Efes Pilsen basketboldan çekiliyor

Bu konuyu okuyanlar

Vendetta_

Müdavim
Reaksiyon puanı
75
Ayrıca Efes kapatılırsa altyapısıda büyük ihtimal kapanır
Türk Basketboluna bir baltada burdan saplanıyor...

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
efes pilsen kapatılsın ki fenerbahçe ülker finalde oynamadan şampiyon olsun :)

ayrıca bana sığ, cahil görüşlü diyenlere cevap vermek istemiyorum bu benim görüşüm fikirlerime saygı duymazsanız bile hakaret edici, inciltici sözlerden bence kaçınınız.

ffgul

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
kapatılması tabi ki yazık olur fakat bu devletimizin aldığı bi karar aynı anayasa uygulamalarında olduğu gibi.
O nedenle yasalaşırsa kapalı alanlarda ki sigara yasağı uygulaması gibi buda uygulanır.
>>Ha bu yasayı efes esnetebilir mi evet...
>>Çözüm çok basit basketbol şübesini başka isimle tesciller örnegin sadece EFES adıyla.olur biter yani her yasanın zayıf bi yönü vardır der hukukçular...
>>Tabi efes bunu yapar mı zannetmiyorum forma reklamı yarım kalacağı için muhtemelen yaygara yapacak...
>>Gücü varsa kapanmaz...

fizikci

Doçent
Reaksiyon puanı
12
ne alaka ? sigara ve alkol için reklam yasağı bütün dünyada geçerli bişi :)

aslında haklısın ama efespilsen gibi bir takım türkiyeyi avrupada yıllarca en üst klasmanlarda temsil etmiş türk milli takımına basketbolcu yetiştirmiş Nba gibi üst düzey bir lige türk gururu getirmiş bir takımı bu kadar kücültmemeliler.. EFes pilsene dokunmamalıar ama bU ZİHNİYET.. kendinden görmedigi herşeyi sindirme peşinde..:cursing::hammer:

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
efes pilsen kapatılsın ki fenerbahçe ülker finalde oynamadan şampiyon olsun :)

ayrıca bana sığ, cahil görüşlü diyenlere cevap vermek istemiyorum bu benim görüşüm fikirlerime saygı duymazsanız bile hakaret edici, inciltici sözlerden bence kaçınınız.
Siz beğenmediğiniz birşey hakkında her türlü iğrenç saldırıyı yapacaksınız, sonra biz de bakış açınızın nasıl olduğunu söyleyince bizi susturmaya çalışacaksınız. Sizin demokrasi anlayışınız bu kadar işte. Onayladığınız birşey için sürekli demokrasi, özgürlük dersiniz, işinize gelmeyen birşey olunca da zaten alkol zararlı, zaten sigara zararlı, zaten bu dizi Türk aile yapısına ters düşüyor, yok bu film zina yapmaya teşvik ediyor, yok bu karikatür başbakana hakaret ediyor. Kesin artık şu ikiyüzlülüğü. Saygı görmek istiyorsanız önce saygı göstermeyi öğreneceksiniz. Bu arada ne alkol kullanırım ne de sigara. Hatta sigara düşmanıyımdır. Ama kendi özgürlüğümün de nerede bittiğini iyi bilirim. Haddimi bilirim, size de tavsiye ederim.

NETWORK

Müdavim
Reaksiyon puanı
115
bu hukumet ne zaman dogru bırsey yaptıkı bunda yapsın...

hamzaberk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Siz beğenmediğiniz birşey hakkında her türlü iğrenç saldırıyı yapacaksınız, sonra biz de bakış açınızın nasıl olduğunu söyleyince bizi susturmaya çalışacaksınız. Sizin demokrasi anlayışınız bu kadar işte. Onayladığınız birşey için sürekli demokrasi, özgürlük dersiniz, işinize gelmeyen birşey olunca da zaten alkol zararlı, zaten sigara zararlı, zaten bu dizi Türk aile yapısına ters düşüyor, yok bu film zina yapmaya teşvik ediyor, yok bu karikatür başbakana hakaret ediyor. Kesin artık şu ikiyüzlülüğü. Saygı görmek istiyorsanız önce saygı göstermeyi öğreneceksiniz. Bu arada ne alkol kullanırım ne de sigara. Hatta sigara düşmanıyımdır. Ama kendi özgürlüğümün de nerede bittiğini iyi bilirim. Haddimi bilirim, size de tavsiye ederim.

