Rena ile Röportaj

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Peter :
Evet arkadaşlar röportaj konuğumuz forumdan da tanıdığınız üzere Rena :)
Hoşgeldin Rena
Rena :
Hoşbulduk Peter :)
Peter :
Öncelikle ismini ve soyismini öğrenebilir miyiz Rena ?
Rena :
Valla söylemesi gerekirse, ilk doğduğumda adımı Cumali koymaya çalışmışlar, çünkü cuma günü doğmuşum. Ama sonra kararlar değişmiş, değişmiş, bi daha değişmiş, ve adımı Mustafa koymuşlar. Böylece Mustafa TURHAN ortaya çıkmış.
Peter :
Peki Rena nerede oturursun ?
Rena :
Bu oturma meselesi benim için çok garip bi hal aldı :), soru tarzı biraz yanlış bence ama olsun. Başkent Ankara'da oturuyorum, 2 gün önce Sincan'da oturuyordum ama artık Etimesgut'ta oturuyorum, ve yine aile baskısı :)
Peter :
Peki Rena memnun musun Ankara'da oturmaktan
Rena :
Hayatın en kötü yıllarını geçirdiğin bi şehirden ne kadar memnun olabilirsin ki?
Peter :
Peki ne yaparsın sen ve yaşını öğrenebilir miyiz ?
Rena :
Valla yaş hesaplamalarım hiç bi zaman doğru çıkmamıştır, direk ben doğum tarihimi vereyim siz hesaplayın. 20 Ağustos 1992 yılında doğmuşum, yani bana öyle diyolar, ne kadar inandırıcı bilmem. Ben, bi öğrenciyim aslında, lise 4. sınıfa gidiyorum; genellikle web tasarım, grafik, 3d, program gibi şeylerle uğraşıyorum ama nedense hiç birisinden haz almıyorum, ayrıca hobi olarak müzik yapıyorum. :)
Peter :
Senin ne kadar iyi bi photoshop kullanıcısı olduğunu biliyoruz Rena,daha önce yaptığın çalışmaları görmüştüm.
Hobi ve fobilerini öğrenebilir miyiz ?
Rena :
Hobilerim, genelde ulaşamadığım şeyler ama yinede hoşuma gidiyor bunlar :). Mesela grafik çizmek, gerçekten sevgilim diyebildiğim bişey, hangi ortam olursa olsun bi bilgisayar olduğu zaman grafiklerle sevişebiliyorum. Ayrıca gezmek tozmak var. Fobi olarak, abimlerin babamların yani kısacası akrabalarımın dükkanlarında çalışmak, hatta onlara bedava iş yapmaktan nefret ediyorum.
Peter :
Bedava işi bulmuşsun da yakınıyorsun Rena.
Bedava iş dediğin internet kafa bakmak,pc servisinde beklemek gibi şeyler.Herkes senin gibi şanslı değil ki
Rena :
Orası öyle tabi ki, ama bi yaştan sonra herkesin paraya ihtiyacı oluyor, ve bu parayı alamadıktan sonra krizlere girebiliyorsun. Bazen, akrabaların geldiğinde yüzsüzce bedava bakım yapmak istediklerini görebiliyorum gerçekten, ve bu bilgisayarcıya zarar verebilecek en büyük birşey bence, tüm isteğim bir anda gidiyor. Şöyle düşün, bi web tasarım şirketinde çalışıyorsun ve maaşını alamıyorsun.
Rena :
Sence orada o işi yapma isteğin kalır mı?
Peter :
Haklısın Rena.Aslında bir dönemden sonra "İş başka,arkadaşlık başka" deyimini kullanmak gerekiyor.
Peki Rena,spor türlerinin hangisi ile ilgilisin.Hangi spor dalını uygulamak,izlemek yada incelemekten hoşlanıyorsun ?
