Arama sonuçlarınız

1. G

En Sevdiğiniz Linux Dağıtımı

ArchLinux
  2. G

Laptop Kapanmıyor+Hep Prizde kullanma sorunu

Bataryanın bağlantıları düzgün yapılmamış olabilir mi?
  3. G

Google'a göre nasıl birisin?

18-34 diyor. Genelde bilgisayar, banka, Linux var.
  4. G

SDN Forum XGT Style V8 Temasını Kullanabilir

Aslında güzel tema, en azından Yeşil beyaz forumdan, Kırmızı beyaz forumdan farklı ve hoş görünür.
  5. G

[Haftanın Dağıtımı]Arch Linux'a merhaba deyin!

Arch bir bağımlılıktır. :) 2 haftadır Arch kullanıyordum, alıştım ve sorunsuzdu. Bugün Ubuntu Budgie denedim ama Arch kullanan beni kesmedi. Arch kullanınca Debian tabanlıları sevemiyorsunuz :D
  6. G

Kali'yi Sanal Makineye Kurmak Mı Toollarını Ubuntu'ya Kurmak Mı?

Dipnot'a gel. :D Adı üstünde etik hack. Önerin için teşekkürler.
  7. G

Kali'yi Sanal Makineye Kurmak Mı Toollarını Ubuntu'ya Kurmak Mı?

Ethical Hacking kursu satın aldım, haliyle Kali Araçları kullanmam lazım ama Ubuntu Budgie daha güzel bir distro. Ubuntu Budgie kurup üstüne sanal makine ile Kali kurmak mı? Katoolin ile Kali Toollarını Ubuntu Budgie'ye kurmak mı? 1614707769 Bir yerde yeni hack öğrenmeye başlayan biri gerçek...
  8. G

Hukuk Fakültelerinin Öğrenim Süresi 5 yıla Çıkıyor

Bunu İlber Ortaylı da diyor. Çoğu üniveristedeki eğitimin kalitesiz olduğunu, kapatılması gerektiğini o da belirtiyor.
  9. G

Apple kıdemlı danışman sonucu

İnşallah sizde de kapalı kutu verirler.
  10. G

Excalibur G700 Klavyesi ile ilgili soru

burada gördüğüm kadarıyla parlak ışıkları var. Bu da modları gösteriyor.
  11. G

Apple kıdemlı danışman sonucu

3 kez değişip 3 kez hata çıkması? Garipmiş.
  12. G

Hukuk Fakültelerinin Öğrenim Süresi 5 yıla Çıkıyor

Nasıl yazalım?
  13. G

İdle Buddy virüsünü nasıl silerim ?

Aslında 1 senedir herkesin bildiği bir virüs. Veritabanlarına eklemeleri lazımdı. Virüsün açıklaması: Bilgisayarınız boş olduğunda kazım yapacağız. Lütfen yardım ediniz. Yakında bundan para da kazanacaksınız. 1 senedir kimse kazanmadı tabi.
  14. G

ShiftDelete kadar iyi bir forum yok

Onları ben açmadım. Kendi açtığı trol konuları attı.
  15. G

Açtığım troll konuları söyler misiniz? Ayrıca nasıl görmüyorsunuz, daha demin iki tane troll konu açıldı.
  16. G

Yunanistan Savaş Gemisi Gönderdi | Yunan Basını: "Tüm Türk topraklarını vurabiliriz."

Öyle demiyorum, kolay kolay savaş çıkmaz. Oyun oynamıyoruz, gerçek dünyadayız. Hem savaş çıksa bile Avrupa Birliği var Yunanistan'ın arkasında. Onlar olmasa dediğiniz gibi 82 Selanik. :)
  17. G

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan Kripto Paralar Hakkında Açıklama | Kripto Paraya Vergi Mi Geliyor?

TR için Bitcoin devri bitiyor. Musk gibi zenginleri daha da zengin etti. Orta ve fakirin elinde patladı.
  18. G

BIOS'ta parlaklık modu var. Light modu soluk değil. Sanırım izlediğiniz videoda loş moda alınmış.
  19. G

Soluk derken? Yaldır yaldır mı olacak illa? Hem akşam gözünüzü ağrıtır aşırı parlak olursa.
  20. G

31 TL Değerindeki Sunless Sea Epic Games Üzerinde Ücretsiz Oldu

Bir daha AAA oyun gelse tadından yenmez Epic.
  21. G

Söyle Rahatla V.2

Buradaki çoğu üye DA Forum'a gitti. Ben de oradayım gerçi. :D
  22. G

BlueStack 5 Beta Hata Alıyorum

2015-2019 olanı silip internette Microsoft'un sitesinden geri yükle. Manuel yükleyeceksin.
  23. G

Ya böyle diyoruz, gömüyoruz da hadi eğri oturup doğru konuşalım. Burada tonlarca troll konu varken orada hiç olmuyor. Kötü yönetimi olmasa buradan daha kaliteli.
  24. G

Oradan kaçan buraya geliyor. Eğer trollseniz lütfen geri dönün.
  25. G

Yunanistan Savaş Gemisi Gönderdi | Yunan Basını: "Tüm Türk topraklarını vurabiliriz."

Hocam dikkatimi çekti de: sürekli siyaset, savaş konularındasın.
  26. G

Söyle Rahatla V.2

Konu açarken moderasyon denetimi şart. O kötülediğimiz forum bunu yapıyor ve 1 tane troll konu olmuyor bu sistem sayesinde. Çok uzun sürer derseniz: Daha fazla mod olsun ki içerikler daha hızlı onaylansın.
  27. G

BlueStack 5 Beta Hata Alıyorum

Visual C++'ı silip yeniden yükleyin.
  28. G

Söyle Rahatla V.2

Bugün tüm akıllılar burayı buluyor: Biri bana küfreder. Diğeri sahte içerik ile kısa linkten para kazanmaya çalışır. Forum troll doldu gerçekten.
  29. G

windows phone a whatsapp olurmu

Maalesef 2019'da Windows Phone'a WhatsApp desteği kalktı. :(
  30. G

YouTube kanalım çalındı ne yapmam gerek

YouTube Destek'e yardım isteği yani.
  31. G

BlueStacks çok kastırıyor

O ayar BIOS'tan açılır çünkü.
  32. G

BlueStacks çok kastırıyor

Donanım sanallaştırma açık mı?
  33. G

Xiaomi Clubhouse benzeri bir uygulama çıkarıyor

Çin'de Clubhouse'un yasaklanmasından sonra Xiaomi, popüler sesli mesajlaşma uygulaması olan Clubhouse'a benzeyen bir uygulama çıkardı. 19 Şubat'ta Xiaomi'nin feshettiği MiTalk uygulaması sesli mesajlaşma alanında yeniden hayata döndü.
  34. G

toplam bütçem 11k pc toplamak istiyorum.Piyasada ekran kartı yok ama hazır mı almalıyım,yoksa beklemeli miyim?

O zamana fiyatlar uçar. Bu yüzden APU diyoruz. Sen önce ekran kartı hariç herşeyini al. APU sistem olarak bir süre kullan, ekran kartı stoğu kovala. Beklersen fiyatlar uçar.
  35. G

toplam bütçem 11k pc toplamak istiyorum.Piyasada ekran kartı yok ama hazır mı almalıyım,yoksa beklemeli miyim?

