NOTE 3' Sony Experia Z1' LG G2

Reaksiyon puanı
2,146
Fiyatı da işin içine katınca kesinlikle LG G2 gibi duruyor, hepsi snap 800 adreno 330 sonuçta.

CHeTHiN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Siz kafayımı yediniz birbirinize cevap vermek için yarışamı giriyorsunuz 3 telefonda iyi biribirine yakın özelliklere sahip gider incelersin 3ünüde eline alırsın hangisi hoşuna gider hangisi sana hitap eder ve seni cezbederse onu alırsın.Kağıt üzerinde bakarsan note 3 üstün gözükür ama samsungun albenisi kalmadı itici geliyor mesela g2 tasarım olarak farklı deneyimler sunuyor ama arkada olan tuşlar kullanım açısından sorun yaratabilir birde 16gb dahili hafıza yetersiz microsd desteğide yk z1 kamera ve sağlmalık açısından üstün gözüküyor piller yakın ama geliştirilmiş stamina modu var enerji tüketimi daha az olucaktır.Tercih sizin donanımsal olarak üst düzey telefonlar kendilerine has farklılıkları var bunları göz önünde bulundurup öle karar verilebilir.

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Bende s800 işlemcili Note 3 almayı düşünüyordum, sim kilit olayı kafamı karıştırdı, bu yüzden artık G2 32GB almayı düşünmeye başladım
Gönül siterdiki Türkiye'ye S800 işlmecili medel degelsin yada sim kilit olayını yapmasaydı Samsung bu hamlesi ile bir çok müşterisini küstürdü, bir S4 kullanıcısı olarak Samsung'un son icraatları karşısında gerçekten soğudum daha öncede Samsung'un bir moedilini alıp aylar sonra aide etmiş ve uzun süre Samsung kullanmamıştım.
Biraz bekleyip LG G2 32GB alabilirim

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Yani kim önde

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Hocam neoldu sımdı ben anlamadım gıttı vallaya
Xperia Z1 al derim ben dayanıklılık ve kamera açısından daha iyi lgnin de sanırım OIS i var ek olarak kamerada elin titremesi durumunda video çekerken görüntü bozulmuyor ama sonyde de ona benzer bir görüntü dengeleyicisi var diye biliyorum . lg 5.2 '' ekran sanal tuş ekranın içinde , sony 5'' sanal tuş ekranın içinde aslında çok bir fark yapmaz kamera ve dayanıklılığı daha iyi malzemesi daha kalteli arayüzünü ben daha kaliteli buluyorum optimus arayüzü biraz çocuksu geldi bana hemde touchwiz e özenmeler gördüm o yüzden sonynin arayüzüde daha iyi gibi sen karar ver o kadar yazdık çizdik :D ama ben sony Xperia z1 al diyorum :))

eXe1aNs

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Yani kim önde

Xperia Z1 al derim ben dayanıklılık ve kamera açısından daha iyi lgnin de sanırım OIS i var ek olarak kamerada elin titremesi durumunda video çekerken görüntü bozulmuyor ama sonyde de ona benzer bir görüntü dengeleyicisi var diye biliyorum . lg 5.2 '' ekran sanal tuş ekranın içinde , sony 5'' sanal tuş ekranın içinde aslında çok bir fark yapmaz kamera ve dayanıklılığı daha iyi malzemesi daha kalteli arayüzünü ben daha kaliteli buluyorum optimus arayüzü biraz çocuksu geldi bana hemde touchwiz e özenmeler gördüm o yüzden sonynin arayüzüde daha iyi gibi sen karar ver o kadar yazdık çizdik :D ama ben sony Xperia z1 al diyorum :))

Hocam öylede sony'nin ekranını cok kötülüyorlar ben anlamadım ekranında ne olduğunu ikiside aynı işlemci kullanıyor aynı işlemci kullandığı halde lg g2'nin işlemci hızı 2260 nasıl oluyor 2200 olmuyor

LG G2=Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2260MHz
vs
Z1=
Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2200MHz

