SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neden olmasın ki? Hiçbir devirde seçimle gelen bir hükümet ve onu seçen %50 bu kadar karalanmadı, bu kadar ezilmedi, bu kadar hakarete maruz kalmadı... (10 yılda 80 yılda yapılamayam ne varsa yapıldı diye mi bu kadar baskı)

AK Parti 2 dev miting yapacak

Parti, son MKYK'sında gövde gösterisi yapmak adına miting kararı aldı.

15 Haziran Cumartesi Ankara'da, 16 Haziran Pazar günü ise İstanbul'da AK Parti iki dev miting yapacak.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında İstanbul'da toplandı. Toplantının büyük bir kısmında Gezi Parkı olayları konuşuldu. Yaşanan olaylara ilişkin kararlar alındı.

Erdoğan, olayların başlamasından itibaren yüzde %50'nin evlerinde zor tutulduğunu ifade ediyordu. Öyle ki Tunus dönüşünde karşılama töreninin yapılmayacağının açıklanmasına rağmen 100 bini aşkın kişi Atatürk Havalimanı'na akın etmişti. Hal böyle olunca AK Parti'nin Ankara ve İstanbul'da birer gün arayla 2 dev miting yapılması kararlaştırıldı.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
çok güzel.iki grup bir biriyle çatışsın.şöyle en az 50-60 insanımız ölsün.binlerce yaralı filan.o zaman birilerinin aklı başına gelir inşallah.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
çok güzel.iki grup bir biriyle çatışsın.şöyle en az 50-60 insanımız ölsün.binlerce yaralı filan.o zaman birilerinin aklı başına gelir inşallah.

Kavga etsin diye değil herhalde direk olayı seçim çalışmalarına bağlayacaklar herhalde. Erken seçim çıkabilir.

endiresli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
taksim yürüyüşünü bilhassa akp organize ediyor, seçimler yaklaşıyor siyasetin sol ve sağ uçları oranlarını arttırmak içkin bir oyun bu.
eğer bu bir oyun olmasaydı başbakan daha fazla ateşi söndürmek için benzin dökmezdi. akp dindar kesime bir mesaj vermek istiyor bakın haaa bazı sorunları çözemedik ama hala istediğimizi yapamıyoruz bizim daha uzun süre ve daha fazla güce ihtiyacımız var mesajını vermek istiyor ama şu an tüm güç akp ve chp de toplanmış durumda. birbirleri ile ne kadar kavga ederlerse her ikisidi o kadar kazanıyor.

evowinds

Dekan
Reaksiyon puanı
174
Cumhurbaşkanlığı ile genel seçimleri aynı tarihe getirecekler anlaşılan, halkın istediği olacak...
Ben diyorum ki ne olursa olsun Başbakan durumu kendi lehine çevirir...

msozen

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Ak parti seçmeni gereken dersi almıştır hiç merak etme öyle bişey olmaz. 'Demoktarik' eyleme demokratik miting. Herkes kendi seçmenini alsın çıksın meydana bakalım kim daha iyi ikna edecek.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Ak parti seçmeni gereken dersi almıştır hiç merak etme öyle bişey olmaz. 'Demoktarik' eyleme demokratik miting. Herkes kendi seçmenini alsın çıksın meydana bakalım kim daha iyi ikna edecek.

inşallah sizin dediğiniz gibi olur.

ReDaRRoW

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğiniz gibi polis ve belediye elemanları gezi parkına müdahale etmeden taksim meydanını gösteren mobese kamerasının internet yayını kesildi (Konu mecliste gündeme geldiğinde İçişleri bakanı göstericiler tahrip etti dedi, (göstericinin kamerayı tahrip etmesi eşyanın tabiatına aykırı) akabinde diğer ilçeleri gösteren kameralarda kapatıldı ve bakımda yazısı çıkmaya başladı.) Korkmayın, yasadışı işler-işlemler yapılmıyorsa taksim meydanını gösteren kameranın internet yayınını neden kesilir filan diye sormayacağım :D, Demem oki polis dostlar istim üstünde hızını alamayıp hazır kameralarda kapalı deyip miting yaparken sizlerede biber gazı tattırmasın aman dikkat :devil:

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Bencede. Ben buraya sosyal medyada yapılan Gezi parkı isminden sıkılıp Paylaşmaya okumaya geliyorum. Burdada aynısı. Gına geldi bu isimden artık. Gezi Parkı. Konunun kilitlenmesini isterim.

