TTnet'in tarife değişikliğindeki mafyacılığı

Bu konuyu okuyanlar

sonercelix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bağlantım 4 GB sınırlı tarifeydi. Kotayı aştığım için dedim 1 Mbit sınırsız tarifeye geçiyim...

Daha Kasım 11 di. 11 gün geçmiş ve önceki aya ait fatura yeni gelmişti zaten... Ay ilerlemeden geçiyim dedim. Firma Türk telekom olunca aklımda sürekli soru işaretleri uçuyor doğal olarak... En iyisi ilk müşteri hizmetlerini arayayım sonra ben netten online işlemlerden hallederim dedim(kendi personelini uğraştırmıyayım)...Sınırsıza geçdiğimde kota aşımı ödermiyim, başka ne gibi ücretler var diye sordum...Müşteri temsilcisi sınırsız tarifeye hemen geçersiniz dedi. Başka da bir ücretten bahsetmedi. Bende telefonu kapattıktan sonra tarifemi değiştirdim... Bu gün fatura geldi 63 TL (Normalde sınırsız 45,30 TL)

Neymiş efendim

Tarife Degisikligi Nedeniyle Fark Ücreti - Kasım 2010 (+) 14,91
Kota Asım Ücreti (2.598,80 Mb) - Kasım 2010 7,84

bunlarda varmış...

Hani başka ektra ücret yoktu.

* Sınırsıza geçirdiği halde kota aşım ücreti ödettiren telekom..

Ayrıca bir arkadaşımda bana mesaj atmış dün. ttnetin kampanyada verdiği bilgisayar nasıl falan diye sormuş.. Biraz araştırdım falan arkadaşa da kredi kartın yoktu galiba senn iyi bir alternatif falan demiştim.. Bilgisayar işini fazlasıyla görür...Bu gün tekrar mesaj attım..Boşver salla telekomu diye...

Harbiden de telekomun yaptığı tüm kampanyalar dışı süslenmiş, içinde tuzaklar olan vaatlerden başka bir şey değil.. Malesef benimde tahattüdüdüm olduğu için kapattıramıyorum neti. Olmasaydı kapattıracaktım bu sinirle...

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
ben 3 ayda bir yatırıyorum genelde faturayı. 3 aydan beri 51 geliyordu gecikme faizi vs. geçen ay kapattım yeniden borçları.
bu ay gelen fatura 73,5 tl nasıl bir mantık bu ?

memnun olan bir kullanıcı bulunmaz hocam, tekellik böyle bir şey.

sonercelix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şikayer var.com'a da yazdım şikayetimin detaylarını bakalım ordan dönecekler mi?

Dediğin gibi tekellikten kurtulmak lazım. Adamlar bizleri soyup soğana çeviriyorlar resmen... TTnetten beleş de olsa daha bir şey almam...

jarnsaxa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kota Aşım ücretleri biraz geriden takip ediyor. Örnek olarak 12 nci ayda ödediğin fatura 10 ya da 11 ayın kota ücreti olduğu için zaten faturada yazıyor. ( en azından benim servis sağlayıcımda yazıyor smileadsl) Aynı şey benimde başıma gelmişti. Adamları aradığımda izah ettiklerinde hak vermiştim.

sonercelix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kota Aşım ücretleri biraz geriden takip ediyor. Örnek olarak 12 nci ayda ödediğin fatura 10 ya da 11 ayın kota ücreti olduğu için zaten faturada yazıyor. ( en azından benim servis sağlayıcımda yazıyor smileadsl) Aynı şey benimde başıma gelmişti. Adamları aradığımda izah ettiklerinde hak vermiştim.

Ama faturamda direkt
"Kota Asım Ücreti (2.598,80 Mb) - Kasım 2010 7,84" yazıyor. Yazmasa derim önceki aylardan olabilir diye..

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Ayın 11'de geçtiğin için diğer fatura kesim tarihine kadar ki kalan kısımda da eski tarifene göre ücretlendirilirsin, bu durumda ilk fatura eskisine göre gelir. Ayın 30'unda (yada 31 ne ise) geçmek gerekiyor böyle yanılgılara düşmemek için. Tarife değişikliği ücreti de TTNET'in bir başka saçmalık ve gerçeği.

raxetul

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
Yani Kasım da başvurduğun için Aralık ayının faturası kotasız olarak hesaplanacak. Ocak ayı faturan fazla gelirse itiraz edersin ;)

sonercelix

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tarifeyi değiştirmeden müşteri hizmetlerini arayıp sormuştum, yaptığınız gün sınırsıza geçersiniz faturanız sınırsızdan gelir demişti. Başka ücret var mı dedim bunlar dedi. tarife değişikliği için de ücret alıyoruz demedi ÇAKAL :)
ee mesala ben tarifemi değiştirdim. Bir ay geçti (Bir ay geçmeden tarife değiştirilmiyor.) Tekrardan sınırsız tarifeden sınırlıya geçtiğimizde tarife değişikliği ücreti gelir mi?

SiLGEC

Asistan
Reaksiyon puanı
12
ben 3 ayda bir yatırıyorum genelde faturayı. 3 aydan beri 51 geliyordu gecikme faizi vs. geçen ay kapattım yeniden borçları.
bu ay gelen fatura 73,5 tl nasıl bir mantık bu ?

memnun olan bir kullanıcı bulunmaz hocam, tekellik böyle bir şey.

Sanırım 2 ay ödemeyince internetini kesiyorlar. Kestikten sonra tekrar açtırdığında 20 lira gibi bi ücret alıyorlar.