İşlemciden ekran kartı olan sistem oluyor. Dahili ekran kartı olan oluyor. APU sistemlerde AMD Ryzen daha performanslı. İnternete Vega 8 yazarak aratabilirsin.
  36. G

iphone 4s imi 5 olarak gösterebilirmiyim

O zaman yükseltme falan olmaz maalesef. Devri bitiyor 4 serisinin.
  37. G

En hızlı arama motoru hangisi?

Ne alaka? Kötü internet için tasarlanmış bir arama motoru yok. Ama DuckDuckGo bir nebze daha hızlı ve güvenli.
  38. G

Hiç uğraşma, format at bence. Ama önce Bitdefender dene.
  39. G

iphone 4s imi 5 olarak gösterebilirmiyim

Belki JB ile sürüm yükseltebilirsiniz.
  40. G

Stok bekle. Zaten mining devri kapanmaya başladı. Stoklar düzelir. Hazır alma, üzülürsün. Şimdi bir APU sistem toplayıp ekran kartı stoğu bekle. Yoksa fiyatlar aşırı pahalanıyor.
  41. G

En hızlı arama motoru hangisi?

Gizlilik olarak DuckDuckGo. Herhangi bir tracker bulunmadığı için diğerlerine nispeten daha hızlıdır hem.
  42. G

? Normal olmadığını düşünüyorum. En iyisi sen BitDefender SysRescue yazılımını flasha yazdır. Sistemi ondan çalıştırıp tarat. Kalıntısı bile kalmaz.
  43. G

Valla tebrik ettim sizi. Hem doktor hem basit yazılımcı. ?
  44. G

Profesyonel değil. Demin @Assad Najjar kodlarını attı. Bakarsanız basit ama etkili bir miner virüs. Sıkıntı olmaz. MalwareBytes ve Bitdefender ile taratın.
  45. G

O potansiyele sahip bir virüs değil.
  46. G

Güvenli modda başlatıp BitDefender ile tarat. Bitdefender etki edecektir. Olmadı Bitdefender SysRescue ve Emsisoft Emergency Kit kullanabilirsin.
  47. G

Parrot OS Nasıldır?

Kimse bilmiyor mu?
  48. G

Sakalımızı traş etmiş olurlar. 1614686288 Bunlar kendini ne sanıyor?
  49. G

Parrot OS Nasıldır?

Normalde Arch kullanıyorum. Kali toolları maalesef Arch'a yüklenmiyor. Ben de Debian temelli bir sistem arıyorum. Debian kurulumda sıkıntı çıkardı, Mint'i kullanmıştım ama kesmiyor başka bir dağıtım arıyorum. Kali çok ağır. Ubuntu KDE ağır. Parrot'u buldum. Nasıldır?
  50. G

MEB IP mi banladı?

O ban kafasına göre atıyor. Seni banlamadı, modemi kapa aç düzelir.
  51. G

Sizce iPhone 14'ün kutusundan telefon çıkar mı?

Böyle konulara boş yapma diyince hawli falan olmuyorsun.
  52. G

Sizce iPhone 14'ün kutusundan telefon çıkar mı?

Sadece Apple Çıkartmaları çıkacakmış iPhone 15'te.
  53. G

Black ops cold war

Konu dışı ama: Oyunda Single modu, sırf hikayeli oyun olsun diye yapılmış. Grafikler güzel ama daha çok multi modu için yapılmış gibi.
  54. G

Lütfen dikkatli olun

Ben yine de 2FA açtım.
  55. G

2.4 Ghz düşük hiz sorunu

Bende de oluyordu. 2,4 te iken en fazla 45 alıyordum ama 5 te tam kapasiteli alıyordum. Normal. Yine de modem modunu yalnızca 802.11n moduna zorlayın.
  56. G

Opera GX ayarlarım Nasıl olmalı

Sistemini yazsaydın daha iyi olurdu. RAM ve CPU'nu yaz.
  57. G

ekranda windowsu etkinleştir uyarısı

Sanırım OEM anahtarınız vardı. OEM anahtar, anakarta gömülür. Mallesef yeni key almalısınız.
  58. G

VirtualBoxtan Ana Makineye Virüs Bulaşırmı?

Paylaşılan klasörleri, ağ paylaşımını, sürükle bırakı ve bunun gibi ayarları kapatmalısınız. VM den bulaşan virüsler var.
  59. G

2666 Mhz CL 19 Ram e sahibim yanına farklı frekansta CL 19 bir Ram taksam çalışır mı?

@Bruh Moment, ın da dediği gibi kesin söylemek zor. Çalışadabilir çalışmayadabilir. Çalışıp performanssız da olabilir. Aynı MHZ almalısınız.
  60. G

Hangi zaman ve çağda yaşamak istersiniz?

Görmediğim 2000'lü yıllara gitmek isterdim. Eurovision, Milli Takım, Kurtlar Vadisi :)
  61. G

Site Kurmak İçin Ortak Neredem Bulurum?

Allah allah, garip. Spam kutunuzu falan kontrol edin. Site yönetimiyle yeniden iletişim kurmaya çalışın.
  62. G

Hiç Clash Of Clans oynadınız mı?

İlkokulda Clash Royale ve Clash of Clans oynardık :) Minecraft kartları alırdık. Clash Royale bir ara aşırı popülerdi. Mahallede klan kurmuştuk :D
  63. G

Davetiye aldın mı yani? Hotmail mi kullanıyorsun?
  64. G

keenetic giga nedir?

Hayır, fiber interneti direk o cihaza bağlayıp, arada PON cihazı olmadan kullanabiliyorsun lakin Türkiye'de o sistem kullanılmıyor. Boşuna almış olursun. İnternet falan sağlamıyor kendi :D Bir de fiyatı çok pahalı.
  65. G

Genelde sloganı "We love Google" olan forumda (Ban yememek için isim vermiyorum) Webhostingle ilgililer olur. Oradan bulabilirsin.
  66. G

yurt dışından garantisiz 5500 tl ye Oneplus Nord mu TR de 6000 tl ye reno 3 pro mu

Sana diyorum ki: Bu işlem YASADIŞI. Güvensiz ve bazı telefonlarda IMEI kopyalamak için root gerekiyor. Turan GSM dediğin yer: eski telefonların IMEI'lerini toplayıp diğer telefonlara atıyor.
  67. G

yurt dışından garantisiz 5500 tl ye Oneplus Nord mu TR de 6000 tl ye reno 3 pro mu

O yaptırdığın işlem korsan ve bildiğiniz gibi forum olarak korsanı desteklemiyoruz. Orada başka telefonun IMEI'sini kopyalıyorlar. E-Devlet'ten sorguladığında Nokia 3310 falan çıkıyor IMEI kaydı.
  68. G

Bu satıcı biraz şüphelendirdi beni. Amazon.de'de 500 Avro = 4.402TL. Bir de 2000TL hat açtırma parası var, toplam 6402TL'ye geliyor ve satıcı iki SIM'in de açık olduğunu söylüyor. Ben güvenemedim.
  69. G

Nubia Red Magic 6 Hakkında Yeni Bilgiler!

Bu RAM arttırma Linux'taki Swap, Windows'taki ReadyBoost gibi mi? Eğer öyleyse pek işe yarayacağını düşünmüyorum.
  70. G

Ama +2000TL hat açtırma parası var.
  71. G

Yandex Haritalar mı Google haritalar mı?

