Windows 7 Sorun - Çözüm Başlığı

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Windows could not configure one or more system components. To install
Windows, restart the computer and then restart the installation

64bit kurulum sırasında tam son aşamaya gelmişken bu hatayı alıyoum başka pc de de farklı dvdlerlede denedim kafayı yicem raid felan da değil laptopta da denedim delirmek üzereyim :(var mı daha önceden böyle sorun yaşayan nete baktım düzgün bir kaynak yok :/ hatta bu satırları yazarken elimdeki orjinal cd de hataverdi :/
Hangi DVD den ve nasıl kurulum yaptığınızı da aktarırsanız çözüm kolaylaşır.
Yükseltme yaparak mı, HDD in tamamını ya da bir bölümünü biçimlendirerek mi vs. vs..

arkadaşlar bi kaç yere açtım ama cevap bulamadım bu başlıkta da aradım ama konu uzun olduğu için görmemiş olabilirim kusura bakmayın vista kullanıyodum ve daemon tools un en son sürümü kurulu idi win 7 ye geçerken pc den kaldırdım ve win 7 kurduktan sonra tekrar kurdum ama hata verdi acaba nasıl hallederim bu sorunu???

Daemon uzun zamandır Windows 7 uyumlu :)

DAEMON Tools Lite v4.35.6 (with SPTD 1.62)
File Name:
DTLite4356-0091.exe
Size:
9,591,104 bytes
Date:
April 01, 2010
Windows 7/Vista/XP/2000
MD5:
be858da480154a3ed05b68a7b8173563

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
arkadaşlar bi kaç yere açtım ama cevap bulamadım bu başlıkta da aradım ama konu uzun olduğu için görmemiş olabilirim kusura bakmayın vista kullanıyodum ve daemon tools un en son sürümü kurulu idi win 7 ye geçerken pc den kaldırdım ve win 7 kurduktan sonra tekrar kurdum ama hata verdi acaba nasıl hallederim bu sorunu???

Daemon Tools yerine Virtual Clone Drive programını öneririm.Windows 7 desteğide var.Boyutuda ufak.

Choice

Asistan
Reaksiyon puanı
1

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Bende çalışmayanı yok :)
Uyumsuzluk çıkarıyorsa,
http://www.slysoft.com/en/virtual-clonedrive.html

adresinden Virtual CloneDrive (Freeware) 5.4.4.0 yazılımını yükleyebilirsiniz.

icon_download2.gif

Virtual CloneDrive (Freeware) 5.4.4.0 2009-12-14 1.530 KB

Dehcik*

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Dün akşam itibariyle yeni temalar yüklemeye çalışırken bilgisayarım acayip şekilde yavaşladı.Masaüstünü yenilemeye kalktığımda yada özellikle dosyaları açmaya çalıştığımda benim için tam bir kabusa dönüşüyor.

Sistemi geri aldım ancak anlamadığım bir şekilde hiç bir etkisi olmadı.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
-Ücretsiz Glary Utilities ile tarama gerçekleştirebiliriz.
http://www.glaryutilities.com/gu.html?tag=download

-Klite Codeck Pack var ise ondan kaynaklanan sorunlar çıkabiliyor, Kaldırdıktan son sürümü veya başka bir kodek paketini yükledikten sonra sistemi gözlemleyebilirsiniz.

Cloakengaged

Dekan
Reaksiyon puanı
145
Dün akşam itibariyle yeni temalar yüklemeye çalışırken bilgisayarım acayip şekilde yavaşladı.Masaüstünü yenilemeye kalktığımda yada özellikle dosyaları açmaya çalıştığımda benim için tam bir kabusa dönüşüyor.

Sistemi geri aldım ancak anlamadığım bir şekilde hiç bir etkisi olmadı.

sistem dosyalarını değiştirdiyseniz başlat>cmd konsolunu açıp

sfc /scannow yazın. değiştirilen dosyaları düzeltecek tarama bittiğinde de restart atın.

darkness181

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ii günler arkadaşlar benimde bi sorunum olucak geçenlerde remove wat diye bi program kullandim windows günclleme işleriyle ugrasirken. windows etkinleştirildi yazisi kayboldu . bi zarari olurmu ne yapmalym geri getirmek için

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Peki Widows Sistem Özelliklerine girdiğinde Active edilmiş şekilde gözüküyor mu_?

