1500 TL Üstü Akıllı Telefonlar [2014]

Sizin tercihiniz hangisi?

• LG G3

Kullanılan: 15 23.8%
  • Sony Xperia Z2

Kullanılan: 12 19.0%
  • İphone 5s

Kullanılan: 11 17.5%
  • Nokia Lumia 1520

Kullanılan: 5 7.9%
  • HTC One M8

Kullanılan: 6 9.5%
  • Samsung Galaxy S5

Kullanılan: 4 6.3%
  • Samsung Galaxy Note 3

• Xiaomi Mi4

• Kullanılan toplam oy
    63

Bu konuyu okuyanlar

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Öncelikle Merhaba.Ben daha önce de forumda yazmıştım G3 ile M8 arasında kaldığımı o zaman telefon alacağım kesin değildi ve şu an kesinieşmiş durumda.G3 istediğimi fakat sorunları yüzünden caydığımı ve M8 i tercih edeceğimi söylemiştim son günlerde G3 e gelen güncellemeler sayesinde sanırım bu sorunlar yavaş yavaş hallolmaya başlıyor.bu yüzden yine kararsız kaldım.Nokia da 1520 ve 930 modelleriyle bana cazip geldi ve marketinin de eskisi kadar kötü olmadığı da ortada. Samsung ve Sony istemiyorum çünkü daha once kullandım ve halen sony xperia s kullanıyorum ve illallah ettim telefon dan artık. açıkca sı dediğim üzere kararsız kalmış durumdayım kesin bir karar verip telefonu alcağım.Sizlerin yorumları nelerdir Iphone 6 yı beklemek istemiyorum 5S de cok hoş ama büyük telefonu mecburiyetrten istiyorum birazda Ellerim biraz büyük olduğu için 5S elimin içinde kayboluyor :D Sizlerin önerilerini bekliyorum

Teşekkürler

someone799

Asistan
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=381688]MasterStar21[/MENTION] hocam telefonu uzun soluklu olarak kullanmak istiyorsaniz iphone 6 yi bekleyebilirsiniz. Ha yok beklemem diyorsaniz M8 cok guzel bir cihaz. Windows Phone tercih etmek icin henuz erken oldugu kanaatindayim daha alacak yolu var marketinin. Ozetle sabriniz yeterse iphone 6 yi bekleyin ,yetmezse m8 alin. Zira LG Samsung gibi G3 modellerini surekli olark artiriyor guncelleme isindr ileride zorlanacaktir

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
@MasterStar21 hocam telefonu uzun soluklu olarak kullanmak istiyorsaniz iphone 6 yi bekleyebilirsiniz. Ha yok beklemem diyorsaniz M8 cok guzel bir cihaz. Windows Phone tercih etmek icin henuz erken oldugu kanaatindayim daha alacak yolu var marketinin. Ozetle sabriniz yeterse iphone 6 yi bekleyin ,yetmezse m8 alin. Zira LG Samsung gibi G3 modellerini surekli olark artiriyor guncelleme isindr ileride zorlanacaktir

Şöyle bir şey var Iphone benim sevdiğim özellik sadeliği zaten geri kalan yönlerinden çok iyi akıcılığı da öyle 6 da ekran büyüyecek ve nasıl bir iphone la karşılaşacağımız belli değil fiyat olarak de dedikodular var safir ekran kullanılacağı söylenir böyle bir ekran kullanırlarsa zaten iphone belli bir kitleye hitap ediyor kullanılan malzemeden dolayı fiyatında bir artış olmaz mı sizce WP zaten sadece beğeniydum geliştiğini düşündüm onunda hakkındaki yorumları merak ettim

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Şöyle bir şey var Iphone benim sevdiğim özellik sadeliği zaten geri kalan yönlerinden çok iyi akıcılığı da öyle 6 da ekran büyüyecek ve nasıl bir iphone la karşılaşacağımız belli değil fiyat olarak de dedikodular var safir ekran kullanılacağı söylenir böyle bir ekran kullanırlarsa zaten iphone belli bir kitleye hitap ediyor kullanılan malzemeden dolayı fiyatında bir artış olmaz mı sizce WP zaten sadece beğeniydum geliştiğini düşündüm onunda hakkındaki yorumları merak ettim

İphone 6'nın 5s'e göre artısı büyük ekranı.