Mars'a giderken lazım oluyor. :D
  72. G

Yandex Haritalar mı Google haritalar mı?

Yandex Haritalar'da trafik yoğunluğu vs. daha tutarlı. Bir community'leri var ve radar falan varsa uyarı mesajı atıyorlar topluluğa :) Ama AndroidAuto ile uyumsuz. Google Haritalar daha fazla yer bulundurur ama bazen eski haritalar oluyor. Bana dümdüz devam et dediği yerde bir çok kez çıkmaz...
  73. G

Boyutu Küçük, Performansı Büyük: TP-Link Archer C24

Ben de bir arkadaşa onu önerecektim. Teşekkürler geri bildiriminiz için.
  74. G

Laptopa su döküldü ne yapmaliyim

Tipik Chrome işte. Chrome çok fazla RAM yiyor. En kısa sürede Chromium tabanlı Edge, Brave gibi tarayıcılara geçmenizi öneririm. CCXProcess'i de devre dışı bırak.
  75. G

Boyutu Küçük, Performansı Büyük: TP-Link Archer C24

Tüm modemlere Keenetic'i tek geçerim. Keenetic'in tek sıkıntısı ısınması. Yoksa dolu dolu özellikleri var.
  76. G

Ram Voltaj Uyumu

Voltaj sıkıntı yaratmaz. Önemli olan CL ve MHZ değerleridir. 3 Model de aynı MHZ'de çalışıyor. Lakin sende olan Samsung RAM CL19 iken, diğer almayı düşündüğün iki model de CL18. Yani birbirine tam uyumlu değiller. Haberin olsun. 1614675285 Bende CL değeri farklı iki tane RAM vardı. Arada sistem...
  77. G

5500 TL Bilgisayar Toplama

Ekonomi çok iyi yeğenim. (!) Ülkenin hali...
  78. G

Laptop almam gerekiyor tavsiye istiyorum

İlla Monster mı olacak? Casper var...
  79. G

3600 UV rehberi.

Eline sağlık.
  80. G

Şınav sayım azaldı

Buram buram troll konu kokuyor. Şınav çekmeye devam edersen sayısı da artar. Cevabını kendin vermişsin hatta.
  81. G

Yurtdışından alıyorsanız üstüne bir de 2000TL hat açtırma parasını unutmayın. Daha pahalıya geliyor. TR'den Reno 3 Pro alın bence. Ayrıca TR'de olanın garantisi de var.
  82. G

Laptopa su döküldü ne yapmaliyim

Alakası olmadığını düşünüyorum. Görev yöneticisnde hangi uygulamalar RAM'i kullanıyor? SS atabilir misiniz?
  83. G

5500 TL Bilgisayar Toplama

Vatan olmasına ne gerek var? İnternetten İtopya'dan alabilir. Vatan'dan alacğı bilgisayar internetten alacağından daha düşük ve daha pahalı olur genelde...
  84. G

gelecekte değer kazanacak coinler

Bu Bitcoin piyasasına geriye dönük %38 vergi geliyormuş, hayırlı olsun. Bu BTC piyasası zengini zengin etti, orta ve alt kesim aynı kaldı, hatta zarar etti.
  85. G

Okula gitmek istemiyorum

Sen 7 değil miydin?
  86. G

SDN Bir konu

Ben önce Javascript, ardından Java, daha sonra C# öğrenirdim. Javascript cross-platform olduğu için geleceği daha açık olur. Python da aynı şekilde. Bence: 1)Javascript 2)Python 3)Javascript
  87. G

Okula Gitmelimiyim

Olmaz. Olursa ek dersleri kesilir. Neden para kaybetsinler ki boş yere?
  88. G

[COVID-19] Yeni Koronavirüs Hakkında (Sürekli Güncel)

9 gün sonra Covidcan'ın Türkiye'deki doğum günü. Hediye olarak dezenfektan vereceğim.
  89. G

Okula Gitmelimiyim

Ben dershaneye bile gidiyorum :D Bence sıkıntı olmaz ama sorumluluk kabul etmem. Kendi kararın.
  90. G

2021'de Apple M1'mi? Yoksa diğer dizüstü bilgisayarlar mı?

Macbook daha iyi olabilir. M1 serilerine yönelin.
  91. G

Bu site güvenilirmi

Kesinlikle güvenli değil. Kimse bu devirde babasının hayrına kod vermez. Girmeyin siteye, büyük ihtimalle oltalama sitesi.
  92. G

Sorum o değil. Böyle 20-25 dakikalık, Full HD ve üstü videolar hazırlayacak mısınız?
  93. G

https://www.amazon.com.tr/dp/B08HX2M4PG?m=AU05C5FDRAIO2 https://www.n11.com/urun/excalibur-g9001075-bd60x-d-i7-10750h-16-gb-240-gb-ssd-6-gb-rtx2060-free-dos-dizustu-bilgisayar-1593345?magaza=anilbilgisayar1...
  94. G

Amacınız sadece grafik mi? Eğer render yapmayacaksanız 12000TL ye kral PC toplarsınız. Tabi ekran kartı stoğu yakalayabilirseniz. :D Diğer bilgisayarlara yönelin. 12000TL ye RTX2060'lı sistem toplarsınız.
  95. G

Termal macun yenileme nasıl yapılmalı?

Mikrofiber bez kullanma. İşlemi yapmadan önce kalorifer ucuna dokunarak elektriğini boşalt. Sıkıntı olmaz.
  96. G

Zalman ile aynı performansa sahip. Güzel yani. 8.5W/MK.
  97. G

Arkadaşlar diyelim ki cihazımı teknik servise yollayamıyorum?

Başka pek güvenilir bir kanal yok maalesef. Ya teknik servise göndereceksin, garanti kapsamında onaracaklar ya da GSM İletişim'e gönderebilirsin, orijinal parça kullanıyorlar. Kaliteli işçilikleri var. Mahalle tamircisine gönderme. Benim akrabam geçen mahalle tamircisine göndermiş, adam...
  98. G

ABD'de Polisler, Çekilen Videolarının Paylaşılmasını Engellemek İçin Telifli Müzik Çalıyor

Anladım. Ben de aptal gibi destekliyordum. Sağolun, bilinçlendim.
  99. G

Kolonya da sonuçta alkol sayılır. Zalman ZM-STC8'in güzel bir performansı var. 8.3W/MK değeriyle üzmeyecek bir macun.
  100. G

ABD'de Polisler, Çekilen Videolarının Paylaşılmasını Engellemek İçin Telifli Müzik Çalıyor

O olayın özü nedir? Georhe Floyd'un suçu neydi, neden boğazını sıktılar?
  101. G

Turkcell Superonline Düşük Hız Sorunu

Aslında düzenleyebilirsiniz. F5 atın.
  102. G

Başlığın başına "[ÇÖZÜLDÜ]" yazın.
  103. G

İşten Çıkarma Yasağı ve Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Bitiyor??

