PS4'ün PC'de Remote Play Özelliğini Nasıl Kullanılır (Öğretici Kılavuz)

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar Playstation 3.5 güncellemesiyle birlikte playstation 4'ü bilgisayar üzerinden Remote Play özelliği ile kullanabileceğimizi duyurmuştu ve bu 3.5 güncellemesi bugün yayınlandı. Bunun üzerine bizde Remote Play nasıl kurulur bunu adım adım görsellerle anlatacağız.

1.Aşama: PS4 Sistemini Uzaktan Oynatma Windows® PC / Mac Bu link üzerinden Windows veya Mac kullanan arkadaşlar kendilerine uygun Remote Play yazılımını indirecekler.
v5Va24.jpg

2.Aşama: PS4 üzerinden uzaktan oynatmayı etkinleştireceksiniz. Bunun için; PS4 üzerinden Ayarlar > Uzaktan Oynatma Bağlantı Ayarları > "Uzaktan Oynatmayı Etkinleştir" kısmına onay veriyoruz.
BPNGmG.jpg

21qPmO.jpg

3.Aşama: İndirdiğimiz Remote play uygulamasını bilgisayarımıza kuruyoruz.

y51Gak.jpg

pzk53r.jpg

XkNbR3.jpg

GRNZMr.jpg

kBpMdq.jpg

E8NO4z.jpg

ljpQ6r.jpg

4.Aşama: Bilgisayara kurduğumuz Remote Play uygulamasını çalıştırıyoruz.

rMp0o3.jpg

Bu kısımda Ayarlardan görüntü çözünürlüğünü max 720p seviyesine kadar çıkartabiliyoruz.

7gdBrL.jpg

Tamam butonuna basıyoruz.

5.Aşama: Bağlan butonuna basıyoruz ve karşımıza gelen pencereye PSN bilgilerimizi giriyoruz ve sistem bağlanmış oluyor ama PSN hesabınızı ana makine olarak ayarlamadıysanız cihazınızı bulmayabilir.Bu durumda 6. Aşamadan uygulamalara devam edin.

JANVy5.jpg

D2mOv3.jpg

6.Aşama: Benim hesabım ana makine olmadığı için cihazımı bulamadı başarısız dedi, bu noktadan sonra yukarıda solda gözüken Manuel Kaydet butonuna basıyoruz ve aşağıdaki gibi bir PIN ekranı geliyor.

z5LGNR.jpg

Bu aşamada PS4 sisteminizden Ayarlar > Uzaktan Oynatma Bağlantı Ayarları > Cihaz Ekle kısmına tıklayacaksınız ve aşağıdaki gibi bir 8 haneli PIN belirecek.

OANaLA.jpg

Bu PIN'i bilgisayarınızda Remote Play uygulamasında PIN istenilen kısma yazacaksınız.

z5LGNR.jpg

PIN girildikten sonra ekran aşağıdaki gibi oluyor ve....

E8N2Pv.jpg

j3pAy9.jpg

MUTLU SON :)

Not: Bilgisayar üzerinden Remote Play üzerinden bağlandıktan sonra ps4'ü klavye üzerinden yönetiyorsunuz, DS4 devre dışı oluyor. DS4 ile kontrol etmek için DS4'ü mutlaka bilgisayara kablo ile bağlamanız gerekiyor. DS4 bilgisayara kablo ile bağlandıktan sonra PS4'ü remote play'de DS4 ile kontrol edebilirsiniz.

İyi oyunlar :)

serif83

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ayarlarda çerçeve hızı standart ve yüksek seçeneği var. Standart 30kare saniye Yüksek 60kare saniye olduğu konuşuluyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Ayarlarda çerçeve hızı standart ve yüksek seçeneği var. Standart 30kare saniye Yüksek 60kare saniye olduğu konuşuluyor.
Evet ayarlardan ister standart istersenizde yüksek çerçeve hızları sunuluyor. Yüksek çerçeve hızı öneririm gerçekten fark ediyor.

bDpW6j.jpg

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Güzel bir rehber, ellerine sağlık kardeşim.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Tesekkür ederim.

Güncellemeyle 1080p gelir umarim.
Umudumuz o yönde :)

Birde bende ses sorunu çıktı başka kimsede çıktı mı bilmiyorum, remote ile oynayınca gruptaki kişilerin sesleri gelmiyor benim sesimde onlara gitmiyor. Şuan için sanırım biraz eksiklikler var.

Batuhan Baygül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

Birde bende ses sorunu çıktı başka kimsede çıktı mı bilmiyorum, remote ile oynayınca gruptaki kişilerin sesleri gelmiyor benim sesimde onlara gitmiyor. Şuan için sanırım biraz eksiklikler var.
Sorum Var Şimdi Biz Bunu Klavye İle Kontrol Edeceğiz Fakat Oyunlarıdamı Klavye Mauseden Oynacağız, ya da bunu tercih edebilirmiyiz

admgnr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki uzaktan oynatma ile tam olarak evdeki Ps4 cihazıma İş yerinden bir bilgisayar kullanarak kontrol etmem mümkün mü?

delece23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam şimdi biz oyunları klavye maunse ile oynaya bilecek miyiz onu anlamadım :)

alperozturk34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Merhaba aradan bayağı zaman geçmiş fakat ginede yardımcı olmak istedim ses sorununu gidermek için ekranın sağ altındaki ses simgesine tıklayıp ses efekti ve ya Kayıttan yürütme aygıtlarına tıklıyoruz ondan sonra Kayıttan yürüt seçmesinden senin kendi kulaklığına yada hoporlorune sağ tık yapıp varsayılan olarak ayarla dedikten sonra sorun kalkacaktır senin sesinin karşıya gitmesi için yapman gereken ise aynısını kayıt sekmesinde yapıyorsun yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

Son mesajlar