İşte bende dünden beri gına geldi diyorum internet iş de otobüsde sokak da her yerde herkesin ağzında duymakdan sıkıldım piskolojim bozuldu valla bence de yeter artık

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Cumhurbaşkanlığı ile genel seçimleri aynı tarihe getirecekler anlaşılan, halkın istediği olacak...
Ben diyorum ki ne olursa olsun Başbakan durumu kendi lehine çevirir...

hocam ama demokrasi olmaz işte ozaman öyle daha cok tepki alır ayrı ayrı yapılsa daha iyi olur

- - - Mesaj Güncellendi - - -

konun hit ne bak

• Cevaplar: 3.258
  • Hit: 53.983 konu kendi bir eylem oldu 53.983 kişi :)

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ben size bu resimlerin de cevabını verirdim ama neyse burası yeri değil burada gördüklerini provokatörler yapıyorlar, taraflı medyada bunları sanki herkes yapmış gibi gösteriyor. ama daha fazlasını tartışmanın yeri burası değil.

taraflı medyayı seyrederseniz aldanırsınız.

http://www.haber7.com/guncel/haber/1035392-gezi-parki-ajan-provokatorlerine-sucustu

http://www.haber7.com/guncel/haber/1035353-yabanci-ajanlar-gezi-parkinda-cirit-atiyor

Türkiye Kamu Sen'e bağlı Türk Büro Sen Erzurum Şube Başkan Yardımcısı Mucip Yazıcı, Taksim Gezi Parkı eylemlerinin ülkede barış ve kardeşlik ortamına bozmaya yönelik olduğunu söyledi.

Türk Büro Sen Şube Başkan Yardımcısı Yazıcı, Gezi Parkı eylemlerinin ülke geneline yayılmasının tehlikeli bir gelişme olduğunu ifade etti. Yazıcı, yabancı ülke ajanlarının halkı kışkırttığı eylemlere destek çıkmalarının mümkün olamayacağına vurgu yaparak,"Kasıtlı olarak Türk Baharı
ben size bu resimlerin de cevabını verirdim ama neyse burası yeri değil burada gördüklerini provokatörler yapıyorlar, taraflı medyada bunları sanki herkes yapmış gibi gösteriyor. ama daha fazlasını tartışmanın yeri burası değil.

taraflı medyayı seyrederseniz aldanırsınız.

bütünleşmekten kastım, oradaki manzaraya bir bakın bakında görün, herkes el ele kol kola, ne dini nede başka bir etnik köken tartışılmıyor sadece ve sadece el ele verilmiş bir manzara var. amam taraflı medya nedense işine geldiği gibi anlatıp gösteriyor, yabancı ülkelerin televizyonlarını seyredin lütfen öyle parça pülçük işine geldikleri gibi kısımları gösteren medyayı değil.

http://www.youtube.com/watch?v=6t462EYaWnA

http://www.youtube.com/watch?v=HKAsbxiPhPg

http://www.youtube.com/watch?v=xp6lzWVOwow

http://www.youtube.com/watch?v=j6moR2DSLWI&list=PLtMSwy96r2CaQstcSN2eJl13w9mnR3aTE

943596_10151657072479777_1447166177_n.jpg

aynen +++

Hakkı Alkan

Rektör
Yönetici
Reaksiyon puanı
2,166
bu olaylardan sonra akp oyları artarsa bak o zaman sen işlere?

SARKAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Behzat Ç. nin "Ç" si ne demek belli oldu.

30803869756.jpg

Not: Çapulcu kelimesini eyemciler kendileri kullandıkları için kullanılmıştır.

Hocam banada öyle geliyor. Açılım saçılım derken ben bile soğumuştum valla. Ama bu olay tekrar bağladı. Cumhuriyet mitingleri misali. :D

XAFER37

Profesör
Reaksiyon puanı
1
zaten büyük ihtimal artacak başbakan bunu seçimlerde çok güzel kullanır.
eylemler büyüyünce iş başbakana yaradı.