Kod 29 saçmalığı ile tazminatsız işten çıkarıyorlar. Kod 29: Yüz kızartıcı davranış. Yani iftira atıp işten kovuyorlar. Diğer işverenler Kod29 yüzünden atıldığını görüp almak istemiyor.
  104. G

O zaman 26Mbit alıyorsunuz. Kablolu test yapın.
  105. G

1) Nejdat Delioğlu sıcak suda yıkıyordu. İster öyle isterseniz alkollü yumuşak bir bezle de silebilirsiniz. 2) Yılda bir yapılması gerekir diye düşünüyorum. OC olsaydı 6 ayda 1.
  106. G

Hemen rezalet diye başlık atmayalım. Belki sorun sizden kaynaklı? Başlığı "Superonline Düşük Hız Sorunu" olarak değiştirin, lütfen.
  107. G

Android 2.3.6 dan 4.1.2 yaptım telefon gg

Donanıma göre değişir ama, üretici 5 sene götürebilecek bir işlemci koyarsa Android 10 sıkıntı etmez.
  108. G

1) Fiber mi VDSL mi? Eğer VDSL ise hat değerlerinizi atınız. 2) Kablolu bağlantı ile mi ölçtünüz, başka uygulama açık mıydı? 3) Speedtest yerine bir dosya indirerek gerçek değerinizi ölçün. Dosya indirirken normalde 5Mb/Sn olması lazım.
  109. G

ABD'li polisler, son dönemlerde yaşanan olaylarda başlarına bela olan sosyal medyada paylaşılan görüntülerinden sonra, paylaşılan videolarının telif hakkı filtrelerine otomatik yakalanıp kaldırılması için operasyonlarda telifli müzik çalmaya başladı. ABD'de polisler, görüntülerinin videoya...
  110. G

Android 2.3.6 dan 4.1.2 yaptım telefon gg

2010 dan kalma telefona 2015 ROM'u atılmaz. Stock ROM var mı elinde?
  111. G

Söyle Rahatla V.2

Discord'dan konuştuk onla, forumda olsa yapacakları varmış ona.. :D
  112. G

Söyle Rahatla V.2

Görmüyor musun :D emotesini? İroniden anlamıyorsun sanırım. 1614544958 Muhahahah. Para vermek derken? Servous'u severiz.
  113. G

Herkesten Özür Dilerim

Özür dilemene gerek yoktu. Neyse affedelim yine de.
  114. G

Söyle Rahatla V.2

Özel mesajdan devam edin. :D
  115. G

Söyle Rahatla V.2

Hiç uğraşmayacağım. Block geç.
  116. G

Söyle Rahatla V.2

Zaur'a söylemeyecektin bunu :D
  117. G

Söyle Rahatla V.2

Topunu patlatmış. :D
  118. G

Söyle Rahatla V.2

Afedersin de: bu seni alakadar etmez. İstediği yere kayıt olur. @Servous ne yaptı da hater'ı oldun?
  119. G

Brave web tarayıcısı reklma sorunu

O zaman kazanamazsın işte :D Sil reklam engelleyiciyi.
  120. G

Cumhurbaşkanlığı Yerli Ve Milli Sosyal Medya Araçları Geliştirmeyi Hedefliyor

Uygulamanın gizlilik sözleşmesi: verileriniz sorgusuz sualsiz külliyeye gönderilecektir. Kabul etmezseniz Silivri hazır.
  121. G

Google Hesabım Çalındı, Nasıl Kurtarabilirim?

Senin daha önce kullandığın cihazı, ağı falan tanıyor Google. Öyle kurtardınız.
  122. G

Google Hesabım Çalındı, Nasıl Kurtarabilirim?

Hesabının açılış tarihini bilyor musun? Sürekli hiçbiri yok diye deneyince bir seçenek açılacak. Orada hesap açma tarihini vs. gireceksin.
  123. G

Macbook Pro mu Monster Tulpar T7 V20.2 mi?

Macbook sadece gösteriş bence. MacOS çöp. Monster al.
  124. G

Papara Yasadışı Bahis Şirketleriyle Mi Çalışıyor? | TV100 Olayının Arka Perdesi

Teröre finansal destek, yurtdışından kara para aklamak falan.. Şunu kimse unutmasın: Papara da bir banka kartıdır. Ama debit olmayan, yani ön ödemeli bir banka kartıdır. BDDK ya bağlıdır.
  125. G

İyi de küçük yaş dediğin 13 yaş. 13'ünde birinin aklı başında olması lazım. Ayrıca hesap neden satılır anlamış değilim.
  126. G

Papara yokken PayPal kullanıyorlardı, PayPal yokken diğer bankaları kullanıyorlardı.
  127. G

Bu konuda ele alacağım iki konu var. Çoğu kişi TV100'de yapılan karalamadan dolayı Papara'ya geçmekle ilgili tereddüt ediyor. Papara yasadışı bahis sitesi ile mi çalışıyor? Cevabım, kısmen evet. Ama Papara hiçbir yasadışı bahis sitesi ile anlaşmış değil. Sadece bazı yasadışı bahis siteleri...
  128. G

Brave web tarayıcısı reklma sorunu

Reklam engelleyici, antivirüs eklentisi vs. var mı?
  129. G

Ram 8gb ama 3 gb gösteriyor

Arama çubuğuna sistem bilgisi yazarak kaç bit olduğunu öğrenebilirsiniz.
  130. G

Discord Sunucuma beklerim :)

@Creative bir düzenleme getireceğini söylemişti.
  131. G

Ortaöğretim Başarı Puanı Kaldırıldı İddiası

Konu kilidi açıldı mı?
  132. G

Ortaöğretim Başarı Puanı Kaldırıldı İddiası

Müdür, Müdür Yardımcıları, Sendika Facebook gruplarında gezen genelgeye göre YKS sınavında etkisi olan OBP kaldırıldı. Görüldüğü üzere 27 Şubat 2021 tarihli genelgenin 16. maddesinde fırsat eşitsizliğinden dolayı OBP nin kaldırıldığı yazmakta. Şu anda sadece iddia.
  133. G

Ziya Selçuk özür diledi! | "Yeniden değerlendirme zorunluluğu doğdu."

Yapın gitsin şu sınavları yeter gayrı.
  134. G

Faizsiz Kredi Yapan Yerler

Bankalar faizsiz yapmaz. Tefeciler yapabilir. Ama önerilmez tabi ki.
  135. G

LastPass Android Uygulaması Yerleşik Takipçiler ile Veri Topluyor, Alman Güvenlik Firması Uyarıyor!

Alman Güvenlik Firması Exodus'un yaptığı araştırma sonucu Şifre Yönetici Uygulaması olan LastPass'de kullanıcıların kişisel bilgilerini toplayan 7 izleyici tespit edildi. LastPass, bu izleyicilerden vazgeçmenize izin verse de, yerleşik yazılımın varlığı kullanıcılar için bir güvenlik riski...
  136. G

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 Yılı Öğretmen Atama Takvimi !!

Atanamamış bütün öğretmenlerin Allah yardımcısı olsun.. Benim dayım da atanamamış öğretmen.
  137. G

Huawei, 2021'in Sonlarına Doğru Elektrikli Araç Üretmeyi Planlıyor

Gelen bir rapora göre Huawei, 2021'in sonlarına doğru elektrikli araçlar üretmeyi planlıyor ve bazı modellerin daha önce çıkabileceği söyleniyor. Görünüşe göre şirket, elektrikli araçları dahili olarak tasarlamaya ve tedarikçilere yaklaşmaya çoktan başladı. Huawei'nin tüketici iş grubu...
  138. G

PlayStation Plus 2021 Mart Oyunları Açıklandı!!!

