Arama sonuçlarınız

1. Hollywoo

Soru Ojooo Wad Sitesinden Para Çekerken Tl'ye Çevirir Mi?

Selamlar. Ojooo wad sitesinden daha önce para çeken var mı? YT'da birçok video izledim 1-2 video harici hepsi para çekerken kendisi TL'ye çevirir diyor. Diğerleri de Bitcoin olarak alıp TL çevirin diyorlar. Ben Bitcoin ile uğraşmak istemiyorum. Çekeceğim zaman kendisi direkt TL'ye çevirir mi...
  2. Hollywoo

Soru Bu Kitap Türkçe Midir?

Konuyu yanlış yere açmış olabilirim. Linkteki kitabı almayı düşünüyorum. Orjinal dili Almanca yazıyor. Türkçe midir acaba? Alan var mı? Link
  3. Hollywoo

Dizi La Casa De Papel 5.Sezon Fragmanı Yayınlandı

Konu açıldı mı bilmiyorum araştırdım ama bulamadım. Tam fragman sayılmasa da yeni sezona ait görüntülerin olduğu bir video yayınlandı. 5.Sezonun 1.Kısmı 3 Eylül'de, 2.Kısmı da 3 Aralık'ta yayınlanacağı söylendi. Video Link
  4. Hollywoo

Mike Adams: "Aşılanan Insanlardan Uzak Durun."

Konuyu araştırdım ancak düzgün bir kaynak bulamadım ama videonun sahte olacağını sanmıyorum. Bunu söyleyen kişinin adı Mike Adams. https://www.instagram.com/tv/CORLZpNAhO3/?utm_source=ig_web_button_share_sheet (linke tıkladığınızda videoya yönlendiriyor.)
  5. Hollywoo

Kulak Içi Kulaklık Önerisi

Herkese merhabalar. Bütçem 100 TL. Normalde 60-75 TL bir şey alacaktım ama o bütçede ki kulaklıkların dandik olduğunu söylediler bende bütçeyi azıcık da olsa yükselttim. Oyun falan oynamıyorum telefonda sadece film, dizi veya şarkı dinlemek için kullanırım. Tek istediğim uzun ömürlü olsun...
  6. Hollywoo

Dizi Hımym Dizisinin Devamı "How I Met Your Father" Geliyor!

Sevilen sitcom dizisi HIMYM'ın devamı olarak "How I Met Your Father" gelecek. Dizi 10 bölümlük olacak ve HIMYM'da ki ekip olmayacak. Şuan bilinen böyle belki süpriz yapıp bir şeyler gösterirler. Yapımı Hulu, başrolü de Hilary Duff olacak.Henüz konusu hakkında bilgimiz yok. Hilary Duff şunları...
  7. Hollywoo

Bilim İnsanlarının Üç Hafta Hayatta Kalan İnsan-Maymun Embriyosu Üretmeleri Tartışmalara Yol Açtı!

ABD ve Çin'den bilim insanlarının üç hafta hayatta kalan bir insan-maymun embriyosu üretmeleri etik tartışmalarına yol açtı. Çalışmayı yürüten ekip, bulguların organ nakli ve kansere yönelik tedavilerde kullanabileceğini savunurken; onlara karşı çıkan bilim insanları, elde edilen yeni türün...
  8. Hollywoo

Hafta sonu dikkat: Çamur yağabilir!

Prof. Dr. Doğan Yaşar meteorolojik verilere göre hafta sonu Sahra Çölü'nden Türkiye'ye toz taşınımı beklendiğini söyledi.Maske uyarısı yapan Yaşar, hafta sonu beklenen yağmurla araçların üzerinin de çamur olabileceğini belirtti. Prof. Yaşar, "Cumartesi ve Pazar günleri çok yoğun miktarda...
  9. Hollywoo

Hayvanlara Yapılan İşkenceye Karşı Yapılan Kısa Animasyon: Saves Ralph

Humane Society of the United States hayvanlara deney adı altında işkence edilmesine dikkat çeken bir video yayınladı. Deney hayvanı olarak yaşayan Ralph bu eziyeti iş ve görev olarak görüyor.Güzellik için hayvanların acı çekmemesi ve ölmemesi gerektiği hakkında mesaj veriyor. Video son...
  10. Hollywoo

Mustafa Kemal Atatürk'ün Ceketi Açık Artırmaya Çıkıyor!

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ceketi açık artırmaya çıkıyor.Ceketen geliri Türk Eğitim Vakfı'na bağışlanacak.125 eserden oluşan ve ekspertiz değeri 15 milyon doların üzerinde olan koleksiyon teklif usulü ile satışa sunuculacak.Eserler açık arttırmada 1 dolar başlangıç fiyatı ile satışa...
  11. Hollywoo

Half Life Karakterleri

Half Life Yerleri diye konu açmıştım önceden.Devamı olarak karakterlerinin olduğu bir konu da açmak istedim. Gordon Freeman Fizik konusunda uzman bir bilim adamı olarak çalıştığı Black Mesa'da bir deney için Xen boyuttan alınan kristal taşla bu boyuta gidecek bir kapıyı açacak ve Xen'e giderek...
  12. Hollywoo

Postal 2 Türkçe Yama

Merhabalar.Steam'den Postal 2 oyununu almıştım dlc si ile beraber.Postal 2 nin türkçe yaması gayet iyiydi ama Paradise Lost dlcsinin türkçe yaması yoktu bende oyunçevirinin yamasını kurdum şimdi sadece menüde ki oyun yükle oyun başlat gibi yazılar türkçe oldu altyazıyı açtığım hala...
  13. Hollywoo

#12nisan Tagı Gündeme Girdi!

Dün geceden beri sosyal medyalar delirmiş durumda.Size durumu açıklayayım. Şimdi bir tane feminst (feminazi) 12 Nisan'ın erkeklerin sokağa çıkıp önüne gelen tecavüz vb edeceğini söylüyor.Sonrasında bunu kara mizah olarak kullanıyorlar.Bugün gelince de şimdi kadınlar sokağa çıkamıyoruz...
  14. Hollywoo

#Laiklikkaldırılsın Tagı Gündemde!