YEMEKTEYİZHASAN

Profesör
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=32361]SARKAT[/MENTION] Hocam böyle ucuz numaralara kaçma lütfen! Behzat Ç nedir öyle yahu.

SARKAT

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Hocam kendileri yakıştırıyor altına not düştüm. Çapulling, çapulcuyuz diye. Şarkı bile yaptılar yav :)

971778_10151539759732885_948849511_n.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
forum kurallari 11 sadece bu konu icin mi iptal ,bundan sonra siyasi konu ve icerige izin verilecek mi?

i.am.kira

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Zaten %55 bandına çıktığı tahmin ediliyor. Kimse bu kadar uzun süre otorite boşluğunu meşru gösteremez, hükümet önümüzdeki süreçte pazartesiden itibaren taksime müdahale etmekte haklı olacak. olacaklar bana en az 1-2 hafta sancılı geçer diye düşünüyorum. İnşallah Reyhanlı gibi bombalama eylemleri olmaz. Şu an ortam buna çok müsait. Taksimde 12 gündür devlet yok. Çok sakıncalı bir durum, çok büyük tehlikelere ve provokasyonlara gebe. Devlet süratle orada tekrar kontrolü sağlamalı.
İ
lk günlerde tam olarak anlamadığımız ancak gün geçtikçe ortaya çıkan bir resim var. Birçok kişinin iddia ettiği gibi Gezi Parkı olayı spontane gelişmiş bir hareket değil. Bugün taraftar gruplarının taksime yürüyüşü bile spontane değil. Daha önce atatürk ve türk bayrakları ile gelenler, bugün formaları giyip geldi. Ekseriyetinin hangi ilçelerden geldiği ve zaman zaman attığı sloganlardan anlayabiliriz. Bunun bir maksadı var. Yarın başka bir grup (öğretmenler,doktorlar,avukatlar,vs.) adı altında aynı kişiler tekrar taksime çıkabilir. Uluslararası topluma, her kesiminden insanın tepkisi var imajı vermek için .

Dediğim gibi bunların hiçbiri spontane hareket değil. Hükümet polisin acemiliği ile gafil avlandı bu senaryoya. Çok büyük bir tezgah dönüyor ortada. Şimdi siz şunu diyebilirsiniz oraya gidenlerin hiçbiri bu düşüncede değil, hür iradeleri ile oraya gittiler. Evet öyledir amenna ancak onları özellikle sosyal medya aracılığı ile yönlendiriyorlar. Birileri forumda, şurda, burda yazıyor yazarken de aynı ideolojiyi paylaşıyormuş gibi yazıyor. Ancak sen karşındakini görmüyorsun. Gerçekten öylemi değilmi bilmiyorsun. Kurduğu cümleler ile kendini ona yakın hissediyorsun. Şu saatte şurda toplanıyoruz diye telkin edildiğinde binlerce kişi orada olmuş oluyor. Son 4-5 senedir arap ülkelerinde de olaylar aşağı yukarı böyle gelişiyor.

Meselenin nasıl ortaya çıktığı önemli değil (ağaç, vs.) Ama önceden tetikleyici bir olay çıktığında hızlıca ateşin sönmeden harlanmasını sağlıyacak enstrumanlar sahaya sürülüp senaryo adım adım uygulanıyor. Kürt kartı elden düşünce, irtica kartı elden düşünce yeni bir kart ortaya çıkardılar. CHP kartı. Kim ne derse desin. Eylemlerde üç grup var. 1. %90 CHPliler (eylemler hep chplilerin yoğun olduğu yerlerde yapılıyor ayrıca attıkları sloganlardan renk veriyorlar) 2. Komünistler (Türkiye çapında 250-300 bin civarı varlar ve tüm güçleri ile hayal ettikleri ve kıyamete kadar hayal etmekle kalacakları DEVRİM için çalışıyorlar) ve 3. aktivistler, apolitikler (bunların sayısı 2000'i bulmaz. türkiyeden ve dünyadan haberleri yoktur. kimin ne hesabı var bilmezler)

friendly

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Son Dakika!
Direnişçilerin ''Gezi, park olarak kalsın'' açıklamasına Topbaş’tan yanıt geldi: ''Tamam, katlı otopark yapalım o zaman?''