Final Fantasy hariç çöp gibi..
  139. G

En sevdiğiniz 3 üye

@Sibraius (Sevdiğim bir üyesin ama konulara kısa mesajlar atma lütfen. Mesela birisi X alınır mı diyor. Sen direk alınır veya alınmaz diyorsun. Onun yerine sebeplerini açıklamak daha iyi olur.) @İsimyok0808 (Maoların maosu) @Ram_kafasi (Kendisi GNU/Linux/BSD alanında çok bilgili) @GNU or NOT...
  140. G

YKS Başvuruları Ne Zaman Bitiyor ??

Bir şey söyleyeceğim: Bir ülke sınav için öğrenciden para alıyorsa o ülkedeki eğitimi sorgularım. Bir de sürekli zam yapılıyor.
  141. G

Bülent ERSOY'un üzerinde 55 tilki

Hayal edince kanım dondu. 55 canın yakılması... Bir şeyler yapmak lazım. Ahirette görecek diyoruz. Ama sonuçta şuanda bir şeyler yapılmadıgı için vahşet devam ediyor :(
  142. G

Eski sistemdeki hardiski yeni sisteme takarsam direk dosyalarım ve windowsum çalışırmı

Çalışır ama driver çakışmaları olur. Sistemi önce güvenli modda başlatıp DDU ile eski driverleri sil.
  143. G

Hangi işlemciyi almalıyım?

O zaman bu işlemcileri almamalısınız.
  144. G

bimcell mi türk telekom mu?

Bimcell. Ben de Bimcell alacağım.
  145. G

Hangi ikili tercih edilmeli

Genelde AMD'ler APU oluyor diye öyle dedim. Sayenizde öğrenmiş oldum. Sağolun.
  146. G

Hangi ikili tercih edilmeli

2.Sistem daha perf. olur.
  147. G

Hangi işlemciyi almalıyım?

APU mu yapacaksınız?
  148. G

PNM OS nedir? Neyi hedeflemektedir?

Yeni bir deepin vakası bile olabilir.
  149. G

İphone 4.5 g den 3 g ye düşme

Arama yaparken VoLTE yoksa zaten 3G olur. Normal yani.
  150. G

Temel Düzeyden İleri Düzeye İngilizce Kursu | Udemy

Sağol haberdar ettiğin için.
  151. G

bu laptop ev öğrenci için uygunmu ?

Kötü geldi bana. A serisi işlemciler i3 ile bile yarışamaz. Ayrıca RAM'i 8 yapmalısınız. Sistem kötü ama hafif bir Linux dağıtımı ile fişek gibi yapabilirsiniz.
  152. G

Bu özelliklerde darboğaz olmasa nasıl bir performans olurdu :D

Bencelerle bir yere varamayız. Celeron ile RTX3080 düşünmek yerine i7 ile RTX3080 düşünmemiz daha mantıklı olur. Sonuçta RTX3080 ile darboğaz yapmayan işlemci denildiğinde i5 veya i7 akla gelir.
  153. G

Hmm. E o zaman bu balık tutmayı öğretmek değil balığı tutup kullancıya sunmak olur. Linux kullanan adamın tecrübe kazanmasına yararı olmaz yani.
  154. G

Retroarch kasma sorunu

Donanım Sanallaştırma açık mı?
  155. G

Darboğaz yapar mı

Rica ederim. :)
  156. G

3000 ile 4000 TL arası telefon önerisi ?

65W hızlı şarj var. 4300 MAH
  157. G

Darboğaz yapar mı

İnternette araştırınca gördüm o 320fps'leri. Adamlar Ryzen 7 ile test yapıyor. Sisteminizde %8 civarında bir darboğaz olabilir.
  158. G

3000 ile 4000 TL arası telefon önerisi ?

Ben M51'i bir yakından inceleme fırsatı buldum. Kılıf falan takınca çok kaba, ve ağır oluyor gerçekten. Mümkünse diğer modellere yönelin. Realme 7 Pro olabilir.
  159. G

Darboğaz yapar mı

Hangi ayarda oynuyorsunuz?
  160. G

Hangi ssd alınmalı?

Anladım. Normal kullanıcısınız. Oyun oynayacaksınız. O zaman ben olsam sanDisk alırdım.
  161. G

Kim kurtarsın?

Anime izlemiyorum.
  162. G

Hangi ssd alınmalı?

sanDisk al o zaman. (O ömür süresi kullanıma göre değişir ama.) Sürekli format atmayacak, yaz sil yapmayacaksan dediğim gibi alınabilir.
  163. G

Darboğaz yapar mı

Güzel bir FPS değerin var. Sıkıntı nedir anlayamadım?
  164. G

SDN Bir konu

Yükleyemezsin diye düşünüyorum. Microsoft yeni Edge'i kaldırmayı engelliyor diye biliyorum. Eskiyi kurmaya çalışırken büyük ihtimalle yeni olanı algılayıp kurmaz.
  165. G

Hangi ssd alınmalı?

Aslında Samsung olan render yapmayacaksan alınabilir. Sonuçta NVME ile SATA'nın farkı oyunlarda, bootup sürelerinde az farkediyor. Samsung daha kalitelidir, daha ömürlü olur, sanDisk olan daha hızlıdır, ama Samsung'tan daha az ömürlü olabilir* * Olabilir, yani biraz kullanıma bağlı. Sürekli...
  166. G

Darboğaz yapar mı

Sıkıntı olacağını düşünmemekteyim. Şuan sistem elinizde bulunuyor sanırsam. MSI Afterburner kurup oyunlardaki GPU/CPU dengesini kontrol edin.
  167. G

Hangi ssd alınmalı?

Problem yapmayacağını düşünüyorum. Dediğim gibi NVME SSD, SATA SSD'den daha performanslı olur. Bu yüzden mümkünse SanDisk olanı tercih edin.
  168. G

Darboğaz yapar mı

Darboğaz olmayacağını düşünüyorum. Olsa bile %8 den daha az bir darboğaz olur. Mümkünse RAM'i 8GB ve üzeri tutun.
  169. G

Hangi ssd alınmalı?

Olmaz. Mümkünse ayırmayın SSD'nizi. Zarar verir.
  170. G

Hangi ssd alınmalı?

SanDisk almanız daha iyi olur. Normalde Samsung'un Evo serisi daha performanslı lakin NVmE SSD'leri öyle. NVME > SATA.
  171. G

Gold Üyelik seçimi gelsin.

Konu başı 2 TL Işıklı mışıklı nick 5 TL Kullanıcı adı değişimi 10 TL Arama, etiketleme, mikle yazma, öne çıkarma özellikleri paketi 20 TL +5000 mesaj: 30TL VIP üyelik: Sene başı 75TL 1614443830 Karanlık mod: 45TL
  172. G

Bu gelirse yakında -paralı- VIP Üye de gelir. Bazı özellikleri normal üyeden kısıp onlara verirler.
  173. G

Ya da Dekan veya Rektör olunca rütbe böyle şekilli şukullu gözüksün.
  174. G

Dijital platform film yayinlamak

Bilmiyorum bir de filmci adam burada yoktur bence.
  175. G

Modemim sürekli DSL bağlantısı yok hatası veriyor

Bir anda mı oldu? DSL kablosu takılı mı? PPPoE şifresi doğru mu?
  176. G

Ram ve Hdd sağlam ama bilgisayar yavaş çalışıyor. Sorun ne olabilir?

