Yeni iPhone 1 GB RAM Kullanacak

Bu konuyu okuyanlar

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
300 400 yükle 1 gb ramlede donar. Ram miktarından çok cpu önemli o noktada :D Hem 300 uygulama kullanan bir insan 10 15 pil taşımalı :D

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
200 uygulamayı yükleyip ne yapıcaksınız ki? 50 Uygulama tek seferde yeter gibi. Zaten bir yerden sonra onları kullanmamaya başladığında yenilerini yüklersin :)

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bluetooth bıle kullanılamayn bır telefonu mılyarlca lıraya mıllete satıyorlar ya adamlar harbı zekı yanı

su zamanda en dandık telefonda bluetooth sorunsuz kullanırken ıphone culara hayranım harbı :D

giresunlu_28

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kullansa ne olacak toplama cihaz yarısı samsung yarısı sony yarısı bilmem ne at çöpe gitsin samsung sony htc üçlüsü dururken...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Bluetooth bıle kullanılamayn bır telefonu mılyarlca lıraya mıllete satıyorlar ya adamlar harbı zekı yanı

su zamanda en dandık telefonda bluetooth sorunsuz kullanırken ıphone culara hayranım harbı :D

Lazım olursa Cydia'dan kolaylıkla o özellik ve fazlası da eklenebiliyor ama hiç gerek yok :) Bluetooth'u kullanabilmeme rağmen millet sorunca benimki iPhone göndermiyo diyorum kafam rahat oluyo en azından :D

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
1,5gb ram olmaz. 512 kb olur 1024 kb olur 2048 olur böyle gider bu.

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yapmak istedikten sonra 2 ayrı modül ile (1024 + 512) yapılır ama 1.5 GB yazmıyor zaten, 1 GB yazıyor...

yapmak istemez. aynı alana neden birde yarısı kadar yer harcasın. iki katını koyar birde reklam yapar
2 gb ram li diyerek. neden 2.5 litrelik pepsi alıyoruz. iki tane 1.5 alırsan çok daha fazla ödersin.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
200 uygulamada donma yine olmuyor. Sadece cihaz açılışı biraz yavaşlıyor o kadar. Bende de yüklüydü bir sürü uygulama ama çok hafif yavaşlama dışında sorun olmuyordu. Kaldı ki o yavaşlama her cihazda oluyor...

yapmak istemez. aynı alana neden birde yarısı kadar yer harcasın. iki katını koyar birde reklam yapar
2 gb ram li diyerek. neden 2.5 litrelik pepsi alıyoruz. iki tane 1.5 alırsan çok daha fazla ödersin.

Ben de yapar demiyorum zaten. Kaldı ki hiç bir yerde 1.5 GB da yazmıyor. Sen başlattın :)

musty47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
4s'min bluetooth dahil tüm özellikleri ni kullanıyorum , kullanamayan boşuna para veriyor :)

musty47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2008 den beri uyeyim ve takip ediyorum bu siteyi pek giriş yapmam.

kesinlikle performansı düşmüyor. 4s su gibi akıyor :)

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
4s'min bluetooth dahil tüm özellikleri ni kullanıyorum , kullanamayan boşuna para veriyor :)

işte androdçilerde bunu anlamıyor. hazır yapılmışı androidde var. jail breakmiş çıktı çıkacakmış
hay allah jail break yapılınca update edilemiyormuş muzikler başka bilgisayardan yüklenemiyormuş
itunes sorun çıkarıyormuş (işletim sistemi mübarek) gsm video lu görüşme yokmuş radyo yokmuş
gibi dertleri neden çektiğinizi anlamıyor.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Yok adam 2008li imiş. :)

Jailbreak yapınca performansı düşüyormuş sen ne diyorsun?

Hiç alakası yok :) Uzun zaman JB ile kullanıyorum hiç bir performans sorunu yok. Hatta ekstra araçlar ekleyip performansı bile arttırabilirsiniz.

işte androdçilerde bunu anlamıyor. hazır yapılmışı androidde var. jail breakmiş çıktı çıkacakmış
hay allah jail break yapılınca update edilemiyormuş muzikler başka bilgisayardan yüklenemiyormuş
itunes sorun çıkarıyormuş (işletim sistemi mübarek) gsm video lu görüşme yokmuş radyo yokmuş

Her cihazın yapısı farklıdır. Donanım olarak bir iPhone ile başka bir telefon karşılaştırılabilir ama sistem olarak her sistem farklı şeyler sunar. Androidde root var, iOS'da JB.

