iPhone 5s Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
iPhone 5s - Özellikler

url

Hep daha ileriye

Tutkuyla hayal edildi. İncelikle düşünüldü. Başarıyla tasarlandı. Bu üründe, sadece teknolojik açıdan mümkün olan şeyler yok. Teknolojik açıdan yararlı olan şeyler var. Sadece 'yenisi' değil. İlerisi.

En gelişmiş teknolojiler, bizi buraya getirdi

iPhone 5, inanılmaz incelik ve hafiflikteki bir tasarıma çok ciddi miktarda teknolojiyi sığdırarak yeni bir emsal oluşturdu. iPhone 5s, bu büyük başarının üzerine bir de parmak izi sensörü Touch ID'yi ekledi. Ve 64 bit mimariye sahip A7 çipi. Şimdi daha da etkileyici olan iSight kamerayı. Ve ultra hızlı kablosuz teknolojisini.

iOS7, iPhone 5c'nin güzelliğine güzellik katmka üzere tasarlandı

iPhone 5s, dünyanın ilk 64 bit akıllı telefonu. Ve iOS 7 bu düşünceyle tasarlandığından, 64 bit mimari için özel olarak üretildi. Bu nedenle, üzerine kurulduğu iPhone kadar gelişmiş.

Güçlü uygulamalarla gelir. Çalışmaya hazırsınız. Eğlenmeye de.

Her yeni iPhone'da iPhoto, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers ve Keynote'un en gelişmiş sürümleri bulunur. Dolayısıyla en başından itibaren yaratıcı ve üretken olabilirsiniz. E‑posta okumak, İnternet'te sörf yapmak, metin mesajı göndermek, FaceTime görüşmeleri yapmak için harika uygulamalarınız olur. Hatta yeni uygulamalar bulmak için bile bir uygulamaya sahip olursunuz.

iPhone 5s Teknik Özellikleri

iPhone 5s İnceleme Videosu

iPhone 5s satın almak için tıklayınız...

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Hayırlısıyla bu Cumartesi günü kulübe katılıyorum :)

etemircan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
slmlar pek kimse yok gibi buralarda yada 5s kullanıcısı cok az

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
5 yıla yakın iPhone 3G kullandıktan sonra ios harici deneyim dedim.. Lumia 920 ve ardından HTC One ile WP8 ve Android deneme fısatım oldu... Bana baya tuzluya patladı ama sonunda yuvama döndüm... Yaşasın iPhone 5s... valla kafam rahat... istediğim uygulamayı buluyorum... çatır çatış çalışıyor...

emefey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2 yıldır iphone 4s kullanırken, android dünyasına takılmak istedim .sony,lg,samsung note derken, birden android asus tablette geçirdiğim günler ve sıkıntılar gözümün önüne geldi.çalışmayan uygulamalar,donan ekran,kendi kendine kapanmalar...ve gittim iphone 5s 16gb aldım...ohhh be ! dünya varmış. stabil bir işletim sistemi,kibar bir tasarım,sahibi olmaktan gurur duyduran bir cihaz. hiçbirşeye değişmem; iphone 6 çıkana dek :)

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
2 yıldır iphone 4s kullanırken, android dünyasına takılmak istedim .sony,lg,samsung note derken, birden android asus tablette geçirdiğim günler ve sıkıntılar gözümün önüne geldi.çalışmayan uygulamalar,donan ekran,kendi kendine kapanmalar...ve gittim iphone 5s 16gb aldım...ohhh be ! dünya varmış. stabil bir işletim sistemi,kibar bir tasarım,sahibi olmaktan gurur duyduran bir cihaz. hiçbirşeye değişmem; iphone 6 çıkana dek :)

Bu tür yorumları çok görüyorum :) Hadi hayırlısı.

Ama şöyle birşey var Android denilince aklınıza donmalar gelebilir fakat G2 Z1 gibi üst düzey telefonlar kolay kolay kasmaz.

strawberycake16

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bu tür yorumları çok görüyorum :) Hadi hayırlısı.

Ama şöyle birşey var Android denilince aklınıza donmalar gelebilir fakat G2 Z1 gibi üst düzey telefonlar kolay kolay kasmaz.