Sistem ağırlaşınca görev yöneticisnin ekran görüntüsünü alıp buraya yükler misin?
  177. G

Dijital platform film yayinlamak

Sana üç kelime ile özetleyeceğim: Para, para, para 1614430697 Film çekerken: para Sinemaya verirken: para Dijitale yayınlarken: para
  178. G

Gerçek Hızı Nasıl Anlayabilirim ?

Speedtest'te gelen hız / 8 = Gerçek indirme değeri
  179. G

200 mbps hız iyi mi?

Arkadaş NASA ile kapışacak herhalde.
  180. G

200 mbps hız iyi mi?

Sen şaka mısın? O internet yeter de 100 kat artar.
  181. G

Monitörde ölü piksel oluştu

Yaparlar. Sonuçta bir tane ile başlayıp monitöre yayılıyor.
  182. G

İstanbul ve Ankara'da okullar ne zaman açılacak? Lise Sınavları Olacak mı?

Şu foruma normal gülme emojisi gelse keşke. Gülme atıcam hunharca gülme emojisi var sadece. Farklı anlaşılıyor hep.
  183. G

İstanbul ve Ankara'da okullar ne zaman açılacak? Lise Sınavları Olacak mı?

İptal kokusu alıyorum. Her seferinde böyle yapıp iptal etmişlerdi, şimdi de böyle olacak. Not: Bıktık sizin sınav muhabbetinizden yaw. Notlarımız düşecek diye ağlayıp duruyorsunuz bence. Şikayetlenenlerin çoğu da dersle alakasız, tembel tipler. 1614429669...
  184. G

Kerimcan durmaz ve aleyna tilki

Bence Aleyna'nın şarkısı o kadar kötü değil. Tabi çok iyi de değil ama kötü de değil. Neden direk gömüyorsunuz? Ama Kerimcan'ınki berbat olmuş.
  185. G

Linux ekran görüntülerinizi paylaşın

Linuxscoop'un videosundaki tema değil mi?
  186. G

Distro: ArcoLinuxB (powered by ArchLinux) DesktopEnvironment: GNOME 3.36
  187. G

Google, Chromium tabanlı tarayıcıların yükselişine direnmek İçin Chrome'u kilitliyor mu?

Firefox en iyisi. Aç DoH ve ESNI yi de. Tam bir güvenlik, gizlilik tarayıcısı.
  188. G

Linux Cafe

GNOME masaüstü kurdum. Çok güzel oldu. Ama XFCE'ye göre 700MB daha fazla tüketiyor.
  189. G

Ram ve Hdd sağlam ama bilgisayar yavaş çalışıyor. Sorun ne olabilir?

Bu özelliklere göre kasmaması lazım. Bilgisayar sizdeyken sıkıntı olmuyor ama geri götürdüğünde oluyor demişsin. Hangi programları kullanıyorlar, nasıl kullanıyorlar bak biraz.
  190. G

Kali linux kuruyorum

Tamam, kur Linux Mint Cinnamon'u. Üstüne de Katoolin. Mis gibi Kali toolları işte.
  191. G

Bu Müzik Nasıl?

o değil zaten anlatmak istediğim. Kalite yerlerde demek istiyorum. Parçanın türü rap değil mi? Şimdi bu parçayı eski Sagopa, Şanışer, Hidra parçalarıyla karşılaştıralım diyecektim ki karşılaştırılabilecek seviyede değil. Autotune çok iyi söylemiş arada M2B diye biri giriyor. (!)
  192. G

Windows 10 "ürün anahtarı etkinleştirilemedi" sorunu

Web üzerinden kullanabilirsin.
  193. G

Bu Müzik Nasıl?

Rolex'i olmayanın rap yapması yasak sanırım? Şarkının girişinden kalitesiz olacağı belli oluyor.
  194. G

Çoçuk endokrinoloji ye giden var mı

Boyunda bir sıkıntı göremedim? Bu yaşta iyi bu boy.
  195. G

Libreoffice varken gerek olmaz ama yine de bilgi bilgidir.
  196. G

Süper Lig'de Hangi Takım Şampiyon Olur

Kartalım geliyor
  197. G

Spotify, Chrome ve Zoom var. Hatta Zoom'a türkçe yama var. Office: LibreOffice + Office theme ile farkı olmaz. Bence dene Linux'u.
  198. G

amazondan telefon almak güvenilir olur mu

Amazon TR Garantiliyse beklemeden al derim.
  199. G

Üsttekinin kelimesi aklına ne getiriyor

AT GS nükleotitleri geliyor. Yeni kelime Sins.
  200. G

Monitör eSports

https://www.amazon.com.tr/dp/B088HCLWV4?m=A1UNQM1SR2CHM https://www.hepsiburada.com/msi-optix-mag321cqr-31-5-144-hz-1ms-hdmi-display-full-hd-va-oyuncu-monitoru-p-HBV00000J8DOC?magaza=Premium%20Printertoner
  201. G

kırılmaz ekran taktırmalımıyım

Çok pahalı. Kendin tak.
  202. G

monitör esport

https://www.amazon.com.tr/dp/B088HCLWV4?m=A1UNQM1SR2CHM https://www.hepsiburada.com/msi-optix-mag321cqr-31-5-144-hz-1ms-hdmi-display-full-hd-va-oyuncu-monitoru-p-HBV00000J8DOC?magaza=Premium%20Printertoner
  203. G

Linux Mint Cinnamon veya MATE kursam performans verir mi?

Ben kendi deneyimlerime göre söyledim. 2.Nesil i5'te aşırı kullanım vardı Cinnamon'da. Sorun sadece bana ait de olabilir bilmiyorum ama ben sorun yaşadım Cinnamon'da.
  204. G

Bilgisayar kafayı yedi ?

Arama çubuğuna görev yöneticisi yaz. Eğer arama çubuğu açılmıyorsa Win+R yapıp taskmgr yaz ve enterla. Çıkan ekranı SS at.
  205. G

Abi sen hangi uygulamaları kullanıyorsun?
  206. G

Kali linux kuruyorum

Heçkırlık mı yapcan? Katoolin boşuna mı var? Kur Mint'i.
  207. G

İş-lem-ci
  208. G

O bilgisayara XFCE daha uygun olacaktır. Maalesef işkemciden ve RAM'den kaybediyor. Ama XFCE de güzel. Ben beğeniyorum. Mesela sana XFCE den bir kare bırakayım :) 1614359370 Ubuntu ağır kalır o sisteme. Yukarıda dediğim gibi Linux Mint XFCE kurun.
  209. G

Bill Gates'in Tercihi Ne? iPhone mu, Android mi?