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Hocam öylede sony'nin ekranını cok kötülüyorlar ben anlamadım ekranında ne olduğunu ikiside aynı işlemci kullanıyor aynı işlemci kullandığı halde lg g2'nin işlemci hızı 2260 nasıl oluyor 2200 olmuyor

LG G2=Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2260MHz
vs
Z1=
Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800 Quad-core 2200MHz

ekranı 0.2 inc daha büyük olduğu için 60 daha fazla ama o rakam çok önemli bir detay değil aynı firmanın aynı işlemcisinin aynı modelini kullanıyorlar o konuda eşitler sen bence bi teknosa vodafone sony center her neyse eline alıp incele çünkü kötülenicek bir ekranı yok ama al incele eline gelince zaten türkiye tanıtımı yapıldı bir hafta içinde sony centerların çoğunda olur onlardan sonrada operatörlerle diğer mağazalara gelir

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Dayanıklılık ve malzeme kalitesi olarakta gine iyi arayüzü şişirilmiş değil ve premium duruyor :)) yanyana koyarsan oyuncak gibi duruyor g2 :))

kusura bakma ama g2 o 1600 tl gib fiyatıyla z1 i ezcek demedi deme sade kamera 20 mp die sony nin ni yerleri kalkmasın. ayrıca arayüz kişiden kişiye değişir malzeme kalitesi iyi olabilir ama dediğim gibi 5 inçlik ekranada 6 inçlik kasa koymaması lazım görünüş olarakda g2 z1 i oyuncak ediyor merak etme :D

Yani kim önde

Hocam neoldu sımdı ben anlamadım gıttı vallaya

ya bişey olmadı yorumlar alıntılar karışmış bende anlamadım. :) uzun lafın kısası note 3 g2 ve z1 den çok daha iyi para sıkıntısı yoksa note 3 al eger paran kısıtlı 1600-1800 civarındaysa g2 al çünkü o fiyata rakipsiz.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Dayanıklılık ve malzeme kalitesi olarakta gine iyi arayüzü şişirilmiş değil ve premium duruyor :)) yanyana koyarsan oyuncak gibi duruyor g2 :))

kusura bakma ama g2 o 1600 tl gib fiyatıyla z1 i ezcek demedi deme sade kamera 20 mp die sony nin ni yerleri kalkmasın. ayrıca arayüz kişiden kişiye değişir malzeme kalitesi iyi olabilir ama dediğim gibi 5 inçlik ekranada 6 inçlik kasa koymaması lazım görünüş olarakda g2 z1 i oyuncak ediyor merak etme :D

Yani kim önde

ya bişey olmadı yorumlar alıntılar karışmış bende anlamadım. :) uzun lafın kısası note 3 g2 ve z1 den çok daha iyi para sıkıntısı yoksa note 3 al eger paran kısıtlı 1600-1800 civarındaysa g2 al çünkü o fiyata rakipsiz.
görünüş olarak eziyor mu eminmisin ? :D:D:D plastik ne zamandan beri camı ezer oldu =)) tasarım olarak sony nin yanına yaklaşamaz g2 :) Kameraya gelirsek sony zaten kamera konusunda dünya devi sizin gibiler sony i telefonlar ile tanıdığı için cahilliğinizi böyle platformlarda dışa vurabiliyorsunuz sonynin kamera , ses ve tv kalitesini bilmediğin ortada :)) sen git çamaşır makinesi al lgden telefonuna güncelleme vermez ama bakarsın çamaşır makinene verir güncelleme =))))

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
taş gibi z1 var, millet 100puancık daha yüksek aldı diye note 3 iyi diyor, komedi ya. senin bu 100 puanı kullanırken farketmen için plüton'dan gelen ışık hızına ulaşan robot bir uzaylı olman gerek :D bu renk sıcaklığı cart curt, doğallığa tamamen aykırı, gerçek rengin dışında renk veriyorlar.

ayrıca testlerde z1'in grafik işlemcisi daha iyi ama olsun note 3 daha iyi olabilir belki diye sallıyorlar :D

şu an sony'nin tek dezavantajı fiyat gibi görünüyor ama diğerlerinin net fiyatı da belli olsun o zaman yorum yaparız, şimdi yorum yapmak sallamak olur.