Zaten 5s'de 64bit mimariye sahip a7 işlemci var canavar gibi çalışan bir telefon büyük ekran diyorsunuzda 4.7 inç, 5s 4 inç yani aradaki 1 inç bile olmayan fark için 3000 TL'den daha fazla ödemeye gerek yok.

5s alırsanız yıllarca kullanabileceğiniz fıstık gibi telefon aynısı 6 içinde geçerli ama 5s gibi güzel bir telefon varken neden ekran için 1000TL den daha fazla fiyat ödüyorsunuz ki?

Şu anda 5s 2000TL bile değil daha ucuz, gidin bir 5s alın bide İpad mini retina alın İphone 6 fiyatına gelmiş olucak hatta daha ucuz bile olmuş olucak böylelikle hem kocaman ekranlı aynı donanıma sahip kral gibi İpadiniz olucak hemde 5s telefonunuz olucak.

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] yani bende öyle düşündüğüm için İphone 6 yı beklemiyorum büyükolsa bile benim düşüncem iphone eski botuylarına geri dönicek nedeni ise yıllardır iphone bu boyutlarıyla zirvede eğer kullanıcıları büyük ekran isteseydi düşüş olurdu aksine yükseliş de ama işte ben 5S i çok beğeniyorum fakat dediğim gibi elimin içinde kayboluyor sıkıntım bu benim aslında siz ne önerirsiniz acaba ?

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
@Vikings yani bende öyle düşündüğüm için İphone 6 yı beklemiyorum büyükolsa bile benim düşüncem iphone eski botuylarına geri dönicek nedeni ise yıllardır iphone bu boyutlarıyla zirvede eğer kullanıcıları büyük ekran isteseydi düşüş olurdu aksine yükseliş de ama işte ben 5S i çok beğeniyorum fakat dediğim gibi elimin içinde kayboluyor sıkıntım bu benim aslında siz ne önerirsiniz acaba ?

Zaten iphonenin en büyük avantajlarından biriside tek el ile kullanım rahatlığı sunması, note 3 gibi kocaman veya g3 gibi kocaman ekranı tek el ile rahatça kullanamıyoruz ama çoğu kişinin büyük ekran takıntısı var.

Telefon benim elimde kaybolmuyor, büyük ellerim vardır tek ve çift elimle çok rahat kullanabiliyorum, 1 inç bile büyümeyen ekranın benim için bir faydası olmayacaktır.

5s almanızı öneriyorum hem 6 ya göre çok çok şık tasarımı var, 6nın tasarımı ipad mini ve ipod touch 5ci nesil gibi.

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
peki 5S dışında hangi telefonu önerirsiniz o aklımda zaten dediğim gibi M8 G3 sizce hangisi G3 e gelen güncellemeler hataları düzeltiyor mu yoksa m8 mi

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
peki 5S dışında hangi telefonu önerirsiniz o aklımda zaten dediğim gibi M8 G3 sizce hangisi G3 e gelen güncellemeler hataları düzeltiyor mu yoksa m8 mi

M8 ile G3 karşılaştırılması yapılıcaksa tabikide m8 daha iyi.

5s yerine önerebileceğim Z2,M8, Lumia 1520 var şu anlık.

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Konu güzel olmuş. Ellerine dert görmesin. :)

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] çok teşekkür ederim ve son olarak size bir şey sormak istiyorum 1 hafta önce herhalde m8 i kırmızı versiyonunun satışa çıkarıldığı ile ilgil haber vardı orda yazdım ama cevap veren olmadı acaba Türkiye ye krımızı M8 ne zaman gelir bu konu hakkında bir bilginiz var mı
Bu arada konu gerçekten çok güzel olmuş çok saolun

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
@Vikings çok teşekkür ederim ve son olarak size bir şey sormak istiyorum 1 hafta önce herhalde m8 i kırmızı versiyonunun satışa çıkarıldığı ile ilgil haber vardı orda yazdım ama cevap veren olmadı acaba Türkiye ye krımızı M8 ne zaman gelir bu konu hakkında bir bilginiz var mı
Bu arada konu gerçekten çok güzel olmuş çok saolun

Maalesef.