Rena :
Daha çok basketbol oynuyorum gerçek hayatta, bilgisayarda futbol oynamak hoşuma gidiyor, özellikle iki arkadaş yanyana gelince " girdi mi girdi mi! " diyen sesler çok hoş oluyor bazen. Başka olarak spora fazla ilgimi görmedim hiç, gözüme hep bunlar battı
Peter :
Hangi takımlısın Rena :mrgreen:
Bir de klasik bir soru olarak "Issız adaya düşsen yanına alacağın 3 şey ne olurdu" demek istiyorum..
Rena :
Aslında trabzonsporu tutuyorum, ama basketbol da efes pilsen'i rahatlıkla söyleyebilirim :). Issız bir adaya düşsem, yanıma ilk olarak yiyecek birşeyler alırdım herhalde, sonra hayatımı paylaşacak bir kız, ve mümkün olursa mutluluk dediğimiz şeyi alırdım. Ha! Eğer ki espriye vuracaksak, ilk önce bi yat alırdım, sonra yatın içine şehre gitmeme yetecek eşyaları isterdim, ve yatı kullanacak adamları.
Rena :
Sonra gel keyfim gel :)
Peter :
Kendi hedeflerin,hayallerin var mı ?
Mesela Üniversite veya herhangi bi işte çalışmak gibi ?
Rena :
Üniversite olarak, neden bilmiyorum ama hep Sakarya aklımdan geçti. Oralarda beni çeken bi mıknatıs var :). İş olarak en çok hayalim; Ubisoft, EA gibi büyük şirketlerde çalışmaktı, ama işte o aile dediğimiz olay yine önüme engel koydu.
Peter :
Aslında evet aileler gerçekten bu tür konularda engel olabiliyorlar.Ben İsntanbul'un başka bir şehrine taşınmadan önce Takdirlik bir öğrenciydim,ama bir taşınma gerçekleştirdi aile ve tüm hayatım bozuldu...Bu konu bana göre çok uzun bir mesele bu yüzden bu konuyu atlayalım diyorum :D
EE Rena hep ciddi olarak konuştuk
Var mı sevdiğin bir kız ? :)
Rena :
Ahh, :) olmaz mı. 5. sınıfta bi kız vardı, adı Zeynep, hala hatırlıyorum yüzünü, gerçi o İzmirdeydi, belki değişmiştir şimdi. Bu sıralarda Merve diye biri var, eski oturduğum mahallede oturuyor, ama kendimden nefret ettiğim için bir türlü gidip kıza yaklaşamadım, ne yaparsın işte sanırım ergenlik çağı tripleri :D
Peter :
Peki Rena benim en çok sevdiğim şeylerden biri olan Yemek konusuna gelelim.
Yaşıma rağmen kilom oldukça fazla.
Sen nasılsın benim gibi misin ?
Rena :
Hahaha :) sorulacak soru mu bu? Senin 10-20 katın varım herhalde, ve kendimi aslan gibi hissediyorum :) seni bile yerim valla haammm!!!
Peter :
En sevdiğin yemekler nelerdir Rena.
İtiraf etmek isterim ki yemek konusu açılınca karnımda hafif bi guruldanma başladı :D
Rena :
Şimdi bi tavuk kızartması, veya sac kavurma olsa iyi giderdi herhalde :)
Peter :
Hahah..Sen de beni acıktırmak için elinden geleni yapıyorsun..
Rena çok film izler misin ?
Filmler benim için hep ders çıkarılacak bir konu olarak gelmiştir..Filmin türü ne olursa olsun izledikten sonra bi düşünür ondan bişiler çıkarırım.
Sinemaya gitmeyi sever misin Rena ve favori filmlerini soralım sana

