5 Gündür hız sorunu yaşıyorum çıldırmak üzereyim.

Bu konuyu okuyanlar

burakk08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba benim şöyle bir sorunum var bu gün itibari ile 5 gündür hız sorunu yaşamaktayım 16mbps internet hızım ama bu son 5 gündür birşey indirirken 300 370 kb geçmiyor hızım ve öyle bir an oluyorki 100 kb düştüğü bile oluyor. hız testi yapıyorum hız testindeki ibre 14 - 14.5 mbps geliyor sonra 2 - 3 mbps ye düşüyor o aralıklarda sonuç çıkarıyor. ama modemime baktığım zaman gelen hız download hızı 14333 mbps upload hızı 799 olarak yazıyor anlamadım gitti. 6 mayısda ttnet müşteri hizmetlerini aradım durumu ilettim hattınızda hiç bir problem yoktur bağlantınız iyi böyle olmaması gerekli şuan bir sorun yok çünkü dedim arıza kaydı alın gerek yok biraz sert çıkınca arıza kaydını aldı geri dönüş yapılcak dedi ama ne arayan oldu nede soran şimdi az önce tekrar aradım sesli yanıt sistemi bildirmiş olduğunuz arıza giderilmiş bakdım yok gene aynı aradım tektar müşteri temsilcisine bağlandım durumu anlattım geri dönüş yapılmadı ve sorun hala devam etmekte diye arıza kaydınınz alınmış çalışma devam etmekde bir giderilmiş diyorsunuz birde çalışma devam etmede diyorsunuz dedim santral numarasını verirmisiniz bizde o numaralar yok ne biçim bir firamasınız 18811 den alın diyor aradım onlarda müsteri temsilcisinin size vermesi gerekiyor tekrar aradım istedim bizde o numaralar yok dedim önceden aldım smile adsl kullanırken bunun benzeri bir sorun olmuşdu istemeden kendileri vermişdi aradım 5 dk içinde sorunum giderildi şimdi bana bu eziyeti neden çektiriyorsunuz verin işimi halledeyim illa sert mi çıkmam bağırmammı gerekiyor bu sefer bu numaraları verme yetkimiz yok biz bildiririz yetkili birime onlar numarayı verin diye yazarlarsa öyle veririz şimdi arkadaşlar birsaz uzattım kusura bakmayın ne yapmalıyım bir an evel bu sorunu gidermek için bu arada bilgisayarı 3 adet farklı programla tarayıp hiç bir virüs çıkmadı ama ben genede dün format attım hani belki düzelir diye ama o da olmadı.

Ekli dosyayı görüntüle 7799Ekli dosyayı görüntüle 7798

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Modem kablosuz mu, sızan olur falan... DHCP Table dan baktınız mı ?

-MuzaffeR-

Superlative Сasual Dating - Real Women
Reaksiyon puanı
4
arkadaşım anlattıklarına göre sende akkye takılmış olabilirsin. bende modemi yeniden başlattığımda hız 14 e kadar çıkıyor sınra yavaş yavaş düşüyor. yapabilecek bir şey yok. akk sonrası hızı max 4 min 1 mbit olarak güncellemişler bu arada henüz resmi bir açıklama gelmedi ama.

burakk08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HRNKC: Evet modemim kablosuz ama kullanmıyorum modemin ayarlarından kapalı.

-MuzaffeR-: Hadi ya ondan olabilirmi ama kaç zamandır kullanıyorum hiç bu akk denilen şeye takılmadım. ama birde şimdi müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmede bana söylemeleri gerekmiyormu akk uygulandıysa? yani arkadaşım bundan olmuş olabilir diyorsun.

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4

-MuzaffeR-: Hadi ya ondan olabilirmi ama kaç zamandır kullanıyorum hiç bu akk denilen şeye takılmadım. ama birde şimdi müşteri hizmetleriyle yaptığım görüşmede bana söylemeleri gerekmiyormu akk uygulandıysa? yani arkadaşım bundan olmuş olabilir diyorsun.

istersen bir bak kullanım miktarına. akkden başka bir açıklaması yok bence bu olayın. neden böyle düşündüğüme gelince
bende akkye takıldım.

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
burakk08 kesinlikle akk'dir senin sorunun eskiden uygulanmıyorsu zaten yeni uygulanmaya başladı adil kullanım kotası

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20

Hız düşünce modemin de bunu göstermesi gerekiyor, fakat modem 14 küsür... Örneğin benim hızım düştüğünde modemin arayüze bu değerler yansıyor ki bildiğim kadarıyla tüm modemler böyle... 14 gösterip 3-4 veren modem hiç görmedim bugüne kadar... tt nin verdiği modemse ondan da şüphelenirim yapar onlar bir yolunu bulup, zaten modemin tüm arayüzüne sınırsız erişim hakları var... Ayarlardan wireless kapalı ise bir şey diyemem...

Upload yaparken falan hız ölçüyorsanız ondan sebep de sorun yaşarsınız, 8 mbit bağlantı ile upload a başladıktan 15-20 dk sonra 8 mbit olur 1 mbit hatta daha düşük... Sayfalar açılmaz olur süre uzadıkça, kendimden biliyorum...

-MuzaffeR-

Reaksiyon puanı
4
Hız düşünce modemin de bunu göstermesi gerekiyor, fakat modem 14 küsür... Örneğin benim hızım düştüğünde modemin arayüze bu değerler yansıyor ki bildiğim kadarıyla tüm modemler böyle... 14 gösterip 3-4 veren modem hiç görmedim bugüne kadar... tt nin verdiği modemse ondan da şüphelenirim yapar onlar bir yolunu bulup, zaten modemin tüm arayüzüne sınırsız erişim hakları var... Ayarlardan wireless kapalı ise bir şey diyemem...

Upload yaparken falan hız ölçüyorsanız ondan sebep de sorun yaşarsınız, 8 mbit bağlantı ile upload a başladıktan 15-20 dk sonra 8 mbit olur 1 mbit hatta daha düşük... Sayfalar açılmaz olur süre uzadıkça, kendimden biliyorum...

3 verip 16 mpbs hız gösteren modem görmemişsin madem buyur gör

1941572953.png

5lhdu.png

--- Mesaj Güncellendi ---

şunu da ekleyeyim kullanım miktarım 50 gbyı bulmak üzere iken netim kesildi, hız testi yaptım normal.
50 gbyı geçtikten sonra -ki zaten kestiklerinde 49 küsür gözüküyordu- tekrar kesildi ve bu seferki hız testi 1 mbitti. adamlar resmen istedikleri gibi oynuyorlar.

burakk08

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok modememim ttnetin verdiği deil airtes rt 205 ttnetin verdiği modem aldıgım ilk hafta pörtledi. hayır ne upload yapıyorum nede download yapıyorum hız testi yaparken. zaten her ay 250 ila 300 350 gb download yapıyorum hiç bir sıkıntım yokdu işde bu ay böyle oldu.