Microdows Windosoft Phone kullanmıyor mu? Bir yakınımda Windosoft phone vardı, gerçekten kötüydü ama.
  210. G

Hatta ben Windows'a alıştım, ille de Windows gibi olsun dersen Zorin OS ve Windowsfx dağıtımları var. Ama pek önermem. 1614359120 @grbzz abi sen bir kur veya LIVE olarak dene. %110 eminim ki seveceksin. O hafifliği, o güvenirliği, o şeffaflığı çok seveceksin. Başlangıçta Linux Mint Cinnamon...
  211. G

@grbzz abi ben toplasan 1,5 ay kullandım Linux'u. Hemen alıştım, zor değil, özelleştirilebilir. Eğer test etmek istersen sanal makineye kurup test edebilirsin. 1614358792 ArcoB ama Arch veya Manjaro kurmayı düşünüyorum.
  212. G

Unuttuğum bir şey var: Linux kurunca fişek gibi oluyor cihaz. 5 Firefox + Zoom + Discord + Spotify + XFCE masaüstü varken maksimum %30 yiyor bende. RAM boşta sadece 600MB 1614358542
  213. G

Linux da ücret mi? :D Tabii ki ücretsiz, GNU altında ücretsiz, herkese açık paylaşılır Linux. Kurulumu Calamares yazılımı sayesinde çok kolaydır. Her seviyeye hitap eder: Yeni kullanıcı: Ubuntu temelli distrolar Orta Seviye: Arch tabanlı kolay distrolar İleri seviye: Arch, Gentoo...
  214. G

Ne uğraşıyorsun Microdows Winsoft ile @grbzz abi? Kur Ubuntu temelli bir dağıtım. Ben de yeni başladım bu Linux'a ama emin ol aşırı basit. Yok keymiş, Yok BSOD'muş Yok virüsmüş bunların hiçbiri yok Linux'ta.
  215. G

OEM Key kullanmıyordun büyük ihtimalle. O key, eski diskin içinde kalmış maalesef. OEM olsaydı anakarta gömülürdü ama normal keyler sabit diskte saklanır.
  216. G

Namık Kemal'in de lisansı 1 yıl geçerliydi. KMS gibi 180 gün periyodlu bir etkinleştirme mi yaptınız? MAK key mi aldınız? MAK keyler genelde 3-4 ayda patlar. slmgr -dli komutunu uygulayın.
  217. G

Aldığın harici harddiskte bir bölüm ayırıp test et? Bir de forumda Linux ile haşır neşir olan çok çok az sayıda insan var. Soruna düzgün bir cevap geleceğini düşünmüyorum.
  218. G

Sanırım Türk yapımı bir distro. Ben sırf Türk olduğu için bile desteklerdim.
  219. G

Zoom Türkçe Yama | Linux'ta Zoom'u Türkçe Yapma (GNU/Linux)

ArcoLinux'ta ./hızlıkurulum.sh komutunu verince erişim engellendi diyor. Sudo su yapmama rağmen.
  220. G

TSH Değerim Yüksek Çıktı

Hortlatmışım :D
  221. G

TSH Değerim Yüksek Çıktı

Burada çare arayacağına doktora yorumlaması için yeniden git. @Assad Najjar
  222. G

Laptop durduk yere ekrana çizgiler geldi, kapandı ekran gelmiyor

Büyük ihtimalle iki ayda bir bu sorunu yapmaya devam edecek. Bilgisayarcınız yaptığı işlem reballing oluyor sanırım. O ekran kartı artık kronik sorunlu, fiyatı da düşecek satsam desen.
  223. G

Xp'ye Geçen Linuxçu'dan Xp İncelemesi

Sıkıldıkça gelip okuyorum. Çok zevkli bir yazı. Bu da benden gelsin:
  224. G

Linux'ta Diski İkiye Ayırabilir Miyim?

Ama GParted'da Ayır diye bir seçenek var?
  225. G

Linux'ta Diski İkiye Ayırabilir Miyim?

Linux'ta şuan 3 tane partition var. Biri EFI bölümü, biri EXT4 formatlı Linux Sistem bölümü, diğeri de swap alanı. Ben bu EXT4 formatlı bölümü ikiye ayrımak istiyorum. İlk alan EXT4 formatlı olup, sistem dosyaları olacak. Diğeri ise NTFS formatlı olup dosya yedeklemeye kullanılacak. Nasıl...
  226. G

227. G

SDN Forum'un Günlük Ziyaretçi Sayısı

Bana bot saldırısı yapılıyor gibi geliyor. Normalde 5-6K dır ama botlar ile 10-15k ya çıkıyor sanırım.
  228. G

Windows 8.1 Yanına Linux Mint nasıl kurulur?

Sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Gparted a gireceksin ve o böldüğün alanı / olarak ayarlayıp, ext4 formatında yapacaksın.
  229. G

Windows 8.1 Yanına Linux Mint nasıl kurulur?

İki seçeneğin var: Ya Mint kurarken otomatik kendine yeni bölüm açacak, veya sen elle Gparted'dan nereye kurulacağını ayarlayacaksın.
  230. G

Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı birkaç bilgi alınıp bilgisayarınız yeniden başlatılıcaktır uyarısı

öyle değil. LÜTFEN ATTIĞIM KONUYU OKU, boşuna atmadım o konuyu
  231. G

Xp'ye Geçen Linuxçu'dan Xp İncelemesi

Hortlatıyorum ama garip bir yazı olmuş. Artık çoğu dağıtım Son Kullanıcı'ya da hitap ediyor.
  232. G

Bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı birkaç bilgi alınıp bilgisayarınız yeniden başlatılıcaktır uyarısı

Öyle değil. Attığım konuyu okudun mu? Dosyayı bir siteye yükle. Dosya.tc olur.
  233. G

Bilgisayar Aniden Kapanıyor

Şuan Zoom'da dersteyim :) Evet Zoom Linux'ta da çalışır. Hatta Türkçe yama yapılıyor.
  234. G

Herkes Adını Yazsın

TC hiç bir zaman tek sayıyla bitmez.
  235. G

Windows 8.1 e gerek yok diyorum. Yoksa donarak kasarak yine kullanırsın ama Linux gerçekten bir nimet. En başta ben de Linux'a karşı önyargılıydım ama şimdi çok beğeniyorum. 1) Çok az RAM ve CPU yiyor. 2) Kolay kolay virü yemiyor. 3) Özelleştirilebilir. 4) Tonlarca dağıtım var, seç beğen al. 5)...
  236. G

bilgisayardan google chrome'ye arama yapmaya çalışırken direkt googleye giriyor aradığım şey ise siliniyor.

RAT yemiş olabilirsin. Bu durumda direk format at. Sonuçta birisinin kontrolünde bilgisayarın.
  237. G

Boşta 80 derece?? Mining virüsü yemişsin. Malwarebytes ve Kaspersky ile tarat. Bir de o işlemci Windows 8.1 için düşük gibi. Arco Linux XFCE öneririm.
  238. G

Herkes Adını Yazsın

Hadi herkes TC sini yazsın.
  239. G

Onu bizle paylaş. SS atma. https://forum.shiftdelete.net/konular/windowsta-hata-dokumlerini-paylasma-konusu-2si-1-arada-rehber.729787/
  240. G

En Hafif ve Görünümü Hoş Masaüstü Ortamı Hangisi?

Yine düştük XFCE ye :D
  241. G

Ya spesifik bir kanıtınız olmadan neye göre karar veriyorsunuz? Konu sahibi arkadaş: minidump dosyasını paylaş.
  242. G

Terminalden kuruluyor. Mesela ben arch tabanlı kullandığım için pacman komutuyla kuruyorum. Debian tabanlılar sudo apt-install ile.... Değişken yani. 1614148384 O Bende de olmuştu ama arch ta düzeldi.
  243. G

Cinnamon kastı maalesef. KDE deneyeceğim sanırım. Mate de güzel duruyor.
  244. G

Up 1614147673 KDE Plasma mı KDE mi?
  245. G

8.sınıfta elementlerin sembolleri bilinmeli mi?