fatih.soylu88

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabilki alınacak en iyi telefon Lg g2. fiyat ve özellik olarak çok iyi. kamera sistemini biraz araştır anlıcaksın.

eXe1aNs

Asistan
Reaksiyon puanı
16
taş gibi z1 var, millet 100puancık daha yüksek aldı diye note 3 iyi diyor, komedi ya. senin bu 100 puanı kullanırken farketmen için plüton'dan gelen ışık hızına ulaşan robot bir uzaylı olman gerek :D bu renk sıcaklığı cart curt, doğallığa tamamen aykırı, gerçek rengin dışında renk veriyorlar.

ayrıca testlerde z1'in grafik işlemcisi daha iyi ama olsun note 3 daha iyi olabilir belki diye sallıyorlar :D

şu an sony'nin tek dezavantajı fiyat gibi görünüyor ama diğerlerinin net fiyatı da belli olsun o zaman yorum yaparız, şimdi yorum yapmak sallamak olur.

Ekranı kötü diyorlar hocam

tabilki alınacak en iyi telefon Lg g2. fiyat ve özellik olarak çok iyi. kamera sistemini biraz araştır anlıcaksın.

Neyi anlıcam hocam

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Ekranı kötü diyorlar hocam

Neyi anlıcam hocam

Hocam, Samsung fanları diyor ekranı kötü diye. Sony'nin yeni ekranını kaldıramıyor bazı arkadaşlar. Hem daha ekranı görmedik, görmeden yorum yapıp kötü diyorlar. Gelince göreceğiz. :) Şuanlık iyi mi? Kötü mü? Bilemeyiz. :)

blackdown

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Hocam, Samsung fanları diyor ekranı kötü diye. Sony'nin yeni ekranını kaldıramıyor bazı arkadaşlar. Hem daha ekranı görmedik, görmeden yorum yapıp kötü diyorlar. Gelince göreceğiz. :) Şuanlık iyi mi? Kötü mü? Bilemeyiz. :)

Kağıt üstünde kötü ama xperia z nin ekranı düşündüğüm gibi değildi gayet iyiydi birde bunda trilüminilos(umarım doğru yazdım:)) ve x-reality( sony bunlara daha kolay isim vereydi batarmıydı!:D) gibi şeyler var iyi olacağını düşünüyorum hele bi incelemesi gelsin

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Kağıt üstünde kötü ama xperia z nin ekranı düşündüğüm gibi değildi gayet iyiydi birde bunda trilüminilos(umarım doğru yazdım:)) ve x-reality( sony bunlara daha kolay isim vereydi batarmıydı!:D) gibi şeyler var iyi olacağını düşünüyorum hele bi incelemesi gelsin

Ben de iyi olacağını düşünüyorum hocam. Harbi zor şu Triluminos kelimesi. :D

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708

görünüş olarak eziyor mu eminmisin ? :D:D:D plastik ne zamandan beri camı ezer oldu =)) tasarım olarak sony nin yanına yaklaşamaz g2 :) Kameraya gelirsek sony zaten kamera konusunda dünya devi sizin gibiler sony i telefonlar ile tanıdığı için cahilliğinizi böyle platformlarda dışa vurabiliyorsunuz sonynin kamera , ses ve tv kalitesini bilmediğin ortada :)) sen git çamaşır makinesi al lgden telefonuna güncelleme vermez ama bakarsın çamaşır makinene verir güncelleme =))))

üff tmm ya belliki sony fanısın yada sony çalışanısın sizlere laf anlatılmaz. tmm sen haklısın SONY KIRAL.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
[video=youtube;BGj5ApLy7Io]http://www.youtube.com/watch?v=BGj5ApLy7Io[/video]

Bir yerde daha paylaştım, görmeyenler için performans testi + ekran kalitesi . TFT Led in kalitesini görüyorsunuz şu an.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
[video=youtube;BGj5ApLy7Io]http://www.youtube.com/watch?v=BGj5ApLy7Io[/video]

Bir yerde daha paylaştım, görmeyenler için performans testi + ekran kalitesi . TFT Led in kalitesini görüyorsunuz şu an.