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar benim sorunum ;
Pc durup dururken donuyor. Mesela film izliyorum yad aprogram yükleniyor pc bir anda donuyor ne klavye ne mause ne ışıklar hiç bir şey yanmıyor müzik dinliyorsam ses takılıyor. Ekran zaten cansız bir hale geliyor. Sadece reset atıyorum. Sık yaşanan bir sorun değil 2 günde yada en fazla 1 günde yaşanıyor. Windows 7 kullandığım ilk zamanlarda boyle bir sorunla karşılaşmadım. Şu son 2 aydır bu sorun baş göstermeye çalıştı. Sorun sizce nedendir , donanımsal bir hatamıdır ?
Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
Yalnız işlemcinin üzerinde termal macun vardı onu kaldırdım.Bunu çok önce yaptım sorun vermemişti. Dediğim gibi 2 ay öncesine kadar böyle bir şey yoktu. Windows 7 de böyle bir sorunla karşılaşan arkadaşlar varsa nasıl çözdüklerini yazabilirler mi ?
Eğer donanımsal bir hata ise ne yapmak gerekiyor ?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Sana önerim hem işlemcin,hemde performans için termal macunu tekrar sür.Kilitlenmede bu sebepten yapıyordur büyük ihtimalle.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Tamam bunu deneyeceğim. Başka bir nedenden olma olasılığı var ise lütfen söyleyiniz...

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Bendede reset sorunu vardı.Mesela PC açılıyor bazı zamanlar 10-15 saniye sonra bazen de 1-2 saat sonra kilitleniyordu.Yapmadığım şey kalmadı.En sonunda ekran kartını söktüm,onboard kullanamya başladım ve sorunun ekran kartından olduğunu anladım.

Eğer termal macunla olmazsa bunun gibi deneme yöntemlerini kullanabilirsin.

XabraL

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sistemim win7 starter

ne yaparsam yapayım masaüstü arkaplanı değişmiyor.
zaten denetim masasında böyle bir seçenek de yok.
bir resme sağ tıklayıp "masaüstü arkaplanı olarak ayarla" diyorum yine olmuyor?

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
sistemim win7 starter

ne yaparsam yapayım masaüstü arkaplanı değişmiyor.
zaten denetim masasında böyle bir seçenek de yok.
bir resme sağ tıklayıp "masaüstü arkaplanı olarak ayarla" diyorum yine olmuyor?
Windows 7 starter edition'da arka plan değişikliğini Microsoft kapatmıştır,sistemden değişiklik yapamazsınız.Ama çaresiz değiliz:) aşağıdaki linkte verdiğim programla bu değişiklik mümkün hale geliyor,kolay gelsin.

BURADAN İNDİRİN

NOT:Link alıntıdır.Kullanımı için buraya bakabilirsiniz

Held

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selam Herkese,

sorum: dizüstü bilgisayarina XP üzerinden WIN 7 yükledim. Yükleme sorunsuz tamamlandi, bilgisayar yeniden basladi ve sadece siyah ekran cikiyor. Bilgisayari, yeniden baslatiyorum, win XP, win7, Hirens CD tekip baslatiyorum siyah ekrandan baskasi gozukmuyor. BOOT ekrani bile cikmiyor. HDD okudugu belli oluyor, LED isiginin yanmasindan.

Bir türlü ekran acilmiyor ??? Lütfen yardim :helpsmilie:

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Selam Herkese,

sorum: dizüstü bilgisayarina XP üzerinden WIN 7 yükledim. Yükleme sorunsuz tamamlandi, bilgisayar yeniden basladi ve sadece siyah ekran cikiyor. Bilgisayari, yeniden baslatiyorum, win XP, win7, Hirens CD tekip baslatiyorum siyah ekrandan baskasi gozukmuyor. BOOT ekrani bile cikmiyor. HDD okudugu belli oluyor, LED isiginin yanmasindan.

