S7-6S

Bu konuyu okuyanlar

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar merhaba telefonda aradığım kriterler şunlar öncelikle şunu belirteyim hiçbir telefon 4 sene gitmez diyor bazı arkadaşlar ben s3 mini yi bile 3 senedir kullanıyorum yeni alcagımı zaten 5 sene kulanırım

1-5 sene götürecek
2-kasma donma yapmıyacak stabil olsun
3-foto video çekmedigim için ve oyun da 2-3 tane olacagı için 16gb bile yeter genelde nette takılıyorum
4-dayanıklı olsun az yüksekten düşünce telefona bişey olmasın
5-şarjı sabahtan akşama kadar götürsün

arkadaşlar benim aklımda note5 s7 6s eskiden samsunglarda kullanmasan da cok feci şarj yiyordu şimdiki durumu kullananlar söylerse sevinirim 6s te pil mah az ama kullanım süreleri valla çok iyi 1-1.5 gün bekleme süresi 7 saat ve yukarısı kullanım süresi alıyorlar s7 note5 kullananlarda foto atarsa sevinirim ve son olarak ben s3mini yi bile ilk aldığımda performansı baya iyi geliyordu şimdi çöp samsunglarda durum yine böyle mi kullananlardan yorum ve tavsiye bekliyorum

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

Uzun sure (1-5 sene) stabilitesini kaybetmicek bir, kasma donma yapmicak bir urun icin iphone 6s'i,

Sarji sabahtan aksama kadar goturcek ve dayaniklik bir telefon icin samsung s7 alin.

Iphone 6s'in aktif kullanimdaki pil performansi pek iyi degil. Ama ekran kilitli iken sarji kendi kendine azalmiyor. Iphome 6s'i ekran kilitli iken biraktiginiz gibi alirsiniz. Bu sirada mobil veriniz acik bikdirimlerim almaniz devam etse dahi ornegin %80'de koydunuz masaya 2-3 saat sonra gel gene %77-80 civari alirsin. Ama android cihazlarda durum boyle degil. Fakat aktif kullanim yani ekran acik standart web'de gezinti, sosyal medya takilma islerini yaparken bile iphone 6s'de pilini gozle gorulir bir hizli dusuyor. Bu durum iphone 6 da boyle degil. Ama 6s'in sundugu pil suresi aksami gostermez.

Samsung s7'nin stabilite, kasma/donma konularinda suan hicbir sorunu yok. Tikir tikir saat gibi calisiyor makina. Fakat bundan 3 yil sonra durum boyle olmaz. Cunku bunun baslica sebebi android. Windows gibi dusunun. Ne kadar prof. kullanirsaniz kullanin zamanka yavaslama arkada birikmeler olusuyor. Android cihazlarda da durum bu sekilde. Samsung'la alakali birsey degil. Haa eskiden samsung'la alakaliydi. Cunki samsung cihazlarin en buyuk dusmani kendi arayuzu yani touchwiz idi. Fakat samsung note 4 modeli ile bu arayuzu daha stabil hale getirdi daha guclu islemciler kullandi ve bu zamanla donma kasma olaylari samsung nedenli degil android'in calisma seklinden kaynakli yasandi. Onun disinda bir sorunu kalmadi. Onu da surdan anlayabiliriz 2014 eylul'de cikan samsung note 4 hala tikir tikir calismakta. Elbette ki uzerinde yavaslama mevcut ama oda android'in arkada birikimleri yuzunden.

Ozetle bugun bir s7 alirsaniz ekrani, kamerasi, pili iphone 6s'den daha iyi bir urune sahip olmus olursun. 2 yil performans kaybin olmadan kullanir 2 yildan sonra performansi dususe gecen bir samaung s7'in olur.

Bugun bir iphone 6s alirsan performansi stabilitesi 4 yil sorunsuz olan, pili, ekrani, kamerasi s7den daha kotu bir telefona sahip olmus olursun.

Senin istediklerin belli. 4-5 yil performansi.iyi ve stabil olsun ama pili de iyi olsun. Gerisi onemli degil diyorsun. Senin icin en guzel telefon iphone 6s plus. Ama sen s3 mini'yi bile 3 sene kullandiysan samsung s7'yi herturlu 4-5 sene kullanirsin. Cunku s3 mini ara model ve islemci yonunden o kadar kirpilmis bir model olmasina ragmen 3 yildir ona katlaniyorsan s7'nin 4 yil sonundaki performansi seni uzmez. Ama sen genede 5 yillik kullanim icin 6s al. Bi tanede kucuk power bank alirsin mis gibi 5 yil stabil akici performansli bir telefonun olur. Ben olsam oyle yapardim. 3 yilda bir telefon degistiren biri olsaydin kesinlikle s7 al derdim ama sen 6s al 5 yil performanstan yana sorunun olmadan kullan.