Bu sabah #Laiklikkaldırılsın tagı gündeme girdi.
  15. Hollywoo

Steam İndirimleri

Hafta Boyu İndirimleri Pazartesi akşamı başlayıp 1 hafta sürüyor Hafta Ortası İndirimleri Salı akşamı başlayıp Cuma akşamı bitiyor Hafta Sonu İndirimleri Perşembe akşamı başlayıp Pazartesi akşamı bitiyor Bunlar kesin olan indirimler.Bazen cadılar bayramı gibi indirimlerde oluyor bunları...
  16. Hollywoo

NASA'nın düzenlemiş olduğu "Dünya Turnuvası" adlı fotoğraf yarışmasında Van Gölü finale kaldı

ABD Havacılık ve Uzay Ajansı, 20 yılı aşkın sürede Uluslararası Uzay İstasyonunda görev yapan astronotların çektiği dünya fotoğrafından oluşan yarışmada, birçok fotoğrafı eleyen Van Gölü'nün uzaydan çekilen görseli finaldeki yerini aldı. Yarı finalinde Castellanus bulut kulesine karşı oyların...
  17. Hollywoo

"Bizi Melekler Koruyor" Diyen AKP'li Siyasetçi Koronavirüsten ölmüş

AKP Kongresine katılan Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Bülent Aydoğdu Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetmişti. Kaynaklar onedio.com
  18. Hollywoo

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Zorunlu Aşı Uygulamasının İnsan Haklarına Aykırı OLMADIĞINA Karar Verdi

(AİHM) Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi,zorunlu aşı uygulamasının demokratik toplumlarda gerekli görülebileceğine işaret ederek,insan haklarına aykırı olmadığına karar verdi. Zorunlu aşılamanın özel ve aile yaşamına saygı hakkına aykırı olduğunu ileri süren ailelerin başvurusunu değerlendiren...
  19. Hollywoo

Dizi The Walking Dead 11.Sezon KESİN Tarihi Belli Oldu!

11.Sezon 22 Ağustos 2021'de başlayacak Mart 2022'de bitecek. 11.Sezon'da 24 bölüm olacak ve bu bölümlerin 8+8+8 şeklinde yayınlanmasını bekliyoruz. Dizinin son zamanlarında artık tek problemin aylaklar olmadığını gördük.İnsanlar aylaklardan daha büyük bir risk.11.Sezon'da yeni keşfedilen...
  20. Hollywoo

Bakan Selçuk,Sivas'ta İl Milli Eğitim Müdürleri ile bir araya geldi!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sivas'ta bir otelde "Spor Çalıştayı" kapsamında 20 ilin milli eğitim müdürünün katılımıyla düzenlenen toplantıya katıldı. Bakan Selçuk,açıklamasında şunları söyledi: "Küresel salgının toplumları sadece eğitimin kazanımları açısından değil, sosyolojik açıdan da...
  21. Hollywoo

Dizi The Walking Dead Yayınlanan Ek Bölümleri Beğendiniz mi?

Kendi fikrimi belirteyim.Yayınlanan ek bölümlerden sadece 10x20 ve 10x22 güzeldi.Diğer bölümlerde Daryl-Carol görmekten bıktım artık.Yok yani tamam göstersinler de çok durgun geçiyor zaten 10x21 de Carol'ın çorba yapmasını izledik sadece.Neyse ki 10x22 ile telafi ettiler uzun süredir bu kadar...
  22. Hollywoo

106 Ülkeden 533 Milyondan Fazla Facebook Kullanıcısının Bilgilerini Yayınladılar!

Hackerlar telefon numarası,e-posta,konum ve diğer kişisel bilgiler dahil olmak üzere 533 milyondan fazla Facebook kullanıcısının bilgilerini yayınladılar. Yayınlayan 533 Milyon bilginin 20 Milyonu Türklere ait olduğu hakkında söylentiler var. Sızdırılan yerin bir forum olduğu düşünülüyor...
  23. Hollywoo

400 yıl önceki "Güneş Fırtınası" felaketi tekrarlanabilir!

Bilim insanları en son 4 yılında yaşanan dev Güneş Fırtınası'nın yeniden başlayabileceğini duyurdu.Gökyüzünde oluşturduğu görüntü nedeniyle "Büyük Yangın" olarak da anılan fırtınanın dünya genelinde elektrik kesintilerine ve milyarlarca dolar zarara neden olabileceği belirtiliyor. 1582 yılında...
  24. Hollywoo

Kanada'da Gizemli Beyin Hastalığı Doktorları Şaşırttı

Kanada'nın New Brunswick bölgesinde daha önceden bilinmeyen bir beyin hastalığı doktorları şaşkınlığa uğrattı. Semptomları arasında spazm, hafıza kaybı ve halüsinasyonun bulunduğu, şu ana dek 43 kişide görülen hastalığa uzun süredir teşhis konulamıyor. Doktorlar, hastalığın ilk kez görülme...
  25. Hollywoo

TikTok'ta nefessiz kalma meydan okumasını yapan 12 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti.

ABD'nin Colorado eyaletinin Denver kentinde yaşayan 12 yaşındaki çocuğun TikTok'taki 'Blackout Challenge' adıyla bilinen dayanıklılık meydan okuması sebebiyle hastaneye kaldırıldıktan sonra beyin ölümünün gerçekleştiği söylendi.12 yaşındaki Joshua Haileyesus ailesi, çocuklarının Tiktok'ta bir...
  26. Hollywoo

Maskelerde Parazit Olduğu İddia Ediliyor!

Kullandığımız maskelerin içinde parazit olduğunu iddia eden birçok video yayınlandı.Şuan Twitter'da gündemde.
  27. Hollywoo

Bir zombi salgınına 5 gün kala haberiniz olsa ne yapardınız?

Yetkililer size 5 gün sonra böyle bir salgın olacağından bahsedecek.Evde kalmanızı ve dışarı çıkmamanızı söyleyecek.Siz olsanız ne yapardınız?
  28. Hollywoo

Ses çıkaran CPU Fan

Herkese selamlar.Önceden birçok konu açmıştım bir türlü yardım eden olmadı.O zamanlığına sorun gitti denilebilir.Aşağıda ki linkteki fanı almıştım aylar önce.Fanın hızı SpeedFan gibi uygulamarla ayarlanmadı.BIOS dan da ayarlanmıyor bunu nasıl ayarlayabilirim? Sıcaklık konusunda asla problem yok...
  29. Hollywoo

Steam hafta sonu indirimleri ne zaman?