Sen, böyle videolardan ekran kalitesinin anlaşılabileceğini mi zannediyorsun? :p

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Yok canım zaten bunlar yalan. Sony ekran kalitesinde hep birinci.

Sen benim arkadaşlarımdan da fazla Samsung'çu çıktın. :D Onlarda aynen böyle senin gibi Samsung'u savunurlardı her şey de üstün gösterirlerdi ama sen daha üstün gösteriyorsun. İnan bana Samsung reklam yapmasaydı şuan Sony'nin yarısı bile olamazdı. Gerçi kalite yönünden Sony'nin yanından geçemez. :)

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Z1 en iyi ekranına sahip ise neden yapılan incelemerde tek bir kişi bile rakiplerinin ötesinde bir ekrana sahip olduğunu söylemiyor da rakiplerinin çok gerisinde kaldığını söylüyor? Yapılan her testte Z1 ekranı yerden yere vurulmuş ve hoparlörü'nün vasat olduğu söylenmiş. Telefonun bataryasıda hiç tatmin edici değil. Yapılan incelemere baktığınız mı var, bildiğiniz tek şey en iyisi demek.. Ekran Z'den iyi olsada hala rakiplerinin gerisinde, Bu yeni birşey değil, sony daha önce çıkardığı telefonlarda ekran konusunda hep eleştirildi..

LG G2
w8vwwj.png

Sony Xperia Z1
29w91ys.jpg

11ij1q8.png

Ses Çıkışı
35i9l6q.png

Batarya Performansı

2cni91j.png

Ekran

Konstrat Oranları

Z1: 11353

LG G2: 11503

HTC ONE: 11781

Renk Sıcaklığı

Z1: 7037

HTC ONE: 7656

LG G2: 7931

Samsung Galaxy S4: 7980

Renk ışınları

Z1: 2.08

HTC ONE: 2.21

LG G2: 2.15

Samsung Galaxy S4: 2.34

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Sen benim arkadaşlarımdan da fazla Samsung'çu çıktın. :D Onlarda aynen böyle senin gibi Samsung'u savunurlardı her şey de üstün gösterirlerdi ama sen daha üstün gösteriyorsun. İnan bana Samsung reklam yapmasaydı şuan Sony'nin yarısı bile olamazdı. Gerçi kalite yönünden Sony'nin yanından geçemez. :)

Samsung u övmüyorum, LG basar diyorum ;P Siz hala gerçekleri inkar edin. Standart panele öyle 2 teknoloji koymakla olmaz yenilik.

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Ya abi bir şey dicem. Kaç mesajdır sürekli tartışıyorsunuz hangi telefon daha iyi diye. Boşuna sidik yarıştırıyorsunuz. Burada birbirinize hakeret ederek kalp kırdığınız ile kalıyorsunuz. Savunduğunuz firmalar para veya başka bir şey kazanmıyor bu gereksiz tartışmadan . neyse iyi forumlar.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Sony Xperia Z1 Dünyanın iyi ekranına sahip diyenler nerdensiniz :)

[video=youtube;awgHv1B0tts]http://www.youtube.com/watch?v=awgHv1B0tts[/video]

Ekran

Konstrat Oranları

Renk Sıcaklığı

Renk ışınları

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Valla 4 sayfayı okudum yeter son sayfayı okumayacam dedim telefon yüzüne herkes birbirini yiyor gibi bu ne yani.. Valla alıcı arkadaş bende düşünüyorum bir telefon s4 mü note2 mi xperia z mi optimus g mi alsam derken g2 denk geldim qualcomla işbirliği yaptığını falan okudum videosunu izledim gerçekten 10 numara telefon bana göre note 3 bana göre biraz fiyat olarak pahalı onun farklı olayları var kalem falan istersen onuda alabilirsin ben snapdragon ve adeno sevdiğim için ciddi ciddi g2 düşünüyorum bana tek düşündürücü yanı 16gb görmem 1499 liraya 32 gb 1699 lira 16 gb yetermi eğer yeteceğinden kesin emin olsam yarın gider alırım :)

serhat_1379

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bana Göre sıralama

1: LG G2
2: Note 3
3: Z1

Neden Z1 son sırada derseniz yıl 2200 tl lik telefonun ekranı tft ekran olduğu için. telefonun en önemli özelliği ekranı olması lağzım çünkü her özelliği ekrana bakarak yapıyoruz. ekran iyi olmassa telefon yerine koymam ben :D