Siz de keşke saygı göstermeyi karşınızdakini incitmeden gösterebilseniz. Haddinizi bildiğiniz pek söylenemez bu yazdıklarınızı okuduktan sonra. Sizin gibiler zaten 7-8 yıldır hep bir fırsat kolluyorlar nereden vursak şu zihniyete diye..

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
yaa evet sizin bakış açınız kötü şeyleri iyi bir şeymiş gibi görmektesiniz, esrar, eroyinin alkolikten ne farkı var, yukarda ilk yorumumda örneğini vermiştim formula yarışlarında sigara reklamları yasaklandı, hatta sigara reklamının formulaya katkısı çoktu neden sigara reklamı yasaklandı sorayım bunu sana ?

bu hukumet ne zaman dogru bırsey yaptıkı bunda yapsın...

lütfen forum kurallarına uyalım siyasi laf sokuşturmayalım, birazdan konunun uzamaması için konu kapanabilir.

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Efes Pilsen bir basketbol ekolüdür. Sanki 2 yıl önce kurulmuş bir kulüpten bahsediyorsunuz. Hala daha yanlış birşeyi savunuyorsunuz ya Allah akıl fikir versin.. :thumbdown:

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
biraz abartılı bir karar olmuş ama efes pilsen de sadece efes ismi ile devam edebilir eğer gerçekten tek dertleri spor ise.

UndyingDarkness

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
biraz abartılı bir karar olmuş ama efes pilsen de sadece efes ismi ile devam edebilir eğer gerçekten tek dertleri spor ise.

Tek dertleri spordur ama gel görki maddi destek kesilirse Banvit, İTÜ, Kepez Belediye gibi düşmemeye oynarlar.

DogukanDogu

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Desene meydan Fenerbahçe ye kalıcak

işte düz mantık ve gözleri kör eden FANATİZM. Efes Pilsen kapatılırsa TÜRK BASKETBOLU dibe vurur.Son 20 yıla bir bakın bakalım hangi takım ligde,Avrupa da, Kupada hep zirveye çıkmış? Kesin bunun arkasında Turgay Demirel - Aziz Yıldırım ikilisi vardır.Artık Avrupa ligindeki süper takımları izler avunuruz.Bir bakın bakalım basketbolun şampiyonlar Euroleague de hangi takımımız daha başarılı?Futboldan sonra Basketbolda bozuldu artık içine para girince....

kayıp kuşak

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
işte düz mantık ve gözleri kör eden FANATİZM. Efes Pilsen kapatılırsa TÜRK BASKETBOLU dibe vurur.Son 20 yıla bir bakın bakalım hangi takım ligde,Avrupa da, Kupada hep zirveye çıkmış? Kesin bunun arkasında Turgay Demirel - Aziz Yıldırım ikilisi vardır.Artık Avrupa ligindeki süper takımları izler avunuruz.Bir bakın bakalım basketbolun şampiyonlar Euroleague de hangi takımımız daha başarılı?Futboldan sonra Basketbolda bozuldu artık içine para girince....
Söylesene bu fanatizm falan ne ayak hem ben fenerbahçeli değilimki? sadece şu son yıllarda Türk basketbolunda Fb Efes pilsen ikilisinin kapışmalarını izliyorduk şimdi efes gidince bu zevktende mahrum kalacağız ve ortalık iyiden iyiye tek takıma kalıcak demek istedim bir yanlış anlama oldu haralde:hammer:

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
komik olma ya efes pilsenin kapanmasıyla basketbol nasıl dibe vuracakmış, diğer sponsorlar ne güne duruyor, beko,garanti,turkcell, sarar,adidas,türk hava yolları, mercedes benz daha çok sayamadığım bir çok marka var bunlar türk basketboluna vermiş olduğu sponsorluk anlaşmalar

