120/128 gb ssd önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar hepinize mutlu aksamlar dilerim önümüzdeki hafta ssd almayı planlıyorum ve büyük ihtimalle alıcam 120 ile 128 gb olan serilerden yalnız bütçem fazla değil 210 lira verebilirim en fazla sorunsuz güzel performans veren ssd önerilerinde bulunursanız sevinirim tekrar iyi akşamlar
Edit:Kafamda corsair ın ls 120 gb modeli var http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-120gb-ls-serisi-sata-30-ssd-535mb-okuma-_-440mb-yazma.html bu ssd hakkındada yorum yaparsanız memnun olurum ... :))

slaves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eger kullanacağın sistem sata 3 degilde sata 2 ise 170 liraya 128 gb sandisk olması lazım ondan alabilirsin

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
eger kullanacağın sistem sata 3 degilde sata 2 ise 170 liraya 128 gb sandisk olması lazım ondan alabilirsin
Sata 3 bilgisayarımda mevcut genel itibariylede donanımı iyi yani boş bir şey almak istemiyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

O marka nekadar güvenlidir bilinmez. Siz genede daha bilindik marka alınız.
http://www.vatanbilgisayar.com/120g...OM.zn=category_top_sellers&OM.zpc=MZ-7TE120BW

( Corsaire kötü demiyorum ama üst seviye marka almak daha iyi )
Dostum çok güzel demişsinde evo hakkında kötü yorumlar aldım hatta bir makale bile var istersen bir sende bak http://techreport.com/news/27087/some-of-samsung-tlc-ssds-are-slow-to-read-old-data

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Dostum çok güzel demişsinde evo hakkında kötü yorumlar aldım hatta bir makale bile var istersen bir sende bak http://techreport.com/news/27087/some-of-samsung-tlc-ssds-are-slow-to-read-old-data
Teknoloji şans işidir dostum. Kimi memnun kalırken , kimi memnun kalmayabilir. Yada kiminde arıza çıkarabilir kiminde çıkarmaz. Kiminde bozuk bile çıkar kiminde çıkmaz. Yani Samsung guvenli markadır. Genellikle sorun çıkmicağını tahmin ediyorum tabi tercih sizin.

Bakisar

Asistan
Reaksiyon puanı
12
2 adr corsair 120 lik aldım. laptopta sıkıntı yok memmunum ama pc de anakartla bir uyşmazlık açılış sorunları var bazen açılıyor bazen kasa açılmış gibi çalışıyor ama ekran gelmiyor reset atınca tekrar düzgün açılıyor forumlarda bayağı milllet aynı sorundan muzdarip..Ama daha önce team diye bir ssd vardı pc de jet gibiydi..Al veya alma diyemem şans işi..fiyat farkı azsa team al derim..

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Yorumlardada yazıyor zaten :) Almak istediğim ürün nasıldır hocam ideal mi ?

hocam Corsair hakkında bi bilgim yok ama [MENTION=405855]KatyPerry[/MENTION] nin bahsettiği Samsung 840 EVO modelini baya övüyorlardı.
bu arada Katy hanım ailecek dinliyoruz sizi :mrgreen:

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Özellikle ssd ve hdd alacaklara aralık ayının ikinci haftasına kadar bekleyin derim fiyatlarında ciddi anlamda düşüş olabilir.

Bende şunu alacaktım ama bekleme kararı verdim

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Şu fiyatların uçukluğuna bak ya reserde bedava ssd ler

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
test videosu çekecem desem bedava verirler mi? vermezler bedava günahlarını vermezler ama vatan doğru saatte sipariş edince ertesi gün teslim ediyor ya confickerbelasi bizden bişey aldı diye yada normal hali bu kardeşim alınca onun aldığı şeyler geç geliyor...
ssd'ler gereğinden pahalı küçük boyut yüksek fiyat f/p oranı kötü 10 yıl içinde almayı düşünmüyorum tabi vatanbilgisayar 155liralık sandisk ssd'yi hediye ederse iş değişir şimdiden vatanbilgisayar'a teşekkürler.
www.vatanbilgisayar.com

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Özellikle ssd ve hdd alacaklara aralık ayının ikinci haftasına kadar bekleyin derim fiyatlarında ciddi anlamda düşüş olabilir.

abi kingston ssd leri pek öven yok. geçen senelerde sahte okuma-yazma hızı yazmışlardı bir model için. yorumları bir oku istersen almadan :)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
abi kingston ssd leri pek öven yok. geçen senelerde sahte okuma-yazma hızı yazmışlardı bir model için. yorumları bir oku istersen almadan :)

Vay çakallar :) Saol Mehmet gerçi daha almadım ama almadan araştırayım duruma göre başka marka alırım..

xanovera

Asistan
Reaksiyon puanı
1
128 gb kingston v300 aldım hiç bir sıkıntı yaşamadım sata 2 destekleyen laptopumda 260 okuma 220 yazma değeri görüyorum

bu arada corsair dünya üzerinde bellek ve depolama konularında çok önde giden firmalardandır.
özellikle ram konusunda çok yüksek performanslı modelleri var

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
128 gb kingston v300 aldım hiç bir sıkıntı yaşamadım sata 2 destekleyen laptopumda 260 okuma 220 yazma değeri görüyorum

bu arada corsair dünya üzerinde bellek ve depolama konularında çok önde giden firmalardandır.

