Samsung Galaxy Note 5 Kullananlar Kulübü

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
0ba9898b912ec2001502081610419c42.jpg
Yeni arayuz kesfettim ram i kokluyor resmen :)

ahmetcanaltintas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sizin telefonlar seçilmiş telefon mu anlamıyorum :D

Ben 1 günü zor çıkartıyorum devamlı.
Kardeşim merhaba
Öncelikle şunu belirteyim benim telefonda da aynı sorun vardı telefon kullan kullanma 10 saat gibi birşey gidiyordu. Akşam %100 bıraktıysam sabah %70 gibi birşey oluyordu bazen daha da az oluyordu. Android OS var telefonu ben değil resmen o kullanıyordu %50 ye %60 kadar çıktığı oluyordu. Normali de %5-10 gibi birşey. Sonra sorduğum kişi telefonu servise götürmemi söyledi götürdüm servis cihaz rootlanmis servis dışı işleme alınır dediler 1270 TL ücret istediler. Bu başıma geldiğinde telefonu alalı daha 1 hafta olmuştu. Rootlamadim desem de kanitlayamadim. Yani telefonu servise vermeden önce bu konuya dikkat et sonra telefon bis yere servis dışı kalmasın.
Uzun bir araştırmadan sonra ÇÖZÜMÜ BULDUM.
Samsung Galaxy Note 5 N920C Marshmallow Deep Sleep Sorunu Çözümü
Verdiğim linkteki adımları izledim. Şimdi 10 saat giden telefon 1 günü rahat çıkarıyor. Daha dün yukledim belki kullanıma göre daha uzun sürelerine bulur. Şarj problemine kesin çözüm telefonun önceden rootlanmis ise dene. Yani zaten garanti dışı kalmışsa.
NOT: Bu işlem cihazın servis dışı kalmasına sebep olabilir. ( Rootladigi icin)
Bol şarjlı günler..

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Kardeşim merhaba
Öncelikle şunu belirteyim benim telefonda da aynı sorun vardı telefon kullan kullanma 10 saat gibi birşey gidiyordu. Akşam %100 bıraktıysam sabah %70 gibi birşey oluyordu bazen daha da az oluyordu. Android OS var telefonu ben değil resmen o kullanıyordu %50 ye %60 kadar çıktığı oluyordu. Normali de %5-10 gibi birşey. Sonra sorduğum kişi telefonu servise götürmemi söyledi götürdüm servis cihaz rootlanmis servis dışı işleme alınır dediler 1270 TL ücret istediler. Bu başıma geldiğinde telefonu alalı daha 1 hafta olmuştu. Rootlamadim desem de kanitlayamadim. Yani telefonu servise vermeden önce bu konuya dikkat et sonra telefon bis yere servis dışı kalmasın.
Verdiğim linkteki adımları izledim. Şimdi 10 saat giden telefon 1 günü rahat çıkarıyor. Daha dün yukledim belki kullanıma göre daha uzun sürelerine bulur. Şarj problemine kesin çözüm telefonun önceden rootlanmis ise dene. Yani zaten garanti dışı kalmışsa.
Bol şarjlı günler..
Benim cihazımda root atılmadı. Room bile atılmamış hatta.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
İPhone 6 kullanırken 130-140 mbps hızları görüyordum note 5 te aldığım hızları düşük geldi. Enteresan.
734dca737ecdad803dfcb74319a0f442.jpg

ahmetcanaltintas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim cihazımda root atılmadı. Room bile atılmamış hatta.
Kimse servis ile uğraşmak istemesede tek yol servis gibi. Bu şarj sorunu başka türlü düzelmiyor. Ben de anca bahsettiğim şekilde düzelttim. Root var mı yok mu kontrol edebiliyorsan bir kontrol bende hiçbir işlem yapmamıştım alalı da 1 hafta olmuştu servis root yüklenmiş dedi.

ahmetcanaltintas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Note 5 Şarj Sorunu Kesin Çözüm
Merhaba
Öncelikle şunu belirteyim benim telefonda da sarj sorun vardı telefon kullan kullanma 10 saat gibi birşey gidiyordu. Akşam %100 bıraktıysam sabah %70 gibi birşey oluyordu bazen daha da az oluyordu. Android OS var telefonu ben değil resmen o kullanıyordu %50 ye %60 kadar çıktığı oluyordu. Normali de %5-10 gibi birşey. Sonra sorduğum kişi telefonu servise götürmemi söyledi götürdüm servis cihaz rootlanmis servis dışı işleme alınır dediler 1270 TL ücret istediler. Bu başıma geldiğinde telefonu alalı daha 1 hafta olmuştu. Rootlamadim desem de kanitlayamadim. Yani telefonu servise vermeden önce bu konuya dikkat et sonra telefon bis yere servis dışı kalmasın.
Bol şarjlı günler..