Hafta sonu indirimleri ne zaman başlıyor? İnternette bazı yerlerde perşembe bazı yerlerde pazartesi diyorlar kafam karıştı.
  30. Hollywoo

Bilim insanları duyurdu! "Zombi gen keşfettik"

ABD'nin Chicago şehrindeki Illinois Üniversitesi'nde görev alan bilim insanları insan beynide 'Zombi gen' olarak adlandırılan genler keşfetti. ÖLÜMDEN SONRA AKTİVİTELER ARTTI Söz konusu araştırmaya ile insan beynindeki bazı hücrelerin ölümden sonra aktivitelerini artırdığı saptandı.Bu zombi...
  31. Hollywoo

Steam indiriminde bir oyun sonradan indirime girer mi?

Bugün steam de indirim vardı.İndirim saatinde bazı oyunlar indirime girmemişti.İndirimden 3-4 saat sonra baktığım bazı oyunlar da indirime girmiş ancak benim alacağım oyunlar indirime girmemişti.Daha indirime girerler mi? Yani indirim saatinden sonra indirime giren oyunlarda olur mu?
  32. Hollywoo

Dizi İzleyicilerin Merakla Beklediği The Walking Dead 10.Sezon 22.Bölüm Konusu ve Tarihi

10.Sezona 6 ek bölüm yayınlayacaklarını söylemişlerdi.Bu bölümlerden 10x17 - 10x18 - 10x19 - 10x20 - 10x21 yayınlandı. 10.Sezon 22.Bölümün Konusu Dizide neredeyse birçok karakterin geçmişini biliyoruz.Ancak diziye 6.sezon sonu giren Negan karakterinin geçmişi hakkında pek bilgimiz yok.10x22...
  33. Hollywoo

Dizi The Walking Dead 11.Sezon Hakkında Resmi Hesabından Paylaşım!

11.Sezonda final yapacak olan The Walking Dead in resmi hesabından bir paylaşım geldi. Paylaşımın açıklaması "Yeni dünya düzeni.Final sezonu 2021 yazı başlıyor." yazmaktadır. Yaptıkları paylaşımda bir video bulunmakta ve bu video metroda geçiyor.Duvarda ise "Bir Tanrı var ise,bağışlamam için...
  34. Hollywoo

RTX 3080 Keycap

Birçok instagram sayfasında atılan RTX 3080 ekran kartının keycap ını bırakacağım aşağıya.Konuyu açma sebebim yorumları okuyordum hep birçok kişi bulamamış ve zaten direkt olarak yazınca alışveriş kısmından çıkmıyor. Ürün Linki...
  35. Hollywoo

Rusya'da zombi enfeksiyonu endişesi

Daily Star’ın haberine göre Rus bilim insanları geçmişi 50 bin yıla kadar uzanan donmuş hayvan kalıntılarından biyolojik materyaller alarak tarih öncesi virüsleri incelemek istiyor.Vector Viroloji ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi tarafından mercek altına alınan hayvanlar arasında yünlü...
  36. Hollywoo

Valve,CS:GO'daki Görev Haritalarında Half-Life 3'ün Geliştirilme Aşamasında Olduğunu İma Etti

Reddit kullanıcısı u/SaxOps1 tarafında meydana gelen paylaşımda,CS:GO'nun vazife haritalarından bir tanesinde turuncu renkle H3 yazmaktadır.Bu H3 geliştiriliyor anlamına gelmez ancak turuncu renkle H3 yazan kapının üstüne inşaat halinde yazmaktadır.Peki neden H2 yazısının üstünde değil de H3...
  37. Hollywoo

Half Life Yerleri

Half Life Black Mesa Research Facility (Black Mesa Araştırma Tesisi) Xen Half Life 2 City 17 (Şehir 17) Black Mesa East (Black Mesa Doğu) Ravenholm Highway 17 (Karayolu 17) Nova Prospekt White Forest Son olarak sizin en sevdiğiniz HL yeri neresidir? Eğer seçim şansınız...
  38. Hollywoo

Spam mı yedim?

Merhabalar.Yaklaşık 1 hafta önce geri takip ile takipçi kastığım sayfamda artık gt yapmamaya karar verip bir 200 takip çıkarttım.O günden sonra hikayeleri 10-14 kişi görmeye başladı(Eskiden 25-30 görüyordu).Sizce spam mı yedim? Ve spam yediysem kalkması için neler yapmam gerek?
  39. Hollywoo

Blood and Bacon

Bugün sizlere Blood and Bacon adlı oyun hakkında ki görüşlerimi paylaşacağım.Öncelikle oyun fiyatına göre iyi denilebilir.Türkçe altyazısı bulunmadığından anladığım kadarıyla ahırda ki çiftçi bize gün gün görevler veriyor ve bu görevler genellikle domuzları öldürmek oluyor.Oyunun henüz...
  40. Hollywoo

Müge Anlı'nın "Erkeklerin akşam 8'den sonra dışarı çıkması yasaklansın." sözü eleştirilere sebep oldu.

Bu sözü bir çok tepkiye yol açtı.Bir çoğunluğu bu kararı onaylamasa da bir kısım fikri iyi buldu.Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Kısa video halinde paylaşılmamış ancak bu sözleri altta ki videonun 08:49 kısmında söylüyor. Kendi fikrim Bu karar bana göre çok saçma.Bunu yapmak...
  41. Hollywoo

Steam Purchase nedir

Dün 3,10 tl lik oyun almıştım ancak peşinden karttan 1 tl daha çekmiş steam bunun sebebi nedir? Aylardır kullanıyorum ilk defa böyle bir sorun ile karşılaştım.
  42. Hollywoo

Intel ve AMD nin ilk mikroişlemcileri

1970 yılının Nisan ayında,İtalyan doğumlu fizikçi Federico Faggin’in Intel firmasına MCS-4 tasarımcısı ve proje lideri olarak katılması ile başlamıştır. 1970-1971 yılları arasında Faggin, bir merkezi işlemciyi tek bir çip içinde entegre etmeyi (Dünya'nın ilk mikroişlemcisi) başarabilen ilk çip...
  43. Hollywoo

LoL TR Çöplüğünde Duosuz Lig Atlanır mı?

