Hukuk Fakültelerinin Öğrenim Süresi 5 yıla Çıkıyor

Bu konuyu okuyanlar

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613
Bir kaç saat önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamada hukuk fakültelerinin öğrenim süresi 5 yıla çıkartacaklarını söyledi.

rte-hukuk-fakültesi-sdn.jpg

Cumhurbaşkanı Hukuk Fakülteleri ile yaptığı açıklama

・Hakim, savcı ve avukat adaylarına Anayasa Mahkemesi'nde staj imkanı getiriyoruz."・

・Hakim ve savcılar ile kamu görevlileri için 'sosyal medya etik ilkelerini tarafsızlık anlayışını esas alarak belirliyoruz.

・Hukuk fakültelerinde öğrenim süresini 5 yıla çıkarıyoruz. Kontenjanlarını da daha nitelikli eğitim verilecek şekilde gözden geçiriyoruz.

・Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eylem Planımızın nihai amacı, yeni ve sivil bir anayasadır." dedi.

Umuyorum önümüzde ki yıllarda bazı yargılamalarda ki adaletsizlikler çözülür ve adalet konusunda şüphemiz kalmaz.

Görüşlerinizi ve fikirlerinizi yazmayı unutmayın. :)

Reaksiyon puanı
7,999
Mühendislikte kala kala 5 6 yıl oluyor eşitlendik o zaman

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bazı bölümlerin sayısı azaltılmalı ve Kalite arttırılmalı bana görede...

Her köşe başı üniversite oldu ve Hukuk fakültesi açmak en kolay işlerden birisi oldu ne yazık ki.

Öğretmenlik bölümleri- Hukuk ve Sağlık bölümlerinde kalite yüseltilmeli bana göre. Barajı geçen öğretmen olabiliyor 4 yılın sonunda 1 milyon öğretmenlik mezunu olmuş veya azcık puan alan 4 yıl sonra Avukat oldum ben diyebiliyor...

ghost_of_sparta

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,807
Bazı bölümlerin sayısı azaltılmalı ve Kalite arttırılmalı bana görede...

Her köşe başı üniversite oldu ve Hukuk fakültesi açmak en kolay işlerden birisi oldu ne yazık ki.

Öğretmenlik bölümleri- Hukuk ve Sağlık bölümlerinde kalite yüseltilmeli bana göre. Barajı geçen öğretmen olabiliyor 4 yılın sonunda 1 milyon öğretmenlik mezunu olmuş veya azcık puan alan 4 yıl sonra Avukat oldum ben diyebiliyor...
Bunu İlber Ortaylı da diyor. Çoğu üniveristedeki eğitimin kalitesiz olduğunu, kapatılması gerektiğini o da belirtiyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bir kaç saat önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklamada hukuk fakültelerinin öğrenim süresi 5 yıla çıkartacaklarını söyledi.

Ekli dosyayı görüntüle 141688
Cumhurbaşkanı Hukuk Fakülteleri ile yaptığı açıklama

・Hakim, savcı ve avukat adaylarına Anayasa Mahkemesi'nde staj imkanı getiriyoruz."・

・Hakim ve savcılar ile kamu görevlileri için 'sosyal medya etik ilkelerini tarafsızlık anlayışını esas alarak belirliyoruz.

・Hukuk fakültelerinde öğrenim süresini 5 yıla çıkarıyoruz. Kontenjanlarını da daha nitelikli eğitim verilecek şekilde gözden geçiriyoruz.

・Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eylem Planımızın nihai amacı, yeni ve sivil bir anayasadır." dedi.

Umuyorum önümüzde ki yıllarda bazı yargılamalarda ki adaletsizlikler çözülür ve adalet konusunda şüphemiz kalmaz.

Görüşlerinizi ve fikirlerinizi yazmayı unutmayın. :)
Türkiye'de Hukuğu bitiren zihniyet hukuk fakültelerinde öğrenim süresini 5 yıla çıkarıp sözde eğitimi düzelteceğiz masalını anlatıyor.Bide utanmadan tarafsızlıktan bahsetmiş.Yıllardır Kpss de kaç tane insanın hakkı yendi? Kamudada, hukuk tarafındada daha önce olduğu gibi kendi adamlarını o mevkilere atayacak.

kalavun54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Nitelikli eğitim maalesef yıl sayısını arttırmakla olmuyor, bu yüzden hukuk tercih etmekten vazgeçen birçok arkadaşım mevcut.