MaratusAquatica

Asistan
Reaksiyon puanı
40
benim performanstan kastım biraz farklı s3 miniden dolayı performans anlayışım diğerlerinden farklı şöyle ben s3minide nette sosyal aglarda gezerken bile kasıyor benim performans dediğim 5 yıl sosyal aglarda nette oyunlarda(dungeon hunter5 vs) menüde kasmasın o kadar

Blurryface3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, teknoloj
Merhaba,

Uzun sure (1-5 sene) stabilitesini kaybetmicek bir, kasma donma yapmicak bir urun icin iphone 6s'i,

Sarji sabahtan aksama kadar goturcek ve dayaniklik bir telefon icin samsung s7 alin.

Iphone 6s'in aktif kullanimdaki pil performansi pek iyi degil. Ama ekran kilitli iken sarji kendi kendine azalmiyor. Iphome 6s'i ekran kilitli iken biraktiginiz gibi alirsiniz. Bu sirada mobil veriniz acik bikdirimlerim almaniz devam etse dahi ornegin %80'de koydunuz masaya 2-3 saat sonra gel gene %77-80 civari alirsin. Ama android cihazlarda durum boyle degil. Fakat aktif kullanim yani ekran acik standart web'de gezinti, sosyal medya takilma islerini yaparken bile iphone 6s'de pilini gozle gorulir bir hizli dusuyor. Bu durum iphone 6 da boyle degil. Ama 6s'in sundugu pil suresi aksami gostermez.

Samsung s7'nin stabilite, kasma/donma konularinda suan hicbir sorunu yok. Tikir tikir saat gibi calisiyor makina. Fakat bundan 3 yil sonra durum boyle olmaz. Cunku bunun baslica sebebi android. Windows gibi dusunun. Ne kadar prof. kullanirsaniz kullanin zamanka yavaslama arkada birikmeler olusuyor. Android cihazlarda da durum bu sekilde. Samsung'la alakali birsey degil. Haa eskiden samsung'la alakaliydi. Cunki samsung cihazlarin en buyuk dusmani kendi arayuzu yani touchwiz idi. Fakat samsung note 4 modeli ile bu arayuzu daha stabil hale getirdi daha guclu islemciler kullandi ve bu zamanla donma kasma olaylari samsung nedenli degil android'in calisma seklinden kaynakli yasandi. Onun disinda bir sorunu kalmadi. Onu da surdan anlayabiliriz 2014 eylul'de cikan samsung note 4 hala tikir tikir calismakta. Elbette ki uzerinde yavaslama mevcut ama oda android'in arkada birikimleri yuzunden.

Ozetle bugun bir s7 alirsaniz ekrani, kamerasi, pili iphone 6s'den daha iyi bir urune sahip olmus olursun. 2 yil performans kaybin olmadan kullanir 2 yildan sonra performansi dususe gecen bir samaung s7'in olur.

Bugun bir iphone 6s alirsan performansi stabilitesi 4 yil sorunsuz olan, pili, ekrani, kamerasi s7den daha kotu bir telefona sahip olmus olursun.

Senin istediklerin belli. 4-5 yil performansi.iyi ve stabil olsun ama pili de iyi olsun. Gerisi onemli degil diyorsun. Senin icin en guzel telefon iphone 6s plus. Ama sen s3 mini'yi bile 3 sene kullandiysan samsung s7'yi herturlu 4-5 sene kullanirsin. Cunku s3 mini ara model ve islemci yonunden o kadar kirpilmis bir model olmasina ragmen 3 yildir ona katlaniyorsan s7'nin 4 yil sonundaki performansi seni uzmez. Ama sen genede 5 yillik kullanim icin 6s al. Bi tanede kucuk power bank alirsin mis gibi 5 yil stabil akici performansli bir telefonun olur. Ben olsam oyle yapardim. 3 yilda bir telefon degistiren biri olsaydin kesinlikle s7 al derdim ama sen 6s al 5 yil performanstan yana sorunun olmadan kullan.

Merhaba, ben de yeni bir cihaz bakıyorum da kendime, iphone 6 mı iphone 6 Plus mı almalıyım çok kararsız kaldım.Cihazı daha çok safari kullanımı ve kitap okuma gibi işler için kullanmayı düşünüyorum onun dışında belki birkaç oyun fazla büyük olmayan ve instagram snapchaat gibi uygulamalar.çok fazla fotoğraf ve video da çekmem 16 gb yeterli olur mu benim için ? Cevap verebilirseniz iyi olur

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Merhaba, teknoloj

Merhaba, ben de yeni bir cihaz bakıyorum da kendime, iphone 6 mı iphone 6 Plus mı almalıyım çok kararsız kaldım.Cihazı daha çok safari kullanımı ve kitap okuma gibi işler için kullanmayı düşünüyorum onun dışında belki birkaç oyun fazla büyük olmayan ve instagram snapchaat gibi uygulamalar.çok fazla fotoğraf ve video da çekmem 16 gb yeterli olur mu benim için ? Cevap verebilirseniz iyi olur
6 plusta ram yeterli gelmiyo telefona o yüzden 6 al hemde daha az para vermiş olursun...16 GB hayli hayli yeter...