Bir türlü ekran acilmiyor ??? Lütfen yardim :helpsmilie:
Xp üzerinden derken, windows 7 'ye yükseltme mi yaptınız?Sistemin kararlılığını bozuyor bu şekilde yükseltmeler ama ilginç olan siyah ekranda kalması ve bootun bile açılmaması:huh: ram'leri söküp temizleyerek sistemi tekrar başlatmayı denediniz mi?

Held

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xp üzerinden derken, windows 7 'ye yükseltme mi yaptınız?Sistemin kararlılığını bozuyor bu şekilde yükseltmeler ama ilginç olan siyah ekranda kalması ve bootun bile açılmaması:huh: ram'leri söküp temizleyerek sistemi tekrar başlatmayı denediniz mi?

Evet, yükseltme yaptim. Ramlari sokup denedim olmadi.

soyle bir cozum cikti.
http://windowsfixup.com/2009/04/blank-screen-after-installing-windows-7-fix/

ama ekran goruntusu olmadan nasil olacak bakalim. Yarin diüstünü 2. monitore baglayip deniyecegim. HDMI ekrankarti ile baglantili oldugunu yazmislar, birkac yazida rastladim. Tesekkürler...

TheMozard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 Install hizmetine erişilemedi hatası alıoyrum.Bir şey yüklerken oluyor bu hata yüklemeye başladıktan sonra masaüstü vs. donuyor 3 5dk sonra ekranda hata ve işlemi sonlandır uyarısı alıyorum tabi makina bi bakıma kitleniyor veya ctrl+alt+del yapınca ekran 2 3dk siyah oluyor ve sonra işlem başarısız makinanızı elektrik düğmesi ile kapatın tarzında hata veriyor.Ne yapabilirim format mı atmam gerekli yoksa onarım yapabilir miyim?Teşekkürler.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kullandığınız antivirüs bekletiyor olabilir. Çünkü Kaspersky gibi bazı güvenlik yazılımları çalıştırılan dosyaları baştan sona inceleyip sonra serbest bıraktıkları için, sizin anlattığınız bu cümleye uyuyuyor.

Redbull64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşıma Katılıyorum Kaysperky Bekletiyor Olablir Ama Sorarsan Virus Varmı Diye İmkansiz !!!

Ama Format Atmanı Tercih Ederim

TheMozard

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Panda anti-virüs programı kullanıyorum güvenliği kaldırıp kurmayı denedim yine aynı sorun var.

BeyaZayeB

Profesör
Reaksiyon puanı
19
2qicj9j.png

Arkadaşlar işlemci hızının farklı olması normalmi? Önceden böyle bişey dikkatimi çekmemişti. Büyük ihtimalle biosu güncelledikten sonra böyle oldu. Daha doğrusu Biosu Windows 7 için modlanmış olanı ile değiştirdim..

Sengineer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2qicj9j.png

Arkadaşlar işlemci hızının farklı olması normalmi? Önceden böyle bişey dikkatimi çekmemişti. Büyük ihtimalle biosu güncelledikten sonra böyle oldu. Daha doğrusu Biosu Windows 7 için modlanmış olanı ile değiştirdim..
:D Arkadaşım bu durum sadece şöyle açıklanabilir.Sisteme overlock yapınca yaptığın değişiklik ikinci işilemci d görülür.

Bu sebeple de underlock yapmışsın :D:D:D:D

faruk_gs_01

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
C:\Windows\System32\oobe klasöründeki resimde de görüldüğü gibi "background.bmp" yi silip yenine "background (2).bmp" yi yerleştirmek istiyorum ancak bir türlü olmuyor. Cmd' den yönetici hesabını aktifleştirdim girdim ve ordan denedim ama yine olmadı. TrustedInstaller' den izin almam gerektiğini söylüyor her seferinde. TrustedInstaller' i çalıştırdım ama nasıl izin alacağımı bilmiyorum.
30ka6o4.jpg

yusher

Profesör
Reaksiyon puanı
12
2qicj9j.png

güç seçeneklerinden işlemcinin maksimum hızını belirleyebilrsin.