Kaynak :P

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Zaten %55 bandına çıktığı tahmin ediliyor. Kimse bu kadar uzun süre otorite boşluğunu meşru gösteremez, hükümet önümüzdeki süreçte pazartesiden itibaren taksime müdahale etmekte haklı olacak. olacaklar bana en az 1-2 hafta sancılı geçer diye düşünüyorum. İnşallah Reyhanlı gibi bombalama eylemleri olmaz. Şu an ortam buna çok müsait. Taksimde 12 gündür devlet yok. Çok sakıncalı bir durum, çok büyük tehlikelere ve provokasyonlara gebe. Devlet süratle orada tekrar kontrolü sağlamalı.
İ
lk günlerde tam olarak anlamadığımız ancak gün geçtikçe ortaya çıkan bir resim var. Birçok kişinin iddia ettiği gibi Gezi Parkı olayı spontane gelişmiş bir hareket değil. Bugün taraftar gruplarının taksime yürüyüşü bile spontane değil. Daha önce atatürk ve türk bayrakları ile gelenler, bugün formaları giyip geldi. Ekseriyetinin hangi ilçelerden geldiği ve zaman zaman attığı sloganlardan anlayabiliriz. Bunun bir maksadı var. Yarın başka bir grup (öğretmenler,doktorlar,avukatlar,vs.) adı altında aynı kişiler tekrar taksime çıkabilir. Uluslararası topluma, her kesiminden insanın tepkisi var imajı vermek için .

Dediğim gibi bunların hiçbiri spontane hareket değil. Hükümet polisin acemiliği ile gafil avlandı bu senaryoya. Çok büyük bir tezgah dönüyor ortada. Şimdi siz şunu diyebilirsiniz oraya gidenlerin hiçbiri bu düşüncede değil, hür iradeleri ile oraya gittiler. Evet öyledir amenna ancak onları özellikle sosyal medya aracılığı ile yönlendiriyorlar. Birileri forumda, şurda, burda yazıyor yazarken de aynı ideolojiyi paylaşıyormuş gibi yazıyor. Ancak sen karşındakini görmüyorsun. Gerçekten öylemi değilmi bilmiyorsun. Kurduğu cümleler ile kendini ona yakın hissediyorsun. Şu saatte şurda toplanıyoruz diye telkin edildiğinde binlerce kişi orada olmuş oluyor. Son 4-5 senedir arap ülkelerinde de olaylar aşağı yukarı böyle gelişiyor.

Meselenin nasıl ortaya çıktığı önemli değil (ağaç, vs.) Ama önceden tetikleyici bir olay çıktığında hızlıca ateşin sönmeden harlanmasını sağlıyacak enstrumanlar sahaya sürülüp senaryo adım adım uygulanıyor. Kürt kartı elden düşünce, irtica kartı elden düşünce yeni bir kart ortaya çıkardılar. CHP kartı. Kim ne derse desin. Eylemlerde üç grup var. 1. %90 CHPliler (eylemler hep chplilerin yoğun olduğu yerlerde yapılıyor ayrıca attıkları sloganlardan renk veriyorlar) 2. Komünistler (Türkiye çapında 250-300 bin civarı varlar ve tüm güçleri ile hayal ettikleri ve kıyamete kadar hayal etmekle kalacakları DEVRİM için çalışıyorlar) ve 3. aktivistler, apolitikler (bunların sayısı 2000'i bulmaz. türkiyeden ve dünyadan haberleri yoktur. kimin ne hesabı var bilmezler)

Hocam bi devrimdir gidiyor kaç gündür ama seçimde gene hüsran görünecek gibi.İyice can sıkıcı oldular. Batıkent,eryamanda merkez yoldan geçişi kapatmışlar 2 saatte geldim eve bide selektör yakmayınca durdurup sen niye yakmıyosun diye tehdit ediyorlar. Aynı cumhuriyet mitinglerine döner bu iş böyle giderse.

ozersworld

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
14
DÜNYA ERDOĞANIN KARŞILANMASINI KONUŞUYOR

Pravda(Rusya)
Aman Tanrım Osmanlı böyle birşey olsa gerek !!!!!

Die Welt (Almanya)
Baba döndü .....

Le Soir (Belçika)
Gerçek Halk gece yarısı Başbakanına koştu...

