IPhone 4 aldım Ama ?

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selamlar arkadaşlar iPhone 4 aldım :) Fakat bir kaç sorunum var.

1.olarak simgeler hareket etmiyor uzun süre basıyorum fakat kıpırdamıyor.

2.si fotoğraf çekiyorum. sonra akşam şarj bitince telefonu kapatıp şarja takıyorum telefonu sabah açınca fotoğraflara bakıyorum silinmiş.

birde iPhone de rehberde yabancı kişiler fotoğrafta yabancı kişiler var. o her telefonda oluyor mu ? teşekkürler.. :)

elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
zuhahhaa bu nedir yaa resimler siliniyo, tanımadığın insanlar rehberinde filan :D
hiç bi fikrim yok iphone ile ilgili ama gerçekten durum buysa çok kullanmadan değiştir hocam telefonu :D

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Senin telefonun içine 3 harfiler girmiş :)

Iphone uzmanı biri bu konuya cevap versin..:D

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
HayırLı oLsun : ) İphone kuLLamadığım için yardımcı oLamayacağım :D Sadece HayırLı oLsuna geLdim,Soda varsa içeriz :D

uA23uA

Profesör
Reaksiyon puanı
5
krdeşim cübbeli mehmet hocaya götür iki okusun üflesin birşeyi kalmaz:D::D:D:D

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Hemen değiştirin o cihaz belli ki kullanılmış yani sıfır almamışsınız :)

vladislav

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Bi tür virüs diyeceğim ama apple için o kadar sağlam bi virüs üretilmedi henüz.. 2.el sorunlu bi cihaz olabilir..

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Of beyler japon isimleri felan var apple de çalışanların numaraları var fotolar var onlar işte :D

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:43 ----------

Avea dan aldım 2 yıl garantili

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
yazılımını yenıden yukle sorunun kalmz itunes a bağla telefonun orda belirecek ustune tıkalyıp acılan ekranda restore ye tıkla ve bekle

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=105805]clients[/MENTION] tek sen doğru bir şey dedin. deneyeceğim..

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
yapamazsan guncellemeyi uzak masaüstü yaparız arkadaşım

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Apple çalışanının tuvalete giderken unuttuğu paketlenmiş prototip bir cihaz mı acep :p :D

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Çok tuaf :biggrin: İphone uzmanları neredesiniz :D

kingandfox

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Selamlar arkadaşlar iPhone 4 aldım :) Fakat bir kaç sorunum var.

1.olarak simgeler hareket etmiyor uzun süre basıyorum fakat kıpırdamıyor.

2.si fotoğraf çekiyorum. sonra akşam şarj bitince telefonu kapatıp şarja takıyorum telefonu sabah açınca fotoğraflara bakıyorum silinmiş.

birde iPhone de rehberde yabancı kişiler fotoğrafta yabancı kişiler var. o her telefonda oluyor mu ? teşekkürler.. :)

Merhaba,

Yapabileceğin bir kaç adım var, fotograflarin silinmesi ve rehberdeki yabanci kişilerin nasil geldigini anlamaya çalışmak yerine herseyi çöpe atıp telefonunu DFU Modu sıfırlamayı önerebilirim.

(Sorun yasayan arkadaslarin hepsine DFU Modunda restore işlemini yapmalarini tavsiye ederim.)

Oncelikle bilgisayarında itunes'in en son versiyonunu aşağıdaki link'e tıklayarak indir ve bilgisayarina yükle.

http://www.apple.com/itunes/download/

D
aha sonra apple stor kimligi olustur, bunu itune uzerinden de olusturabilirsin telefonundaki applestor uygulamasından da olusturabilirsin.

Aşağıdaki link'ten IOS 4.3.5 (en son) versiyonunu indir.

http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-1966.20110721.V3Ufe/iPhone3,1_4.3.5_8L1_Restore.ipsw

buraya kadar sorunsuz gelebildiysen;

1. iphone'u usb kablosu ile bilgisayarina bağla,
2. telefonu nu kapat
3. kilitleme ve home tuslarina aynı anda basılı tut ve apple logosu geldiginde saymaya başla, 10 sn kadar bu kombinasyonu sakin birakma, 10 saniye sonra elini kilitleme tusundan cek ama home tusu basili kalsın sakin birakma. Bu esnada cihazın dfu modunda acildigini ve itunes ile dfu modunda acılmış cihazını goreceksin.

http://www.youtube.com/watch?v=x6FSHAp6fvk

y
ukaridaki linkte bi ipad kullanıcısı guzel bir video yazırlamiş ayni şey buna bakarakta yapabilirsin.

4. daha sonra restore diyorsun ve ios 4.3.5 yazilimi nereye indirdiysen onu gostereceksin ve fabrika seviyesinde restore yapmıs olacaksın, hersey sıfırlanacak.

5. cihaz yeniden acildiktan sonra kullanabilirsin

NOT: Fakat burada dikkat etmen gereken sey, itunes ile verilerini backup aldıysan yazilim yüklemeden sonra itunes sana restore etmeni soyleyecektir bu işlemi yapmanı tavsiye etmiyorum çunku senin suanki bilgilerinin temiz oldugundan virussuz oldugundan emin edilim restore işlemi yapma, üzerindeki yuklu uygylamalari apple stor'dan tekrar yüklersin.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Kaçıncı el.. ikinci el galiba... bence yazılımı güncelle çözülmesi lazım...

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yok arkadaslar avea dan aldim sifir dediler. Kingandfox deneyecegim.

---------- Post added at 14:18 ---------- Previous post was at 14:07 ----------

Millet şunuda ekleyim. telefonu açarken elma logosunun ortasından böyle bi çizik geçiyor

execute

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çizmişler senin elmayı

Hem o kadar para ver hemde o kadar uğraş bu nasıl bir elma kardeşim ? Çürük elmamı ? :D

Reaksiyon puanı
188
Arkadaşlar telefona laf atacağınıza azıcık konuya yararlı şeyler yazsanız daha iyi olurdu.

Arkadaşım yapman gereken şey cihazı son sürüme restore etmek. Eğer buna rağmen aynı sorunları yaşıyorsan cihazda donanımsal sıkıntı vardır. Garantiye vermen gerekebilir...

MrHxor

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=25201]cgrszone[/MENTION] Hay hellal olsun sana.

tarkan255

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar telefona laf atacağınıza azıcık konuya yararlı şeyler yazsanız daha iyi olurdu.

Arkadaşım yapman gereken şey cihazı son sürüme restore etmek. Eğer buna rağmen aynı sorunları yaşıyorsan cihazda donanımsal sıkıntı vardır. Garantiye vermen gerekebilir...

Yalnız garantiye pek güven olmaz. Bu hali ile garantiye danışıp ona göre hareket etmek daha iyi olur.