Artık sorun kasmalar değil ama Appstore ile Playstore'u kıyaslamak istemiyorum . Donanımsal olarak Android çok önde olmasına rağmen uygulama geliştiricileri Appstore 'a çalışıyor . Dediğin telefonları ve ek olarak Note 3 'ü de kullanmış olmama rağmen ben hala arada büyük bir fark görüyorum . Yanlış anlama ne Android fanıyım ne de Apple ama Apple 'ın şu an kaybetmediği kesin . Ekran konusunda çok şey kaybettiklerini düşünüyorum ama :( 5C yerine şöyle 5.5 inç ekranla gelebilirlerdi :) Ayrıca Android'li telefonda film izleme keyfini birşeye değişmem :D

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Artık sorun kasmalar değil ama Appstore ile Playstore'u kıyaslamak istemiyorum . Donanımsal olarak Android çok önde olmasına rağmen uygulama geliştiricileri Appstore 'a çalışıyor . Dediğin telefonları ve ek olarak Note 3 'ü de kullanmış olmama rağmen ben hala arada büyük bir fark görüyorum . Yanlış anlama ne Android fanıyım ne de Apple ama Apple 'ın şu an kaybetmediği kesin . Ekran konusunda çok şey kaybettiklerini düşünüyorum ama :( 5C yerine şöyle 5.5 inç ekranla gelebilirlerdi :) Ayrıca Android'li telefonda film izleme keyfini birşeye değişmem :D

Kardeşim donanımsal olarak Android çok önde demek pek doğru olmuyor Note 3 te 3GB ram ile kasma yaşayanlar var iPhone 5S 1GB ram ile en ufak kasma yaşamadım diyenler var. Bu durum iOS ve Android sistemleri ile alakalı. Bahsettiğin gibi karşılaştırmak pek doğru olmuyor. Sen büyük ekran seviyorsan boşuna tartışıyosun gidip Note 3 vs. beğendiğin bir Android cihazı al. Bu kişisel zevk meselesidir sendede olduğu gibi.

vasooo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iphone 5s gerçekten güzel zarifliği vs birde büyük ekran olsa idi tadından yenmezdi.
artık ekran büyüklüğüne gitmeli bence apple fakat telefonun zarifliğindende olmamalı.

strawberycake16

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Kardeşim donanımsal olarak Android çok önde demek pek doğru olmuyor Note 3 te 3GB ram ile kasma yaşayanlar var iPhone 5S 1GB ram ile en ufak kasma yaşamadım diyenler var. Bu durum iOS ve Android sistemleri ile alakalı. Bahsettiğin gibi karşılaştırmak pek doğru olmuyor. Sen büyük ekran seviyorsan boşuna tartışıyosun gidip Note 3 vs. beğendiğin bir Android cihazı al. Bu kişisel zevk meselesidir sendede olduğu gibi.

" Donanımsal olarak Android çok önde demek pek doğru olmuyor"
burda ne demek istediğinizi analayamadım.Bazı üst düzey Android telefonlar iPhone 'un donanımsal özelliklerinden üstün değil mi ? Eğer donanım kıyaslaması yapılamayacaksa , Android ve iOS karşılaştırması neye göre yapılacak ? Ayrıca büyük ekran seviyorum fakat dediğiniz gibi 3GB Ram 'e sahip bir flagship cihazın kasma durumunu da göz önüne alıyoruz.iPhone ise çok zor şartlar altında kasma veriyor belki ama ne yazık ki cihazın ekranı birçok kullanıcıya yeterli gelmemeye başladı.Dediğinin aynısını yapıp yani büyük ekran sevip Note 3 almıştım ve iPhone 'a geri dönmek zorunda kaldım.Nedeniyse yine bizi aynı döngüye sokuyor ; Android vs. iOS .

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
" Donanımsal olarak Android çok önde demek pek doğru olmuyor"
burda ne demek istediğinizi analayamadım.Bazı üst düzey Android telefonlar iPhone 'un donanımsal özelliklerinden üstün değil mi ? Eğer donanım kıyaslaması yapılamayacaksa , Android ve iOS karşılaştırması neye göre yapılacak ? Ayrıca büyük ekran seviyorum fakat dediğiniz gibi 3GB Ram 'e sahip bir flagship cihazın kasma durumunu da göz önüne alıyoruz.iPhone ise çok zor şartlar altında kasma veriyor belki ama ne yazık ki cihazın ekranı birçok kullanıcıya yeterli gelmemeye başladı.Dediğinin aynısını yapıp yani büyük ekran sevip Note 3 almıştım ve iPhone 'a geri dönmek zorunda kaldım.Nedeniyse yine bizi aynı döngüye sokuyor ; Android vs. iOS .