China Online (Çin)
Başbakan gelmelerini istemedi onu sevenlere kimse engel olamadı...

Lemonde (Fransa)
Türkiye'nin değil sanki dünyanın başbakanı...

Dernieres Nouv.
Dünya tarihinde gece 2 de böyle bir karşılama görülmedi ....

d'Alsace(Fransa)
Birisi % 50 mi dedi yok bence 70 milyondu....

The Sun (İngiltere)
Sandığa gerek yok % 60 oy aldın geç otur deseler kimsenin sesi çıkmaz !!!

Guardian (İngiltere)
Ya bu Gezi parkı iki yüzlü Yada bu adam doğru sözlü !!!!

Giornale (İtalya)
İstanbul bu gece yıkıldı, herkes yataklarından fırlayıp büyük lidere koştu.....

Japan Times (Japonya)
İmparatora 2 saatte 200 bin asker geldi....

Ahram (Mısır)
Mahşer yeri değil Erdoğan a sevgi seli....

İnterfax (Rusya)
Büyük Babaya büyük karşılama !!""
ŞİMDİ DAĞILIN EY ÇAPULCULAR !!!!!​

somagiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yav yazmayayım dedim dedim şu gürültülerden gına geldi artık, varya bu insanlar %100000 haklı olsalarda bile gecenin 11:00-12:00 sinde şu gürültü patırtının izahı olamaz, yav bunlar nasıl insanlar ki kendilerinde gecenin şu saati bunca milleti rahatsız etme hakkını buluyorlar, yazıklar olsun diyorum, komşuyuz yarın nasıl yüzyüze bakacağız bilemiyorum doğrudu

friendly

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Dış basında gerçekten bu tip söylemler oldu mu yoksa zaytung gibi makara mı ?
E madem böyle yazıyorlar daha dün gezi parkına destek veren dış basın hangisiydi ?
Eğer doğruysa şahsım adına bu ikiyüzlülüklerine şaşırdım diyebilirim.

Özellikle şu tabir pek ingiliz aksanı gibi gelmedi bana :D

The Sun (İngiltere)
Sandığa gerek yok % 60 oy aldın geç otur deseler kimsenin sesi çıkmaz !!!

ozersworld

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Taksim olaylarının gerçek yüzü...Paylaşmayan kalmasın..

Taksim Gezi Parkına "Hrant Dink Caddesi" ismini verdiler.İstanbul'un göbeğinde
Türklere kin kustular.Ermenilerin soykırıma uğradığını söyleyerek "Türkiye
Cumhuriyeti Devleti katildir" dediler..
Ellerinde Türk Bayraklarıyla meydanlarda Türk Polisi ile çatışan vatandaşlarımız
kimlerin oyununa geldiğinizi anlayın.
Bu videoyu izleyip de halen Polisine kin kusan varsa Türkluğunden şüphe ederim

Paylaşmayan kalmasın..

https://www.facebook.com/photo.php?v=160151184167100&set=vb.140259182759086&type=2&theater

https://www.facebook.com/photo.php?v=159353100911125&set=vb.140259182759086&type=2&theater

995813_402729396512062_909390398_n.jpg
943586_402753569842978_1287939520_n.jpg

603088_402751083176560_1576276896_n.jpg

249164_402734563178212_876884065_n.jpg

971683_402727736512228_1203206295_n.jpg

600333_402724333179235_2058183437_n.jpg

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Yav yazmayayım dedim dedim şu gürültülerden gına geldi artık, varya bu insanlar %100000 haklı olsalarda bile gecenin 11:00-12:00 sinde şu gürültü patırtının izahı olamaz, yav bunlar nasıl insanlar ki kendilerinde gecenin şu saati bunca milleti rahatsız etme hakkını buluyorlar, yazıklar olsun diyorum, komşuyuz yarın nasıl yüzyüze bakacağız bilemiyorum doğrudu

kendilerine göre koyun sürücü olduğumuz için hocam bi kıymet vermiyorlar. bize Dışırda teneke çalmıyosan koyunsun, aptalsın,yandaşsın o yüzden layıksın herşeye.

995813_402729396512062_909390398_n.jpg

Hocam bu gerçek mi ya?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...