Nokia'dan Apple'a Büyük Tepki

Bu konuyu okuyanlar

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
46
Nokia'dan Apple'a Büyük Tepki

Siri'ye en iyi telefon hangisi diye sorduğunuzda, Nokia'nın Windows Phone'lu Lumia 900'u gösteriyordu. Fakat Apple buna müdahale edince Nokia'dan tepki gecikmedi.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Apple böyle yaparak kendini ezik gibi göstermeyemi çalışıyor :D Madem en iyisi kendileri sonuçta yazan Lumia900 e neden takıntılılar yoksa gerçekten Lumia iyimi :p

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
apple in müdahalesi gayet doğal. ayrıca en iyi kavramı tamamen görecelidir. bana göre nokia nın akıllı telefonları dünyanın en kötü telefonları.

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
windows phone telefonlarını bilmiyorum ama diğerlerinin kullanımını hiç sevmedim. efsane olanları hariç:)

byyasin

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Onu bunu boşverde apple nokiayı nası rakip olarak gördü ona şaşırdım :)
Bu kadarmı düştün apple, adamlar zaten batıyor.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
apple in müdahalesi gayet doğal. ayrıca en iyi kavramı tamamen görecelidir. bana göre nokia nın akıllı telefonları dünyanın en kötü telefonları.

sen öyle zannet Apple fanboyu... Siri bile gerçekleri görüyor aç gözünüde gör tabi yanlış gözünle değil nişan gözünle bak...

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
sen öyle zannet Apple fanboyu... Siri bile gerçekleri görüyor aç gözünüde gör tabi yanlış gözünle değil nişan gözünle bak...

Bu ne şiddet bu celal :) Sakin :) İyi kavramının göreceli olması tamamen tercihler ve kullanım alanı ile alakalıdır. Eğer tercih ettiğiniz cihaz size istediğinizi veremiyorsa o cihaz sizin için kötüdür...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Bu ne şiddet bu celal :) Sakin :) İyi kavramının göreceli olması tamamen tercihler ve kullanım alanı ile alakalıdır. Eğer tercih ettiğiniz cihaz size istediğinizi veremiyorsa o cihaz sizin için kötüdür...

NOKIA her zaman daha sağlam telefon üretir masa tenisinde top olarak kullanılacak kadar sağlam modelleri var tabi her zaman tuş takımını düzgün tasarlayamaz oda onun kusuru... ilk dokunmatik ekranı kötüydü oda geçti... :)

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
NOKIA her zaman daha sağlam telefon üretir masa tenisinde top olarak kullanılacak kadar sağlam modelleri var tabi her zaman tuş takımını düzgün tasarlayamaz oda onun kusuru... ilk dokunmatik ekranı kötüydü oda geçti... :)

Herkesin telefonundan beklentileri farklı ama :) Ben mesela dış sağlamlığına önem vermem. İçerisindeki donanımın gücüne ve içerisindeki yazılımın stabilitesine bakarım. Demek ki neymiş iyi kavramı göreceliymiş...

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
habere çıkınca müdahale etmiş Apple ondan cevap değişmiş... en iyi techno bricks ne desek Apple der o kesin...

tamam anlıyorum apple sevmiyorsun ama böyle pata küte saldırmana gerek yok. nokia seviyorsan onu kullanırsın apple ne yaptı sana da böyle saldırıyorsun.
demin siri bile görüyor diyordun şimdi 180 derece döndün ne sorsak apple der o kesin diyorsun.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
tamam anlıyorum apple sevmiyorsun ama böyle pata küte saldırmana gerek yok. nokia seviyorsan onu kullanırsın apple ne yaptı sana da böyle saldırıyorsun.
demin siri bile görüyor diyordun şimdi 180 derece döndün ne sorsak apple der o kesin diyorsun.

chip.com.tr siri haberini yorumladım ayrıca yere düşünce ekrani mefta olan kılıfta arka kapağı kırılan kullanırken patlayan ( uçaktaki sayılmaz... ) telefonu niye seveyim?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
chip.com.tr siri haberini yorumladım ayrıca yere düşünce ekrani mefta olan kılıfta arka kapağı kırılan kullanırken patlayan ( uçaktaki sayılmaz... ) telefonu niye seveyim?
sen sağlam telefon seviyorsun demekki. sev demiyorum ki ben sana boşuna saldırma diyorum.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188

Ev arkadaşım da ben de iPhone4 kullanıcısıyız. Ev arkadaşım telefonu inanılmaz yerlerden düşürdü. Havada uçup metrelerce sürüklendi. Hem de bir defa değil, bir çok defa. Telefon hala sapasağlam. Hiç bir şeyi yok. Ama kırmaya uğraşsak kıramaz mıyız, elbette kırarız. Ama iPhonelar sanıldığı kadar dandik değil emin ol...

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
ben 5 için iyi olacak diye düşünüyorum 4 müş 4s miş iş görmez... 5 çelik kasa olcak diyorlardı...