İlk 20 zaten 7.sınıfta öğreniliyor :D
  246. G

Receiverdaki YouTube nasıl güncellenir

Discord: Son of Chaos#3927
  247. G

Windows 10 yanına GNU/Linux dağıtımı önerisi

Arch tek geçerim. Arco ile başlayın beğenirseniz Arch ile devam edersiniz. Yalnız Arch biraz uğraştırır.
  248. G

Enigma2 mi? İşte aradığım kişi. Forumda ilk kez Enigma2 kullanan birine denk geldim. Ben de kullanıyorum, çok severim :D Neyse konuya dönersek: Enigma2 destek forumları var, ban yememek için ad veremiyorum ama internette bulabilirsin. Orada YouTube paketleri var. ipk uzantılı. Onları yükle...
  249. G

Arch Linux yüklemeye karar verdim ve yeni bir D E deneyimlemek istiyorum. Bilgisayarım 2013 model HP Pavilion G6. Bana kasmayacak ve göze hoş gelen bir DE söyleyin.
  250. G

Uydu alıcın Linux tabanlı Enigma2 mi Android mi? Büyük ihtimalle uydu alıcında orijinal olmayan YouTube var. API ile çalışan.
  251. G

İlk Uyarınızı Neden Aldınız

Çünkü ilk mesajın..
  252. G

Eski Bios uefi yapmak.

Windows'unuz orijinal ise gitmez. BIOS'u güncellemen farketmez. Yukarıda arkadaşın yaptığı gibi UEFI kurulum yapman yeterli.
  253. G

İlk Uyarınızı Neden Aldınız

ghost_of_sparta, Şu mesajdan dolayı bir uyarı aldınız! (türkiyede h55 yok) Anlamsız ve alakasız ileti göndermek Konuyla ilgili alakasız iletiler gönderdiğiniz için bir uyarı puanı aldınız. Lütfen Forum Kurallarını tekrar okuyunuz.
  254. G

Konularıma Cevap Gelmiyor!

@OBirGamer, Haklısın, biz zaten robotuz. 7/24 forumdayız. Değil mi? 1614088266 Ayrıca son konuna baktım: basit bir Google'lama ile bulunabilecek soruları sormayın, lütfen. Önce Google'a sonra foruma
  255. G

Film sitesi açmak

Farkettiyseniz sürekli film siteleri domain değiştirir. Yakalanır, yeniden açar hep. İllegal.
  256. G

Maximum 3000 Tl Öneri

Realme 7. Şuan 2500TL ye satılmakta. 90hz ekran yenileme. 64 MP kamera, Sony lens.
  257. G

Vodafone vs Turk Telekom vs BİMcell

Babamı hat almaya ikna ettim. Önümde 3 paket var. Biri "BİMcell Dost M" 30TL, biri "Vodafone Genç Kolay Paket 5", diğeri "Turk Telekom Selfy Fırsat 5" Vodafone köyde çekmiyor, tek sıkıntısı o. Sizce hangisi? (Fiyatlara Telsiz vergisini dahil ettim.) 1614014453 Bir de: Vodafone de dijitalden...
  258. G

Cmd'ye Bir Kod yazdım Ve sonra Bilgisayar Açılmamaya başladı ne yapmalıyım ?

1 uzun bip bellek tazelemesinde hatadır. Lutfen araştırmadan cevap yazmayınız.
  259. G

Moderatör ve İçerik Ekibi Başvuruları Hk.

Mail atsana!
  260. G

Denemesi bedava ?
  261. G

Okumuyor musunuz mesajları? Normalde 16 yaş sınırı var ama uğraşırım, yaparım derseniz sınıra pek dikkat edilmiyor. Anladığım kadarıyla.
  262. G

Vedalaşalım

Bari amacına ulaştın mı @EFI Shell ? Röportajda amacının UEFİ yi öğretmek olduğunu söylemiştin. Varmi öğrenemeyen?
  263. G

Vedalaşalım

Üzüldüm ama doğru bir karar vermişsin bence. Ders daha önemli.
  264. G

Baştan elendik ? 1613986160 Aaa ama @Umut Çelik 15 yaşında????
  265. G

İlk iş hat alacağım?
  266. G

WhatsApp şart mı? Henüz hattım yok da.
  267. G

Eski Bios uefi yapmak.

BIOS yeniyi destekliyor mu?
  268. G

Turktorrent.us Davetiye Dağıtımı

Açık olursak, evet gönderen falan yok. Hatta normalde forumda korsan yasak ama ne hikmetse torrent davetiyesi serbest. Herkes email bırakıyor ama büyük bir hata yapıyor. Şimdi şurda trollün biri epostasına dadansa, taciz etse..
  269. G

Öneri Bir konu

Hüloooooğğğğğğ
  270. G

Express Bios programı işe yarar mı ?

Başka güncelleme seçeneği yoksa kullan.
  271. G

Rig için psu önerinize ihtiyacım var

Bırakın kartlarımızı, gidin Çin'den ASIC kartlar getirtin. Onla Bitcoin de kazılıyor.
  272. G

Duracell PowerBank Alınır mı?

Bende 10.000 mAH Ttec var.
  273. G

Rig için psu önerinize ihtiyacım var

C4 alabilirsin.
  274. G

Reklam içermeyen müzik çalar var mı?

Poweramp tek geçerim.
  275. G

Bir Yemek Ismi Yazarmısınız?

@Murataltug, mesaj kasıyor gibisin..
  276. G

Hat değerlerimi yorumlarmısınız?

50Mbps'de maksimum 45 alırsınız. Hattınız 50'yi kaldırmıyor. Bir de hat zayıflaması çok fazla. Kabloda ek falan mı var?
  277. G

Cmd'ye Bir Kod yazdım Ve sonra Bilgisayar Açılmamaya başladı ne yapmalıyım ?

1.RAM arızalı onu söyleyeyim önce. Bilgisayarınız düzelince ilk iş Memtest86 uygulayın. Şuan için tek çare format gibi. Format atın. Phoenix OS kurulurken Windows'a zarar vermiş olabilir.
  278. G

Sunumlar için Calibri mi Arial mi

Arial daha şık duruyor. Calibri kullanırsan default stille yazmış derler.
  279. G

torrent davetiye ihtiyacım var

Şu torrent konuları acayip komiğime gidiyor. Forumda korsan yasak, ama torrent davetiyesi yasak değil, ne hikmetse? Ayrıca spam bombardımanı yemek istemiyorsanız e-posta yerine DM isteyin.
  280. G

Bilgisayarı uyku moduna alınca işlemci fanı duruyor.

Uyku modunda çok az ısındığı için sıkıntı olmaz.
  281. G

stem arkadaş

Profilinizi atın.
  282. G

caiz mi meselesi bakarmısınız

@Hakanyıldırım211, bal gibi de caizdir. İnternetteki bilgi özgür, ücretsiz olmalıdır. Ha bu arada Zuzu yerine SnapTube kullan. 1613895633 Ticari amaç ne alaka? O videonun lisansı oluyor. Eğer video sahibi CC lisans koyup, ticariye serbest derse o da caizdir.
  283. G

Şifre Değişikliği

Yerel hesap mı yoksa Microsoft hesabı mı kullanıyorsunuz?
  284. G

İos Emulator

IOS Emülatör olmaz. IOS kapalı bir sistemdir. Emu yapamazsınız. Ayrıca başlığı küçültün lütfen.
  285. G

Bilgisayar yük altında kapanıyor

MSI Afterburner ile oyunlarda GPU, CPU sıcaklığını kontrol et. Sıkıntı var mı? Bence sıkıntı %100 dandik PSU kullanmanda.