Her türlü insanın bulunduğu bu çöplükte Duosu olmadan Gold veya daha üstüne çıkabilen var mıdır? Gerçekten konu kapatılmasın bende mi sorun var yoksa genel mi onu çözmeye çalışıyorum... 1 Maç kazanıyorum 2 kaybediyorum hep. Egolu gibi gözükmek istemem ama nadiren kötü oynarım onda da takımı...
  44. Hollywoo

Bu sprey alınır mı?

Linkte ki ürünü almayı düşünüyorum ancak bir sorayım dedim alıp kullanan var mı? https://urun.n11.com/gozluk-aksesuari/gd24-gozluk-bugu-onleyici-setkosulsuz-iade-garantisi-P463088764
  45. Hollywoo

The Walking Dead "Yalnız Aylak" Teorisi

Bugün sizlere internette az bilgisi olan izleyicilerin "Yalnız Aylak" diye adlandırdığı teoriden bahsedeceğim.(Biraz internetten biraz da kendi fikrimi kattım.) Diziyi izleyenlerin de bildiği üzere Aylaklar genellikle sürü halinde gezerler,bu yüzden Shane'in 2.sezon da arabada giderken gördüğü...
  46. Hollywoo

Rust sunucuları yandı.

Geliştiricilerin Twitter'da yaptığı açıklamaya göre 25 Avrupa sunucusu yanmış.Etkilenen sunucularda büyük bir miktarda veri kaybı bekleniyor.
  47. Hollywoo

Bu nedir?

Kaktüsün toprak kısmında çıkan bu şeyler nedir? Normalde pencerenin önündeydi ben alıp toprağını değiştirip masaya koymuştum 1-2 hafta önce.Küçüklüğümden beri kaktüs beslerim ilk defa böyle bir şey gördüm.Örümcek yumurtası olamaz bence çünkü kaktüs masamda örümcek olsa %100 görürdüm.
  48. Hollywoo

Korku filmleri önerir misiniz

Bana böyle çok canavarlı olan saçma abartılı filmler değil de gerilimin çok olduğu korkununda olduğu filmler önerir misiniz.Örnek filmin 1 2 3 diye serileri olursa da olur.(Türk korku olmazsa sevinirim.) 1615303241 Umarım kızgın atmalarının sebebi "Türk korku olmasın" demem değildir.Yoksa çok...
  49. Hollywoo

Uygulamalar olması gerektiğinden fazla yer kaplıyor

Telefonumun 32 GB hafızasının 21 GB ı kullanılıyor.Ancak depolomayı analiz ettiğimde; Uygulamalar 9,80 GB Sistem 8 GB Diğer 2 GB bu şekilde gözüküyor.Telefonumda çok fazla uygulama var ama uygulamalar kısmından boyutlarını hesapladığımda max 6-7 GB anca olur.Tüm uygulamaların önbelleğini...
  50. Hollywoo

Dünya erkekler günü neden gündeme gelmiyor?

Madem feministler ya hani dünya erkekler gününü neden gündeme getirmiyorlar? :D (Konu silinmezse sevinirim.)
  51. Hollywoo

Bu sisteme OC yapılır mı? Ya da yapmamı önerir misiniz?

Oynadığım oyunlar LoL gibi basit oyunlar.Şuan bu işlemci bana yetiyor ama çok nadir de olsa drop vb şeyler yaşıyorum bunu azaltmak adına OC yapmayı düşünüyorum.Pcmin ısı değerleri gayet iyi.Boşta 31-32 derece ve pcyi çok zorladığım zamanda bile 59-60 dereceyi zor gördü.Sistemim aşağıda...
  52. Hollywoo

Antivirüs programı önerir misiniz

Ücretsiz bir antivirüs programı önerir misiniz.
  53. Hollywoo

Ayı Adam (Grizzly Man) - Yaşanan bir hikaye

Bugün size çok ilginç ve güzel olan belgesel tadında bir filmden bahsedeceğim. Bu filmde gösterilerin görüntüleri bir oyuncu canlandırmamıştır,bu videoda ki görüntüler ölmeden önce Timothy Treadwell in çektiği görüntülerdir. Timothy, 30 yaşına dek alkol,uyuşturucu ve silahlarla iç içe dağınık...
  54. Hollywoo

Bu sistem ETS2 de kaç fps aldırır

Düşük ayarlar ile kaç fpsde oynatır? (Tahminlerinizi bekliyorum.) Pentium Dual-Core CPU E5300 2.6Ghz 2.Ghz 3GB Ram AMD Radeon HD 5450
  55. Hollywoo

CPU Fan hızı düşürme

Konu açmaktan artık yoruldum.Yaklaşık 1 ay önce aşağıda linkini bıraktığım fanı aldım.Macundan önce geldi bende fanın yanında gelen markasız macunu sürdüm ve yeni macun gelene kadar idare ettim.Yeni macun gelince fanı çıkartıp macunu sürdüm ve taktım o günden sonra sürekli ilk başlarda sessiz...
  56. Hollywoo

2000 li yıllardan önce çıkan oyun önerisi

Aksiyon ve savaş oyunu olursa sevinirim.
  57. Hollywoo

Soru Mta Kaç Fps Aldırır?

3 gb ram Pentium dual core cpu e5300 2.6ghz (2 çekirdek) AMD Radeon HD 5450 (1GB) Ram im 2gb ekran kartımda 256mb iken düşük ayarlarda kasmadan oynayabiliyordum ama bazen kasıyordu şimdi bu sistemle kaç fps alırım?
  58. Hollywoo

SpeedFan dan Cpu fan hızı ayarlama

SpeedFanı biraz kurcaladım ama fanın hızı azalmadı.Örnek ben fanın işlemci 70 dereceye geldiğinde hızlanmasını onun dışında sessiz çalışmasını istiyorum bunu nasıl ayarlayabilirim?
  59. Hollywoo

Foxconn anakart PWM değerleri ayarlama

Öncelikle merhabalar.Foxconn anakartıma yeni bir fan takmıştım fakat bu fanı kaç gündür bir türlü ayarlayamadım bazen çok sessiz bazen traktör gibi titriyor.Bu SpeedFan gibi uygulamalar önermeyin onları denedim kurcaladım hiç bir şekilde işe yaramadı.Tek çözüm biosdan yapmak kaldı galiba.PC...
  60. Hollywoo