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Ev arkadaşım da ben de iPhone4 kullanıcısıyız. Ev arkadaşım telefonu inanılmaz yerlerden düşürdü. Havada uçup metrelerce sürüklendi. Hem de bir defa değil, bir çok defa. Telefon hala sapasağlam. Hiç bir şeyi yok. Ama kırmaya uğraşsak kıramaz mıyız, elbette kırarız. Ama iPhonelar sanıldığı kadar dandik değil emin ol...
internetteki genel önyargılar üzerinden yorum yapıyor sanırım arkadaş. bende de 4S var kaç kez düşürdüm yere bişey olmadı ama her düşüşünde içim cız ediyor :D

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188
internetteki genel önyargılar üzerinden yorum yapıyor sanırım arkadaş. bende de 4S var kaç kez düşürdüm yere bişey olmadı ama her düşüşünde içim cız ediyor :D

Sorma ya :D arkadaş düşürüyor ikimizin de ağzı açık, projektör görmüş tavşan gibi kilitlenip kalıyoruz :D

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
gerçek kullanıcı yorumlarıda iyi değil ki? paraşütsüz düşüşten sağ kurtuluyor ama sehpadan düşünce ekranı mort... ne anlamı var?

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
gerçek kullanıcı yorumlarıda iyi değil ki? paraşütsüz düşüşten sağ kurtuluyor ama sehpadan düşünce ekranı mort... ne anlamı var?
arkadaş anladığım üzere sen biraz aksiyonlu telefon kullanıyorsun. iphone a o kadar para veren adam zaten dikkatli kullanır. hem düşünce bozuluyor diye telefonu suçlaman çok saçma olur. düşürmek kullanıcı hatasıdır. öyle bir telefonun varsa düşürmeyeceksin.

craftingMaterial

Müdavim
Reaksiyon puanı
188

Her cismin bir zayıf noktası vardır ve buradan basınç uygularsan cismi parçalayabilirsin. iPhone da düştüğü sırada bu basınç noktalarına denk gelirse doğal olarak cam kapakları tuz-buz etmen olası. Hem de çok az efor harcayarak. Bu tip şeyler her cihaza olabilecek şeyler. iPhone pahalı bir alet ve tamiratı da tuzlu. Doğal olarak bu tip yaşanan bir şey kullanıcıların canını ister istemez sıkıyor. Bu da öfke ve kötü yorum olarak geri dönüyor :)

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
arkadaş anladığım üzere sen biraz aksiyonlu telefon kullanıyorsun. iphone a o kadar para veren adam zaten dikkatli kullanır. hem düşünce bozuluyor diye telefonu suçlaman çok saçma olur. düşürmek kullanıcı hatasıdır. öyle bir telefonun varsa düşürmeyeceksin.

bir şeye kızınca elindekini karşındakine atanlara göre bir telen değil... hiç önermem... :)

byyasin

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Nokia windows phone ile kendi fişini çekti Androide geçseydi şuan samsunga geçen ve geçecek tüm kullanıcılarını elinde tutardı.
Symbian kadar detaylı olan tek işletim sistemi android.
iPhone kullananlarada çatır çutur dalmanın bi anlamı yok :)

O onun tercihidir.

Ben eski nokiacıyım küçüklüğümden beri symbian s40 ve s60 kullanırım ama artık halen symbian telefon çıkaran nokiayı anlayamıyorum.

Türkçe desteği bile son sürmünde anca gelen windows phone ile türkiyede tutunması çok zor.

Her gün bi yerden zararını açıklıyor yavaş yavaş bitiyor.

Şu dakikadan sonra Samsung'un şu pozisyondayken rakibi olması çok zor.
Apple a hiç rakip olamaz.
E geriye ne kalıyor ?
Yediler nokiayı çıtır çıtır.

grezimonk

Müdavim
Reaksiyon puanı
261
Nokia windows phone ile kendi fişini çekti Androide geçseydi şuan samsunga geçen ve geçecek tüm kullanıcılarını elinde tutardı.
Symbian kadar detaylı olan tek işletim sistemi android.
iPhone kullananlarada çatır çutur dalmanın bi anlamı yok :)

O onun tercihidir.

Ben eski nokiacıyım küçüklüğümden beri symbian s40 ve s60 kullanırım ama artık halen symbian telefon çıkaran nokiayı anlayamıyorum.

Türkçe desteği bile son sürmünde anca gelen windows phone ile türkiyede tutunması çok zor.

Her gün bi yerden zararını açıklıyor yavaş yavaş bitiyor.

Şu dakikadan sonra Samsung'un şu pozisyondayken rakibi olması çok zor.
Apple a hiç rakip olamaz.
E geriye ne kalıyor ?
Yediler nokiayı çıtır çıtır.

yeni ceo bi halttan çakmıyor Windows fanatiği hıyarın teki zaten eski MS ajanı ( personeli ) bencede android kullansa daha iyi olacak şimdiki Series 40 modellerden 2730 var 3310 gibi olmuş... ablamda var nasıl beceriyorsa telefonu periyodik olarak yere düşürüyor... telefonu 24 saat açık tutuyor ne gelen mesajları siliyor nede çağrı listesini yinede telefon sorunsuz çalışıyor...