Rena :
Çok film izlerim, bu yüzden sanırım hayal gücüm çeşitli mutasyonlara uğradı, sürekli karamsarlığa uğradım. Sinemaya gitmeyi elbette severim, kim sevmezki ( tabi yanımda sevgilim oldukça :)). Favori filmim, Harry Potter oldu genelde, serisini çok merakla takip ettim kitabını fazla okumasamda :). Dizi olarak çok fazla yabancı dizi izlerim, başta Lost. sonra Dexter, ve Kyle XY. Daha çok, sıradışı
Rena :
filmler hoşuma gidiyor kısacası :) soğukkanlılığı ve psikolojik bakımı öğreniyorum.
Peter :
Rena..Çok renkli bi adamsın...
Yeri geldiğinde çok Romantik,yeri geldiğinde çok Efendi,yeri geldiğinde çok Espirili,yeri geldiğinde Şair bir adam olabiliyorsun acaba neye borçlusun bu renkli kişilğini ?
Rena :
Valla psikolojiye borçluyum sanırsam, ah şu ruh halim yokmu? sürekli değişiyor :). Romantikliğimi aslan burcumdan alıyorum sanırsam, ve efendiliğimide bana öğretilen saygı kavramından. Espriyi Cem Yılmaz'ı izlerken kendimden geçtiğim zamanda kazandım, ve anti depresan kullanırken bana bi haller oldu.
Şairliğim doğuştan olduğunu gördüm, ona birşey uyduramadım
Peter :
Evet bende arslan burcuyum ama ruh halin genelde sıkıntılı oluyor..Sinirli misin Rena ?
Rena :
Sinir krizi hastalığım var sanırım, bazen kendimi tutamıyorum duvarları yumrukluyorum, zor tabi.
Peter :
Hayatında bir düzen var mı Rena..
yani işlerini sırasıyla yapıp saatik,dakik bir adam mısın yoksa benim gibi gece 3'te yatıp sabah 7'de kalkıp sonra yatıp biraz daha kestiren tiplerden misin ?
Rena :
Hayatım bir düzensizlik içinde valla ne diyeyim :) yapacağım şeyleri önceden bilmiyorum, herşey bir anda oluşuveriyor. Eğer ki öncedne birşeylere karar verirsem, o gün ailem mutlaka kalk bi yere gidiyoruz diyorlar, inanılması güç ama onlarla gitmek zorunda kalıyorsun :). Uyku saatim genelde gecenin körü, ama sanırım artık ÖSS dolayısıyla biraz düzene girmek zorunda kalacak.
Rena :
Anti depresan kullandığımda biraz düzelmeye girmişti, bünyem kabul etmişti onu. Ama sanırım ben kişiliğimi bozuyor diye reddettim onu
Peter :
Rena peki donanım-yazılım hangisine daha çok merakın var ?
Rena :
Donanım olarak daha çok ekran kartına yükleniyorum, ama nedense hala 2500 lira'lık profesyonel ekran kartının 256 mb olduğunu hala çözemedim
Rena :
Yazılım olaraksa, adobe'nin programlarına hücum ediyorum; ki bence onlardan üstün program yapan yok.
Peter :
Dinlediğin müzik türü nedir Rena az kalsın unutuyordum :)
Rena :
Hiphop :)
Peter :
Ne buluyorsun hiphop'da ?
Yani seni onu dinlemeye iten nedir ?
Rena :
en çok sokak hayatı olması, beni kendine bağlıyor. ve birşeylere isyan etmek zorunda kalıyosun, ya ne bileyim ben içimdekileri uzunca yazmak istiyorum. diğer müzik türlerinde 4 dakikalık parçalarda 4 tane dörtlük ile işi bitirebiliyorsun. ama hiphop müziklerinde, 4 dakikalık müzik için 4 kişi birleşiyorlar, her biri 4 tane yazsa 4 tane 4lük ediyor işte :)
daha çok böyle dörtlükler peşinde döndüğü için olabilir :D
Peter :
Rena pc oyunu olarak ne oynarsın ?
Rena :
Assasian Creed, Harry Potter, ve senaryosu ilginç gelen tüm oyunlar. Ama gta aşık olduğum bir oyun
Peter :
Rena parfüm kullanmayı sever misin ?
Yoksa tiksinir misin parfümlerden ?
Rena :
Parfüm kullanmayı seviyorum, ama fazla ağır olmaması şartıyla. 2 senedir parfüm alacağım diyorum, ama bir türlü heves edip alamadım :D
Peter :
Kendine bakımın ne derecede Rena ?
Kişisel bakım ?
Rena :
Sabah kalktığım gibi genelde, sadece elbiselerimi değiştiriyorum; bir kahvaltı. ve sonra hayatın boş gözüken sokaklarına akış tarzı :)
Ayrıca çok dağınığımdır :D hiç kendime bakamam yani.
Peter :
Rena aynı benim gibisin :D
Sana değerli vaktini bize ayırdığın için çok teşekkür ederim
Son olarak eklemek istediğin şeyler var mı
veya kendine sorulmasını istediğin bişiler ?
:D
Rena :
Tabi ki var, SDN takip ettiğim tek forum sitesi. Üyeleri olsun, yöneticileri olsun gerçekten çok sağlam bir ortamı var. Umarım hep birlikte daha iyi yerlere gideceğiz :)
Bende sana teşekkür ederim, teklif ve ropörtaj yaptığın için :)
Peter :
İnşallah Rena inşallah :)