Burma Boynuzlu Keçi

Burma boynuzlu keçi,burgu boynuzlu keçi,yılan yiyen keçi gibi isimler ile adlandırılan bu canlı kuzeydoğu Afganistan,kuzey veya orta Pakistan,Hindistan'ın Cemmu ve Keşmir eyaletinin bazı kesimleri ile Türkmenistan,Tacikistan ve Özbekistan'ın güneyinde yaşayan en iri yaban keçisi...
  61. Hollywoo

CPU Fan hızı düşürme

Foxconn G31MXP model anakartım var.Biosdan kurcaladım biraz fan ayarlarını ama düşmedi.SpeedFan üzerinden de ayarları yapmaya çalıştım kurcaladım düzelmedi.Isı konusunda problemim yoksa google discord vb her uygulama açtığımda bile 57 den yukarı çıkmıyor oyunlarda da o civarlarda.Fanı ilk alıp...
  62. Hollywoo

Flash belleği ram olarak kullanma

Öncelikle konum rehber değil size danışmak amacı ile açılmıştır.Soracağım bazı sorular var. 1-Flash Bellek ram olarak kullanılabilir mi ve kullanılırsa da bilgisayara bir zararı olur mu? 2-Örnek ben Flash Belleğimi ram olarak kullandım fakat sonrasında bu flash belleği ram olarak kullanmamak...
  63. Hollywoo

Çok nadir görülen Melanistik Tilki

İnternette bile çok az bir bilgisi olan nadir görülen tilkiler. Melanizm nedir? Hayvanlarda aşırı ölçüde siyah pigmentlenmesi,başka bir deyişle kısmen bolca melaninle depolanmasıdır.Yüksek melaninli bir hayvan,kendi türünün yaygın renginin aksine tamamen siyah renkte olur.Bu bakımdan en ünlü...
  64. Hollywoo

Amazon Nehir Yunusu

"Boto" ve "Pembe Nehir Yunusu" olarak da bilinen Amazon Nehir Yunusu yaklaşık 2,5m uzunluğunda,400 kilo ağırlığında(erkeklerde) bir cetacean'dır(Memeli deniz hayvanı).Amazon nehir yunusları arasındaki fiziksel özelliklerde büyük bir fark vardır,dişiler erkeklerden %50 daha kısa ve daha hafif...
  65. Hollywoo

Kulaklık cızırtı sorunu

Kulaklığı alalı 1-2 hafta oldu ve hiç sorunsuz kullanıyordum.Az önce bilemeden kulaklığın mikrofon kablosunu kasanın ön tarafında ki yeşil yere taktım.Ondan sonra çıkarttığımda 1 dakikada bir kulaklıktan cızırtı sesi gelmeye başladı.
  66. Hollywoo

National Geographic 2020 yılın videosu seçildi.(Kesin değil.)

Son günlerde bir çok instagram,twitter sayfalarında paylaşılan National Geographic 2020 yılın videosu.(Video 2018 de yayınlanmış ve resmi kaynakta bulamadım yani net değil ama video çok güzel yine de paylaşmak istedim.) Konu şu şekilde.Olgun erkek aslanlar sınırlarını keşfetmeye çıkarlar,ama...
  67. Hollywoo

Zehirli Ok Kurbağaları

Orta ve Güney Amerika'da yaşamaktadırlar.175 kadar keşfedilmiş türü bulunmaktadır.Dünyanın en zehirli hayvanlarıdır.Bir insan onlara dokunduğunda felç olabilir.Bu kurbağayı yutan bir insan 1 dakikadan az bir zamanda yaşamını yitirir.Batrachotoxin denilen zehri bilinen en etkili zehirden bile 250...
  68. Hollywoo

DDR2 anakarta DDR3 işlemci takılır mı?

Ddr2 anakartım var ve ben Intel Core 2 Quad Q9650 takmak istiyorum ama internette bu işlemcinin ddr3 olduğu gözüküyor.
  69. Hollywoo

Termal Macunda İdeal W/mK değeri

Termal macunlarda idel ısı iletim değeri kaç? Bazı sitelerde 11 falan diyorlar ama ben 5,6 W/mK değerinde bir macun sipariş verdim ısı iletimi düşük müdür?
  70. Hollywoo

Arctic MX-2 mi Cooler Master HTK-002 mı

Hangisi daha iyidir?
  71. Hollywoo

Termal macun önerir misiniz

Bütçem max 40 tl.Cooler Master ın 38 tlye güzel bir termal macununu buldum ama mağaza çok ilgisiz kargoya vermiyor ürünü.İptal ettim siparişimi karta para iade edince başka bir ürün alacağım(salı gecesi iptal ettim büyük ihtimal bugün iade olur.).Ürün kargosuz veya kargolu fiyatıyla en fazla 40...
  72. Hollywoo

N11 Para İadesi

Az önce bir ürünü zamanında kargoya verilmediği için iptal ettim mağaza ilgisizdi zaten.Karta para ne zaman iade edilir? 2-4 gün yazıyor ama yarın iade edilmesi gerek bu ürünün bir önce elime ulaşması gerek.
  73. Hollywoo

Düşük bütçeli termal macun önerir misiniz?

Normalde termal macunlar için 40 50 tl ucuz bir fiyat ama fanda alacağım için macuna düşük bir miktar kalıyor.15-20 tl güzel bir macun bulabilir miyim?
  74. Hollywoo

İşlemci ısınma sorunu

2 gün önce işlemci fanımı çıkartım güzel bir şekilde içini temizledim.Sonra ki gün işlemcim çok ısınıyordu,örnek boşta 101 dereceyi bile görmüştü ama sonra farkına vardım ki fanı düzgün bir şekilde takmışım ama kablosunu takmayı unutmuşum.İşte sonra kablosunu da taktım dün ısı değerleri normal...
  75. Hollywoo

Cpu fan önerir misiniz

Aşağıda ki cpu fanlardan hangisi sessiz ve iyi soğutur? Önceden de konu açmıştım ama kimse yazmadı bilen birisi yok mu? (Ben 1. veya 2.yi düşünüyorum.) 1 https://urun.n11.com/sogutucu-ve-fan/snowman-m800-universal-lga775115111551156am2-am3-cpu-fan-P440810559 2...
  76. Hollywoo

Bu fanlardan hangisini almalıyım?