RedDevil

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Sony Xperia Z1 Dünyanın iyi ekranına sahip diyenler nerdensiniz :)

[video=youtube;awgHv1B0tts]http://www.youtube.com/watch?v=awgHv1B0tts[/video]

Ekran

Konstrat Oranları

Renk Sıcaklığı

Renk ışınları

Sana katılıyorum. Sony'nin hiç bir telefonunda iyi bir görüntü görmedim. Diyer modellere göre daha soluk kalıyor. Samsung ekran kalitesi sony'ye göre süper ötesi. LG G2 teneme fırsatım oldu. Telefon cidden kaliteli. Normalde HTC taraftarıyımdır. Ama bu adamlar hem teknoloji hemde fiyat konusunda süpürdü içimi :) İncelemede kamera efeklerinde takılma vardı. Benim denediğimde takılmaya rastlamadım. Bu incelemede Samsung "nur"topu gibi çıkmış zencilerin arasından :D Gora filmi aklıma geldi :) "Grup indirimi" sahnesi :D İzleyenler bilir :D

basbeLası

Dekan
Reaksiyon puanı
47
Sana katılıyorum. Sony'nin hiç bir telefonunda iyi bir görüntü görmedim. Diyer modellere göre daha soluk kalıyor. Samsung ekran kalitesi sony'ye göre süper ötesi. LG G2 teneme fırsatım oldu. Telefon cidden kaliteli. Normalde HTC taraftarıyımdır. Ama bu adamlar hem teknoloji hemde fiyat konusunda süpürdü içimi :) İncelemede kamera efeklerinde takılma vardı. Benim denediğimde takılmaya rastlamadım. Bu incelemede Samsung "nur"topu gibi çıkmış zencilerin arasından :D Gora filmi aklıma geldi :) "Grup indirimi" sahnesi :D İzleyenler bilir :D

Haklısınız, niye şaşırıyorlar anlamıyorum, bu yeni birşey değil sony'nin çıkardığı diğer telefonlarda da ekran hep kötüydü, bu yüzden az mı eleştiri aldı, Sony bu defa kendini aştı :) telefonun sadece ekranı kötü olsa iyi, bataryası hiç tatmin edici değil, ses de vasat.. Telefonun yapılan bir diğer incelemesinde güneş altında neredeyse hiç gözükmediği söylenmiş, Daha önce sarı renge kaçıyordu, şimdi beyaz tonu daha çok yayıyor.

Ses Çıkışı
35i9l6q.png

Batarya Performansı

2cni91j.png

Batarya Performansı. 3G Konuşma Süresi - İnternette Gezinme - Video Oynatma

LG G2

w8vwwj.png

Sony Xperia Z1
29w91ys.jpg

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Samsung u övmüyorum, LG basar diyorum ;P Siz hala gerçekleri inkar edin. Standart panele öyle 2 teknoloji koymakla olmaz yenilik.
o 2 teknoloji dediğiniz yalnız 4k tvlerde kullanılan teknolojiler dikkatini çekerim note 3 ün meşhur türkiye sürümünde çekemediği s800 kullananlarda çektiği özelliği oynatabilme yeteneği olan cihazlarda var :)) Ayrıca Triliminosu kaç kere anlattık ne olduğunu size Triliminosta her renk kendi ışığını üretiyor dolayısıyla en çok renk tonu ve doğru renk verme şansı onda daha başarılı oluyor . X-reality süper keskinlik ve parazit azaltıcıdır . Ayrıca teknoloji koyunca olmuyor demişsin triliminos kendisi başlı başına bir panel ;) . Kendin Xperia Z kullanmışsın Bravia Engine 2 farkını açınca görmüyor muydun fotoğraf ve videolarda ??