Kardeşim donanımsal olarak önde olmaktan kastın örneğin Note 3 te 3GB ram var iken iPhone 5S te 1GB ram in olması bu demek değildirki Note 3 5S in 3 katı bu iş işletim sisteminde bitiyor.

solak17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bende yerimi alayım ozaman burda 😉 dün 5s aldım gerçekten başka bir cihaz bu iphone.

solak17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar facebook ta yer bildirimi yaptığımda eğer wifi ile bağlı ise haritayı gösteriyor eğer 3g ile bağlı ise haritayı göstermiyor foto ekliyorum. Bilgisi olan varmı mesela arkadaşımda ip5 var onda gösteriyor bende göstermiyor hatla falanmı alakalı acaba.

ydudepyq.jpg

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
26.02.2014 tarihi itibariyle iPhone 5S SpaceGray sahibiyim. 5S nasıl desem abi çok iyi yaa :) Almayı düşünenler daha fazla beklemesinler.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Haziran iyi midir TURKER kardesim

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Haziran iyi midir TURKER kardesim

Kardeşim bütçen Haziran da tamamlanıyorsa sorun değil bekle ama şu an alabiliyorsan bekleme derim :)
iPhone 6 Concept videosu felan yayınlandı ama tasarımını pek beğenmedim. Aslında g2 nin z1 in büyük ekranı iyidir oyun oynar film izlerim diye büyük ekran seviyorum sanıyormuşum oysa ki 5S i aldım elime tam yetiyor öyle bir karizması varki inanamazsın :) iyiki almışım diyorum. Şarj konusundada yetmez diyodum ama yetiyormuş :)

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
iPhone 6 çıkınca onu alırım deme hem pahalı çıkar hem iOS 8 ile gelebilir telefonlar çıkar çıkmaz almak pek sağlıklı değil bence. Ekran yetmez deme S4 ü elime felan aldım sıkamıyorum bi baştan bi başa 2 elle kullanıyordum arkadaşın telefonunda şimdi ise 4" ekran yetti çok iyi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Zaten İPhone 6 düşünmüyorum 4 yıl yeter bana 5S hem 4 inç ekran bence ideal 5 inç falan ise film izlemek için ideal ben Note 3 aldım elime sanki başkasının telefonu elimdeymiş gibi oluyor kardesim düşürmekten korkuyorum nasıl desem sanki bana emanet edilmiş gibi o yüzden 4 inc 4.3 inc bence gayet iyi ha bu arada telefonu cıktığı zaman almak sağlıklı değil haklısın :D

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Kardeşim aynen öyle :) Açıyorum Asphalt 8 i çatır çatır oynuyorum yağ gibi akıyor. Şu ana kadar hiçbir şeyde " Şöyle olsaydı daha iyi olurdu " demedim.

TURKER

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Şarjdanda korkma sabah 9.00 da açtım telefonu şu an saat 18.10 şarjım %70 çok kullanmadım ama %50 varsay yine yetiyor.

solak17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar şu chekinleri kontrol edermisiniz özellikle hattınız turkcell ise denerseniz çok memnun olurum. Facebook üzerinden wifi ile bir chekin yapıp facebook kapatıp 3g üzerinden bi chekin yapın haritalar gözükücekmi. Bende gözükmüyorda.

Wifi ile chekin yaptıktan sonra home tuşuna 2 kere basıp facebook uygulamasını kapatıp 3g ile yaparsanız böyle sonuç alabilirsiniz.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar şu chekinleri kontrol edermisiniz özellikle hattınız turkcell ise denerseniz çok memnun olurum. Facebook üzerinden wifi ile bir chekin yapıp facebook kapatıp 3g üzerinden bi chekin yapın haritalar gözükücekmi. Bende gözükmüyorda.