İşlemci fanı arıyorum.Şuan ki fanımdan soğutma konusunda çok sıkıntı çekmedim ama sesi çok kötü çıkıyor(temizlememe rağmen.).Bütçem biraz düşük,zaten 3-4 yıl sonra yeni bilgisayar alırsam yeni fan da alırım o yüzden şuan bu bilgisayarı idare edecek bir fan lazım.Aşağıda ki fanlar birbirlerine...
  77. Hollywoo

İşlemci fanı önerir misiniz

Anakartımın modeli : Foxconn G31MXP. İşlemcim hakkında ki bilgileride aşağıda veririm.Bu eski anakarta hangi işlemci fanını takabilirim? Şuan takılı olan fanı çıkartıp etrafınafalan baktım ama marka yazmıyordu sadece büyük bir kırmızı yazıyla THERMAL BEST yazıyordu.Bilgisayarım 11 senelik fanı...
  78. Hollywoo

Fanı temizledim işlemci daha çok ısınıyor

11 yıllık bir bilgisayarım var daha önce bilgisayarcılara götürmüştüm hiç temizlediler mi bilmiyorum ama çok ses çıkarması sebebiyle işlemci fanını dün gece çıkartım içinde ki tozları temizledim(çok tozlanmıştı).Her şeyide düzgün bir şekilde geri taktım.Fanı temizlemeden önce arkada discord açık...
  79. Hollywoo

Vodafone ev interneti iyi midir

1-2 konu daha açmıştım biraz sizi meşgul ediyorum :D.Türk Telekom kullanıyoruz ama ilgisizlik nedeniyle(internet yavaşlığı da var.) Vodafone ev internetine geçmeyi düşünüyoruz.İlk 6 ay 100mbs 105 tl sonra ki ayarlar 115 tl galiba.Kablonet TurkNet falan önermeyin sorum sadece Vodafone ev...
  80. Hollywoo

Ev de sınırsız internet önerir misiniz

4-5 yıldır Türk Telekom kullanıyorum ve verdiğimiz paraya karşılık ne bizimle ilgileniyorlar ne de interneti hızlı.6 gündür arızamız var diyoruz çözüldü diyip ekip göndermiyorlar.Babam Vodafone a geçmeyi istedi ben internetten gördüğüm kadarı ile Türk Net daha hızlı ve iyiymiş.Şuan bulunduğum il...
  81. Hollywoo

Steam 2021 Oyun Festivali

Steam Oyun Festivali etkinliği başladı ama internetten gördüğüm kadarı ile bazı oyunları ücretsiz oynayabileceğimiz yazıyor.Yani oyunlar indirime girmeyecek mi?
  82. Hollywoo

Vodafone mu Türk Telekom mu

4-5 yıldır TürkTelekom sınırsız internetini kullanıyoruz modemli.Ama 5 gündür ısrarla aramamıza rağmen internetinizin arızası giderildi diyor ama interneti yapıyorlar sonrasında tekrar gidiyor internet.2 yıl önceden de bu sorunu yaşamıştık aradıktan 1 gün sonra eve ekip gönderip modemi...
  83. Hollywoo

Bu anakarta hangi işlemciyi takabilirim?

Eski bir bilgisayarım var ve 2-3 yıla yeni pc alabilirim ama alana kadar biraz daha bu bilgisayarı idare ettirmek istiyorum.Bildiğiniz üzere eski anakartlara her işlemci takılmıyor.Anakartımın modeli: Foxconn G31MXP Bu anakarta takabileceğim en iyi işlemci nedir?
  84. Hollywoo

Bu iki kulaklıktan hangisi daha iyi?

2 kulaklıkta aynı ama birisi Polygold marka birisi de Snopy marka.Polygold un klavye ve mouse setini almıştım 1 yıldır da kullanıyorum bir sorun yaşamadım hatta mouse 100 kez düşmesine rağmen şuan kullanabiliyorum.Ama Polygold markalı kulaklık daha soluk gibi geldi bana ve bu yüzden Snopy marka...
  85. Hollywoo

Steam üzerinden düşük sistem isteyen ücretsiz oynayabileceğiniz oyunlar

Steam'de bildiğiniz üzere çok fazla ücretsiz oyun var ama genel olarak orta ya da yüksek sistem istiyor.Düşük sistemi olanlarında oynayabileceği bazı oyunları sıralayacağım.(Eğer sizinde bildiğiniz varsa yazabilirsiniz.) 1.KUBOOM - 2.RaidLand - 3.Sector's Edge - 4.Sven Co-op - 5.BLOCKADE -...
  86. Hollywoo

LoL de Blue mu Red mi?

Siz oynadığınız şampiyona göre değişir demeden açıklamamı yapayım.Evet oynadığımız şampiyona göre değişir bu ama ben nedense oyunda manam olmasa ve garen gibi bir şampiyon da oynasam her zaman blue almaya öncelik gösteririm..Diğer şampiyonlarda da böyle yani sonuçta canın full olsun ama manan...
  87. Hollywoo

Türk Telekom internet yavaşlığı

Normalde internetimin hızından memnun olduğum söylenemez ama lol oynarken evde ki tüm telefonlardan wifileri kapatınca 45-46 ms sabit oynuyordum.Dün sabah lol oynarken internetim bir anda kesildi.Maçtan çıkmak zorunda kaldım ve modemi açıp kapattım.Sonrasında wifi düzeldi,aradan biraz süre...
  88. Hollywoo

İninal kart aktif değil sorunu

Öncelikle konuyu yanlış kategoride açtıysam kusura bakmayın.Yaklaşık 1,5 yıldır ininal kart kullanıyordum ve bugün bir kart daha almak istedim kartı aldığımda paketi açarken yanlışlıkla alt kısmında ufak bir kesik açtım belli oluyor ama kenarında bu çok sorun yaşatmaz bence herneyse.Kayıt oldum...
  89. Hollywoo

