Windows 10 Güvenli Mod ve Unutulan Parola

Bu konuyu okuyanlar

Achilleshield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, bir gün önce windows 10 menü çubuğunun çalışmamasından dolayı birkaç araştırma yapmak istedim istemez olaydım. msconfig ile bir olay bu, işlemin bir kısmında güvenli moda geçtim ve yeniden başlatılması gerekliydi, adımları izledim. Sonra karşıma gelen e-mail hesabımla açtığım oturumum oldu. Daha önce e-mail şifremle girmek yerine pin oluşturmuştum ve pinle giriyordum. Fakat benden direk parola isteniyor ve güvenli modda olduğum için internetin kapalı olmasından dolayı (sanırım) parolamı kabul etmiyor ve girdiğim parola doğru. Adminastor hesabım o girmediğim hesap ve birde guest hesabım var parola olmadığı için giriyorum ama orda da hiç bir yetkiye sahip değilim ve sistemi geri yüklemek hatta sıfırlamak hepsinde benden parola istiyor ve kabul etmiyor. Bu döngüyü kıramadım, bir bileniniz var mıdır çıkış yolunu ?
Teşekkürler

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bilgisayarı kapatıp açınca direk güvenli modda mı açılıyor?

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
guest hesabı ile giriş yaptığın zaman msconfig ile normal olarak başlatmayı denedinmi ?

Achilleshield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarı kapatıp açınca direk güvenli modda mı açılıyor?
Evet direk güvenli modda açılıyor ve guest hesabım açılınca 'bu ms -get-started bağlantısını açmak için yeni uygulamaya ihtiyacın var ' gibi bir yazı geliyor

Achilleshield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Microsoft destek hattını aradım ama herhangi bir bilgileri yokmuş bu sorun hakkında e mail şifremi değiştirip denememi istedi yaptım olmadı tabiki de, eğer olmazsa formatla düzeltilebilir sadece sanırım dedi.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Evet direk güvenli modda açılıyor ve guest hesabım açılınca 'bu ms -get-started bağlantısını açmak için yeni uygulamaya ihtiyacın var ' gibi bir yazı geliyor
Açılırken F8 tuşuna sık sık basın. Başlatma seneklerinden normal başlatmayı deneyin.

Achilleshield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Açılırken F8 tuşuna sık sık basın. Başlatma seneklerinden normal başlatmayı deneyin.
Hocam windows 10 da F8 olayı bitmiş hatta windows 8 den itibaren şu şekilde ctrl+alt+del yapıp shift+yeniden başlat butonu. Teşekkür ederim yine de fikriniz için

Omerov

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Evet denedim, açılmıyor ms config, windows+r den ulaşmaya çalışıyorum ama olmuyor, açılmıyor ms config.
farklı bir sıkıntı var cunki guvenli mod da msconfig çalışması gerekiyor denedim bende çalıştı
eğer çözülmezse live windows 7 ile usb de başlatıp yedeklerinizi almayı deneyin

Achilleshield

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
farklı bir sıkıntı var cunki guvenli mod da msconfig çalışması gerekiyor denedim bende çalıştı
eğer çözülmezse live windows 7 ile usb de başlatıp yedeklerinizi almayı deneyin
Evet ben de açılmamasının sebebi sadece guest hesabında deneyebilmem olsa gerek, hiç bir yetki yok orada, teşekkür ederim bilgileriniz için, ama daha fazla kurcalamakta istemiyorum açıkçası, yarın aldığım firmanın müşteri hizmetlerine götüreceğim gözle görülsün birde

Alper Can Kat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Dostum yeni gördüm sorununu kusura bakma halletmişsindir büyük ihtimalle ama ben yinede çözümü söyliyim aynısı benimde başıma gelmişti sonra kendim buldum ilk önce win10 setup cd veya usb lazım tak pc ye bootan öncelik ayarla açılsın bilgisayarınızı onarından cmd yi aç ve 《bcdedit /deletevalue {default} safeboot》komutunu yaz işlem tamamlandı yazar kapa aç pc yi normal modda açılır

BayRamiz06

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Dostum yeni gördüm sorununu kusura bakma halletmişsindir büyük ihtimalle ama ben yinede çözümü söyliyim aynısı benimde başıma gelmişti sonra kendim buldum ilk önce win10 setup cd veya usb lazım tak pc ye bootan öncelik ayarla açılsın bilgisayarınızı onarından cmd yi aç ve 《bcdedit /deletevalue {default} safeboot》komutunu yaz işlem tamamlandı yazar kapa aç pc yi normal modda açılır
Konuyu hortlattığım için özür dilerim ellerine sağlık sayende çözdüm adammmm :D.

yağız123456

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cmd yi açmak içinde şifre istiyor. Sorunu bugün yaşadım hiç bir forumda aradığım cevabı bulamadım lütfen biri baksın :)

Son mesajlar