Wifi ile chekin yaptıktan sonra home tuşuna 2 kere basıp facebook uygulamasını kapatıp 3g ile yaparsanız böyle sonuç alabilirsiniz.

Hocam 3g ile denedim şimdi... ilk önce uyarı veriyor "devam ederseniz tarifeniz nedeni ile ücretlendirebilirsiniz" diye... "evet" "hayır bir daha gösterme" diye iki seçenek var... evet deyince harita görünyüor.... zannedersem sende bir şekilde biri "hayır bir daha gösterme" seçmiş olabilir... onun için haritada da görünmüyor olabilir

uqasaveg.jpg

solak17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cvp için tşkler hocam olay şöyle wifi ile bağlandığımda ana sayfada birisi veya ben bir chekin yapılmış ise gösteriyor

zahume2y.jpg

Bu şekilde görüyorum wifi ile bağlı ise

Ama wifi ile bağlı değil ise 3g üzerinden bağlı ise haritayı göstermiyor

e4ureqy7.jpg

Yani yukardaki resim gibi. Dediğin gibi evet diyorum be devam diyorum yinede göstermiyor. Bütün özelliklere baktım izinler verili lakin göstermiyor. Cihazdamı problem var yoksa sim karttamı bilmiyorum. Bunun üstünde durmamın sebebi yapılan chekin ile oraya harita üzerinden ulaşmam.

Telefonu sıfırladım facebook kaldırıp tekrar yükledim her seferinde aynı hatayı aldım.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Cvp için tşkler hocam olay şöyle wifi ile bağlandığımda ana sayfada birisi veya ben bir chekin yapılmış ise gösteriyor

zahume2y.jpg

Bu şekilde görüyorum wifi ile bağlı ise

Ama wifi ile bağlı değil ise 3g üzerinden bağlı ise haritayı göstermiyor

e4ureqy7.jpg

Yani yukardaki resim gibi. Dediğin gibi evet diyorum be devam diyorum yinede göstermiyor. Bütün özelliklere baktım izinler verili lakin göstermiyor. Cihazdamı problem var yoksa sim karttamı bilmiyorum. Bunun üstünde durmamın sebebi yapılan chekin ile oraya harita üzerinden ulaşmam.

Telefonu sıfırladım facebook kaldırıp tekrar yükledim her seferinde aynı hatayı aldım.

Hocam uygulamadan mı giriyorsun yoksa tarayıcı üzerinden mi? şimdi ben tarayıcı üzerinden denedim göstermiyor eğer uygulamadan girmene rağmen göstermiyorsa bir fikrim yok açıkcası... ama ben olasydım ve benim için gerçekten önemli olsaydı şöyle yapardım
1 - itunes üzerinden önce telimin yedeğini alırdım
2 - daha sonra itunes üzeridnen restore ederdim
3 - hiç bir yedeği geri yüklemezdim,
4 - ilk olarak facebook uygulamasını yüklerdim...
5 - çalışırsa itunestan diğer yedeklerimi geri yüklerdim.
6 - çalışmıyorsa servise...
ancak ben donanımsal bir sorun olduğunu kesinlikte düşünmüyorum... google maps ya da apple maps aç dene haritalar görünüyor mu oralarda...
bu arada hattım Turkcell...

solak17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Uygulama üzerinden giriyorum hocam tarayıcı üzerinden girmiyorum,cihazı yeni aldığımdan uyguluma çok fazla yüklü değil problem olmaz onun. Daha önce hiç restore yapmadım az önce bir baktımda cihazı seri nr bilinmiyor falan dedi. Servise versem nediye vericem onuda bilmiyorum. :) yarın başka bir hatla deniyeyim olmazsa en son çare itunes.

schumi42

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de ilk çıktığı zaman alanlardanım, benim ki dubai malı ama. Öncesinde 4 kullandım 2 sene bunu da 7 çıkana kadar kullanırım heralde, 3 modelde bir değiştirme adetini bozmam :) telefondan kesinlikle son derece memnunum. Ne bir kasma yaşıyorum ne işletim sistemi problemi ne de başka birşey. Sadece şarjı sabahtan akşama kadar gidiyor yoğun kullanımda o sıkıntısı var. o da bana büyük problem değil gece koy şarja sabah al :)