Aylık 42 tl yenilenen xbox iptal ettim galiba

Merhaba,Uzun bir süre önce discord nitrosu için 6 tl lik xbox game pass almıştım,1 ay sonra iptal etmek istediğimde "iptal et,yinelenen ödemeyi kapat" gibi butonlar yoktu.Bir süre sürekli gmailime Xbox game pass yenilenemedi,42 tl kartınızdan çekilemedi gibi mesajlar geliyordu.Karta 42 tl üzeri...
  90. Hollywoo

Liseler karne alacak mı

Düzgün bir başlık bulamadım o yüzden böyle yazdım.Şimdi 1.dönem liseler karne almayacakmış tamam peki 2.dönem ne olacak gruba hoca 2.dönem yapılan sınavlarla birlikte 1.dönem puanlarını da dahil edip karne verileceği söyleniyor.Böyle bir şey varsa saçma olur.Şimdi 2.dönem biz sınav ve sözlü...
  91. Hollywoo

LoL Ban Sistemi Hakkında

Arkadaşlar şimdi benim 87 lvllik 1 yıldır oynadığım çarım 14 günlük ban yedi.Eğer ben bu 14 günlük ban bittikden sonra çarda asla küfür argo kullanmazsam çok önceden yazdığım küfürlerden yüzünden tekrar ban yer mi? Ona göre uğraşmayıp başka çar kasıcam.(Normalde uğraşmazdım ama ücretsiz...
  92. Hollywoo

La Casa De Papel 5.Sezon

Hayatımda izlediğim ilk dizi olan lcdp dizisinin 5.sezonu ne zaman yayınlanacak bilen var mı? Bir haberde dizinin daha çekilmeyeceği onun yerine çinlilerin dizinin devamını getireceği yazıyordu bu haber umarım doğru değildir.
  93. Hollywoo

LoL euw sunucusuna geçme

Yaklaşık 3 yıldır tr serverinde oynuyorum bir sürü çarım ban yedi ve banı açılana kadar yeni çar kastım falan derken 7-8 tane çarım var.Ban yemeden 87 lvl e kadar kastığım çarımda 14 günlük ban yedi.Bugünde tr serverinin clienti bozulmuş açılmıyor.Artık tr sunucusundan sıkıldım.Yeni çar açıp euw...
  94. Hollywoo

Opera GX mi Google mı

Bilgisayarımın ram miktarı az olduğundan az ram yiyen bir tarayıcı arıyorum.İnternette gördüğüm kadarıyla opera gx çok az ram yiyormuş.Bilgisayara kurmadan önce size de sorayım dedim Opera GX mi Google Chrome mu?
  95. Hollywoo

İnstagram telefon numaranıza kod gönderildi diyor ama kod gelmiyor.

Şu son 1-2 hafta da sürekli hesaplarımda sayfalarımda durduk yere hesabınızda sıra dışı bir olay gözükdü diyip çıkış yapıp kitliyor hesabı bot değilim onayı yapıp telefon numarası doğruladıktan sonra tekrar açılıyor.Bugün kendi kişisel hesabımda yaşadım bu olayı ama telefon numarası kısmına...
  96. Hollywoo

En eski pc kimde?

Böyle bir konu galiba SDN de yok bende açmak istedim.Herkes pcsinin kaç yıllık olduğunu yazsın :D ben 11 senelik pcm ile konuya başlıyorum.
  97. Hollywoo

C diski hafıza sorunu (Çözüldü)

Önceden C diskinde 15 20 gb boş hafıza vardı.Son günlerde dizi izleyeceğim zaman izlerken internet donupda takılmasın diye izlemeden önce boş zamanlarımda diziyi indiriyorum.Örnek 3 bölüm indiriyorum izliyorum sonra o 3 bölümü silip bi 3 bölüm daha indiriyorum.Dizileri sildiğim halde C diskinde...
  98. Hollywoo

Geri giden kargo

N11 den bir ürün almıştık kargo geldi ama evde olmadığımızdan geri gitmiş.Cumartesi pazar sokağa çıkma yasağı olduğundan alamadık pazartesi'de işimiz çıktı kargo geri gitmiş.Şimdi ne yapmamız gerekiyor? Mağazaya sordum ama 1-2 saattir cevap gelmiyor.Ürünü iptal etmek istemiyoruz tekrar...
  99. Hollywoo

Forumda son günlerde neden böyle oluyor

Foruma katımam 1 aya yaklaştı.Şu son günlerde yani 1-2 gündür foruma girip çıktıktan sonra birdaha ki girişimde kendi kendine light moda alınmış oluyor ve her forumdan çıkıp birdaha ki girişimde hesabımdan çıkılmış oluyor.(giriş yaparken beni hatırla tiki işaretli.)Başka bir sorun da bir konuya...
  100. Hollywoo

Steam'de olmayan bir oyunu korsan indirmek

Başlıktan gördüğünüz üzere bir oyun oynamak istiyorum önce crack indirip bakıp sonra Steam'den alıcaktım ama oyun Steam'de yok.Ben bunu 4-5 yıldır Steam'de olmayan oyunları indirdiğim bir siteden indirdim site güvenilir.Konum tam olarak bu değil forum korsana karşı ama Steam'de bulunmayan bir...
  101. Hollywoo

Bu sistem Team Fortress 2 de kaç fps verir?

Bilgisayar sistemi Team Fortress 2 nin önerilen sisteminden bile yüksek ama orada yazan oyunun ilk çıktığı sistem diyorlar şimdi güncellemeyle oyun bayağı değişti belki daha yüksek bir sistem istiyodur diye sormak istedim bu sistemle kaç fps alırım Team Fortress 2 de? İşlemci: Pentium(R)...
  102. Hollywoo

Alakasız saçma reklamlar

Teknoloji reklamlarına karşı değilim hatta takipde ediyorum ama hocam bu reklamları forumun sahipleri mi seçiyor? :)
  103. Hollywoo

Bu 2 oyunun farkı ne

2.oyun 1.oyunun genişletilmiş versionu diye düşünüyorum."Gereksiz konu,boş konu" gibi saçma şeyler yazmayın sadece emin olmak için soruyorum.
  104. Hollywoo

Performans açısından Opera mı Google mı

Hangi tarayıcıda daha çok performans alınır?
  105. Hollywoo

Ping sorunu

Pandemi olduğundan beri karantina da lol,cs gibi online oyunlar oynarken evdeki telefonlardan wifiyi kapatmadığım sürece cs de 100 ping lolde ise 43 pingden ara sıra 200 bazen 1k lara kadar çıkıp iniyor.Csde bu sorun olmaz fakat lol gibi bir oyunda ping çok önemli.Bunun sorunu nedir önceden konu...
  106. Hollywoo