Şimdi oturup cihazın nasıl bir mantıkla çalıştığını ve neden öyle olduğunu da anlatırdım ve hatta neden bu sebeple çok daha seri çalıştığını da özetlerdim ama nasıl olsa onu da anlamayacaksınız :) O yüzden gerek yok :)

musty47

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
android kullandım ama kullanamadım :) benim için hiç birşey iphonenun yerini alamaz :)

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Hiç alakası yok :) Uzun zaman JB ile kullanıyorum hiç bir performans sorunu yok. Hatta ekstra araçlar ekleyip performansı bile arttırabilirsiniz.

Her cihazın yapısı farklıdır. Donanım olarak bir iPhone ile başka bir telefon karşılaştırılabilir ama sistem olarak her sistem farklı şeyler sunar. Androidde root var, iOS'da JB.

Şimdi oturup cihazın nasıl bir mantıkla çalıştığını ve neden öyle olduğunu da anlatırdım ve hatta neden bu sebeple çok daha seri çalıştığını da özetlerdim ama nasıl olsa onu da anlamayacaksınız :) O yüzden gerek yok :)

androidde root var ama yapmak zorunda değilsindir. sadece custom rom kullanmak istersen kullanırsın.
overclock yapayım cihazım sınırları zorlasın diye yaparsın. donanımsal yada yazılımsal birşeyi root ile kullanıma açmak zorunda değilsin.

seri çalışmaktan kastın dalvik machine den bahsedeceksen onun devri geçti hocam. cihazlar donanımsal olarak güçlendi.
performansa etkisi yok gibi artık. (galaxy s2 s3 htc one gibi cihazlardan bahsediyorum. 500 liralık galaxy ace in performansını androide yapıştırmayalım ) . ios un androide karşı bir üstünlüğünü sayamassız zaten. :). android o eski android değil. sayısal olarakta amerikada avrupada ios u katlamak üzere zaten.

android kullandım ama kullanamadım :) benim için hiç birşey iphonenun yerini alamaz :)

bu sözleri telefonun yere düşerse yada pili biterse de duymak isterim.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
Yok adam 2008li imiş. :)

Jailbreak yapınca performansı düşüyormuş sen ne diyorsun?

androidde root var ama yapmak zorunda değilsindir. sadece custom rom kullanmak istersen kullanırsın.
overclock yapayım cihazım sınırları zorlasın diye yaparsın. donanımsal yada yazılımsal birşeyi root ile kullanıma açmak zorunda değilsin.

seri çalışmaktan kastın dalvik machine den bahsedeceksen onun devri geçti hocam. cihazlar donanımsal olarak güçlendi.
performansa etkisi yok gibi artık. (galaxy s2 s3 htc one gibi cihazlardan bahsediyorum. 500 liralık galaxy ace in performansını androide yapıştırmayalım ) . ios un androide karşı bir üstünlüğünü sayamassız zaten. :). android o eski android değil. sayısal olarakta amerikada avrupada ios u katlamak üzere zaten.

Cihazlar güçlendi ama iPhone'un kısıtlı donanımla verdiği performansı düşünürsek ve aynı cihazı iPhone donanımı ile değiştirdiğimizi düşünürsek iPhone yine performans olarak öne geçecektir. Ne kadar kullanıldığı ya da popüleritesi benim pek umrumda da değil açıkçası. iOS'un daha fazla performans vermesi de yapı olarak VM layerları üzerinde çalışan hiç bir bileşeni olmaması. Birebir aynı donanımı kullanan iki cihazı karşılaştırdığınızda iOS her zaman Android'e göre daha fazla performans sunacaktır. Özetle aynı donanımda mimari açıdan iOS her zaman daha iyidir.

Library olayı zaten karmaşık. iOS, library independent çalışmıyor. Başka bir Library'e bağlanması gerektiği zaman bazı şeyleri siliyor. Cihaz birden fazla kişinin kullanımına asla uygun değil. Android bir cihaza bluetooth ile dosyayı atarsınız, müsic player'ı açtığınızda dosyaları tarar ve listesine alır. iOS bu şekilde çalışmaz. Yetkisiz transfer edilen bir dosya cihaz içerisindeki SQLite veri tabanlarına işlenmediği sürece asla arayüzde gözükmez. Bunu işleyen de iTunes. Ama cihaz üzerine ekstra yazılımlar kurup (ki bunu otomatik yapan bluetooth transfer yazılımları mevcut) verileri cihazda anında görünür hale getirebilirsiniz. Cihaz içerisinde küçük bir UNIX (küçük OS X de denilebilir) var ve dosyaları tarayarak değil veri tabanları üzerinden iş yapıyor. Bu da arayüzün neden çok fazla akıcı ve seri olduğunu gayet iyi açıklar sanırım...