Sercan40

Müdavim
Reaksiyon puanı
372
Valla ben kullanmadım ama çok yorum gördüm kasıyo ram i yetmiyo diyolar...Ekranı büyük olduğu için filan galiba...Ben 6 kullanıyorum ve gayet memnunum...Plusların batarya avantajı var ama...

gokhan999

Doçent
Reaksiyon puanı
76
Samsungda s4 ve öncesi için rom ilaç gibi oluyor. Bende s3 var rom attım eskiden chromede kasıp çökerken şuanda çatır çatır açıyor. Samsung bence bi yerden sonra birazcık yavaşlatıyor olabilir gibime geliyor. Eskiden yapamadığım herşeyi şeyi yapabiliyorum (hearthstone oynamak dışında, eskiden oynayamıyordum şuanda adam akıllı oynayamıyorum.)

Apocalypse_

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Eğer telefonunuz idare edecek seviyede ise Iphone 7'yi bekleyin derim.
ben öyle yapıyorum ıphone 5 16 gb kullanıyorum ve bugüne kadar ALLAH tan hiç bir sıkıntı yaşamadım.
beni hiç üzmedi hala güncel. Iphone 7 aldığınızda en azından yeni model daha güncel yeni kasa alırsınız.
ben de şuan ıphone 7 yi bekleyenlerdenim

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Bu konular artık çok fazla açılıyor andorid ios karsilastirmasi olarak herhangi bir konuya bakabilirsin 2 side ust duzey cihaz seni üzmez ama benim kisisel tercihim ios yani 6s :)

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
arkadaşlar merhaba telefonda aradığım kriterler şunlar öncelikle şunu belirteyim hiçbir telefon 4 sene gitmez diyor bazı arkadaşlar ben s3 mini yi bile 3 senedir kullanıyorum yeni alcagımı zaten 5 sene kulanırım

1-5 sene götürecek
2-kasma donma yapmıyacak stabil olsun
3-foto video çekmedigim için ve oyun da 2-3 tane olacagı için 16gb bile yeter genelde nette takılıyorum
4-dayanıklı olsun az yüksekten düşünce telefona bişey olmasın
5-şarjı sabahtan akşama kadar götürsün

arkadaşlar benim aklımda note5 s7 6s eskiden samsunglarda kullanmasan da cok feci şarj yiyordu şimdiki durumu kullananlar söylerse sevinirim 6s te pil mah az ama kullanım süreleri valla çok iyi 1-1.5 gün bekleme süresi 7 saat ve yukarısı kullanım süresi alıyorlar s7 note5 kullananlarda foto atarsa sevinirim ve son olarak ben s3mini yi bile ilk aldığımda performansı baya iyi geliyordu şimdi çöp samsunglarda durum yine böyle mi kullananlardan yorum ve tavsiye bekliyorum
Sarjlarda iphonelar iyi değil,s7 veya note 5 öneririm saarj s7 de note 5 e gore daha iyi ben s7 oneririm

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Merhaba, teknoloj

Üst seviye oyun oynayan bir kullanıcı iseniz iphone 6 plus almanızı tavsiye etmem. İphone 6 plus 1080p ekran çözünürlüğü ile geliyor bu bir artı. Fakat ürünün işlemcisi üst seviye oyunları 1080p'de oynatmak için yetersiz kalıyor ve fps düşüşleri yaşatabiliyor. Bu nedenle üst seviye oyun oynayan bir kullanıcıya iphone 6 plus ürününü tavsiye etmem.

Eğer üstte bahsettiğim gibi üst seviye oyunlar oynayan bir kullanıcı değilseniz iphone 6 plus kesinlikle çok güzel bir ürün. Hem 5.5''lik büyük ekranı ile kitap okumanızı keyifli bir hale getirir hemde çok başarılı olan pil süresi sayesinde uzun bir pil süresi sunar. Bu nedenle eğer üst seviye oyunlar oynayan bir kullanıcı değilseniz iphone 6 plus ürününü tavsiye ederim. Yok ben üst seviye oyunlarda oynarım diyorsanız o zaman ekran çözürlüğü daha düşük ama performansı daha yüksek olduğu için iphone 6 tercih edin.

16 gb dahili hafıza konusunda ise, ben 16gb dahili hafızanın yetersiz olduğu kanaatindeyim. Kısa vadede bir sorun oluşturmasada uzun vadede illaki 16gb yetersiz kalır. Bu durumda ya pc'ye yedekleme yapıcaksınız yada 64gb 'lık hafıza tercih ediceksiniz.

clonpear

Asistan
Reaksiyon puanı
26
5 sene içinde mutlaka değiştireceğini umuyorum çünkü daha önce aldığın telefonları da 10 sene kullanırım bunu diyenler teknolojinin gelişmesiyle değiştirdiler. Eğer gerçekten uzunca bir süre kullanacaksan tabii ki iphone dan yana ol. Güncelleme sorunu veya stabilliğinden bir her kaybetmez. Hala iphone 4 kullanıp mutlu olan kişiler tanıyorum.