Laptop marka model nedir ?

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
http://www.vatanbilgisayar.com/120gb-840-evo-sata-30-okuma-540mb-_-yazma-410mb-ssd.html bu ürünü 3 haftadır kullanıyorum ve üründen çok memnunum. Windows 8.1 format atma işlemi 3 dk'da tamamlandı ve sistem 8 saniyede açılıyor.
Tamamdır hocam kararı evoda kıldım bu hafta sonu alıcam :) Testleri forumda ayrıca bir konuda yayınlarım

Asus n550jv bu arada samsung evoda karar kıldım.

Sandisk e bende pek güvenmiyorun dostum valla sağol ... :)

Dostum bir başka teknoloji formunda v300 hakkında pek iyi şeyler duymadım o yüzden bulasmak istemiyorum o senin şansın birazda iyi mal elmiş olabilir hayırlı olsun :)

Valla yanlıs anlamayın ama geçen seneden beri araştırıyorum pek fazla oynadıgını söyliyemem her seferinde fiyat düşücek gibi şeylerle karşılaşıyorum hiçte öyle bir şey oldugunu görmedim açıkçası :D

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Valla yanlıs anlamayın ama geçen seneden beri araştırıyorum pek fazla oynadıgını söyliyemem her seferinde fiyat düşücek gibi şeylerle karşılaşıyorum hiçte öyle bir şey oldugunu görmedim açıkçası :D

Buradaki olay biraz üretim ve dağıtım kanalları ile alakalı yeni ürünlerin piyasaya çıkması eski ürünlerin fiyatı aşağı çekecek ben beklemeden yana kullanıyorum hakkımı :)

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Arkadaslar suan alacaginiz Kingston V300 ssd modeli size istediginiz performansi vermeyecektir. Çünkü Kingston markasi ilk zamanlar f/p olan ve çok tercih edilen bu ürünün içindeki nand flashlari uyduruk olarak tabir edebilecegimiz parçalarla degistirmis. Sonradan anlasildi. Google da arastirma yaparsaniz isin boyutunu daha iyi görebilirsiniz.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Arkadaslar suan alacaginiz Kingston V300 ssd modeli size istediginiz performansi vermeyecektir. Çünkü Kingston markasi ilk zamanlar f/p olan ve çok tercih edilen bu ürünün içindeki nand flashlari uyduruk olarak tabir edebilecegimiz parçalarla degistirmis. Sonradan anlasildi. Google da arastirma yaparsaniz isin boyutunu daha iyi görebilirsiniz.

kendi dizlerine sıkmış haberi yok...

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Bende Kingstone SSD var. performansından çok memnunum fakat geçende okumaz yazma hız testi yaptım, cihazın özellikleri 350 okuma 400 yazma olmasına rağmen sonuçlar 100 yazma 400 okuma çıkıyor. ayrıca bağlantı sata 3 olmasına rağmen test programında sata 2 görünüyor. anlamadım gitti. :S

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar samsung evo 120 gb almıs ve kurmus bulunmaktayım öncelikle gerçekten bu ssd denilen varlıgı satın almalıyız gerçekten 5400 rpmlik 1 tb harddiskten sonra pc tusuna bastıktan 1.5 saniye sonra mail ve şifre isteme yerine geliyor performansı muazzam birde samsung un magician denilen yazılımsal desteğinde ssd yi istediğimiz şekle performansa sokabiliyoruz bunlarda bir kaç görüntü... http://i.hizliresim.com/JERyYn.png http://i.hizliresim.com/q26ZPQ.jpg

xanovera

Asistan
Reaksiyon puanı
1
laptop hp probook 6560b, kingston v300 ssd ler en uyumlu modellerden. Bu nedenle bunu tercih ettim. Birçok 4-6 yaş laptopla uyumluluk sağlıyor.

hp probook6560b LG657EA

Maximilian

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Aynen arkadaşlar hepinize tavsiye ederim hızıyla performansıyla muazzam :)

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
[MENTION=365839]Maximilian[/MENTION] hayırlı olsun hocam :) Değerler gerçekten çok iyi.

birde benimkilere bak :cursing: Sandisk 128 GB Sata3 Standart SSD Disk 490MB/350MB

DkLj0m.jpg

mu86

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Elimde dell n4050 modeli var islemcisi i5 2450m bu pc sata 3 destekker mi?

Son mesajlar