SSD Paranoyası..

Bu konuyu okuyanlar

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar SSD alacağım. SSD ile ilgili vatanbilgisayar satış temsilcisi samsung u düşün kendi okuyucusunu(yada başka bişey olabilir) kendisi üretiyor dedi. Bu da uzun ömürlü olmasını sağlıyormuş. Aynı durum aşağıda ki corsair marka SSD lerde de geçerli midir?

CORSAİR 240 GB LSB 560MB OKUMA, 320MB YAZMA = 464 TL
Corsair 240GB LSB Serisi SATA 3.0 (560MB Okuma / 320MB Yazma) SSD - Vatan Bilgisayar

CORSAİR 240 GB LS 560MB OKUMA, 535MB YAZMA = 390 TL
Corsair 240Gb Ls Serisi Sata 3.0 Ssd (560Mb Okuma / 535Mb Yazma) - Vatan Bilgisayar

Ayrıca neden daha az yazması olan daha pahalı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yazdıkların iyi... elemanın dediği gibi SAMSUNG, CORSAIR gibi markalar sağlam oluyor kontrolcüsünü kendisi üreten daha sorunsuz oluyor...

- - - Mesaj Güncellendi - - -

yazdıkların iyi... elemanın dediği gibi SAMSUNG, CORSAIR gibi markalar sağlam oluyor kontrolcüsünü kendisi üreten daha sorunsuz oluyor...

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5

Peki bu aynı marka aynı GB SSDlerde okuma hızı aynı yazma hızı düşük olan neden diğerinden pahalı? Bunu anlayamadım gitti..

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Peki bu aynı marka aynı GB SSDlerde okuma hızı aynı yazma hızı düşük olan neden diğerinden pahalı? Bunu anlayamadım gitti..

Aradaki farklardan en önemlisi bellek hücrelerinin ömrünün daha uzun olması. Ayrıca IOPS değeri daha yüksek yani saniye başına yapabileceği işlem sayısı. Ayrıca rastgele yazım hızı daha yüksek. SSD'de Samsung ve Corsair ürünlerinden şaşmayın. XT Neutron ve 850 ürünleri gerçekten çok başarılı.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
IOPS değerini yazmamış şaşkın vatan ya hepsi aynen böyle yoksa bu öyle...

GORT

Asistan
Reaksiyon puanı
4
tüm verileri yazan satıcı yok nasıl seçeceğiz? üretici sitesinde aramak şart...

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
ömür olarak 10 yılları falan geçiyor meraklanma

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
ömür olarak 10 yılları falan geçiyor meraklanma

IOPS değerini yazmamış şaşkın vatan ya hepsi aynen böyle yoksa bu öyle...
Aradaki farklardan en önemlisi bellek hücrelerinin ömrünün daha uzun olması. Ayrıca IOPS değeri daha yüksek yani saniye başına yapabileceği işlem sayısı. Ayrıca rastgele yazım hızı daha yüksek. SSD'de Samsung ve Corsair ürünlerinden şaşmayın. XT Neutron ve 850 ürünleri gerçekten çok başarılı.

Arkadaşlar bu konu tamam. Sizlere bir sorum daha olacak. Topladığım PC ye 2. bir ram almayı düşünüyorum. PCnin üzerinde ki Ram 8 GB GSkill 1600MHz CL9, alacağım Ram ise Kingstone HyperX 8GB 1600MHz CL10 Ram. Bu gecikme zamanı farklılığı bi çakışma yaratır mı? Çalışmama ihtimali olur mu?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Arkadaşlar bu konu tamam. Sizlere bir sorum daha olacak. Topladığım PC ye 2. bir ram almayı düşünüyorum. PCnin üzerinde ki Ram 8 GB GSkill 1600MHz CL9, alacağım Ram ise Kingstone HyperX 8GB 1600MHz CL10 Ram. Bu gecikme zamanı farklılığı bi çakışma yaratır mı? Çalışmama ihtimali olur mu?
ikisi aynı olursa çok daha iyi olur gskill kingstone'dan daha iyi marka çalışılar ama.

SerhatXG

Asistan
Reaksiyon puanı
15

bi arkadaşın pc'sinde cl9 ram vardı. yanına cl10 taktı çalışmadı. ben gördüm.