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
komik olma ya efes pilsenin kapanmasıyla basketbol nasıl dibe vuracakmış, diğer sponsorlar ne güne duruyor, beko,garanti,turkcell, sarar,adidas,türk hava yolları, mercedes benz daha çok sayamadığım bir çok marka var bunlar türk basketboluna vermiş olduğu sponsorluk anlaşmalar
Efes Pilsen herhalde Türkiye'de basketbola en fazla yatırım yapmış firmadır. Hem altyapı anlamında hem de sponsorluk ile kulübe maddi destek anlamında. Kafayı bozmuşsunuz Efes Pilsen adıyla. Sırf alkollü içki üreten bir firma diye saldırıyorsunuz. Üstelik bira hafif alkollü bir içkidir. Almanya'da Bayern Munich şampiyon olduğunda taraftarlar bira içerek şampiyonluğu kutlar. Herşeyin fazlası zararlıdır, alkol için de aynısı geçerlidir. Sizin mantığınıza göre makarnayı da yasaklamak gerekmektedir. Ne de olsa fazlası obeziteye neden oluyor.

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Efes Pilsen herhalde Türkiye'de basketbola en fazla yatırım yapmış firmadır. Hem altyapı anlamında hem de sponsorluk ile kulübe maddi destek anlamında. Kafayı bozmuşsunuz Efes Pilsen adıyla. Sırf alkollü içki üreten bir firma diye saldırıyorsunuz. Üstelik bira hafif alkollü bir içkidir. Almanya'da Bayern Munich şampiyon olduğunda taraftarlar bira içerek şampiyonluğu kutlar. Herşeyin fazlası zararlıdır, alkol için de aynısı geçerlidir. Sizin mantığınıza göre makarnayı da yasaklamak gerekmektedir. Ne de olsa fazlası obeziteye neden oluyor.
alkol insanı sapıklaştırır, alkollu araba kullananlar binlerce zavallı masum sivil insanları katletmiştir, alkolün azı, çoğu olmaz sen bu zıkkımı içtinmi alışırsın daha çok içmeye başlarsın, kimseyede içmeyin demiyorum beni ilgilendirmiyor, ben karşıyım, ben buyum diyorum, makarna insanı obezite yapar ama kendine zararı olur başkalarına bir zarar vermez, ben bu tür alkollü ve dumanlı sponsorlara karşıyım.

basketbola en fazla yatırımı yapan sponsor efes değil bak istersen şurdaki sponsorlara efes pilsen sponsoru dahi görebiliyormusun http://www.tbf.org.tr/tbfweb/tbfweb2.nsf?Open

milli takımın formalarında garanti bankası reklamları var belki basketbolu takip ediyorsundur

35221.jpg

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Savaştan başka bir şeye yaramayan, dinler de zararlıdır. Yasaklatalım mı?

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Bizde seni istemiyoruz

İyi giden bir takımı kapattırmak tamamen saçmalık. Dinci zihniyet tamamen. Bira satışına yasaklayana kadar gider bu...

Savaştan başka bir şeye yaramayan, dinler de zararlıdır. Yasaklatalım mı?

sdelta, K-C cevap vermek isterdim ama forum kurallarına saygım var, size dinden laf sokuşturayım derken beni banlattıracaksınız ama K-C şu lafına çok kafam takıldı ^^dinler de zararlıdır. Yasaklatalım mı?^^ derken ne demek istedi acaba ? K-C yoksa din karşıtımıdır bu lafı söylüyor ?

y_ates

Müdavim
Reaksiyon puanı
65
sdelta, K-C cevap vermek isterdim ama forum kurallarına saygım var, size dinden laf sokuşturayım derken beni banlattıracaksınız ama K-C şu lafına çok kafam takıldı ^^dinler de zararlıdır. Yasaklatalım mı?^^ derken ne demek istedi acaba ? K-C yoksa din karşıtımıdır bu lafı söylüyor ?
Ciddiye alma fazla, ateist olduğunu her alanda açıklamaya çalışıyor. Bize neyse artık.

