Anakarta uygun RAM tahmini

Bu konuyu okuyanlar

baki_1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bi çok yere yazdım ama bi türlü cevap alamadım.Bilgisayarım HP G62 b06Et.Anakartım ise şu;
aaaaalod.jpg

şu an 1 ve 2 GB lık DDR3 667 ram lerim var.Aklımda 1 liği çıkarıp yerine yine 2lik ram takmak var ama Mhz olarak ne yapsam bilemedim.Acaba Bu anakarta bakarak en fazla kaç Mhz takabilirim? Oyun oynicamda daha yüksek performans lazım bana hepsini maxlamalıyım.Yardımcı olursanız çok sevinirim

kam turalı

Doçent
Reaksiyon puanı
14
ddr3 667 den fazla bişi taksanda 667 ile çalışmaya devam eder. burada gözükmüyor everest ile bak ve anakartın ram desteğine ona göre bi ram almanı tavsiye ederim. Çünkü tek parça 4 GB destekleme ihtimali var. Yani ben olsam öyle yaparım...

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Özelliklerinde 4 GB'a kadar DDR3 belleği destekler diyor. Yani 2 ram girişi var. 4 GB + 4GB en fazla 8 GB oluyor bilgisayarının ram miktarı. Bu durumda 2 yada 4 GB'lık tek ram alabilirsin. MHz olarak ise desteğini bilmen lazım derken araştırdım ve 1066 mhz'e kadar destekliyormuş. Yani 2 GB'Lık 1066 hızındaki bi ram işini görür, tabiki 4 GB alman oyunlar için en ideali.

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Beyler bi çok yere yazdım ama bi türlü cevap alamadım.Bilgisayarım HP G62 b06Et.Anakartım ise şu;
aaaaalod.jpg

şu an 1 ve 2 GB lık DDR3 667 ram lerim var.Aklımda 1 liği çıkarıp yerine yine 2lik ram takmak var ama Mhz olarak ne yapsam bilemedim.Acaba Bu anakarta bakarak en fazla kaç Mhz takabilirim? Oyun oynicamda daha yüksek performans lazım bana hepsini maxlamalıyım.Yardımcı olursanız çok sevinirim
aynı programda "memory" sekmesinin resmini koyar mısın?

baki_1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Özelliklerinde 4 GB'a kadar DDR3 belleği destekler diyor. Yani 2 ram girişi var. 4 GB + 4GB en fazla 8 GB oluyor bilgisayarının ram miktarı. Bu durumda 2 yada 4 GB'lık tek ram alabilirsin. MHz olarak ise desteğini bilmen lazım derken araştırdım ve 1066 mhz'e kadar destekliyormuş. Yani 2 GB'Lık 1066 hızındaki bi ram işini görür, tabiki 4 GB alman oyunlar için en ideali.

gerçekten çok sağol baya makbule geçti ama benim bilgisayarın en fazla 4gb ram desteklediğini biliyodum.8GB ram desteklediğine gerçekten eminmisiniz?

bu arada "rtsbora" arkadaşım içinde resmi koyuyorum;
afweq.jpg

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
gerçekten çok sağol baya makbule geçti ama benim bilgisayarın en fazla 4gb ram desteklediğini biliyodum.8GB ram desteklediğine gerçekten eminmisiniz?

afweq.jpg
evet ramler 533*2=1066 mhzde çalışıyor. :)

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112

afweq.jpg

Yok tekrar baktımda toplam 4GB diyormuş ben tek slot için okumuşum, kısaca 2 GB'Lık 1066 mhz'Lik ram alırsan bilgisayarının desteklediği maksimum ram performansına ulaşırsın. Ekran kartını da güncellersen oyunları daha rahat bi şekilde oynayabilirsin.

baki_1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yok tekrar baktımda toplam 4GB diyormuş ben tek slot için okumuşum, kısaca 2 GB'Lık 1066 mhz'Lik ram alırsan bilgisayarının desteklediği maksimum ram performansına ulaşırsın. Ekran kartını da güncellersen oyunları daha rahat bi şekilde oynayabilirsin.

hadi ya max 4 GB olması baya yıktı beni, baya ümitlenmiştim açıkçası :D 2gb olan samsung ram ya.şimdi kingston alsam sorun olcak.çünkü benim bilgisayarın aynısından birinde war o samsung +kingston yaptı mavi ekran alıp duruyor zırt pırt

baki_1990

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
beyler bu arada eğer 4gb en fazla ise tek bir 4gb ram alma fikri aklıma geldi.acaba 4gb tek slot desteklermi ?