Edit :

Bu arada şunu da ekleyeyim :

trIox.png

Virtual Machine : None :) Bitti gitti :)

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Cihazlar güçlendi ama iPhone'un kısıtlı donanımla verdiği performansı düşünürsek ve aynı cihazı iPhone donanımı ile değiştirdiğimizi düşünürsek iPhone yine performans olarak öne geçecektir. Ne kadar kullanıldığı ya da popüleritesi benim pek umrumda da değil açıkçası. iOS'un daha fazla performans vermesi de yapı olarak VM layerları üzerinde çalışan hiç bir bileşeni olmaması. Birebir aynı donanımı kullanan iki cihazı karşılaştırdığınızda iOS her zaman Android'e göre daha fazla performans sunacaktır. Özetle aynı donanımda mimari açıdan iOS her zaman daha iyidir.

Library olayı zaten karmaşık. iOS, library independent çalışmıyor. Başka bir Library'e bağlanması gerektiği zaman bazı şeyleri siliyor. Cihaz birden fazla kişinin kullanımına asla uygun değil. Android bir cihaza bluetooth ile dosyayı atarsınız, müsic player'ı açtığınızda dosyaları tarar ve listesine alır. iOS bu şekilde çalışmaz. Yetkisiz transfer edilen bir dosya cihaz içerisindeki SQLite veri tabanlarına işlenmediği sürece asla arayüzde gözükmez. Bunu işleyen de iTunes. Ama cihaz üzerine ekstra yazılımlar kurup (ki bunu otomatik yapan bluetooth transfer yazılımları mevcut) verileri cihazda anında görünür hale getirebilirsiniz. Cihaz içerisinde küçük bir UNIX (küçük OS X de denilebilir) var ve dosyaları tarayarak değil veri tabanları üzerinden iş yapıyor. Bu da arayüzün neden çok fazla akıcı ve seri olduğunu gayet iyi açıklar sanırım...

Edit :

Bu arada şunu da ekleyeyim :

trIox.png

Virtual Machine : None :) Bitti gitti :)

güzel açıklamışın eline sağlık. :)

bu iş windows vs mac Os olayına döndü.
biri belirli donamımlar üzerinde onaylanmış programları çalışıyor
biri envai çeşit donanım üzerinde envai çeşit program.

sonuç itibari ile ios un babasınıda sevmezdim zaten. ben 4.8" amoled ekranda
oyun oynamayı kitap okumayı internete girmeyi istediğim anda radyo dinlemeyi istediğim müziği yetkisiz şekilde
dinlemeyi kopyalamayı indirmeyi custom romlar indirip kaldırmaya bakarım aga :) farklı cihazlar larda yaşanan cüzi uyumsuzluklar da olsun varsın. androidin bu noktada büyük başarısı göz ardı edilmemelidir. çok fazla çeşit cihazda kullanılabilmektedir. tost makinamda da kullanmamak için sebep yok. şimdi iphone 5 i 4" yapacaklar yüksek ihtimal. bakalım neler olacak.

samsung htc lg sony her daim bu sorunlara yönelik iyileştirmelerde yapıyorlar artık.
telefonlarını sahipsiz bırakmıyorlar. hele bu s3 yokmu akıyor yahu.

freecrow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben onu bunu bilmem, bilgisayarda windows kullanacaksin, tablette android, telefonda ios. Isim geregi bilgisayarla cok hasir nesirim, windowstan asla sasmam.tabletim var asus transformers 101 aksamlari tv'ye baglar film izlerim.Iphone kullaniyorum kisa bir suredir daha once sgs 2 vardi.ondan once yine iphone kullandim, ondan once 5800 mazim ericson 688'e kadar gider telefon olayinda.Uzun lafin kisasi, ben cok memnunum iphone'umdan.JB yaptim daha iyi oldu, hic bir performans degisikligi yok.Sgs 2 stabil degildi ICS'ye kadarda kullandim. ama basaramadilar, tamam parcalari falan onlar yapip veriyo iphone'a ama onlar kadar yazilim olayinda basarili degiller. ve hala bir cok program ilk once iphone icin cikiyor, daha sonra gerek gorulurse androide uyumlu yapiyolar, oda her modele uyumlu degil.ama baglanti ozgurlugu icin, usb girisi hdmi, fazladan aparat kullanmamak icin tablette android derim.Ama diger arkadaslarin secimlerinede saygi duyarim.Bide sunu eklemek istiyorum, samsung kies bilgisayar icin olani tam bir hayal kirikligiydi benim icin.bu kadar kotu bir programi ben boyle bir firmaya hic yakistiramadim.Buyuk olmak istiyorsan isin sirri ayrintilarda gizli aslinda.Apple'da bu ayrintilara cok dikkat ettigi icin bence cok gozonunde.nacizane fikirlerimdir.