Ses problemi bu işlerden anlayanlar içeri

Bu konuyu okuyanlar

Slanting Eyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ses konusunda anlayamadığım bir sorun yaşıyorum..

Öncelikle bilgisayarım(Dizüstü) ve sistemim şu şekilde

Msi ge60 2Pc Apache
Windows 10 Single Language

Sorunum da şöyle : Bilgisayarı ilk aldığımda sesi çok iyidi gayet yüksek ve kaliteli ses alıyordum daha sonra ne oldu cidden bir fikrim yok ama şöyle bir durum söz konusu: Ses çok iyi çıkıyor yüksek ve kaliteli ama kulaklığı takıp çıkardığımda ses yüksekliğinde bir düşme oluyor bilgisayarın sesi daha az çıkıyor. Tekrar ses driverını yüklüyorum (realtek_hd_audio_windows10) bilgisayarı yeniden başlatıyorum vs. sonra ses yine önceden olduğu gibi yüksek çıkıyor ama yine kulaklık takıp çıkardığımda aynı şekilde seste bir azalma oluyor.

Yardımlarınıza ihtiyacım var beklemedeyim iyi forumlar!

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Kulaklığı takıp çıkarma bro. Zaten kulaklığı takınca sürücüler kısmında hem kulaklık hemde normal stereo gözükmesi lazım. Hangisini kullanacaksan onu etkinleştir derim ben. He ekstra bir çözüm istiyorsan driver yüklemek yerine donanım yöneticisinden devredışı bırak tekrar aktif et aynı işlevi görecektir. Zira yazılımsal bir problemin olduğunu düşünmüyorum.

Slanting Eyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kulaklığı takıp çıkarma bro. Zaten kulaklığı takınca sürücüler kısmında hem kulaklık hemde normal stereo gözükmesi lazım. Hangisini kullanacaksan onu etkinleştir derim ben. He ekstra bir çözüm istiyorsan driver yüklemek yerine donanım yöneticisinden devredışı bırak tekrar aktif et aynı işlevi görecektir. Zira yazılımsal bir problemin olduğunu düşünmüyorum.
Dediğin gibi devredışı bırakmakla aynı şey oluyormuş driveri yeniden kurmak fakat aynı şey oluyor kulaklığı takıp çıkarınca yine seste azalma oluyor.. Nedir bunun bir ayar kısmı mı var acaba otomatik olarak değiştiriyor mu ne yapıyor anlamadım telefonlarda olduğu gibi yüksek ses işitme duyunuza zarar vereceğinden otomatik ses mi düşürüyor acaba..

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Dediğin gibi devredışı bırakmakla aynı şey oluyormuş driveri yeniden kurmak fakat aynı şey oluyor kulaklığı takıp çıkarınca yine seste azalma oluyor.. Nedir bunun bir ayar kısmı mı var acaba otomatik olarak değiştiriyor mu ne yapıyor anlamadım telefonlarda olduğu gibi yüksek ses işitme duyunuza zarar vereceğinden otomatik ses mi düşürüyor acaba..

Saatin yanında ki ses simgesine sağ tıkla kayıt aygıtlarına tıkla ayarlara girdiğinde en sağda bir sekme var orada seçenekler kısmında hiçbir şey yapma yı seç bakim bi faydası olacak mı ? Bende ingilizce Türkçesi iletişim sekmesi olması lazım.

Slanting Eyes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Saatin yanında ki ses simgesine sağ tıkla kayıt aygıtlarına tıkla ayarlara girdiğinde en sağda bir sekme var orada seçenekler kısmında hiçbir şey yapma yı seç bakim bi faydası olacak mı ? Bende ingilizce Türkçesi iletişim sekmesi olması lazım.
Zaten o şekilde ayarlı fakat bir etkisi olmuyor aynı sorun devam ediyor :S