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Sizin saçma mantığınızı anlatmaya çalışmış sanırım K-C. Çok yanlış bir mantığınız var. Uyuşturucu maddeler de bağımlılık yapar ama tıp gibi birçok alanda da kullanılmaktadır. Alkollü içecek tüketimi ile alkol bağımlılığı arasında çok fark var. Her alkollü içecek tüketen alkol bağımlısı olacak diye birşey yok. Ayrıca alkollü araç kullanma ile ilgili problemi sadece alkolde aramayın. Sürücü alkollü araç kullanıyor, polise yakalanınca ufak bir para cezası ile kurtuluyor. Amerika'da belli bir süre ehliyetinize el konulur ve para cezası alırsınız. Bir daha yakalanırsanız ehliyetinizi kaybedersiniz ve muhtemelen hapis cezası ile karşı karşıya kalırsınız. Cezalar caydırıcı olunca insanlar buna kolay kolay cesaret edemez. Mesele sadece insanların alkol tüketmesinde değil yani. Trafik kurallarına uyan sürücü oranı %10'u geçmez ülkemizde herhalde. Her türlü kuralları delmeye çalışan insanlarımız var, alkol kullanmasa direksiyon başında uyuya kalır, trafik sıkışınca gazete okur, vs. Mesele insanların bilinçlendirilip doğru düzgün bir eğitimden geçtikten sonra ehliyet almaları. İnsanlar alkol aldıktan sonra bi de direksiyon başına geçiyorlar. Eğlenmeye gidiyorsan taksiyle gider gelirsin veya bir grup olarak gidiyorsanız birisi alkol almaz, arabayı da o kullanır olur biter. Ama bizim milletimiz bu ikisini de yapmaz. Arabam varken taksiye para mı vericem der kendi arabasıyla çıkar daha sonra alkol alır ben sürerim birşey olmaz der. Sonra haberlerde izleriz aşırı hız sonucunda kontrolden çıkan arabada.. diye bir haber. Her zaman suçlu başkasıdır bizim toplumumuzda. Suç alkoldedir, bizim insanlarımızda değil. Suç kadınlardadır başları açık dolaşınca erkeklerimiz tahrik oluyor, erkeklerimizde hiçbir suç yoktur. Her zaman bu böyledir, hiçbir zaman bizde bir suç yoktur.

ATmaCA53

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Sizin saçma mantığınızı anlatmaya çalışmış sanırım K-C. Çok yanlış bir mantığınız var. Uyuşturucu maddeler de bağımlılık yapar ama tıp gibi birçok alanda da kullanılmaktadır. Alkollü içecek tüketimi ile alkol bağımlılığı arasında çok fark var. Her alkollü içecek tüketen alkol bağımlısı olacak diye birşey yok. Ayrıca alkollü araç kullanma ile ilgili problemi sadece alkolde aramayın. Sürücü alkollü araç kullanıyor, polise yakalanınca ufak bir para cezası ile kurtuluyor. Amerika'da belli bir süre ehliyetinize el konulur ve para cezası alırsınız. Bir daha yakalanırsanız ehliyetinizi kaybedersiniz ve muhtemelen hapis cezası ile karşı karşıya kalırsınız. Cezalar caydırıcı olunca insanlar buna kolay kolay cesaret edemez. Mesele sadece insanların alkol tüketmesinde değil yani. Trafik kurallarına uyan sürücü oranı %10'u geçmez ülkemizde herhalde. Her türlü kuralları delmeye çalışan insanlarımız var, alkol kullanmasa direksiyon başında uyuya kalır, trafik sıkışınca gazete okur, vs. Mesele insanların bilinçlendirilip doğru düzgün bir eğitimden geçtikten sonra ehliyet almaları. İnsanlar alkol aldıktan sonra bi de direksiyon başına geçiyorlar. Eğlenmeye gidiyorsan taksiyle gider gelirsin veya bir grup olarak gidiyorsanız birisi alkol almaz, arabayı da o kullanır olur biter. Ama bizim milletimiz bu ikisini de yapmaz. Arabam varken taksiye para mı vericem der kendi arabasıyla çıkar daha sonra alkol alır ben sürerim birşey olmaz der. Sonra haberlerde izleriz aşırı hız sonucunda kontrolden çıkan arabada.. diye bir haber. Her zaman suçlu başkasıdır bizim toplumumuzda. Suç alkoldedir, bizim insanlarımızda değil. Suç kadınlardadır başları açık dolaşınca erkeklerimiz tahrik oluyor, erkeklerimizde hiçbir suç yoktur. Her zaman bu böyledir, hiçbir zaman bizde bir suç yoktur.
alkol, uyuşturucu bunlar tedavi amaçlı için kullanılır ameliyathanelerde ,sen bunları keyfin geldiğince kullanırsın diye değil, rabbim bunları bize verdiyse tedavilerden yararlanmak için verdi, her şeyin bir ilacı vardır zehirli yılandan tut, zehirli böceğe kadar tıbbın bunlardan yararlanıp bir ilaç haline dönüştürmesidir.