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Kimse servis ile uğraşmak istemesede tek yol servis gibi. Bu şarj sorunu başka türlü düzelmiyor. Ben de anca bahsettiğim şekilde düzelttim. Root var mı yok mu kontrol edebiliyorsan bir kontrol bende hiçbir işlem yapmamıştım alalı da 1 hafta olmuştu servis root yüklenmiş dedi.

@Lazz in karşılaştığı durum seninde başına gelmiş demekki. 0 aldigi telefon rootluydu

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Ama root kötü birşey değil bende atacağım güzel özelliklerin gelmesini bekliyorum:) Bu gune kadar kullandığım telefonlarin android ios hepsi rootlu jailbreakliydi.Note 5 te cok bekledim rootsuz bi an önce atmalıyım :D

ahmetcanaltintas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
@Lazz in karşılaştığı durum seninde başına gelmiş demekki. 0 aldigi telefon rootluydu
Evet. Sıfır telefona rootlu dediler. Cihazı alalı bir hafta olmuşken servis dışı kaldı.
Ama bahsettiğim çözüm ile şarj sıkıntısıda kalmadı artık

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Belki yaparım ama onu atınca orijinal kernel nasıl yüklüyoruz sonra root işlerini sürekli yapmadığım için çok ayrıntılı bilmiyorum ilk defa note 5 te yaptım o da sarj yüzünden
Orjinal kerneli yuklemek istersen romu bastan kuracaktin sanirim

ahmetcanaltintas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Son işlemden sonra bende 1-2 günü bulacak gibi daha 1 gün oldu gayet iyiydi. Şimdi şarj ediyorum bakalım bu sefer nasıl gidecek. Şarj probleminin nedeni deep sleep mış bende ki o da düzeldi gibi root ile hadi hayırlısı bakalım.

ahmetcanaltintas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Note 5 Şarj Sorununa Kesin Çözüm %100 çalışıyor
Az kullanmana rağmen şarjın çok gidiyorsa muhtemelen telefonun deep sleep moda geçmiyordur. Sebebi de budur. Bu çözümü ise bu linkte

Önceden telefon kullan kullanma 10 saat gibi birşey gidiyordu. Akşam %100 bıraktıysam sabah %70 gibi birşey oluyordu bazen daha da az oluyordu. Android OS var telefonu ben değil resmen o kullanıyordu %50 ye %60 kadar çıktığı oluyordu. Normali de %5-10 gibi birşey. Sonra sorduğum kişi telefonu servise götürmemi söyledi götürdüm servis cihaz rootlanmis servis dışı işleme alınır dediler 1270 TL ücret istediler. Bu başıma geldiğinde telefonu alalı daha 1 hafta olmuştu. Rootlamadim desem de kanitlayamadim. Yani telefonu servise vermeden önce bu konuya dikkat et sonra telefon boş yere servis dışı kalmasın.
Verdiğim linkteki adımları izledim. Şimdi 10 saat giden telefon 1 günü rahat çıkarıyor. Daha dün yukledim belki kullanıma göre daha uzun süreleri bulur. Şarj problemine kesin çözüm bu yöntem telefonun önceden rootlanmis ise dene. Yani zaten garanti dışı kalmışsa.
Bol şarjlı günler

M3rTR

Profesör
Reaksiyon puanı
135
Sorunmu var ayni mesaj 4 kere gözüküyor

esasmevzi

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Zaten cogu kisi biliyor deep sleep ten oldugunu :) ayrica kernel degistirip tekrar orjinal kernele gecmek istersen orjinal romunu tekrar kuracaksin ama deep sleep sorunu yine olacaktir orjinal kernelde
Orjinal romda root yaparsan yani root dosyasiyla zaten supersu deep sleep fix li. Kernel yuklemeye gerek yok

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Root atılmış olsa knox sayacı artırdı. Dolayısıyla root atılmamış.