Bilgisayarı hızlandırmak için program önerir misiniz

Bilgisayarın kendi ayarlarından yapabildiğim kadar ayar yaptım.Bilgisayar hakkında fazla bir şikayetim yok şuan ama yine de bilgisayar hızlandırıcı ya da gereksiz dosyaları silen bir uygulama kullanmak istiyorum.Oyunlarda fps arttıracak ya da bilgisayarı hızlandıracak bildiğiniz/önerdiğiniz...
  107. Hollywoo

SSD önerir misiniz

HDD olan bilgisayara SSD takılır mı diye konu açmıştım bir çok arkadaş sağolsun yardımcı oldular.Şimdi Foxconn G31MXP anakarta SSD önerir misiniz? Bilgisayara işlemci de alacağımdan ssd ucuz bir şey olursa güzel olur.
  108. Hollywoo

HDD olan bir bilgisayara SSD takılır mı?

HDD ve SSD konularına çok uzağım ve fazla bir bilgim yok.Bilgisayarımda HDD var ama çok az hafızası var 150gb falan.Ben bu bilgisayara SSD takabilir miyim? ya da başka nasıl bu bilgisayarın alanı nı arttırabilirim?
  109. Hollywoo

Dizi Yabancı dizi önerisi

Karantinada izleyeceklerimin hepsini izledim.Daha dizi var mı bilemiyorum ama şöyle güzel yabancı dizilerden önerir misiniz? (fantastik,bilim-kurgu,salgın tarzı diziler olursa güzel olur)
  110. Hollywoo

Eba canavarı bilgisayarıma ne önerirsiniz

Konuya "çok eski sistem,çöp sistem,bunu çöpte at" gibi boş yorumlar yazmayın.Sistemin eski olduğunu anlayacak kapasitedeyim.Max 1-2 yıla bilgisayarı değiştirebilirim şuan idarelik bu sisteme ne yapabilirim bunu öğrenmek istiyorum. İşlemci: Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60Ghz 2.60Ghz Ram...
  111. Hollywoo

G-Man Gizemi

Half-Life oyunlarının neredeyse hepsinde görülen G-Man karakterinin gizemi nedir bilen var mı? :D
  112. Hollywoo

Half Life 2 Episode 3

Half Life 2 serilerini küçükken 2-3 kez bitirmeme rağmen steam indirimleriyle beraber alıp bir kez daha bitirdim.Oynayanlar bilir Half Life 2 Episode 2 de final bölümünde Alyx in babası ölüyordu.Oyun burada tam olarak bitmedi.İnternetten okuduğuma göre Half Life 2 Episode 3 ve 4 de varmış.Var mı...
  113. Hollywoo

LoL ping sorunu

Yaklaşık 3 senedir lol oynuyorum.2020 başından beri yani pandemi başladığından beri evde ki telefonlardan wifi den çıkmadan oyuna girince 40ms iken 200 bazen 8k ya kadar çıkıp iniyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim evde ki telefonlardan wifiyi kapatınca 40-44ms sabit oynuyorum.Yaklaşık 1 senedir bu...
  114. Hollywoo

CS:GO Minimun Sistem Gereksinimleri

Steam de farklı yazıyor google da sitelerde farklı yazıyor.CS:GO nun minimun sistem gereksinimlerini bilen varsa yazabilir mi
  115. Hollywoo

Steam Oyun İadesi

Dün steamdan aldığım oyun için iade talebinde bulundum ve karta geri yatma seçeneğini seçtim.Oyunu hiç oynamadım ve dün aldıkdan 3-4 saat sonra iade talebinde bulundum.İndirimler bitmeden bu para karta yatar mı sizce? Bazıları 2-3 hafta içinde geri iade ederler diyorlar ama indirimler bitmeden...
  116. Hollywoo

Sınavların Ertelenmesi

Çok fazla tepki gelmesi üzerine sınavları ertelemişler(tepki geldi diye yoksa umurlarında değil.).Benim anlamadığım konu şurada lisede ki öğrenciler 1.sınavlarını 2.dönem olacaklar diyor.Bizim okul 1.sınavları yaptı.Ama girmeyenlerde olmuştu.Şimdi ben 1.sınavımı olmuştum okulda bu olduğum sınav...
  117. Hollywoo

Steam İndirimlerini Öğrenme

Steamda hangi indirim ve ne zaman olacağını gösteren bir site buldum.Büyük ihtimal bir çok kişi biliyordur ama benim gibi google da steam indirim tarihleri diye arayanlara yardımcı olur.(Reklama girer mi bilmiyorum) Steam Sale Countdown & History
  118. Hollywoo

Steam indirimleri

Sorum çok basit.Steam indirimlerinin 19 Aralık'ta olacağı söylendi ama olmadı.Bazı yerlerde şimdi de 22 Aralık yazıyor.Gerçek tarihini bilen varsa yazabilir mi?
  119. Hollywoo

League of Legends Tr kitlesi neden böyle?

Tr sunucusunda oynayanlar bilir.League of Legends tr sunucusu neden bu kadar toxic?
  120. Hollywoo

The Forest kaldırır mı?

The Forest minimun sistem gereksinimleri İşletim Sistemi: Windows 7 İşlemci: Intel Dual-Core 2.4 GHz Bellek: 4 GB RAM Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 8800GT DirectX: Sürüm 9.0 Depolama: 5 GB kullanılabilir alan İlave Not: 32bit Windows kullanıcıları, sisteminizde kullanılabilecek en az 4 GB RAM’e...
  121. Hollywoo

Bilgisayarın ram kaldırmama gibi bir durumu olur mu?

Bilgisayarımı uzun zamandır kullanıyorum,1-2 hafta önce artık bozuldu.Bende sistemi yenilemeye parçaları yükseltmeye karar verip bilgisayarcıya götürdüm.Bilgisayarcıdan istediğim 2gb olan ram e 2gb daha ekleyip 4 gb ram yapmasıydı.Fakat 4 gb ram in bilgisayarı kaldırmayacağını söyleyip 3 gb...