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Benim tavsiye samsung galaxy note 3
İphone 5S

MasterStar21

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=380082]Vikings[/MENTION] teşekkür ederim sağolun [MENTION=174282]şowalye[/MENTION] note3 güzel ama note 4 yakın bir zamanda çıkacak yani şu an note 3 almak saçma olur 5s alınabilir çünkü çok beğeneni var var 6 yı herkes beğenmiyor samsung her zamn yeni telefon cıkarır cıkarmaz bi önceki modelin fiyatı düşüyor note4 performans canavarı olabilir bence ama samsung düşünmüyorum

kaan033

Asistan
Reaksiyon puanı
1
LG g3'ün oyunlarında bi kasma bi takılma yok dimi? Yoksa benim pc mi o ara takıldı ben paronaya olmuş durumdayım bu konuda doğrusu LG G3 almayı düşünüyordum

Cookie9

Asistan
Reaksiyon puanı
3
LG g3'ün oyunlarında bi kasma bi takılma yok dimi? Yoksa benim pc mi o ara takıldı ben paronaya olmuş durumdayım bu konuda doğrusu LG G3 almayı düşünüyordum

G3 çok güzel bir cihaz. Alırken kuşku duymayın bence.

kaan033

Asistan
Reaksiyon puanı
1
G3 çok güzel bir cihaz. Alırken kuşku duymayın bence.

Doğru açıkçası son çıkan amiral gemiler iyi her hangi bir markanın fanboyu değilim sadece arayüz tasarım ekran bakımından hoşuma gitti kamerası vs. beni karşılayacak özelliklerde şuan telefonun kapanma problemi dışında da bir başka sorun duymayım ve bu sorunuda çözerler ancak o kadar para veriyoruz kasma gibi durumların söz konusu olmasını istemiyorum umarım kasma takılma yoktur telefonda

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar, kankam telefon alacak. Bütçesi 2000 lira falan işte bana sordu ne alayın diye Z2 al dedim. Z2 alacak. Sizce alsın mı başka telefona mı baksın. Ben alacak olsam direk Z2'yi alırım. :D

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar, kankam telefon alacak. Bütçesi 2000 lira falan işte bana sordu ne alayın diye Z2 al dedim. Z2 alacak. Sizce alsın mı başka telefona mı baksın. Ben alacak olsam direk Z2'yi alırım. :D

Ekran takıntısı yoksa 5s varsa z2 yada m8.

kaan033

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Özelden beni bilgilendirirmisiniz bende g3 olmak istiyordum cunku

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mi4'ün arkası ahşap değil ama sonradan ahşap kapak alıp değiştirebiliyorsun. Note 3 Neo'yu 1000-1400 TL arası alabileceğiniz telefonların arasına alsanız daha iyi olur. Büyük teknoloji marketlerde bile fiyatı 1449-1499 TL arasında olduğuna göre paralel ithalat ile çok daha ucuza bulunabilir.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Xiaomi Mi4 'ün Bilgileri değiştirilmiştir, şu anda kesin bilgiler olduğu söyleniliyor, 2K Quad HD ekrana ve Snapdragon 805 işlemciye sahip Mi4 499 Dolar fiyatı olduğu söyleniliyor, daha fazla bilgi için konuya göz atın.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Keşke Türkiye'ye gelse. Batarya ne durumda?

emisdesign

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba:) ben bir telefon alacağım fakat aşırı kararsız kaldım sizlerden fikir almak istiyorum.İphone 5S Note3 ve Nokia lumia 1020 arasında kararsız kaldım. Benim istediğim şeyler hız ve telefonun uzun müddet kullanılabilir olması ve en istediğim şey de kamerasının iyi çekmesi.Cevaplarınız için şimdiden cok tesekkürler. :)