60941013905716976179716.jpg

63341041119116976179716.jpg
n61797169712823245909.jpg
n6179716971467357446901.jpg

n6179716971618430486878.jpg

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Peter :

:) gerçekten çok garip bi laf olduğunun kanısındayım hala.

LaWa

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Güzel iş çıkartmışsınız.
Rena o odanın hali ne öyle:)

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Peter :

:) gerçekten çok garip bi laf olduğunun kanısındayım hala.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sen onun cevabını verince ben pc başında yerlere yatmıştım :D:D
güzel bi röportaj olmuş
teşekkürler

Güzel iş çıkartmışsınız.:)
teşekkürler
rena bana çok benziyosun hayat olarak
Bana da çok benziyor
bunun için Rena'yı seçtim yaptığım röportaj'da :)

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sincan mı?
ben de Sincan'da oturuyorum.Mareşal Çakmak mahallesinde :)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Puhaha Koca Röportaja verecek tek cevabın bumu yani ? :D

Güzel röportaj olmuş Peter Tebrik ederim, Rena'yı da yakından tanımış olduk sayende, biraz takıntılı bi kişiliğe benziyorsun Rena :), Bırak takıntıları yaşa, eğlen, hayatın tadına bak , sonuçta 1 kere gelioruz dünyaya ;)

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Güzel röportaj olmuş Peter Tebrik ederim, Rena'yı da yakından tanımış olduk sayende, biraz takıntılı bi kişiliğe benziyorsun Rena :), Bırak takıntıları yaşa, eğlen, hayatın tadına bak , sonuçta 1 kere gelioruz dünyaya ;)
Kardeş, hayat güzel gerçekten. Ama karşılaştığın engel, seni doğuran insanlardan oluyorsa gerçekten çok koyuyor insana, bu yüzden hayata bağlanacak bi bağın olmuyor.

K4D!R

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sincan neresinde oturuyodun rena bende sincandayim :)

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sincan neresinde oturuyodun rena bende sincandayim :)

Sincan pınarbaşı mahallesinde oturuyordum önceden, ama şimdi etimesgut/emirler'e taşındık :) arasıra geliyorum. Gimsanın en üst katında, en köşesinde rapçi tayfa görürsen Rena'yı sor, kesin oradayımdır :)

Rapchy

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
119
Güzel röportaj olmuş forumda arasıra gördüğümüz Rena'yı tanımış olduk.Güzel iş çıkartmışsın Pitır

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629

Okuyacak vaktim olmadığı için öyle yazdım romantic bey...:devil2:

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Ankaralılar çoğalmış forumda.:D

Ciana

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Çok eğlenceli bi röportaj keyif aldım okurken :D

Rena bu arada boyacını nerde bulurum benim odamıda öyle yapsın :D

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Çok eğlenceli bi röportaj keyif aldım okurken :D

Rena bu arada boyacını nerde bulurum benim odamıda öyle yapsın :D

Valla @Ciana, o duvarları yapan kişiyle tartıştık ama biz bu boyacılara graffitici diyoruz :D lazım olursa elimde çok var, hemen yaparlar :D

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Güzel röportaj olmuş. Renayı az çok tanıyorum
kendisi çok iyi bir insandır.

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
rena yeni evin köprü altından çevirme gibi:)

Rena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Tabi @Jojo.', isteyen herkese veriyorum röportaj :)

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
508
Çok neşeli bir röportaj olmuş