl bir sonuç görmem gerekiyor yazdım çalıştırdım şimdi

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
%100 tamamlandıktan sonra çıkan ekran görüntüsünü gönderin, ona göre yönlendireyim.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
You must be an administrator running a console session in order to
use the sfc utility.

Komut satırını admin olarak açmanız gerekiyor veya UAC'yi kapatmanız gerekiyor.
Ben UAC'yi genelde format atar atmaz ilk iş kapatırım, hani şu emin misiniz, son kararınız mı tarzındaki uyarı mesajları.
Komut satırına sağ tıklayın ve admin(yönetici) olarak başlatıp öyle çalıştırın komutu.

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
You must be an administrator running a console session in order to
use the sfc utility.

Komut satırını admin olarak açmanız gerekiyor veya UAC'yi kapatmanız gerekiyor.
Ben UAC'yi genelde format atar atmaz ilk iş kapatırım, hani şu emin misiniz, son kararınız mı tarzındaki uyarı mesajları.
Komut satırına sağ tıklayın ve admin(yönetici) olarak başlatıp öyle çalıştırın komutu.
Biraz bekletecek gibi %40 oldu yeni

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
%100 tamamlandıktan sonra çıkan ekran görüntüsünü gönderin, ona göre yönlendireyim.
Ekran Alıntısı.JPG

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Tekrar sfc/scannow yaptırın.
sfc/scannow sonuçları hata bulamadı denilene kadar bu işlemi tekrarlayın.
Önce sfc/scannow sonra program.
Bilgisayarınızda birden fazla bozuk dll var.

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
Bu arada program Windows 10 ile uyumlu, uyumluluk modunda çalıştırmayın, yanlış sonuçlar üretebilir.
Admin olarak çalıştırın, güvenlik duvarı ve antivirusleri kapatın, onlar ara sıra engelleyebilir. Windows'un kendi güvenlik duvarını da geçici olarak kapatın.

radyasyonn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tekrar sfc/scannow yaptırın.
sfc/scannow sonuçları hata bulamadı denilene kadar bu işlemi tekrarlayın.
Önce sfc/scannow sonra program.
Bilgisayarınızda birden fazla bozuk dll var.
o programın 3.0 sürümünü buldum şimdi çalıştırdım komut satırından dikkat ön bilgili birden fazla işlem çıkarttı. vaktiniz varsa teamviewer la bağlanabilir miyiz?